Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-03-2011, 11:53   #1
spadzista
the Bright Side of Wild
 
spadzista's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: himalaya
Posts: 181
Send a message via Skype™ to spadzista
Default Warzywno-Ziołowo-Owocowy mix do mięcha np w diecie BARF

Zrobiłam to, bo najwięcej problemu sprawiało mi tarcie jabłuszka i marchewki :-) Mięcho podaje w całości

Jest to mix polskich dojrzałych, tartych i suszonych warzyw, ziół i owoców - wszystkie one kupione od renomowanych suszarni i przeznaczone dla ludzi - nie jakiś odpad :-)

Sprawdza mi się rewelacyjnie, wystarczy nasypać do miseczki, zalać wodą i potem urozmaicić np maślanką, olejem czy jajkiem. Pierwszy raz papka napotkała na opór, to podłożyłam na dno kawałek mięska - i poszło - teraz nie ma problemu :-)

Pomaga nawet Sabishiemu w jego problemach wydalniczych, ale tez nie powoduje jakichś rozwolnień - nawet z tą maślanką

POLECAM GORĄCO - http://wildside.pl

Last edited by spadzista; 20-03-2011 at 11:53. Reason: barf, żywienie, dieta, warzywa, mięso
spadzista jest offline   Reply With Quote
Old 16-04-2012, 21:49   #2
krzysiek
Junior Member
 
krzysiek's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 22
Default

Przeglądałem forum w poszukiwaniu warzyw, owoców i ziół dla psów, ponieważ opinie są różne np. co do jabłek czy kapusty lub tylko to co jest nad ziemią (czyli marchewki już nie ?). Niestety nie znalazłem jakiejś sensownej listy. Jeżeli, gdzieś jest coś takiego to proszę o namiar.
I przy okazji jeszcze jedna żywieniowa sprawa dot. kałdunów wołowych z zawartością. Mam możliwość kupna takich w całości, ale dla mnie to w środku jest zwykłe g..o, ale nawet jeśli w naturze coś tam drapieżniki z tego jedzą, to w warunkach hodowlanych pozostaje przecież jeszcze kwestia pasz jakimi krowy są karmione.
z góry dzięki za odpowiedzi
krzysiek jest offline   Reply With Quote
Old 16-04-2012, 23:33   #3
Trustno1
Junior Member
 
Trustno1's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 85
Default

Quote:
Originally Posted by krzysiek View Post
(...)to w warunkach hodowlanych pozostaje przecież jeszcze kwestia pasz jakimi krowy są karmione.
Właśnie dlatego ja stawiam znak zapytania przy tych wszystkich naturalnych metodach żywienia

Ale - krowy zwykle teraz jedzą dobrze zbilansowaną, bezpieczną pod względem biologicznym i chemicznym, pachnącą i apetyczną paszę pozwalającą osiągnąć im mleczność kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt razy większą, niż kiedyś, na trawce z łączki przy drodze po której śmigały napędzane ołowianą benzyną samochody i sianku, co przestało w deszczu dwa tygodnie, bo je ręcznie zbierano...

Choć oczywiście ważne jest skąd masz te podroby. Może z krów od jakiegoś rolnika-ekologa, co sypie krowom wg zasady "co mam, to krowie dam"...

Kij ma zawsze dwa końce
Trustno1 jest offline   Reply With Quote
Old 16-04-2012, 23:40   #4
spadzista
the Bright Side of Wild
 
spadzista's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: himalaya
Posts: 181
Send a message via Skype™ to spadzista
Default

dlatego nie można popaść w przesadę.
spojrzeć na swoje menu
jak robimy zupę mamy do wyboru :
- kostkę knora
- włoszczyznę z rynku
- super extra przebadaną, przetestowaną papkę gerbera

i zgodnie ze swoimi przekonaniami i portfelem psa pożywić :-)

----------------

po za tym psy lubią różne rzeczy...
jeden zje podroby inny ich nie ruszy....
spadzista jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org