Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-09-2008, 14:43   #21
Anarvin
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Černá Hora
Posts: 42
Default

Pavel:
Děti, které jsou na těch stránkách samozřejmě gramotné jsou,sice neznám jejich věk,ale myslím si, že jim tak nějak nedochází, že něco kradou. Pokud se jedná opravdu o děti, tak bych v tom neviděla hrozbu...Rozdíl v tom je, protože v jejich věku si jen málo z nich řeknou:"Aha, to je špatné když si tu fotku stáhnu a dám někam jinam". A taky je mohli stáhnout z webu kde není uveden kontakt na všechny majitele konkrétních psů na fotkách...
Ovšem pokud má člověk špatné zkušenosti s kradením a uveřejňováním fotek, pak už je asi jedno zda se jedná o děti nebo ne...
Anarvin jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2008, 14:53   #22
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
ale myslím si, že jim tak nějak nedochází, že něco kradou... Rozdíl v tom je, protože v jejich věku si jen málo z nich řeknou:"Aha, to je špatné když si tu fotku stáhnu a dám někam jinam".
Pak ovšem nemají co dělat na internetu. Když 10 leté dítě něco ukradne v obchodě, tak to taky omluvíš tím, že si plně neuvědomuje, že krade ?

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
Pokud se jedná opravdu o děti, tak bych v tom neviděla hrozbu...
Právě naopak. Pokud jsou to děti a tolerujeme jim krádeže, pak jim vlastně říkáme, že to je normální, že krádež se toleruje.

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
A taky je mohli stáhnout z webu kde není uveden kontakt na všechny majitele konkrétních psů na fotkách...
No to už je trochu krkolomná knstrukce. Dej příklad webu, kde jsou k dosažení fotky ČsV a kde není žádný kontakt.

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
Ovšem pokud má člověk špatné zkušenosti s kradením a uveřejňováním fotek, pak už je asi jedno zda se jedná o děti nebo ne...
To přece není v tom, zda s tím člověk má zkušenost nebo ne. Krádež je krádež a pokud ji tolerujeme dětem, tak je to o to horší, protože si vychováváme další silnou generaci pirátů a darebáků.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2008, 15:33   #23
Anarvin
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Černá Hora
Posts: 42
Default

Ne, když dítě něco ukradne v obchodě tak je to naprosto něco jiného. Je to něco hmatatelného co si vezme do ruky a odnese. Fotku jen přesune z webu na web. Že nesmí krást ví snad každé mále dítě, ale že je krádež stáhnout si fotku spousta z nich neví ... Máš děti Pavle? Pokud ano tak je jistě učíš již odmalička, že krást je špatné,ale budeš desetiletému dítěti vysvětlovat ať tu fotku nestahuje, že je to nezákonné a nedej bože že na něj podáš trestní oznámení, když ji zveřejní jinde? Já mám desetiletého brášku, ten si také stahuje fotky,dokonce si vytvořil své stránky kam si dává svá zvířatka a texty z jiných stránek o zvířatech...a v životě by mě nenapadlo považovat to za krádež, protože si to tam dal, aby to rozšířil pro další lidi, aby lidé věděli, že má rád zvířata a co o nich ví... nevidím na tom vůbec nic špatného. Nešíří to se špatným záměrem a nezneužívá jich nijak.
Co je na tom krkolomného, najdu si fotku, kterou mohl fotit kdokoliv a je na ní kdokoliv a asi nebudu shánět toho dotyčného jestli mi teda dovolí ji někam dát... (např.vyhledavač google)ale pořád tam vidím to 10-ti leté dítě, které s tím nemá zlý úmysl...
Neřekla bych, že tím, že si bráška stáhl cizí fotky a dal si je na svůj web vyrůstá v piráta a darebáka...
Tvůj názor ti ale neberu,tak se nemusíš hned rozčilovat.
Anarvin jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2008, 15:54   #24
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Já se vůbec nerozčiluju. Dítě už mám dospělé a představ si, že nekrade a že od chvíle, kdy zasedlo k počítači, tak ví co smí a co ne.
Chápu, že dítě určitě nekrade fotky se zlým úmyslem, ale to není pro krádež omluva. Copak zloděj krade se zlým úmyslem. Ne. Jen potřebuje peníze na živobytí. Bohužel lidé (a jak je vidět, tak ani dospělí) nechápou, že není rozdíl mezi vlastnictvím věci a vlastnictvím duševním. Já jsem musel někam jet (čas, peníze za cestu), tam jsem musel čévéčko najít a vyfotit (foťák něco taky stál), pak jsem musel fotku stáhnut do PC a upravit (počítač jsem taky nedostal zadarmo a programy už vůbec ne). No a pak si fotku někdo prostě stáhne a použije. Myslíš, že mne okradl méně, než kdyby mi ukradl z auta třeba ten foťák ?
Zlodějna je prostě zlodějna a je úplně jedno, kdo ji provádí a s jakým úmyslem. Krádež není trestná proto, že ji někdo myslí zle, ale proto, že někoho druhého poškodil. Takže úmysl je úplně vedlejší.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2008, 17:20   #25
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
Já mám desetiletého brášku, ten si také stahuje fotky,dokonce si vytvořil své stránky kam si dává svá zvířatka a texty z jiných stránek o zvířatech...a v životě by mě nenapadlo považovat to za krádež, protože si to tam dal, aby to rozšířil pro další lidi, aby lidé věděli, že má rád zvířata a co o nich ví... nevidím na tom vůbec nic špatného. Nešíří to se špatným záměrem a nezneužívá jich nijak.
A to je problem dnesnych deti, ktore si pokradnu fotky a texty z inych stranok, ano pokradnu, ani neuvedu zdroj, ani sa nespytaju vlastnika, ci to mozu uverejnit, a prezentuju to dalej. A preco je to tak? Lebo im to dospeli toleruju. Samozrejme sa to netyka len 10 rocnych deti, ale kohokolvek, kto si na svoje stranky nakopiruje vselijake odborne texty a vydava ich za vlastne (vela psickarskych rad je pisanych formou "mali sme fenku, ktora.." a nedaju si ani tu namahu, aby to zmenili, ked oni ani fenku nemaju - priklad). Aj v takomto pripade staci poslat email prevadzkovatelovi prislusnej domeny (vacsinou ide o free web sluzby) a poziadat o napravu. Mrkni sa na stranky svojho brasku, ci tam aspon uvadza zdroje tych clankov a fotografii, aby nebol prekvapeny, ked mu pride varovny mail, ze to ma odtial odstranit, lebo mu bude stranka zrusena.
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 07:50   #26
Anarvin
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Černá Hora
Posts: 42
Default

Pavel: Bráška taky není zloděj, nikdy by nic neukradl, ba naopak, ví co je zlé a co dobré,ale to co píšeš je fakt přehnané. Nehledě na to že diskuze začala s úsměvem na rtech a ty jsi to pojal za jiný konec. Věřím, že naštve, když Ti něco někdo ukradne, například ty fotky, a použije je pro svou propagaci, či vydávání se za autora. Pokud si ale děti k fotce píší, že těm psům dali žrádlo atd... tak myslím, že debata došla až zbytečně daleko a nemístně. Když se tam objeví naše Becky, tak to vůbec nebudu řešit, ty jim určitě napíšeš, aby fotky stáhli...a to je vlasntě celé. Každý to pojmeme po svém.
Mackie: s bráškem žádnej problém nemáme, rodiče mu netolerují co je špatné. Stránky jsem s ním tvořila já a nevidím na tom nic špatného a jsem si 100% jistá, že mu nikdy žádný varovný e-mail nepřijde. Asi mluvíš z vlastní zkušenosti o problémových dětech,to ale u nás tak není. Fotky ani texty nezneužívá, nevydává za své ani nic podobného.
Hezký den všem
Anarvin jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 08:27   #27
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
Bráška taky není zloděj, nikdy by nic neukradl, ba naopak, ví co je zlé a co dobré,ale to co píšeš je fakt přehnané.
Hmmm, ale výše jsi napsala, že si stahuje cizí texty a ty si dává na své stránky ??? Přehnané na tom nic nevidím. Ty zjevně nechápeš, co to je duševní vlastnictví a že i napsání smysluplného textu dá práci a námahu. Ale to je bohužel v našich krajích zcela obvyklý názor. Proto jsme, kromě jiného, na špici v softwarovém a hudebním pirátství a proto u nás jsou dokonce případy, kdy vysokoškolští profesoři kradou části textů svých kolegů do vlastních prací. Je to bohužel velmi smutné .

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
Nehledě na to že diskuze začala s úsměvem na rtech a ty jsi to pojal za jiný konec.
Já na téhle diskuzi nic úsměvného nevidím. Možná jsou lidé, kteří se při pohledu na poškozování práce jiného smějí a hrozně je to baví, já tedy mezi ně rozhodně nepatřím.

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
Věřím, že naštve, když Ti něco někdo ukradne, například ty fotky, a použije je pro svou propagaci, či vydávání se za autora. Pokud si ale děti k fotce píší, že těm psům dali žrádlo atd... tak myslím, že debata došla až zbytečně daleko a nemístně.
Proč stále srdceryvně operuješ těmi dětmi ? To je takové hraní na city sociálním cítěním. Dám příklad z kynologie. Procentuálně nejpočetnějšími plemeny (vzhledem k velikosti populace), které napadají a zraní člověka jsou jezevčíci, knírači a kokršpanělé. Když se projednával zákon o tom, žeby v městech měli psi, s výjimkou přesně stanovených míst, chodit pouze s košíkem nebo na vodítku a žeby za nedodržení byly velice vysoké pokuty, tak se strhla "sociální smršť". "Co bude dělat chudá babička důchodkyně, která má malého jezevčíka jako jediného přítele, když jí strážník bude muset předepsat takovou pokutu ?", vyřvávali populisté. A já se ptám, myslíš, že pokousání od psa babičky bude jiné, než pokousání od psa majitele s vilou a mercedesem ? Je velice laciné a nesmyslné argumentovat dětmi, důchodci nebo podobně slabými sociálními skupinami.

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
Když se tam objeví naše Becky, tak to vůbec nebudu řešit, ty jim určitě napíšeš, aby fotky stáhli...a to je vlasntě celé. Každý to pojmeme po svém.
Jak to budeš řešit Ty, to je Tvůj problém a Tvé svědomí. Já jim nenapíšu aby fotky jen stáhli, ale budu také požadovat náhradu. Myslím, že když rodiče dítěte budou muset zaplatit něakou tu stokorunu za zneužití fotky, jsem si jit, že se postarají aby jejich dítě nadále nebylo pirátem.
Ale neboj, nejsem takový, jakého by mne mnozí rádi viděli. Pokud mne někdo osloví a chce mé texty nebo fotky smysluplně využít, tak s tím nemám problém. Poskytl jsem už své fotky zdarma mnohokrát a své texty stejně tak. Je to jen o slušnosti a dohodě.

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
Mackie: s bráškem žádnej problém nemáme, rodiče mu netolerují co je špatné. Stránky jsem s ním tvořila já a nevidím na tom nic špatného a jsem si 100% jistá, že mu nikdy žádný varovný e-mail nepřijde. Asi mluvíš z vlastní zkušenosti o problémových dětech,to ale u nás tak není. Fotky ani texty nezneužívá, nevydává za své ani nic podobného.
Hezký den všem
No a tohle je "třešnička na dortu". Rodiče mu netolerují, co je špatné, a kradení fotek tedy zřejmě špatné není. Stle nechápeš, že zneužití fotek a textů není v tom, že je vydáváš za své, ale v tom, že je bez souhlasu autora vůbec použiješ. Navíc stránky, na kterých jsou nakopírovány cizí texty, jsi mu pomáhala vytvořit. Gratuluji .

Last edited by Pavel; 05-09-2008 at 08:29.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 08:32   #28
darley
Junior Member
 
darley's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Galanta
Posts: 69
Default

Ak ich má na svojej stránke a bez uvedenia pôvodného majiteľa, tk ich vydáva za zvoje! A 10 ročný chlapec je už dostatočne veľký a rozumný, aby to chápal a nerobil. Je super, že nefajčí niekde s tlupu kamarátov a napriek tomu sedí za pc, ale aj to má svoje hranice. Keď chce ukázať, čo o tých zvieratách vie, tak nech to napíše sám. Zlepší sa mu slovná zásoba a bude mať aj lepší pocit. Ja len ľutujem, že ty sa k tomu staviaš takto. Tvoj brat robí niečo zlé a ty mu v tom ešte pomáhaš a obhajuješ ho.

Táto téma sem mohla byť vložená ako - pousmejme sa nad tým. Ale každý to berie inak. Ja kebyže tam nájdem mojich psov, tak to určite riešim.
darley jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 08:45   #29
Anarvin
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Černá Hora
Posts: 42
Default

Tak začínám mít pocit, že by sis měl poposednout a přestat úrážet, je to ubohý a laciný a když už se tady oháníš takovýma slovama a moudrama, tak bys mohl mít aspoň trochu úcty kor na stránkách který vedeš či co. a laskavě se nezmiňuj o mých rodičích co dělají špatně nebo ne!!!!!!!!! Já se do tvé rodiny taky nenavážím.
Mysli si co chceš. K tomu, že jsem mu je pomohla vytvořit jsem se přiznala sama a osobně a nemám se za co stydět. Oháním se dětmi, protože jde o děti a ten příklad je úplně o něčem jiným co uvádíš,ale prosím. Požaduj si pokutu po kom chceš, ale je to směšný. Řekla jsem svůj názor a tys ho asi neunesl, musím se smát jak se rozčiluješ pro každé téma tady na stránkách a seš věčná opozice to zase gratuluji já tobě... Člověk tady nemůže říct nic, abys nebyl okamžitě na druhé straně břehu a nepouštěl se do něj...zkus někdy zapřemýšlet, že to třeba není myšleno špatně a člověk jen vyjadřuje svůj názor než začneš urážet a navážet se do někoho cizího.
Anarvin jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 08:47   #30
Anarvin
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Černá Hora
Posts: 42
Default

darley: neřekla jsem že neuvádí autora textů. Pouze to, že si texty stáhl a dal jinam.
Anarvin jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 08:50   #31
darley
Junior Member
 
darley's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Galanta
Posts: 69
Default

Ale nepovedala si ani, že ich tam uvádza... Takže to ber ako príklad... Ale z toho čo si písala mi vyplýva, že ich tam neuvádza
darley jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 08:53   #32
Anarvin
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Černá Hora
Posts: 42
Default

Ne, Pavel psal, že se ty děti neptaly autorů zda tam můžou text či obrázek uložit, k tomu jsem psala, že se samozřejmě nikoho ani bráška neptal. a odkud to stáhl tam uvedené má, ale to je stejně jedno.
Anarvin jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 08:59   #33
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
Tak začínám mít pocit, že by sis měl poposednout a přestat úrážet, je to ubohý a laciný a když už se tady oháníš takovýma slovama a moudrama, tak bys mohl mít aspoň trochu úcty kor na stránkách který vedeš či co. a laskavě se nezmiňuj o mých rodičích co dělají špatně nebo ne!!!!!!!!! Já se do tvé rodiny taky nenavážím.
Ani slovem jsem Tvé rodiče neurazil. Zkus si znovu přečíst mé příspěvky.

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
Mysli si co chceš. K tomu, že jsem mu je pomohla vytvořit jsem se přiznala sama a osobně a nemám se za co stydět. Oháním se dětmi, protože jde o děti a ten příklad je úplně o něčem jiným co uvádíš,ale prosím.
V čem je jiný ? Dítě, které krade je stejným zlodějem, jako dospělý.

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
Řekla jsem svůj názor a tys ho asi neunesl, musím se smát jak se rozčiluješ
Jak jsi přišla na to, že se rozčiluji ? Já Ti jen trpělivě vysvětluji, že krást texty a fotografie je stejné, jako krást auta nebo v samoobsluze.

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
Člověk tady nemůže říct nic, abys nebyl okamžitě na druhé straně břehu a nepouštěl se do něj...zkus někdy zapřemýšlet, že to třeba není myšleno špatně a člověk jen vyjadřuje svůj názor než začneš urážet a navážet se do někoho cizího.
Tohle je diskuzní fórum, jestli chápeš, co to je ? To znamená, že se tady pouze nevyjadřují názory, ale diskutuje se tu o nich. Kdo sem cokoliv napíše, musí počítat s tím, že někdo jiný bude mít opačný názor a pak si ten svůj musí obhájit. To je smyslem diskuzních fór. Ty ale stále opakuješ jedno a totéž a žádné argumenty, které by Tvůj názor podpořily jsi nedala. Navíc obviňuješ z urážek, přestože Tě tady nikdo ani slovem neurazil. Ocituj tady jeden jediný text, kterým jsi byla uražena ? Pokud ho najdeš v mých komentářích rád se za něj veřejně omluvím.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 09:00   #34
darley
Junior Member
 
darley's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Galanta
Posts: 69
Default

Je to jedno. KEď to tam má aspoň uvedené, tak ok. Aspoň niečo. Však už nie je malý. Ja som tam chvalabohu žiadneho z mojich nenašla. a teším sa tomu.
darley jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 09:13   #35
Trepifajxl
Junior Member
 
Trepifajxl's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Černá Hora
Posts: 28
Default

Tak jsem se sem po dlouhé době podíval a padla mi brada...
Sáhněte si do svého svědomí, co jste kde použili nebo řekli. Protože podle topho jak to soudíš Ty PPavle je duševnéí vlastnictví i věta, či text písničky atd. Ptáš se snad někoho, jestli si můžeš zazpívat svoji oblíbenou písníčku i když nejsi autor? Mi to připadá úplně na stejným levelu jak dnešní internet. kdyby jsi se rozčiloval takhle, že Ty děti trápili psa a dali to na internet aby se další mohli dívat, s chutí se přidám! Nicméně toto je směšné. Být tím rodičem, tak se těším na Tvůj e-mail nebo dopis a hodně by mě rozesmála i případná žaloba. Opravdu!

Všichni známe sami sebe a lidi kolem nás. Zamyslete se a jak se říká, chyťte se za nos.

Ondra.

P.S. S tou opozicí jak psala Anarvin...na tom fakt něco je. Zažil jsem to tu už párkrát taky.
Trepifajxl jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 09:38   #36
Anarvin
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Černá Hora
Posts: 42
Default

Pavle já od tebe žádnou omluvu nepotřebuju. Vím co je to diskuze-vzájemné vyjádřování názoru a diskutování o tom... ale ty seš vždy věčná opozice, jakoby jen už z principu... a stačí mi co píšeš.
To je jedno. Mám svůj názor a ten tvůj ti neberu. To jen ty se mi snažíš vnutit něco co je nevnutitelné. Ne v tomto případě. Co napsala Helena naprosto chápu a je to logické, kdyby to bylo takto tak (jak už jsem napsala na začátku) neřeknu půl slova...
I tak přeji hezký víkend
Anarvin jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 09:58   #37
Jazzinka
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 74
Default

Tedy kopírování cizích textů na vlastní stránky bez souhlasu autora mě taky docela vytáčí. Neznám nikoho, kdo by ten souhlas odmítl dítěti dát, na všech stránkách s originálními texty je minimálně kontaktní mailová adresa. Takže snad není takový problém si ten souhlas vyžádat. Žalobou bych to neřešila (neživí-li mě to), ale snad by děti měly ovládat základy slušenosti i na internetu, pokud vytváří své vlastní stránky!
Nedávno proběhla na jednom kynolog. serveru diskuze o krmení. Slečna A dala odkaz na své stránky, že tam k tomu má článek. Paní B se ozvala, zda měla slečna A svolení autora článek zveřejnit na svých stránkách nebo proč minimálně autor není uveden. Slečna A poměrně hrubě odpověděla, že svolení má a co je komu do toho. Paní B tvrdila, že autorkou je ona a o zveřejnění na svých stránkách ji nikdo nepožádal. Slečna A místo omluvy začala argumentovat, že ten článek má přece na stránkách každý (ano, vyhledávač jej nalezl na dalších 10 dětských stránkách + stránce autorky) a nemohla tedy vědět, kdo je autor... Docela mi to přišlo smutné.
Jazzinka jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 10:21   #38
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Ahoj Ondro,

Quote:
Originally Posted by Trepifajxl View Post
Sáhněte si do svého svědomí, co jste kde použili nebo řekli. Protože podle topho jak to soudíš Ty PPavle je duševnéí vlastnictví i věta, či text písničky atd.
Text písničky zcela určitě duševním vlastnictvím je. Co je a co není chráněno zákonem, je jednoznačně v něm uvedeno :

ZÁKON

ze dne 7. dubna 2000
o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským
a o změně některých zákonů (autorský zákon)

Předmět práva autorského
§ 2
Dílo
(1) Předmětem práva autorského je dílo literární a jiné dílo umělecké a dílo vědecké, které je jedinečným výsledkem tvůrčí činnosti autora a je vyjádřeno v jakékoli objektivně vnímatelné podobě včetně podoby elektronické, trvale nebo dočasně, bez ohledu na jeho rozsah, účel nebo význam (dále jen "dílo"). Dílem je zejména dílo slovesné vyjádřené řečí nebo písmem, dílo hudební, dílo dramatické a dílo hudebně dramatické, dílo choreografické a dílo pantomimické, dílo fotografické a dílo vyjádřené postupem podobným fotografii, dílo audiovizuální, jako je dílo kinematografické, dílo výtvarné, jako je dílo malířské, grafické a sochařské, dílo architektonické včetně díla urbanistického, dílo užitého umění a dílo kartografické.

(6) Dílem podle tohoto zákona není zejména námět díla sám o sobě, denní zpráva nebo jiný údaj sám o sobě, myšlenka, postup, princip, metoda, objev, vědecká teorie, matematický a obdobný vzorec, statistický graf a podobný předmět sám o sobě.


Takže věta sama o sobě není zákonem chráněna, pokud už chceš jít do extrémů.

Quote:
Originally Posted by Trepifajxl View Post
Ptáš se snad někoho, jestli si můžeš zazpívat svoji oblíbenou písníčku i když nejsi autor?
Pro své osobní účely můžeš samozřejmě jakékoliv dílo využívat volně (to říká i zákon). Ale jak ho začneš publikovat nebo veřejně předvádět, tak už jsi zákonem vázán na povolení autora (licenci).

Quote:
Originally Posted by Trepifajxl View Post
Mi to připadá úplně na stejným levelu jak dnešní internet. kdyby jsi se rozčiloval takhle, že Ty děti trápili psa a dali to na internet aby se další mohli dívat, s chutí se přidám!
Proč pořád operujete dětmi ? Copak děti nemusí dodržovat zákony ? Když Tě přepadne parta výrostků a bude chtít se zbraní v ruce peníze na zmrzlinu (protože ve svém věku ještě nechtějí auto nebo zajít do bordelu), tak se jen usměješ a rád jim peníze dáš, protože oni ty peníze nechtějí se zlým úmyslem, jen si chtějí koupit zmrzku ??? Stejná úroveń to skutečně je. Krádež je krádež, ať je vedena jakýmkoliv úmyslem a ať ji uskuteční kdokoliv. Ale máš pravdu, rozdíl tu skutečně je. Dospělý krade s vědomím, že dělá něco špatného. Dítě krade v tomto případě proto, že ho rodina a okolí utvrzují v tom, že nic špatného nedělá.

Quote:
Originally Posted by Trepifajxl View Post
Nicméně toto je směšné. Být tím rodičem, tak se těším na Tvůj e-mail nebo dopis a hodně by mě rozesmála i případná žaloba. Opravdu!
Myslím, že by ses asi moc nesmál, protože postihy za porušení autorského zákona jsou dnes poměrně tvrdé a soudy docela důsledně uplatňované.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 11:34   #39
Trepifajxl
Junior Member
 
Trepifajxl's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Černá Hora
Posts: 28
Default

No vidíš to...pokud teda zpíváš u táboráku, tak by se to dalo kvalifikovat jako veřejná produkce. Mám pravdu? Teda tak by to kvalifikovali lidé jako Ty. Já ne. Ale to tak na světě je.
Dětmi se neoháním. Jde tu o děti, takže je ve vysvětlení používáme. Dávejme věcem pravá jména.
Krádež to podle mě není.
Má práce i pár koníčků spočívá skoro bez výhrady v práci intelektuální, právě s těmito výstupy. Už několikrát jsem zahlédl svoje výkresy, prezentace a články někde jinde. Někde mi to vadilo, někde vůbec ne. Ale nikdy bych to neřešil nějakým upozorňováním nebo dokonce vyhrožováním žalobou.
o to víc, když jde o 12 letého kluka, který si chce aspoň trošku užít to, že má psa, když ho třeba mít nemůže. Bože lidi buďte trošku lidští, ne jen pragmatičtí a věcní. Nebylí jste malí? Myslím, že větší problém než že se objevuje pirátství na internetu je ten, že se z nás vytrácí právě ta lidskost a tolerance.

Myslím, že jsi už za svůj život napsal nebo udlěla pár prací (diplomka atd...) a opravdu pokažné to bylo vše, jak se říká", čisté? Pochybuji! A pokud ano, smekám a jsi obraz čistého charakteru.

Jeden starý pán mi řekl: "nauč se odpouštět a zapomínat, protože až budeš starý jako já, zůstane Ti už je to druhé"

No to je na sáhodlouhou debatu o těch soudních procesech. To ale přenechme jiným. Rozhodně by mě to rozesmálo...kor když jde o fotku, kde bys jen velice těžko dokazoval nějakou újmu.

Ondra.
Trepifajxl jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 11:49   #40
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Ondro, točíš vše trochu jinam. Pokud užiješ něčí dílo jako zdroj ke svému vlastnímu, je vše v pořádku (pokud tedy uvedeš zdroj, ze kterého jsi čerpal). Nikdy ale nemůžeš vzít např. celou práci cizího člověka, podepsat se pod ní a vydávat ji za svou.
Jinak já se vůbec nebráním, aby někdo používal mé fotky nebo texty (a výše jsem to už zmínil). Ale pouze v případě, že k tomu dám svolení. i 10 leté dítě ví, že když si chce půjčit cizí věc, musí se jeho majitele dovolit. Tolerance samozřejmě, pokud mne kontaktuje dítě a požádá o použití mé fotografie ke smysluplnému účelu, rád mu ji poskytnu. Co se týká ČsV oposkytl jsem už minimálně ve dvou případech své fotky studentům, kteří je potřebovali do svých školních prací. V tom problém není. Ale pokud někdo přijde a jen si mou věc prostě vezme, tak je to prostě krádež a nemá to s tolerancí a lidskostí nic společného.
Co se týká autorského zákona, nech si dát nějakou konzultaci od právníka. Já se psaním a focením živím, takže o tom něco málo vím. Několik přednášek našich špičkových advokátů, zabývajících se tímhle tématem jsem už také vyslechl v rámci seminářů Syndikátu novinářů ČR.
Ještě jednou opakuji, krádež je krádež a nemá s lidskostí ani s tolerancí nic společného.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org