Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-04-2010, 13:28   #1
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default Prirustek do rodiny - potomek a 6ti emsicni stene CSV

Zdravim, v cervnu-cervenci cekame prisrustek do rodiny, miminko. Vlastnime ted 6ti mesicni stene CSV, v dobe kdy se cvrcek narodi mu bude nejakych 9 mesicu. Navic se do konce dubna budeme stehovat z maleho bytu, kde s nami je v jedne mistnosti, do vetsiho (3+1). Chci se zeptat, jak postupovat, aby pes nezarlil, miminko nejak "neokusoval", jestli ho nechavat spat na chodbe a ne s nami v loznici, aby si zvykl (predpokladam, ze mimnko s nami bude v loznici). Ne treba za zavrenymi dvermi, ale dat do dveri treba nejakou mrizku, aby na nas videl a nebyl tak odriznuty. Ted spi vedle poestele, rano si vzdycky prileze nas probudit. Mate nekdo zkusenosti s tim, ze se vam narodilo miminko a pri tom jste meli takove stene, ktere je jeste trochu neohrabane a divoke? Zavrcit si nedovoli, hierarchie u nas doma je jasna. Chodi na cvicak, takze to neni zanedbavany e necychovavany pes. Tedy fena. TAkze prosim, piste rady, namety, atd...budu rad za vsechno, abysme se na to radne pripravili.
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 07-04-2010, 13:54   #2
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Ahoj, naše fenka měla rok a půl když se mi narodil syn, ze začátku to byla divočina. Hlavně Amee nezvládla, tím že jsem byla na rizik. těhu a byly jsme spolu 9m nonstop doma, můj 5ti denní po byt v nemocnici. Vítání bylo veliké, nechali jsme ji malého očuchat. Měla neustále potřebu ho olizovat a "cupovat" pokaděné pleny.... Teď má malý 8měsíců lozí spolu po zemi, ale jsou pod dohledem, malému se strešně líbí její známky na obojku.
Každý pes je jiný, Amee se mi zdá trpělivá, před porodem jsme ji učili hlavně "nesmíš" a odložení, ale když se ji nechce tak s ni nic nehne, výhodou je že ji můžu dát vepřovou nohu a vypustit ji na zahradu....
Určitě bude fajn dát do dveří vrátka, ať na vás vidí, my jsme si nechali udělat velkou ohrádku kde si malý "vegetoval" do doby než začal lozit, tak jsme je nemuseli tak moc hlídat.
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 08-04-2010, 08:02   #3
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Nemám štěně, ale doma 3psy. Hned jak přivezli malou , jsme je seznámili. Každodenní "rituál" je kontrola postýlky, nebo kočárku a nutná pusa. Problém je akorád v tom, že po " políbení" Qeronkem má Nikolka pěšinku na druhou stranu
Attached Images
File Type: jpg QV+N.jpg (34.4 KB, 93 views)
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 08-04-2010, 10:47   #4
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

Ahoj,

zažil jsem přesně ten případ, půlroční fenečka čsv a první dítě...nebyl problém, fenka dceři lezla i do kočárku, olizovala jí pusinku (, ale samotné jsme je nikdy nenechali, dítě je dítě a pes je jen pes, potenciálně nebezpečný. Pokousání nehrozilo, spíš když se fenka svou vahou o malou opřela, aby ji políbila, mohla ji pohmoždit. Pokaděné plenky považovala fenka za největší lahůdku...
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 08-04-2010, 11:25   #5
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Dušan View Post
Ahoj,

zažil jsem přesně ten případ, půlroční fenečka čsv a první dítě...nebyl problém, fenka dceři lezla i do kočárku, olizovala jí pusinku (, ale samotné jsme je nikdy nenechali, dítě je dítě a pes je jen pes, potenciálně nebezpečný. Pokousání nehrozilo, spíš když se fenka svou vahou o malou opřela, aby ji políbila, mohla ji pohmoždit. Pokaděné plenky považovala fenka za největší lahůdku...
No tak hlídat dítě by měla být samozřejmost. Za pokousání dětí z 99% můžou nezodpovědní rodiče. Na přejetí tříkolkou, nebo střílení po psu z kuličkové pistolky pes jinak neodpoví. Ivo Eichler mi vyprávěl o "zabijáku" co měl zlomenou pastelku v nadočnicovém oblouku.
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 08-04-2010, 12:28   #6
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
No tak hlídat dítě by měla být samozřejmost. Za pokousání dětí z 99% můžou nezodpovědní rodiče. Na přejetí tříkolkou, nebo střílení po psu z kuličkové pistolky pes jinak neodpoví. Ivo Eichler mi vyprávěl o "zabijáku" co měl zlomenou pastelku v nadočnicovém oblouku.
A jsme zase u toho: Nukleární hovada, co pokoušou dítě kvůli takové kravině, jako je pastelka v oku....

Já mám občas pocit, že by bylo potřeba hlídat ty děti, aby neublížily psovi.(To samozřejmě neplatí o miminkách.)

Přeju miminku i štěněti, ať rostou jako z vody a prospívají. Určitě bude z prcka nový čévéčkář.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 09-04-2010, 10:11   #7
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

U nás řešíme zrovna teď, ale taky už mám tři dospěláky, ne splašený štěndo. Doma jsme třetí den, s malou jsme hned seznámili, nechali očichat a pak nakukovat do kočárku. Šediváci jí hned "adoptovali", jen je potřeba hlídat, aby byli opatrní.
__________________
Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 09-04-2010, 10:19   #8
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Tyna View Post
U nás řešíme zrovna teď, ale taky už mám tři dospěláky, ne splašený štěndo. Doma jsme třetí den, s malou jsme hned seznámili, nechali očichat a pak nakukovat do kočárku. Šediváci jí hned "adoptovali", jen je potřeba hlídat, aby byli opatrní.
Gratuluji k nové čévéčkářce
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 09-04-2010, 10:21   #9
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Tyna View Post
U nás řešíme zrovna teď, ale taky už mám tři dospěláky, ne splašený štěndo. Doma jsme třetí den, s malou jsme hned seznámili, nechali očichat a pak nakukovat do kočárku. Šediváci jí hned "adoptovali", jen je potřeba hlídat, aby byli opatrní.
Jé už jste doma, tak si to užívejte a přeji hodně štěstí a radosti z malé princezny.
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2010, 01:27   #10
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Tak diky vsem za reakce, vidim, ze je to tak, jak jsem si myslel, vsechno je o invidualnim pristupu a samozrejme opatrnosti a pozornosti. Tak snad potomek taky bude chtit cevecko
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2011, 12:06   #11
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Pro toho zoufalce co se pokouší založit nové téma: co psát třeba sem?
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2011, 13:35   #12
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Docela by mne zajímalo, jak to u Bambasů dopadlo a jak teď robátko s čubiou spolu vegetí.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2011, 15:26   #13
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

A proc uz nesmi pes spat v loznici s vami i miminem?fakt me to zajima,jake duvody to muzou byt.hygienicke?to snad v psi domacnosti nehrozi myslim.nebo se bojite,ze by se mohlo v noci neco stat? Ja teda deti neplanuju,ale osobne bych vlcku oddelenou,byt jen prepazkou nechtela.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2011, 19:59   #14
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Jeden kamarád má přepážkou od svého lože oddělené 3 přerostlé čínské prasata. Psy a kočky jsou samozřejmě pod dekou.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 09:23   #15
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Jeden kamarád má přepážkou od svého lože oddělené 3 přerostlé čínské prasata. Psy a kočky jsou samozřejmě pod dekou.
..A že vim, kterej to je:-)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 12:49   #16
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
A proc uz nesmi pes spat v loznici s vami i miminem?fakt me to zajima,jake duvody to muzou byt.hygienicke?to snad v psi domacnosti nehrozi myslim.nebo se bojite,ze by se mohlo v noci neco stat? Ja teda deti neplanuju,ale osobne bych vlcku oddelenou,byt jen prepazkou nechtela.
To by mě taky zajímalo.
Nechápu lidi, co mydlí dítě každou hodinu a vyvařují lžičky. Nejlepší způsob, jak "vyrobit" dítěti alergii je mít ho ve sterilních podmínkách. A taky jsem přesvědčená, že v momentě, kdy psa zvyklého na společnost a určité rituály vystrčíte někam za ohrádku, zaděláváte si na problém. Proč by už neměl být se smečkou? Copak tím, že se narodilo dítě se pes stává prašivým? A jestli byl do té doby betou, proč je na tom najednou hůř než omega? To je výzva to tomu malému řvoucímu uzlíku nandat...
Miminu je to přece jedno a když v jeho přítomnosti naopak dáte psovi o piškot víc, bude se na něj spíš těšit a bude v jeho společnosti rád a hodný. (Aspoň to mi dává rozum, který o psech mám.)
Marianka.W

Konec konců, od dubna si to ověříme...
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 13:16   #17
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
Docela by mne zajímalo, jak to u Bambasů dopadlo a jak teď robátko s čubiou spolu vegetí.
Tak samozrejme Bizzy ma Vojtu rada, ale nemuzem ji k nemu poustet (adeji ani druheho psa) volne, i kdyz jsme s Vojtou v pokoji, protoze je to rapl, kterej skace a mohl by ho celkem slusne skrabnout. Takze to zatim resim tak, ze drzim Bizzy za obojek a necham ji Vojtu ocuchat a olizat, aby s nim byla v kontaktu, ale pak ji zase vyzenu ven z mistnosti. Kdyz se jdeme s Vojtou koupat, tak ji taky necham ocuvhat, ale ma tendence skocit, tak ji musim pri tom usmernit. Ale prijaly ho fenky dobre, tak se tesim az Vojta bude vetsi a Bizzy klidnejsi. Ale samozrejme ji neodstrkujem, snazime se s ni byt stale v kontaktu. Ted to trochu zmenime, nechame ji v pokoji i kdyz tam s Vojtou budem, at si lepe zvykne si ho moc nevsimat a aby mela klidnejsi pristup
__________________
Lubomír

Last edited by bambas; 11-01-2011 at 13:19.
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 13:35   #18
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Tak jestli můžu shrnout naše společné soužití, tak čím je dítko starší tím více musím bránit psa.
Do půl roku v klidu, malý si spal v postýlce, takže kontakt jen minimální, sem tam ho olízla.
V půl roce začal lozit, Amee se stala pro něj magnetem, strkání ručiček do očí a tlamy, jsme ho rychle odnaučili. Amee sem tam o něj zaklopla ale bez úrazu.
V 10ti měsících jsme se postavili a začali chodit, začali jsem jíst rukama, takže vše co nebylo třeba jsme házeli psovi na zem nebo přímo strkali do tlamy, nejhorší byly návštěvy, Amee sem tam malého smetla na zem ocasem nebo prdelí :-)
V 15ti měsícíh běháme o 106, začíná nám to myslet, takže malý s kusem tvrdého sýrá láká Amee a utíká se sýrem aby ho Amee honila, pokud nereaguje práskne ji flaškou aby se vzbudila. Máme zuby takže koušem,koušem mamku taťku i Amee. Ukáže Amee které dveře má otevřít, Amee ukáže malému kterou skříňku má otevřít, protože v koši jsou často vyhozené vařené kosti.
Nechat je samotné 10 min. je skoro demoliční.
Jediné co mi vadí jsou chlupy, i při pravidelném vyčesávání je jich všude plno....
Attached Images
File Type: jpg IMG_7328.jpg (88.2 KB, 47 views)
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 13:43   #19
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Tak to se máme na co těšit. Už tak máme likvidační komando a jestli naše dítě bude tak aktivní jako to vaše, tak nás brzo trefí...
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 31-08-2011, 20:17   #20
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Československý vlčák - agresivní krvelačná bestie:
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org