Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-03-2005, 14:19   #1
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default Proč nejsou u ČSV pro chovnost nutné zkoušky?

Proč nejsou u ČSV pro chovnost nutné zkoušky?
Alespoň nějaké minimální? (Tím nemyslím vytrvalostní zkoušky, ale zkoušky, které by prokazovaly, že pes je normálně zvladatelný a učenlivý)
Jaký je váš názor na zkoušky s těmito psy?
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 31-03-2005, 19:40   #2
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Kdyby byla zkouška povinná,bylo by ještě méně chovných jedinců než je teď. !!!

Ten kdo chce s čsv cvičit , ten s nimi cvičí !!!
Někdo má více úspěchů ,někdo méně - záleží na jeho odhodlání a šikovnosti !! Psi se zkouškou jsou pak třeba zajímavější při výběru psa ke krytí , ...
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 01-04-2005, 07:03   #3
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Taky si myslim, ze by to u bonitaci vypadalo daleko hur. Neznam sice presne statistiky, ale myslim, ze uz ted neni pomer narozenych stenat a tech, kteri nakonec k bonitaci prijdou, nijak slavny. A povinna zkouska by to jeste zhorsila. Kazdy, kdo se snazi cvicit a nema s vycvikem dost zkusenosti, tak vi, ze s CSV to neni tak jednoduche jako treba s nemeckym ovcakem. Coz muzu potvrdit z vlastnich zkusenosti. Nas starsi pejsek je nemecky ovcak a vycvik nam docela jde. To s tim mladsim vlkousem je to uplne o necem jinym. Taky s nim chceme delat zkousky jako s tim nemcourem, ale pocitam, ze to bude trvat daleko dyl, nez se dostaneme na stejny stupen.
Kdyby byla k uchovneni potrebna jen ZOP, tak by se to dalo zvladat, ale myslim si, ze to je docela malo. Jestli je pes ovladatelny, to se u bonitace da poznat uz ted. Kdyby to byla zkouska slozitejsi, tak by to urcite znamenalo minimalni ucast u bonitaci.

Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 02-04-2005, 22:23   #4
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default Re: Proč nejsou u ČSV pro chovnost nutné zkoušky?

Quote:
Originally Posted by Shadowrunner
(Tím nemyslím vytrvalostní zkoušky, ale zkoušky, které by prokazovaly, že pes je normálně zvladatelný a učenlivý)
narozdíl od zařazování psa na výstavě do pracovní třídy a od požadavků pro udělení šampiona krásy, kde vytrvalostní zkoušky opravdu nemají moc smysl, tak pro chovnost právě vytrvalostní zkoušky smysl mají: jde o ověření vitality jedince, která je požadavkem standardu a kterou žádná pracovní zkouška neověří..

učenlivost psa bonitace sice neověří, ale ani u zkoušek se nepozná, tam jde spíš o výsledek práce psovoda – učenlivost psa se projeví jen v průběhu výcviku, na jeho snadnosti a rychlosti (učenlivost psovoda též).. lepší je dosažené zkoušky zohledňovat při sestavování chovného páru, jak řekla lucka..

požadavek na absolvování vytrvalostní zkoušky (např. fena ZVPI, pes ZVPII) by navíc nemuselo tolik snížit účast na bonitaci, většina psů je složení této zkoušky přirozeně schopná, horší už to ale může být s ochotou majitele podat "sportovní" výkon (3, resp. 5, hodin "v sedle").. také by to bylo argumentem ve sporu o významu a vážnosti různych stupňů dkk..

charlie + josefína e.s.
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 03-04-2005, 12:15   #5
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default Re: Proč nejsou u ČSV pro chovnost nutné zkoušky?

Quote:
Originally Posted by oblivion
lepší je dosažené zkoušky zohledňovat při sestavování chovného páru, jak řekla lucka..
Existují plemena,kde je složená zkouška z výkonu jedno z kritérií při sestavování chovného páru.Je daný stupeň a počet zkoušek na chovný pár,je celkem jedno kdo z rodičů je složil.U pozdních nebo "obtížněji cvičitelných"plemen je to celkem rozumné řešení.V bonitační věku nemusí mít složenou žádnou zkoušku a mohou být uzchovněni.Chovatelská základna se nezužuje.Zda by se toto dalo uplatnit v chovu ČSV si netroufám odhadnout.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2005, 00:53   #6
Simona
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 14
Default Re: Proč nejsou u ČSV pro chovnost nutné zkoušky?

Quote:
Originally Posted by oblivion
učenlivost psa bonitace sice neověří, ale ani u zkoušek se nepozná, tam jde spíš o výsledek práce psovoda
To je sice pravda, ale jen u zkoušek nižších. U psa, který nechce obranařit, se může psovod i figuranti postavil na hlavu a stejně z toho nic kloudného nebude. Kouzelník není nikdo.
Simona jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2005, 06:49   #7
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Re: Proč nejsou u ČSV pro chovnost nutné zkoušky?

Quote:
Originally Posted by oblivion
[učenlivost psa bonitace sice neověří, ale ani u zkoušek se nepozná, tam jde spíš o výsledek práce psovoda – učenlivost psa se projeví jen v průběhu výcviku, na jeho snadnosti a rychlosti (učenlivost psovoda též)
Trochu mimo téma.
Charlie, to co jsi napsal, platí spíše u cirkusové drezúry a ani tam ne 100%. Při práci se psem přece neexistuje práce psovoda a práce psa. Existuje jen společná práce obou. Výsledek by měl být výsledek spolupráce obou - sehrané dvojice. Proto si já osobně myslím, že psi, které cvičí někdo jiný, než majitel, jsou v praktické práci k ničemu a mohou se tak pouze ukazovat v cirkuse, co mají "nadrilováno". Je to smutné ale bohužel vidět je to často ...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2005, 00:06   #8
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Zdravím. Já jsem zvyklý na to, že pes dělá vše, co mu naznačí nebo přikáže páneček s radosti a z lásky k němu. Jeden čas jsem měl spíše problémy, aby pesan neukazoval, co všechno umí, sám o sobě. Věřte, že to není dobrá varianta. Naštěstí to vždy na danou věc dopadlo celkem dobře, ale nemuselo tak být.
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2005, 19:18   #9
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Jirdo, ty asi nemáš, čévéčko, viď?
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 22-05-2005, 04:19   #10
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Mirkawolf1, máš pravdu, tedy dočasnou. Postup výcviku však dělám stejný, jako s cvs. Jinak si příští týden pro cvs jedu.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 22-05-2005, 09:43   #11
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Jinak já jsem s pesanama v přímém kontaktu 24 hodin pomalu denně. Zajímalo by mne, kdo je větší závislák, oni nebo já.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 22-05-2005, 16:44   #12
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Tak až to čévéčko budeš mít doma pár dní, nebo týdnů, tak nám sem napiš, jestli ještě platí, že

Quote:
Originally Posted by Jirda
Já jsem zvyklý na to, že pes dělá vše, co mu naznačí nebo přikáže páneček s radosti a z lásky k němu. Jeden čas jsem měl spíše problémy, aby pesan neukazoval, co všechno umí, sám o sobě.
Takový čévéčko jsem totiž ještě nezažila

Mirka
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 22-05-2005, 20:07   #13
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Nevím, jak dlouho to bude trvat, protože každý jedinec má poněkud jinou povahu. Určiě se ale rád podělím o výsledky. Je také možné, že budu žádat o radu a věřím, že se tu najdou lidi, kteří rádi pomůžou.
Jen tak ze začátku. Jak snáší kuřecí hlavy? Jsem zvyklý tímto krmit a granule dávat spíše jen jako doplněk. Obsahují totiž maso, kosti, které nejsou duté a mozek. Podle veteriny je to výborná strava.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 22-05-2005, 20:39   #14
wami
Junior Member
 
wami's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Stonava
Posts: 35
Send a message via ICQ to wami
Default

Zdenku, kde je shanis? Ty kureci hlavy?

My hledame jakekoliv druhy masa, tak ze bychom zkusili i ty hlavy, to by meli pejsani radost... ;o)
wami jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2005, 01:52   #15
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Na odebírání kuřecích hlav je potřeba, aby jsi uspěla u státní veterinární správy a dostala jsi od nich povolení k odběru. Mě toto běhání trvalo jen 3 měsíce a to jen proto, že mám potvrzení z dřívějška, kdy omezení brát hlavy nebylo. Potom je nutné si to vyřídit v drůbežárnách, tedy na porážce kuřat. Jsem z Brna, tak mám všechno "pod nosem". Pěšky by to ovšem byla celodenní tůra.
Jinak, mohl bych Tě soukromě požádat o jednu informaci, týká se to Stonavy a jednoho, možná dvou lidí.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2005, 07:39   #16
wami
Junior Member
 
wami's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Stonava
Posts: 35
Send a message via ICQ to wami
Default

Eh, tak na to (byt v Brne) nebudu mit cas ani energii...

Co se da delat, budou muset stacit kureci krky a pod. :P
wami jest offline   Reply With Quote
Old 26-05-2005, 04:56   #17
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Tak už můžu říct, že moje Čsv má raději kuřecí hlavy, a že mi granule odmítá, i když je doposud jedlo.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org