Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-10-2011, 11:25   #101
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by malkovicz View Post
Dejte mu trošku inspirace třeba zde: http://www.besta.estranky.cz/fotoalbum/kotec-a-bouda/ já když ji stavěl tak mě to hrozně bavilo a hlavně mi při práci asistovala vlčí slečna
Taky bych potřebovala, aby mi někdo takový krásný postavil, ale z oceli. Dřevo by nevydrželo ani týden
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 11:40   #102
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Quote:
Originally Posted by malkovicz View Post
Dejte mu trošku inspirace třeba zde: http://www.besta.estranky.cz/fotoalbum/kotec-a-bouda/ já když ji stavěl tak mě to hrozně bavilo a hlavně mi při práci asistovala vlčí slečna
Jee, diky moooc..konecne slovo (a foto) chlapa

EDIT: tak jsem jukla na fotky ze ZOO a asi jsme vas tam tehdy potkali :-)
__________________
I pad na hubu je pohyb kupredu...

Last edited by Rhilien; 28-10-2011 at 11:46.
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 14:48   #103
malkovicz
Junior Member
 
malkovicz's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Potštejn
Posts: 90
Default

Quote:
Originally Posted by Rhilien View Post
Jee, diky moooc..konecne slovo (a foto) chlapa

EDIT: tak jsem jukla na fotky ze ZOO a asi jsme vas tam tehdy potkali :-)
ÁÁÁ to je náhoda a neměli jste tenkrát sebou v té zoo štěndo? Já teda nevím ale manželka si vzpoměla No jo my chlapy moc kolem sebe nekoukáme
__________________
http://besta.websnadno.cz/
malkovicz jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 20:22   #104
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Quote:
Originally Posted by malkovicz View Post
ÁÁÁ to je náhoda a neměli jste tenkrát sebou v té zoo štěndo? Já teda nevím ale manželka si vzpoměla No jo my chlapy moc kolem sebe nekoukáme
JJ, to jsme teda meli (svet je malej) , ono je to jeste porad stendo, ale uz je to poradnyy zvire! A Potstejn to je tam nekde severne, nekde ne uplne daleko od Zamberka..?
__________________
I pad na hubu je pohyb kupredu...
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 20:44   #105
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Ano, přesně tam je Potštejn... jak hrad, tak i vesnice
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 21:21   #106
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
si mi připomněla jedno setkání s paní a jejím saw ( vím není to čsv) a říkala mi něco o jeho povaze a zakončila to, že měla 20ti hlavé stádo ovcí a rok byl snima pes v klidu a pak je přes noc všechny zabil. Docela sem koukala jak z jara, ale Sofuška je hodné zvířátko
Ještě že Sofa neumí číst:-D. Pravda, ovce na to, že by se mohly bránit, jsou vcelku hloupé, co jsem tak slyšela. Navíc, jak je predátor dostane na zem - že upadnou nebo tak, mají to vcelku jisté. Ale třeba si berana aspoň trochu ochočíme a ten se pak podle toho bude chovat (kolega má orla skalního, od mala a tak jde po každém - bere ho za konkurenci). Zrovna před 14ti dni jsem šla se Sofou kolem toho orla a měla jsem dojem, že Sofa až bez zkušenosti, věděla moooc dobře, co ta přerostlá slepice umí (nehledě na to, jaké pohledy orel na Sofu dělal).
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 22:05   #107
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Zrovna před 14ti dni jsem šla se Sofou kolem toho orla a měla jsem dojem, že Sofa až bez zkušenosti, věděla moooc dobře, co ta přerostlá slepice umí (nehledě na to, jaké pohledy orel na Sofu dělal).
To mi připomělo jak Brouk ničeho se nebojící vzal zpátečku před krajtou
Ona ho sledovala a kdyby to uměla, tak se olizuje.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 22:47   #108
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
To mi připomělo jak Brouk ničeho se nebojící vzal zpátečku před krajtou
Ona ho sledovala a kdyby to uměla, tak se olizuje.
Jooo, někteří predátoři, konkurence, je asi pevně zakořeněna..I přes popis jsem si neuměla představit, jak může orel, vážící 3-4kg, ulovit srnu či srnce..dospělé. Až mi kolega poslal video z lovu. Historek s ulovenými psy a málem i motorkáři, už jsem slyšela nespočet. Podobnou reakci mělo několik čsv u výběhu tygrů v zoo, co si vybavuji.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 23:14   #109
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Jooo, někteří predátoři, konkurence, je asi pevně zakořeněna..I přes popis jsem si neuměla představit, jak může orel, vážící 3-4kg, ulovit srnu či srnce..dospělé. Až mi kolega poslal video z lovu. Historek s ulovenými psy a málem i motorkáři, už jsem slyšela nespočet. Podobnou reakci mělo několik čsv u výběhu tygrů v zoo, co si vybavuji.
Jj Mio jen navětřil pach tygra, úplně mu podklesly nohy. Za žádnou cenu nechtěl projít okolo.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 06:07   #110
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

my jsme byli jednou u geparda, nebo co je to za selmu, tam pod sovama a ten se zrovna nudil a rozhodnul se, ze si neco ulovi a skocil primo proti sklu. Cubu malem sklatil infarkt a od te doby se tomu vyhyba a kdyz vidi, ze tam jdeme, vubec se ji tam nechce a tahne(byva na postroji) co nejdal od nej...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 10:46   #111
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

V Olomoucký zoo když bylo Akkonovi asi třičtvrtě roku, tak místní levhart se bavil tím, že skákal na sklo a děsil lidi. Zkusil to na mě a Akkon v tu ránu přilepenej na skle, že kočičku sežere No a od tý doby se k podobnejm zvířátkům chová tak jakože bude boj... aspoň přes sklo.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 11:03   #112
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
V Olomoucký zoo když bylo Akkonovi asi třičtvrtě roku, tak místní levhart se bavil tím, že skákal na sklo a děsil lidi. Zkusil to na mě a Akkon v tu ránu přilepenej na skle, že kočičku sežere No a od tý doby se k podobnejm zvířátkům chová tak jakože bude boj... aspoň přes sklo.
Tak stejnou zkušensot mám s Miem v té samé zoo kde ho zděsil tygr. Bylo to v Brně. Levhart nebo něco podobné útočil na sklo a chtěl ulovit tenkrát maličkou Butty a Mio zakročil přesně jak říkáš s Akkonem. Téhle kočky se vůbec nebál. O pár metrů dál navětřil pronikavý pach tygra a oho se opravdu hodně bál. Tygr taky zaútočil na Butty, ale Mio dělal jako, že tam vůbec není. Zkus s Akkonem tuhle zoo a uvidíme Myslím, že čsv nejsou tak hloupí aby se stavěli proti něčemu takovému ...
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 11:08   #113
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Byli jsme i tam Akkon na tygra štěká a vyhrožuje podobně jako figurantovi, ale obávám se, že nebejt tam sklo, tak by po něm tygr skočil a bylo by po srandě ještě než by si uvědomil, že je potřeba dělat něco jinýho než jen štěkat
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 17:44   #114
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Tak stejnou zkušensot mám s Miem v té samé zoo kde ho zděsil tygr. Bylo to v Brně. Levhart nebo něco podobné útočil na sklo a chtěl ulovit tenkrát maličkou Butty a Mio zakročil přesně jak říkáš s Akkonem. Téhle kočky se vůbec nebál. O pár metrů dál navětřil pronikavý pach tygra a oho se opravdu hodně bál. Tygr taky zaútočil na Butty, ale Mio dělal jako, že tam vůbec není. Zkus s Akkonem tuhle zoo a uvidíme Myslím, že čsv nejsou tak hloupí aby se stavěli proti něčemu takovému ...
Já mám s Dingem úplně přesně stejnou zkušenost ze ZOO ve Dvoře, když mu byly čtyři měsíce. Levharti se ho taky snažili ulovit přes sklo, tak na ně jen vrtěl ocasem a sranda, gepardi šli s námi podél celého výběhu a taky na ně jen koukal, co je to za divného psa... ale když jsme došli k tygrovi, který chodil podél skla tam a zpátky, Dinouš se zapříčil a odmítal projít kolem... dalo mi to hodně práce a hrst pamlsků, než jsem ho přemluvila, že to zvládne.

Jinak orli jsou schopní ulovit vlka, někde v Asii se to normálně dělá, že se loví vlci pomocí orlů... takže Sofa asi věděla Ostatně mám osobní zkušenost, jak "příjemné" je, když ochočená káně útočí na lidi... myslím, že kdybych už tenkrát měla Dinga, byl by taky zdrhal, kdyby se na něj řítil pták s nastavenými pařáty a snažil se mu drápy zaseknout do hlavy
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 31-10-2011, 13:40   #115
Helis
Junior Member
 
Helis's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Radomyšl, Kostelní 4, 387 31
Posts: 21
Default

Co se týče slepic a podobného domácího kurstva byl Firouš vždy láskyplný a neublížil by ničemu, co na naší zahradu patří. Když byl poprvé "uvězněn" po dobu naší nepřítomnosti v novém kotci (samozřejmě nedokonalém, protože jsme podcenili mezeru 20 x 30cm v horním 210cm vysokém rohu, jelikož nikdo nepředpokládal jednak, že tam vyleze a, že tím proleze). Doba v kotci měla být cca 3 hodiny. Po překonání překážky byl tak rozčilen a naštván, že mu nezbylo nic jiného, než se vrhnout přes kamenou hradbu k sousedům, kde se k jeho smůle potulovalo 20 slepic, dalších hafec hus a kachen a nějaké ovce. K našemu "štěstí" mu postačilo jen 13 slepic, které rozcupoval. To ho uklidnilo a tak se vrátil nazpět domů a čekal u vrat,aby nás stačl přivítat s tím výrazem " to jsem rád, že už ste doma a nic zvláštního se po dobu vaší nepřítomnosti nestalo, jen ste mi zapomněli nechat otevře dveře z kotce, tak jsem musel prolézt tou malou dirkou"... Co se týče ZOO a predátorech. Když byl malý a byli jsme poprvé, začalo rošambó u ledního medvěda. Při jeho pozorování se medvěd rozběhl, skočil do bazénu a prudce narazil packami do skla přímo naproti nám. Nedovede te si představit, co se stalo. Fir málem urval vodítko, jak se lekl. A to zařvání, nic takové jsem ještě nezažila. No, samosebou, jak se vzpamatoval, tak začal nadávat a tvářil se, že si to s ním vyřídí. U tygra se bál hned jak ho viděl, přesto ho fascinovalo, jak je možné, že je taková velká kočička. Tygr si takovou pozornost užíval a mazlil se o sklo... Teď už je v pohodě, ale medvědovi se vyhýbáme, protože si velice dobře pamatuje, co mu provedl
Helis jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2011, 11:20   #116
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Ano, přesně tam je Potštejn... jak hrad, tak i vesnice
Ty jsi tam odnekud pobliz?
_____________________________________

K te ZOO, jak to citam, tak musime co nevidet "prepadnout" nejake tygry , horsi bude kdyz me tady do ZOO s Arousem nepusti
__________________
I pad na hubu je pohyb kupredu...
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2011, 17:44   #117
malkovicz
Junior Member
 
malkovicz's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Potštejn
Posts: 90
Default

Quote:
Originally Posted by Rhilien View Post
JJ, to jsme teda meli (svet je malej) , ono je to jeste porad stendo, ale uz je to poradnyy zvire! A Potstejn to je tam nekde severne, nekde ne uplne daleko od Zamberka..?
Ano Potštejn je tak 20km od Žamberka přesně zde: http://www.mapy.cz/#x=16.470765&y=50...A%22fast%22%7D a máme i hrad jak je to tu už napsáno. V Lednu se plánuje takové menší setkání s procházkou tak pokud by jste měli chuť dorazit info zde: http://www.wolfdog.org/forum/showthr...290#post410290
__________________
http://besta.websnadno.cz/
malkovicz jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2011, 18:41   #118
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Quote:
Originally Posted by malkovicz View Post
Ano Potštejn je tak 20km od Žamberka přesně zde: http://www.mapy.cz/#x=16.470765&y=50...A%22fast%22%7D a máme i hrad jak je to tu už napsáno. V Lednu se plánuje takové menší setkání s procházkou tak pokud by jste měli chuť dorazit info zde: http://www.wolfdog.org/forum/showthr...290#post410290
jj, ja "znam" hlavne hrad Potstejn , jinak teda trasa vypada vyborne..skoda, ze to mam tak z ruky
__________________
I pad na hubu je pohyb kupredu...
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2011, 22:37   #119
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Nejsem tamodtud, ale kousek od Žamberka jsme jezdili na hory a do Orlických hor na tábory, takže to tam tak nějak trochu znám
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org