Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-01-2010, 12:14   #81
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Danielo, zkus si přečíst celou diskuzi od začátku. Když od lidí slyšíš, že mají už nějaký čas rezervována štěňata z určitého spojení a po několika týdnech je toto spojení nahlášeno CHK jako "nehoda", tak asi není něco v pořádku ne ? A ještě navíc se u stejného chovatele tato "nehoda" opakuje ještě jednou !!! Samozřejmě, že skutečné nehody se stávají a nikdo tady neodsuzuje lidi, kterým se skutečné nehody prostě přihodí. Pokud je ovšem řeší včas a řádným způsobem.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2010, 12:22   #82
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Danielo, zkus si přečíst celou diskuzi od začátku. Když od lidí slyšíš, že mají už nějaký čas rezervována štěňata z určitého spojení a po několika týdnech je toto spojení nahlášeno CHK jako "nehoda", tak asi není něco v pořádku ne ? A ještě navíc se u stejného chovatele tato "nehoda" opakuje ještě jednou !!! Samozřejmě, že skutečné nehody se stávají a nikdo tady neodsuzuje lidi, kterým se skutečné nehody prostě přihodí. Pokud je ovšem řeší včas a řádným způsobem.
Nebudu jí číst znovu, vím, co kdo napsal.
Slyšet od lidí? ... Já jsem nic neslyšela a tudíž nebudu v tomto smyslu vůbec diskutovat. Reaguju na situaci ze svého pohledu, ne z pohledu nějakých řečí "jedna paní povídala". Nedávno jsi tu napsal, že jsi šlyšel, že chovám Mutaru. Takže toto opravdu bez komentáře.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2010, 13:07   #83
efka
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 13
Default

Danielo,
jedna paní povídala je opravdu pravda.
Povídala v dubnu a v srpnu se štěňata narodily.
To je podstata věci.
To je fakt a také hlavní důvod tohoto fora.
Eva
efka jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2010, 13:44   #84
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Já to vím také, proto jsem hlasovala jak jsem hlasovala. Jen je to nemožné dokázat.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2010, 14:50   #85
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Já to vím také, proto jsem hlasovala jak jsem hlasovala. Jen je to nemožné dokázat.
Ve výsledcích hlasování nevidím žádný hlas proti.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2010, 15:01   #86
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Proti: Hospodka, Hubáčková, Křížová (Kaufmanová)
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2010, 15:07   #87
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Proti: Hospodka, Hubáčková, Křížová (Kaufmanová)
Aha, máš pravdu, četla jsem výsledky k Vlčímu dubu....
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2010, 16:33   #88
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Já mám hárací kotec několik metrů od ostatních a ještě dodělený skleníkem. Sice se k sobě nederou, ale zase se volají, což je taky síla. V tomto ohledu opravdu nikoho nekrytizuju, neb vím své ....
Jinak si myslím Lenko, že opravdu přeháníš. (Pavla známe, ten má vždy všechno 100% v pořádku)
Od podzimu máme hárací kotec o 4 vesnice dál u strejdy. Čau-čauka společnost kamarádky uvítala.
Jenže, tuhle možnost bohužel každý nemá.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2010, 16:43   #89
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Dayen View Post
Od podzimu máme hárací kotec o 4 vesnice dál u strejdy. Čau-čauka společnost kamarádky uvítala.
Jenže, tuhle možnost bohužel každý nemá.
Máš pravdu, to tedy nemá. Když na to nemám podmínky, tak si nepořizuju psa a fenu !?!?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2010, 16:48   #90
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Máš pravdu, to tedy nemá. Když na to nemám podmínky, tak si nepořizuju psa a fenu !?!?
Ano zase náš 100% Pavel
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2010, 16:53   #91
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Danielo, proč za každou cenu osobně útočíš ? Chceš snad říci, že by si psa/psy měl pořídit člověk, který pro něj/ně nemá podmínky ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2010, 20:06   #92
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Danielo, proč za každou cenu osobně útočíš ? Chceš snad říci, že by si psa/psy měl pořídit člověk, který pro něj/ně nemá podmínky ?
Pavle prosím tě jaký útok? Vždyť já už se jen směju.... Kdybych útočila vyberu třeba
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2010, 20:47   #93
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Pavle prosím tě jaký útok? Vždyť já už se jen směju.... Kdybych útočila vyberu třeba
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2010, 21:35   #94
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Spíš jsem chtěla říct že nemám ráda taková radikální odsouzení od člověka který vůbec neví o čem mluví ... Nemám ráda lidi kteří se snaží jiné poučovat a sami zatím nic nedokázali. Tím nechci říct že mé výsledky jsou nějak převratné, ale já aspoň nekritizuju ostatní a naopak se sanžím pochopit proč mohlo k nehodě dojít.
Nikoho neodsuzuju ani nepoučuju a dokonce i chápu, že nehody se stávají. Jen vyjadřuju svůj názor, že pravidla se mají dodržovat a mají být stejná pro všechny. Včetně sankcí.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2010, 14:53   #95
PavelzMalehoraje
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Danielo, zkus si přečíst celou diskuzi od začátku. Když od lidí slyšíš, že mají už nějaký čas rezervována štěňata z určitého spojení a po několika týdnech je toto spojení nahlášeno CHK jako "nehoda", tak asi není něco v pořádku ne ? A ještě navíc se u stejného chovatele tato "nehoda" opakuje ještě jednou !!! Samozřejmě, že skutečné nehody se stávají a nikdo tady neodsuzuje lidi, kterým se skutečné nehody prostě přihodí. Pokud je ovšem řeší včas a řádným způsobem.

To by mě tedy zajímalo kdo měl rezervovaná štěňata z konkrétního spojení
PavelzMalehoraje jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2010, 14:57   #96
PavelzMalehoraje
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4
Default

Quote:
Originally Posted by efka View Post
Danielo,
jedna paní povídala je opravdu pravda.
Povídala v dubnu a v srpnu se štěňata narodily.
To je podstata věci.
To je fakt a také hlavní důvod tohoto fora.
Eva

Jak tu můžete psát takovéto BLUDY ! jestli je tohle hlavní důvod tohoto fora , tak to právě můžeme uzavřít neboť se mi NIKDY ! opakuji Nikdy ! nenarodily žádná štěňátka v Srpnu . Nazdar
PavelzMalehoraje jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2010, 15:42   #97
PavelzMalehoraje
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4
Default Dopis ?

Koukám že to tady stále ještě žije a také jsem si nemohl nevšimnout že je tu spousta SPEKULACÍ a LŽÍ , aby byli všichni v obraze, tak tu zveřejním již zmiňovaný e-mail který někteří z Vás nejspíš už četly, nic jsem na něm neupravoval ! jak jsem ho dostal tak tu je v celé své kráse...
----------------------------------------------------------------------

Dobrý den,
nemohu se nevyjádřit k informaci,která se objevila na oficiálních stránkách KCHČSV.Jedná se o nechtěné nakrytí feny Dixie.
Pohybuji se mezi majiteli současných odchovů pana Čermáka,proto také budu reagovat.Sama se pozastavuji nad faktem co je možné.

Začalo to v dubnu 2006 na MVP v Českých Budějovicích.
Otázka od majitele ČSV zněla,proč nemůže pan Čermák zopakovat krytí.
Má odpověď byla,že pan Čermák se může spojit s CHK
a ta mu jiště pomůže najít nějaké řešení.

V květnu 2006 - konkrétně na jarní MVP Praha mi budoucí majitel štěňat vrh B z Malého ráje vyprávěl,
že se nemůže dočkat štěnátka od pana Čemáka,
který údajně zopakuje spojení Dixie Dakmat a Bad Vlčí naděje.
Dost jsem se tomu podivila a nebrala jsem to moc vážně.
Štěňata se však v srpnu opravdu narodila.
Letos máme zase případ nechtěného krytí u tohoto chovatele na stejných rodičích.

Víte - sama nejsem bez viny.Je mi však velmi smuto,když se člověk opět setkává se stejným problémem u stejného člověka.
Jsem toho názoru,že by klub měl v tomto případě jednat mnohem tvrději.
Pokud totiž vycházím z mých rozhovorů
již popsaných není to nechtěné krytí.Vydat tedy PP?
Jaký je to příklad pro budoucí chovatele?
Naco jsou nám poradci chovu a celá CHK?

Pana Čermáka osobně neznám a doufám,že je to jen náhoda,která se nebude opakovat. K věku feny je to dosti pravděpodobné.
Informace od majitelů jsou pouze ústní a dle toho Vám píši svůj e-mail.
Tento můj e-mail prosím berte jen jako mé vyjádření k danému problému.
Snad nebudete muset znovu řešit takovou situaci,jako nyní.
Přeji hezký večer,
Eva Myslivečková

---------------------------------------------------------------

Pokud se tato paní pohybuje mezi majiteli mých odchovů, tak bych rád věděl kdo konkrétně to je, protože Nikdo z nich mi toto nepotvrdil.

Ano, byl jsem v dubnu 2006 na MVP v Českých Budějovicích s Alfem z Malého ráje a v té době se mě občas někdo ptal na štěňata jak osobně tak písemně a když měli zájem o stěně od Bada a Dixie, tak jsem všem ! říkal že toto spojení je momentálně nežádoucí , jedině že by mi to CHK povolila , vše ostatní je buď osobní domněnka a nebo LEŽ ! také nikdy nevím dopředu kdy se Dixi bude hárat, mohu se pouze domnívat.

Nechápu jak mohl někdo ze současných majitelů V květnu 2006 - konkrétně na jarní MVP Praha mluvit o štěňatech z vrhu B , když jsem ze současných majitelů znal akorát jednoho a Ti v té době stavěly a na žádné výstavě nebyli !

Znovu opakuji , to co se tu píše je jeden nesmysl za druhým , ta paní mě ani nezná a píše takovéto lži ,
NIKDY jsme v srpnu ŽÁDNÉ štěňátka NEMĚLY !!!

PS: drobné pravopisné chyby v dopise paní Myslivečkové jsem ponechal, neboť bych nerad čelil nařčení, že dopis není autentický.
PavelzMalehoraje jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2010, 19:06   #98
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Udivuje mě kdo je pod dopisem podepsán.
Nebo bych spíš měla říct, už mě neudivuje vůbec nic ....
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2010, 19:30   #99
efka
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 13
Default

Pane Čermáku,

omlouvám se za špatně uvedené datum narození.
Štěňata se narodily až v prosinci - tedy ještě o 4 měsíce déle nežli jsem původně uvedla.

Jména lidí, kteří se semnou na toto téma bavili si nechám pro sebe. Je to i za reality,že budu nařčena ze lži.To je mé riziko,proto jsem se také pod dopis podepsala.
Tito lidé nemohou za Váš postoj a oni sami mi nic neudělali,jak jsem uvedla rozhovory byli jen ústní a tím pádem to opravdu nemám jak dokázat.

Jak jsem v e-mailu napsala - Tento můj e-mail prosím berte jen jako mé vyjádření k danému problému.
Nic se pro mě v této věci nemnění.A stále si stojím za svým názorem, že je vše velmi podivné.
efka jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2010, 19:31   #100
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Udivuje mě kdo je pod dopisem podepsán.
Nebo bych spíš měla říct, už mě neudivuje vůbec nic ....

I já se divím, že to tu pořád řešíte.
Štěňata z daného spojení nárok na p.p mají i kdyby se narodila 10x.
Oba jedinci jsou bonitovaní a uchovněni podle podmínek, které ukládá chovatelský klub.
To už byly zapsány jiné vrhy!
Žádné závažné zdravotní problémy neslučitelné se životem, či vylučující vady povahy a exteriéru tato zvířata nenesou!
Navíc jich není tolik, že by výrazně ovlivňovali variabilitu a výběr chovných spojení v ČR. To je nesmyl!
Z právního a chovatelského hlediska je to jasné.
Jestli jsou žádoucí či nežádoucí, to nechť posoudí majitelé a budoucí majitelé těchto zvířat.

Veškeré další spekulace o chovatelské komisi jsou taky na nic. Poradce chovu radí, nenařizuje…. Nikdo nemůže v právním státě nakládat s majetkem, který mu nepatří!
Já za sebe musím říci, že někdy doslova cítím lítost a údiv, kterými psy chovatelé kryjí a čemu jsou ochotni se podřídit za vidinou lepších zítřků. :0( Ale to je v pořádku, to je regulérní dohoda i když za finální produkt – za štěňata - nesou veškerou odpovědnost, budoucí úspěch i neúspěch jen a jen chovatelé. S vydáním p.p. veškeré povinnosti poradce chovu končí.

Sama více „ experimentuji „ a raději vymýšlím a zkouším jiné psy a jsem ochotna jet za vybraným psem i tisíce kilometrů.
Spojení příliš často neopakuji, k tomu už musím mít vážný důvod.
Když se ale jen podívám do inzerátů zde, je nad slunce jasné, že 90 % světové populace ČSV se rodí v podmínkách „ volného chovu! „ a bez poradců chovu.
Bez těchto chovatelů by i světová výstava v Bratislavě byla hodně smutná a o závěrečné přehlídce nemluvě.
Vděčíme jim za mnohé a můžeme být rádi, že naši psi jsou populární a zájem je chovat tu existuje!
A navážet se několik týdnů do jednoho chovatele pro dalších 6 štěňat?? To mi fakt přijde úchylné..

Monika
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org