Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-08-2011, 14:44   #121
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Navíc pes není ani hračka, ani náhrada za dítě. ČsV není společenské plemeno ať se to někomu líbí nebo ne. Takový pes by měl pracovat nebo minimálně být u domu jako hlídač. Bohužel v dnešní době je čím dál, tím více chován jako pouhý plyšák
U nás se nakombinoval plyšák s hlídačem
Jinak u nás sice je baráček se zahradou kde je kotec, ale stejně mám psa doma. A v kotci je jen když někam jdu bez ní. Možná to není společenské plemeno a ani spolu nemakáme na poslušnosti, ale pro mě to společník je. Nikdo nemůže předvídat všechno. Člověk jen může doufat, že dalších 14let, každej problém bude mít kladný řešení.
Už sem viděla jak se během jednoho dne všechno otočí o 100% a řešení neexistuje. Ale to nejde vědět do předu, člověk míní... život mění
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2011, 14:51   #122
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Pavle, to o tom majiteli byla jen ironicky nadsazená ukázka (dobrá, tu ironii asi ne každý postřehne). Spíše mi šlo o to, že i někdo, kdo se na prvý pohled nejeví jako skvělý majitel, může ním nakonec být (tím nemyslím sebe, až tak velké ego nemám). Ale taky naopak. Proto věřím, že vybrat pro své štěňata někoho opravdu zodpovědého může být docela problém, ale odradzovat někoho předem s tím, že když nemá domek, neměl by si psa raději pořizovat... Co je pro psa skutečně lepší, by nám věděli říct jenom oni sami, i když chápu že představa mít velkýho psa zavřenýho na záhradě asi působí némě tyransky jako ho mít v bytě a případně ho sebou tahat všude kam se dá.

A co se týče pouhého plyšáka, rovnako dobře si ho umím představit v bytě jako u rodinného domku, pes může hlídat stejně i byt. I když tvůj názor docela chápu, když vidím, jak mnohé majitele zajímají spíše úspěchy z výstav než výcvik (a pak si stěžuji že čsv jsou nevycvičitelné, al ejejich lenivost s tím cokoliv dělat je vedlejší)
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2011, 16:19   #123
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Navíc pes není ani hračka, ani náhrada za dítě. ČsV není společenské plemeno ať se to někomu líbí nebo ne. Takový pes by měl pracovat nebo minimálně být u domu jako hlídač. Bohužel v dnešní době je čím dál, tím více chován jako pouhý plyšák [/quote]

Čsv je náhodou výborné společenské plemeno, ať se to někomu líbí nebo ne. A jak umí pracovat, když je ponecháno samo v bytě. Moje se specializuje na drobné trpělivé dokončovací práce. Jinak věty "velký pes do bytu nepatří, ale do domku se zahradou" to jsou prázdné fráze. Na co je psovi zahrada když je v kotci? A pokud vím, původní pracovní využití čsv bylo ostraha hranic, takže teď by už vlastně vůbec nemělo toto plemeno existovat. Každý ať si se svým pesanem dělá co chce, nač tolik radikalismu a předpisů? Někdo ať se s čsv fláká po lese, jiný ho má v posteli, další cvičí IPO, jiný agility, hlavně že jsou spokojení. A když je to šťastný dostatečně zabavený plyšák, tak proč ne.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 03-08-2011, 20:31   #124
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Osobně jsem toho názoru, že je důležité, aby byl člověk soudný a zodpovědný. Vždy! se může stát něco, s čím člověk zkrátka nepočítal (neboť člověk míní, a život mění)....
Yzengrin, tys to popsala nádherně, pod toto se podepisuju
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2011, 16:25   #125
Vaquita
Junior Member
 
Vaquita's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Brno
Posts: 23
Send a message via Skype™ to Vaquita
Default

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli máte někdo zkušenosti s chovem čsv v bytě 1+1? Ráda bych si pořídila štěně, ale pořád přemýšlím, jestli je to vhodné nebo ne. Odpoledne většinou lítám s koněm po lesích, takže pohybu by myslím měl dostatek, jen pořád zvažuju všechny pro a proti a pořád nevím, jak se rozhodnout. Máte to někdo takto? Funguje vám to s pejskem?
Díky moc za rady a postřehy.
Vaquita jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2011, 20:09   #126
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

mať šteňa v malom byte nie je zlý nápad - budete stále spolu... ALE!!! Ničenie, vytie, plakanie, demolačné práce v plnom prúde, plus vyprázdňovanie sa kade tade premení byt na katastrofu. No a potom každoročné pĺznutie. Hotová pohroma.
To, že lietaš na koni poobede je super vyhliadka do budúcna, ale čo so štenítkom do doby, kým bude pripravené na takú záťaž? Ako so susedmi? Čo povedia na hučanie a jačanie? Čo so psom, keď budeš musieť niekam ísť? Nepochybne, čévo je super do bytu, mne sa to páčilo, ale mama teda nebola nadšená z chlpov, ktoré boli všade - čisto vypraté prádlo, jedlo, posteľ, dokumenty,... No a potom všade špina, hučanie, keď musel byť sám,... Nie je to sranda.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2011, 20:43   #127
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Vaquita View Post
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli máte někdo zkušenosti s chovem čsv v bytě 1+1? Ráda bych si pořídila štěně, ale pořád přemýšlím, jestli je to vhodné nebo ne. Odpoledne většinou lítám s koněm po lesích, takže pohybu by myslím měl dostatek, jen pořád zvažuju všechny pro a proti a pořád nevím, jak se rozhodnout. Máte to někdo takto? Funguje vám to s pejskem?
Díky moc za rady a postřehy.
V 1+kk, v podnájmu, do 8 měsíců. Měla jsem štěstí na majitele, moje štěndo se přílliš zvukově neprojevovalo, spíš se vyžívalo v demolování a odkousávání všeho co se dalo. Takže jsem měla holobyt a i tak jsme se již předem dohodli na doplacení případných škod-pár tisíc mě to stálo Ale čekala jsem to, moje bestie strašně ráda kousala a kouše všechno doteď, takže to co zničila byl asi trošku extrém. Nelituju a pesan byl spokojenej, prostě v bytě spala-takový větší kotec (nebo "pracovala"..) a pak sme lítali venku. Nevidim v tom problém, pokud nemáš konfliktní sousedy, ale to je problém i ve 4+1. A samozřejmě ostatní členy rodiny - loužičky, chlupy, malá řádící bestie..Pak jsme půl roku bydleli v průchozím pokoji ve 2+kk 4 spolubydlící a 2 psi, náročtné to bylo zejména pro spolubydlící, psi byli těžce vysmátí, obzvláště čsv s velikou smečkou. Čtvrt roku jsme přežili i ve skládku 2x2 metry a i tam to bylo OK. Teď je v kotci a připadá mi to jako ta nejhorší varianta ze všech, co jsme prožily.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2011, 20:48   #128
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by Vaquita View Post
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli máte někdo zkušenosti s chovem čsv v bytě 1+1? Ráda bych si pořídila štěně, ale pořád přemýšlím, jestli je to vhodné nebo ne. Odpoledne většinou lítám s koněm po lesích, takže pohybu by myslím měl dostatek, jen pořád zvažuju všechny pro a proti a pořád nevím, jak se rozhodnout. Máte to někdo takto? Funguje vám to s pejskem?
Díky moc za rady a postřehy.
My máme psa v 1+1 Když nejsme doma, tak je teda v kotci, ale jinak s námi v bytě a do asi pěti měsíců byl v bytě pořád. Až na komplet odepsaný nový koberec (světle krémová barva fakt neodolá štěněcím loužičkám, špinavým tlapkám a dalším věcem, co přitáhne domů), zničených pár kusů nábytku, tapety a dveře, chlupy na těch nejnemožnějších místech, věčně se povalující psí hračky a části jich (třísky z klacků, kusy kostí a vycpávku z plyšáku + ty chlupy, vysávám téměř obden), smrad (my už to necítíme, ale návštěvy ohrnují nos) celkem v pohodě
Jak říká jedna moje kamarádka: je to otázka priorit
A psovi je podle mě naprosto šumák, jestli bydlí v pidi bytě, paláci nebo kotci, pokud má dost pohybu, zábavy a kontaktu s majitelem, bude spokojený kdekoliv.
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2011, 21:00   #129
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

My máme Brana v malém 2kk. Sice máme zahrádku a krásný kotec, ale Bran je raději s námi uvnitř, jestli má byt 4 nebo 2 pokoje myslím nehraje až takovou roli. Stejně za vámi bude chodit všude jako ocásek, na záchod, do sprchy, atd
Ale počítejte taky s tím, že malý štěník toho moc nenachodí dlouhý čas a další dlouhý čas je potřeba hlídat jeho běhací apetit pro šetření kloubů v období nejrychlejšího růstu. Nesmíte pejska přetáhnout dlouhé měsíce (což by se při výletě na koni mohlo stát snadno).

(jinak jsme na tom jako Kometa zkrátka v bytě to vypadá jako v psí boudě)
__________________
www.bran.estranky.cz

Last edited by Anathema; 06-10-2011 at 21:04.
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2011, 21:09   #130
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

No když tak nad tím přemýšlím, s tím koněm... si teda neumím moc představit, že bych jela s Dingem na koni To mi přijde skoro jako bych ho rovnou pustila do lesa samotného... Bez možnosti ho nějak korigovat, až ho napadne běžet vítat úplně cizí lidi, co potkáme, až se poběží očichat se psem, až najde něco "výborného na zub" nebo ještě lepšího na "natření do kožichu", až uvidí příšernou zatuchlou tůň, do které se půjde napít a pak se z toho pozvrací, o srnkách, cyklistech, pokřikujících dětech ani nemluvím... Jinak řečeno, pokud jdu se psem, mám ho buď na vodítku a pak jsem relativně v klidu, nebo ho mám na volno a pak na vteřinku nespouštím oči z okolí a jak se něco někde hned nebo pes zamíří podezřelým směrem, skáču po konci stopovačky. Hádám, že toto všechno se snad uklidní, až projde pubertou (do té asi ještě pořád nedošel, nebo se nijak neprojevuje) ale pořád ještě je u nás slušnou katastrofou potkat v lese jiného turistu, v tu chvíli má nadšeného vlka za krkem To jen tak pro představu, čeho je taky ČSV schopné, že to možná bude chvilku trvat, než bude schopné poslušně běžet za koněm a neprovádět alotria
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2011, 22:41   #131
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
No když tak nad tím přemýšlím, s tím koněm... si teda neumím moc představit, že bych jela s Dingem na koni To mi přijde skoro jako bych ho rovnou pustila do lesa samotného... To jen tak pro představu, čeho je taky ČSV schopné, že to možná bude chvilku trvat, než bude schopné poslušně běžet za koněm a neprovádět alotria
Divila by ses, ale s koněm mi chodí ven už druhý pes čsv (Benjamin Ben Srdcerváč a teď Argus Jasmine Eyes). Benýto s námi chodil i jako štěndo - ale to byli jen krátký krokovky, později lehce klus - brali jsme ohled na nezatěžování v době růstu. Argus se mnou chodí až jako velkej pes. A mám dva poznatky, čsv se chodit s koněm nemusí učit, drží se ho jako smečky naprosto automaticky a oba psi mi z koně poslouchají mnohem lépe než když jdu bez koně. Pes velmi záhy pochopí, že kůň je rychej a musí si ho hlídat, jinak mu uteče. Jakmile pes zmerčil člověka, jiného psa, zvěř atd. praktikuji otočka do protisměru - zavolat na něj a odjíždět druhým směrem (od zajímavého vzruchu) - rychlost volím dle lákavosti druhého objektu, čím lákavější - tím rychleji mizím. (třeba od srny, která vyběhne pár metrů od nás plným tryskem) A Argus tohle pochopil během prvních 2 vyjížděk. V klusu a cvalu se drží krásně u koně a nemám problém - nezastavuje se, nečuchá , neodbíhá - je rád že běží a stíhá. U delších pasáží krokem v "nebezpečných lokalitách" (chatová osada atd.) volím připnutí na 10m stopovačku - ale je fakt, že ta manipulace ze sedla je o rozum (ideální kůň ovladatelný jen sedem a nohama). Další velice kladné ohlasy z vyjížděk s koňmi se psem mám od známích na elektrické obojky. Používané jen v tomto případě. Většina lidí použila párkrát a teď již stačí jen "pípnout" varovný signál. Omlouvám se za román.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2011, 22:43   #132
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Ještě dodatek - u Arguse jsem prvními vyjížďkami s koněm velice stoupla v ceně - dokázala jsem "běžet" tak rychle, že musel i on běžet naplno. Konečně jsem "nezdržovala".
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2011, 23:05   #133
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Hm, to je ale pravda, že když jsem dvakrát Dinga zkusili vzít ke kolu, tak taky začal nějak záhadně poslouchat Asi fakt je to tím, že je člověk rychlý, tak si ho musí hlídat a nemá čas dělat blbosti. No teda, po pravdě poslouchal v tom smyslu, že si nevšímal lidí a psů, ale nevyválet s v nějaká příšerné smrduté hnědé... průjmu... mu to teda nezabránilo, klidně se zastavil a riskoval, že nás bude muset doběhnout, a já už byla moc daleko, než abych mu to mohla zatrhnout
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 08:38   #134
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pes běží za koněm automaticky. Nikdy jsem neměla problém. Problém u nás nastává jen když potkáme psa a to musím ze sedla dolů.

__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2011, 00:02   #135
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

jako stenatko jsem si privezla Arwen do 2 plus KK a kdyz byla doma sama, mela kdispozi loznici a chodbu,vic jsme si netroufli kvuli ruznym kabelum a tak. Jo,demolovala,ale zas takova hruza to nebyla. V novem bydlisti ma k dispozici dva plus jedna,ale ten pokoj,ktery obyva,kdyz doma nejsme je v podstate jeji.Ma na okne pelisek,kouka z okna nebo spil Taky jsou ji skoro ctyri roky a nedemoluje nic.Pokud se psu clovek venuje ,tak zvire je taky rado, ze ma svuj klid. My jako lidi zijeme v kuchyni a loznici, ja sama mam taky pocit, ze by mi byt 1 plus 1 stacil. Selmy rady spej a cim jsou starsi tak tim radsi, zda se mi. Spousta lidi ma psy ve sve nepritomnosti v kotci, ktery je rozmerove mnohem mensi nez malej byt, to je jasny. Ted zrovna s nama lezi v kuchyni, ale vim, ze uz je davno jeji hodina spanku a zvedne se a pujde do svyho pelechu v loznici. Je dobre, ze ma svuj prostor v okamziku, kdy je unavena a nema na nas naladu
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org