Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23-07-2005, 00:09   #1
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default Dotaz - čůrání

Zdravím všechny. Tak mne napadla jedna věc. Můj Ramon má 10 měsíců a stále chodí čůrat tak, že se natáhne, aniž by zvedl nohu. Můj dotaz zní, zda ČV vůbec nohu při čůrání zvedjí, jako psi jiných ras. Budu rád za každý příspěvek.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 24-07-2005, 01:35   #2
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

No jistě ,že zvedají!! Tvůj Ramon je prostě jěště mimino. Nohu začne zvedat až dospěje - což je u každého chlapáka jinak. Ale řádově kolem roku.
ahoj Lucie
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 25-07-2005, 07:00   #3
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Ahojte,

jasně, že bude zvedat nohu. Ale tohle přesně znám. My jsme taky pořád přemýšleli, proč to tak dlouho trvá. Náš vlkouš začal zvedat nohu až někdy po roce. A značkovat začíná až teď, bude mu rok a tři čtvrtě. Takže jenom trpělivost, ono to časem přijde

Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 28-07-2005, 08:40   #4
Artemis
Junior Member
 
Artemis's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vysočina
Posts: 30
Default

Čím déle pes začne zvedat nohu, tím déle je štěnětem, tak ho nech si to užít. Kromě toho, štěňata se lépe učí, čehož lze vždy s úspěchem využít.
Artemis jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2005, 13:04   #5
Medcin
Junior Member
 
Join Date: Dec 2003
Location: Všenory
Posts: 14
Send a message via ICQ to Medcin
Default

A nedej se zmást pohlavím, nohu zvedá i fena - aspoň člověk pozná, kdy močí a kdy jenom značkuje ...
Medcin jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2008, 15:12   #6
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Nechtěla jsem zakládat úplně nové téma.Máme problém s u 11měsíční holčičky s čůráním v bytě,pořád se to nedaří úplně odbourat.třeba 12 hodin by nevydržela ani náhodou.vypadá to tak,že ráno mezi 6-7 s ní jdu já,pak je doma s přítelem,spěj spolu asi do dvanácti,kdy on vstvává.A tady je kámen úrazu,než se obleče,tak to milá Arwenka pustí,třeba si vyskočí na gauč nebo si pod sebe shrabe prostěradlo a na tu hromadu se vyčůrá.Je mi to podezřelé,spolu takové problémy nemáme,někdy se teda stalo,že když jsem povlíkla postel,tak mi tam taky skočila a trochu jí počůrala,ale to jsem se v ložnici zavřela a ona se dobývala,tak mi to přišlo jako nějaká stresová reakce. tak nevím,jestli značkuje nebo to příteli dělá schválně....já to zase tak neřeším,že bych z toho byla nějak na nervy,ale bylo by zahodno neuprat se k smrti je 3 měsíce po vážné operaci střev ,může to souviset i s tím.je fakt,že s ní odpoledne jdu hned ven,potom večer než jdeme spát.Venku teda není přehnaně chválena,už to považuju za samozřejmost čůrat venku,tak pamlsky nedostává,prostě nevím,co je příčinou momentálního stavu....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org