Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-08-2007, 01:01   #1
streco
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Ireland, Waterford
Posts: 8
Send a message via ICQ to streco
Default Skusenosti so starsim CsV?

Zdravim vsetkych,
chcel by som sa spytat ake mate skusenosti s CsV, ak ste ho zobrali uz ako dospeleho psa od niekoho kto mu bol:
a) dobrym panom koho respektoval ale musel sa ho vzdat
Je vobec mozne vzbudit u neho nanovo doveru ?
b) ake su skusenosti v opacnom pripade ak mal pes nevhodneho pana
Ak bol tyrany myslim, ze to by este slo, ale ak mu pan prilis dovoloval alebo ho vobec neviedol, je mozne napr. 2 rocneho psa aby zapadol do novej rodiny ako do svorky?
streco jest offline   Reply With Quote
Old 18-08-2007, 04:38   #2
Zbijowski
Junior Member
 
Zbijowski's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Chotěbuz
Posts: 7
Send a message via Skype™ to Zbijowski
Default

Quote:
Originally Posted by streco View Post
Zdravim vsetkych,
chcel by som sa spytat ake mate skusenosti s CsV, ak ste ho zobrali uz ako dospeleho psa od niekoho kto mu bol:
a) dobrym panom koho respektoval ale musel sa ho vzdat
Je vobec mozne vzbudit u neho nanovo doveru ?
b) ake su skusenosti v opacnom pripade ak mal pes nevhodneho pana
Ak bol tyrany myslim, ze to by este slo, ale ak mu pan prilis dovoloval alebo ho vobec neviedol, je mozne napr. 2 rocneho psa aby zapadol do novej rodiny ako do svorky?
A) Dobry pan se nikdy CsV nevzda, pokud ano neni dobry
B) Pokud pes je stary do dvou let, ziskani u neho uplne duvery zabere cca 3 mesice za podminky, ze se mu budete denne intenzivne venovat. Nad 2 roky je pes skutecne uz dospely, ziskani duvery trva mnohem dele a prvni tydny s nim je treba byt velmi opatrny, aby nedoslo k "urazu" noveho majitele. Se zapadnutim do rodiny je to slozitejsi, ze zacatku bych osobne asi neriskoval aby se clenove rodiny vubec priblizovali k psu. Sam jsem ze zacatku k novym psum chodil plne navleceny, jeden z nich dokonce musel tyden prijmat potravu pres nahubek, byl natolik agresivni, ze jsem mu nemohl ani ten nahubek sundat... Ovsem az se prekona toto kriticke obdobi jsou to pro mne mazlicci.
Zbijowski jest offline   Reply With Quote
Old 20-08-2007, 11:00   #3
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by Zbijowski View Post
A) Dobry pan se nikdy CsV nevzda, pokud ano neni dobry
No aj dobry pan je smrtelny... A zranitelny... Nie vzdy ten kto sa vzda psa tak robi dobrovolne. Dobry pan, ak nedokaze zabezpecit svojmu psovi vhodne podmienky, by sa mal snazit najst pre neho novy domov, kde by tie podmienky mal, nie?

Quote:
Originally Posted by streco
chcel by som sa spytat ake mate skusenosti s CsV, ak ste ho zobrali uz ako dospeleho psa
Ja si myslim, ze odpoved na otazku velmi zalezi od toho, o akeho psa sa jedna. Ako je priatelsky, ako je zvyknuty na inych ludi. Ako znasa situaciu v ktorej je. Ci je skor agresivny, alebo skor plachy. Kazdopadne by som si netrufla odpovedat jednoznacne. Zavisi aj od toho, ci daneho psa uz poznas, alebo nie.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2007, 11:40   #4
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Vzít si dospelého psa ,není zase tak velký problém.
Jen musíš počítat s tím,že pes se bude muset chvíli učit žít s tebou a ty s ním - některé věci neodtraníš,některé na půl - bude to takový kompromis.
Ale 100% tě pes bude milovat,jako by byl tvůj od mala!!!!!

Moji Julii jsem brala ve 2 letech a má 5 zkoušek a je to super fena.
Takto mám i 2 kluky,tam muselo být trpělivosti více(hlavně když hárají feny doma),ale i tak jsou bezvadný!!

Lucie
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2007, 20:28   #5
Zbijowski
Junior Member
 
Zbijowski's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Chotěbuz
Posts: 7
Send a message via Skype™ to Zbijowski
Default

Quote:
Originally Posted by Edenseveru View Post
Vzít si dospelého psa ,není zase tak velký problém.
Jen musíš počítat s tím,že pes se bude muset chvíli učit žít s tebou a ty s ním - některé věci neodtraníš,některé na půl - bude to takový kompromis.
Ale 100% tě pes bude milovat,jako by byl tvůj od mala!!!!!

Moji Julii jsem brala ve 2 letech a má 5 zkoušek a je to super fena.
Takto mám i 2 kluky,tam muselo být trpělivosti více(hlavně když hárají feny doma),ale i tak jsou bezvadný!!

Lucie
"Vzít si dospelého psa ,není zase tak velký problém." - pro Tebe neni problem, ale pro cloveka, ktery nema moc zkusenosti s CSV (nebo zadne) muze to byt problem. Byly casy, kdy jsem si taky rikal, ze vzit starsi CSV neni prece takovy problem pro lidi.
Zbijowski jest offline   Reply With Quote
Old 27-08-2007, 20:25   #6
Olga
Junior Member
 
Olga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 14
Default starší pes

Vzali jsme si tříletého ČsV z útulku, asi neměl moc dobré zkušenosti s lidmi. Z útulku nám dávali (podle jejich vyjádření) zlého psa. V té době jsme vůbec netušili, že existuje toto nádherné plemeno a zkušenosti se psy jsme neměli žádné. Dnes je Endymu 11 let. Je to úžasný pes, zdravý, sebevědomý, naše soužití je bezproblémové, má svého vůdce smečky (manžela), kterému je bezmezně oddaný. Vůbec nebyl žádný problém, že to nebylo štěně. Chtělo to mnoho lásky, trpělivosti , času a učení se.

Olga
Olga jest offline   Reply With Quote
Old 30-08-2007, 10:23   #7
streco
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Ireland, Waterford
Posts: 8
Send a message via ICQ to streco
Default

dakujem za reakcie este by som mal takuto doplnujucu otazku

Stena je najlahsie ovplyvnit, ale co ak berieme psa pred pubertou ked si zacina trufat, alebo az po tomto obdoby ked uz by mal mat ustaleny charakter, i ked nie uplne podla (nasich) predstav.
Co je podla vas jednoduchsie vychovavat a ktorom pripade sa skor prisposobime navzajom?

Pocul som ze ak nieco zanedbame pri vychove stenata tak ze sa to da napravit v puberte, ale praca z dospelym psom sa mi zda byt jednoduchsia kedze on uz vie co chce.
streco jest offline   Reply With Quote
Old 30-08-2007, 10:32   #8
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by streco View Post
Pocul som ze ak nieco zanedbame pri vychove stenata tak ze sa to da napravit v puberte, ale praca z dospelym psom sa mi zda byt jednoduchsia kedze on uz vie co chce
Hmmm, ako sa to vezme. Ak je dospely pes so zlymi navykmi a este aj agresivny, tak to bude horsie ako mlady pes. Ale ak je pubertiak v obdobi snah o zaujatie alfa pozicie a s dominantnou povahou, tak bude to horsie ako dospely pes ktory si uz pozicie v ludskej svorke nechal vysvetlit.

V principe cim mladsieho psa si ale beries, tym lepsie s nim mozes vytvorit kontakt a vztah, pokial sa nejedna o psa predtym zanedbavaneho.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org