Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Standard plemene a bonitace

Standard plemene a bonitace Jak by měl vypadat typický vlčák, poměřování a komentáře ke standardu plemene, informace o bonitacích a svodech...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-10-2008, 19:30   #21
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

To teda škoda je. Já zatím nemám takhle pěkný přehled, ale taky si budu muset některé kategorie pohlídat, takže mě čeká podobná anabáze. Líbí se mi, že se o to takhle zajímáš. A že máš elán na hledání. Myslím, že je spousta psů, kteří jsou bez štěňat a přitom mají z hlediska genetických korekcí co nabídnout.

Jo a taky se mi líbí co nejsvětlejší oči. Naštěstí je nemusíme posilovat, máme je po mámě celkem v pohodě. Ale stejně budem hledat žlutookého tátu.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2008, 10:13   #22
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

No, lenze pri vybere psa by clovek nemal pozerat len na kod, ale na psa celkovo. Ze ma Ob? Psa Ob zo Slovenska alebo Ciech by som nebrala (asi ani z Polska). Ale v Zapadnej Europe je naozaj problem v tom, ze ten pes je na bonitacii prvy krat v zivote niekde uviazany sam a navyse na retazi co strkoce pri kazdom pohybe. Ak ma pes za takychto okolnosti Ob, znamena to vacsinou len tolko ze nie je flegmatik. Dnes uz vela ludi zo zahranicia chodi na tabory a bonitacie do Strednej Europy, ale to je vec poslednych par rokov.

Ja som sa na toho psa informovala u ludi co ho poznaju osobne a nie je to pes plachy (aj na fotkach vidno ze je aj medzi ludmi, nielen doma na zahrade, a nie je nijak vyplaseny). Nie je ziaden super vyrovnany, ale od placheho ma daleko. Pri spravnej socializacii by steniatka po nom mali byt v pohode. Preto som sa prenho rozhodla a preto mi ho aj poradca chovu povolil.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2008, 17:30   #23
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Souhlasím se Sašou, že povahy nejsou tak jednoduchá věc, jak by se mohlo zdát. Mám taky jeden konkrétní příklad - pes v Německu na bonitaci Ob, kterého znám velmi dobře (nyní 6 let, DKK A, suchá tlama, ze "záporů" trošku tmavší oko a index výšky cca 53 - ještě nekryl).
O jeho povaze bych řekl tolik, že nevyhledává sám kontakt, ale neuteče se staženým ocasem. Spíš se klidně odsune o kousek dál, když ho někdo "otravuje". Výstavy v narvaných pavilonech zvládá s naprostým klidem. Po týdnu výcviku na LVT LB složil ZOP (s nejlepším bodovým ziskem z tehdy zúčastněných - jestli si dobře pamatuju 94 b.), ZZO, na BH se vybodoval spíš majitel tím že používal povelovou techniku jako na ZOP a ZZO (posunek a povel, navíc při obratech atd.), takže mu chyběly myslím 4 body. Pes má navíc štěstí, že má výborné a pohodové majitele, kteří ho milují. Není žádný ranař, má reakci na střelbu. I tak - s osobní znalostí tohoto psa - bych ho i přes to Ob (podle mě by spíš sedělo Oi, ale bonitační komise hodnotí co vidí v daný okamžik) klidně využil, nemluvě o tom, že po jeho otci toho moc není...

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org