Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-03-2013, 23:31   #61
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

do Warszawy z mierzeniem jesli chcesz wynik dla siebie. Do Wroclawia jesli chcesz jak najladniejszy (nie ma obawy, ze będzie gorszy z powodu katów)
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 00:12   #62
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
do Warszawy z mierzeniem jesli chcesz wynik dla siebie. Do Wroclawia jesli chcesz jak najladniejszy (nie ma obawy, ze będzie gorszy z powodu katów)
Nie bardzo rozumiem... Wytlumacz, poprosze jefta, roznice? w W-wie pro forma dla picu a we Wrocku dobry opis? Tak to rozumiec?
Slyszalam opinie, ze dr Siembieda jest b. dokladny... ale w przypadku zdjec zrobionych u siebie. Nie bede dociekac, czy to prawda, czy nie, bo to tylko niesprawdzone opinie.
Moge tylko zeznac, ze w Multiwecie w W-wie, gdzie sie przeswietlalo pare warszawskich wilczakow, podchodzi sie do tego badania dosc dokladnie. Mierzenie i naniesienie kątow ma miejsce w wypadku jakis watpliwosci - zeby nie przeklamac wyniku. Bies nie mial podanego pomiaru katow norberga na zdjeciu, ale jak poprosilam o to po 1,5 roku, zrobiono to bez szemrania na zdjeciu wyjetym z archiwum. 107 i 112, jakby ktos byl ciekawy...

Last edited by anula; 22-03-2013 at 00:19.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 08:16   #63
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Nie bardzo rozumiem... Wytlumacz, poprosze jefta, roznice? w W-wie pro forma dla picu a we Wrocku dobry opis? Tak to rozumiec?
Slyszalam opinie, ze dr Siembieda jest b. dokladny... ale w przypadku zdjec zrobionych u siebie. Nie bede dociekac, czy to prawda, czy nie, bo to tylko niesprawdzone opinie.
.
Mogę podać nasz przykład. Dr Orzeł w Krakvecie, gdzie robiliśmy prześwietlenie bardzo dokładnie wraz z drugim wetem przy nas mierzyli kąty i analizowali wyniki , dostaliśmy płytkę ze zdjęciami i programem przy pomocy którego sami możemy owe kąty zmierzyć. Zdjęcia były robione zarówno metodą klasyczną, jak i do badania metodą PEN HIP, więc stawy zostały sprawdzone podwójnie.
Potem zdjęcia + płytka + rodowód zostały wysłane do dr Siembiedy, który tylko potwierdził to, co dr Orzeł powiedział nam wcześniej i wbił pieczątkę. Jakoś nie widzę tu miejsca na spiskową teorię dziejów
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 08:27   #64
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Ja robilam u Siembiedy. Jedno zerkniecie i wynik. Biodrowych bylo poruszone, ocenione w 3 sek. Gdybym miala wysylac, wyslalabym do Warszawy na dokladny opis, bo jest we mnie swiadomosc ze to badanie nie bylo takie jak powinno a suka trenuje. Tamto sie niemwa
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 09:10   #65
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Ja robilam u Siembiedy. Jedno zerkniecie i wynik. Biodrowych bylo poruszone, ocenione w 3 sek. Gdybym miala wysylac, wyslalabym do Warszawy na dokladny opis, bo jest we mnie swiadomosc ze to badanie nie bylo takie jak powinno a suka trenuje. Tamto sie niemwa
A nie sądzisz, że człowiek, który ocenił już pewnie wiele tysięcy zdjęć jest w stanie wystawić poprawną ocenę na podstawie swojego doświadczenia i nie musi przystawiać kątomierza, żeby zobaczyć dysplazję? Rozumiem, że różnice między A i B mogą być niewielkie. Ale nie przesadzajmy - dysplazję C lub większą zobaczy człowiek na zdjęciu nawet po obejrzeniu kilku takich zdjęć, a co dopiero specjalista w tej dziedzinie. A z Twoich wypowiedzi wynika, że Siembieda daje elegancki wynik dysplatykom.
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 09:17   #66
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

Quote:
Originally Posted by Huan View Post
A nie sądzisz, że człowiek, który ocenił już pewnie wiele tysięcy zdjęć jest w stanie wystawić poprawną ocenę na podstawie swojego doświadczenia i nie musi przystawiać kątomierza, żeby zobaczyć dysplazję? Rozumiem, że różnice między A i B mogą być niewielkie. Ale nie przesadzajmy - dysplazję C lub większą zobaczy człowiek na zdjęciu nawet po obejrzeniu kilku takich zdjęć, a co dopiero specjalista w tej dziedzinie. A z Twoich wypowiedzi wynika, że Siembieda daje elegancki wynik dysplatykom.
TO SIĘ MAM MARTWIĆ CZY SMUCIĆ ?

mam pozytywny A z Wrocławia.
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 09:36   #67
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

My robilismy zdjecia u dr Bandury w Gdyni, a on je slal do dr Siembiedy. Dr Bandura powiedzial ze stawy wzorcowe, wszystko w najlepszym porzadku (patrzyl sie na nie duzo wiecej niz 3 sekundy ) wiec nie widze powodu by miec watpliwosci gdy lekarz tak doswiadczony jak dr Siembieda to potwierdza.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 09:37   #68
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Piter View Post
TO SIĘ MAM MARTWIĆ CZY SMUCIĆ ?

mam pozytywny A z Wrocławia.
Ja tam się nie smucę (też mamy wyniki z Wrocławia). Nie skreślałabym Siembiedy tylko dlatego, że nie przystawia kątomierza i że potrafi ocenić stan psich stawów szybko. Przemawia do mnie to, co powiedział Huan, sama zresztą pomyślałam tak w pierwszej chwili. Jasne, że im więcej "nowinek technicznych", "pochylania się nad przypadkiem", zaangażowanych specjalistów itp., tym robi to na nas wrażenie większej fachowości, ale niekoniecznie musi mieć wpływ na wynik.
(Oczywiście w żadnym przypadku nie deprecjonuję tu badania, o którym pisała Rona, zresztą to też dowód na to, że to co napisałam powyżej, może mieć sens).
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 12:00   #69
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Piter View Post
TO SIĘ MAM MARTWIĆ CZY SMUCIĆ ?

mam pozytywny A z Wrocławia.
Nie musisz sie martwic... Tak sie sklada, ze oszustwa lubia sie mscic.... A prawda wychodzi w koncu na jaw...

Swojego czasu do Polski do Siembiedy MASOWO na badania uciekali hodowcy i wlasciciele z Czech (to wina Sterca o ktorym pisalam). Ocenil on juz zdrowo ponad setke CzW... Te zle wyniki "poprawkowe" od Siembiedy zostaly oczywiscie zatajone... Psy z dobrymi wynikami uzyte w hodowli... Teraz ich potomkowie badani sa juz w Czech i wyniki maja swietne... Nie byloby tak, gdyby te psy mialy ciezkie dysplazje...

Dla porownania: jedna z Czeskich hodowczyn krytykowala Siembiede (psy z jej hodowli takze u niego dostawaly slabe wyniki - malo ktoremu sie poprawilo - stad jej zlosc)... Kiedy jej suka dostala w Czechach wynik HD-D postanowila pojechac na poprawke wyniku do Wloch. Rezultat - fantastyczne HD-B(0/1). Ale jak pisalam genetyka sie msci - wyniki HD dzieci tej suki i jej potomkow sa slabe... Ta dysplazja, ktora ukryto poprawiaja wynik we Wloszech staje tam sie pojawia. I nie jest to jakies delikatne HD-C. Ale wyniki HD-E, ktore wystepuja u niej czesciej niz w innych liniach....


Sama badam psy u Siembiedy i moge go jednak polecic - szczeniaki od nas badane sa w roznych krajach przez roznych wetow... I nie roznia sie niczym od wynikow uzyskanych od Siembiedy...
Poza tym - tak sie sklada, ze to wlasnie do Siembiedy niektorzy polscy hodowcy boja sie wysylac rentgeny... Wola badac psy tam, gdzie wyniki maja lepsze, a tych zlych i tragicznych sie im nie wpisze...

PS.
Ktoregos razu u Siembiedy swoje psy przebadali Holendrzy. Ich wyniki byly...gorsze niz wyniki jakie mieli z swojego kraju...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 12:05   #70
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Ja tam się nie smucę (też mamy wyniki z Wrocławia). Nie skreślałabym Siembiedy tylko dlatego, że nie przystawia kątomierza i że potrafi ocenić stan psich stawów szybko. Przemawia do mnie to, co powiedział Huan, sama zresztą pomyślałam tak w pierwszej chwili. (...), zresztą to też dowód na to, że to co napisałam powyżej, może mieć sens).
Zgadzam z tym, też w pierwszej chwili pomyślałam o ogromnym doświadczeniu dr Siembiedy. Co więcej mam jeszcze jeden dowód. Pewna zagraniczna hodowczyni zrobiła psu w swoim kraju badanie HD i wyszedł wynik C. Został wpisany do rodowodu psa, ale jako że miała wątpliwości co do wyniku i jakości zdjęcia, zanim go opublikowała, prześwietliła psa jeszcze raz w innej lecznicy i wysłała zdjęcie do dr Siembiedy z prośbą o "nieoficjalny" wynik. Nie poinformowała go o wyniku pierwszego badania, aby czasem się nim nie sugerował. Dostała zaświadczenie, że pies ma HD C.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 12:05   #71
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Nie musisz sie martwic... Tak sie sklada, ze oszustwa lubia sie mscic.... A prawda wychodzi w koncu na jaw...

ale ja nie oszukuję , chyba że mnie oszukano
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 12:18   #72
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Piter View Post
ale ja nie oszukuję , chyba że mnie oszukano
Bez obaw... Siembieda na serio wie co robi...
Choc bywa, ze to jego probuje sie oszukac (a kretaczy wsrod hodowcow troche jest)... Pamietam jak mowil, ze dostal do oceny stawy ONka...z tym, ze na zdjeciu byl JAMNIK... Zdrowy, ale jamnik...

O podrabianych certyfikatach juz nie wspomne - gdy ostatnio przeswietlalam psy to dzwoniono w tej sprawe. Jakis czlowiek kupil podrosnietego przebadanego ONka. Certyfikat od Siembiedy. Pies zaczal kulec - badanie wykazalo ciezkie HD. Wlasciciel chcial potwierdzic wynik HD swojego psa u Siembiedy, ale okazalo sie, ze tam nigdy nie byl badany. A pod podanym numerem jest HD psa calkiem innej rasy...

Wiec wiele opowiadan na temat zlych ocen przez Siembiede jest pewnie spowodowane wlasnie oszustwami hodowcow... Trzeba pamietac, ze ocenia on stawy takze na podstawie wyslanych mu wynikow. Wierzy, ze dany wet przeswietlil wlasnie tego konkretnego psa... A co jesli rentgeny wyslal wet-kretacz? I zdjecie nie nalezy do badanego psa?
Wtedy mowi sie, ze to Siembieda zle badal... A wina nie lezy po jgo stronie...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 12:26   #73
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Bez obaw... Siembieda na serio wie co robi...

A co jesli rentgeny wyslal wet-kretacz? I zdjecie nie nalezy do badanego psa?
Wtedy mowi sie, ze to Siembieda zle badal... A wina nie lezy po jgo stronie...
to ja sumienie mam czyste. przy mnie badał , przy mnie nagrał płytkę a ja sam wysyłałem .
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 23-03-2013, 21:18   #74
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Mogę podać nasz przykład. Dr Orzeł w Krakvecie, gdzie robiliśmy prześwietlenie bardzo dokładnie wraz z drugim wetem przy nas mierzyli kąty i analizowali wyniki , dostaliśmy płytkę ze zdjęciami i programem przy pomocy którego sami możemy owe kąty zmierzyć. Zdjęcia były robione zarówno metodą klasyczną, jak i do badania metodą PEN HIP, więc stawy zostały sprawdzone podwójnie.
Potem zdjęcia + płytka + rodowód zostały wysłane do dr Siembiedy, który tylko potwierdził to, co dr Orzeł powiedział nam wcześniej i wbił pieczątkę. Jakoś nie widzę tu miejsca na spiskową teorię dziejów
Nie zrozumialam po prostu, co jefta miala na mysli... Daleka jestem od spiskowania - w tej dziedzinie przyjnajmniej
Dr Siembieda to na pewno niepodwazalny autorytet - gdyby nie to, ze jestem leniwa i ze w W-wie jest dwoch wetow uprawnionych do wpisywania do rodowodu wyniku przeswietlen, pewnie wyslalabym zdjecie do Siembiedy...
W Multiwecie, gdzie opisy i wpisy do rodowodu wykonuje dr Blenau - rzeczywiscie spotkalismy sie z duza troska, starannoscia, i tak jak juz pisalam wczesniej - zrozumieniem i cierpliwoscia.

Mozliwe jest jednak, ze sa rowniez tacy lekarze, ktorzy potrafia "nagiac" opis do rzeczywistosci. Weterynarz tez czlowiek, a ludzie przeciez bywaja ulomni Ale to juz zupelnie inna historia...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2013, 09:58   #75
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Nie zrozumialam po prostu, co jefta miala na mysli... Daleka jestem od spiskowania - w tej dziedzinie przyjnajmniej
Źle się wyraziłam. Podobnie jak Ty, nie zrozumiałam Jefty i wydało mi się, że widzi "spisek" tam, gdzie w naszym przypadku nie byłoby go nawet jak zaaranżować.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2013, 13:48   #76
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Kejsa View Post

dr Jan Siembieda
Akademia Rolnicza, Klinika Chirurgii Zwierząt, Pl. Grunwaldzki 51, 50-366 Wrocław, tel. 71-320-54-90




Kogo polecacie? Zrobiliśmy wczoraj zdjęcia Lubemu i chcielibyśmy je wysłać, tylko komu?
Hi, tak wycięłam Twój pościk, bo ongiś czasu zrobiłam tak samo z Unką tj. wysłałam wyniki do w/w. Za drugim razem postanowiłam pofatygować się do doktorka osobiście z Cha i przekonałam się jaki jest w realu. Tego doktorka polecam
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2014, 21:06   #77
eMMki
Junior Member
 
Join Date: Apr 2013
Location: Warszawa
Posts: 29
Default

Cześć!
Czy ktoś może ma aktualne informacje gdzie najlepiej zrobić RTG/do którego lekarza iść w Warszawie?!
Będziemy wdzięczni za info, bo właśnie wzięliśmy się za przygotowania do wykonania zdjęć i po lekturze w Internecie mamy kompletny zamęt w głowach... jak zwykle...
Będziemy wdzięczni za info!
eMMki jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2014, 21:21   #78
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by eMMki View Post
Cześć!
Czy ktoś może ma aktualne informacje gdzie najlepiej zrobić RTG/do którego lekarza iść w Warszawie?!
Będziemy wdzięczni za info, bo właśnie wzięliśmy się za przygotowania do wykonania zdjęć i po lekturze w Internecie mamy kompletny zamęt w głowach... jak zwykle...
Będziemy wdzięczni za info!
Dr Blenau na ul Gagarina r/Czerniakowskiej (Multiwet). Wetka z uprawnieniami, zdjecie wykonuje baaardzo staranny i drobiazgowy wet, Blenau opisuje i wpisuje do rodowodu. Sprzet nowoczesny, zdjecia dobrej jakosci, w razie czego zmierza kąty. Polecam z czystym sumieniem
wiekszosc warszawskich wilczakow tam sie przeswietlalo ostatnio...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2014, 21:47   #79
Elentia
Junior Member
 
Elentia's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Rataje /Wrocław
Posts: 137
Default

http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=reg_dys&l=pl

Tu jest aktualny wykaz lekarzy którzy mają uparwnienia do wykonania wpisu do rodowodu. Dr Bleanau - nie wiem czy praktykuje ale nie ma jej juz na tej liście.
Elentia jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2014, 22:00   #80
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Elentia View Post
http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=reg_dys&l=pl

Tu jest aktualny wykaz lekarzy którzy mają uparwnienia do wykonania wpisu do rodowodu. Dr Bleanau - nie wiem czy praktykuje ale nie ma jej juz na tej liście.
a to przepraszam. Swiat idzie do przodu i panta rei
ale fakt, mysmy sie przeswietlali ponad 3 lata temu...
Natomiast jak teraz spojrzalam - dr Adam Pietron z Multiwetu to wlasnie ten bardzo staranny facet, ktorego zapamietalam sprzed 3 lat
Tak wiec i tak moge polecic z czystym sumieniem jego wlasnie
anula jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org