Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

 
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-05-2013, 10:42   #1
ravalah
Guest
 
Posts: n/a
Default Neposlusnost v nepritomnosti

Zdravim. Nasemu psu je 6 mesicu..uz je velkej jak dospelej, proto nepisu stene
Kdyz je nekdo v jeho pritomnosti, neni problem s jakymkoliv chovanim. Je hodny, hraje si, obcas prijde, pohladime, okouse nam mirne ruce a obleceni, proste pohoda. Na privolani poslechne, zakladni povely umi taky celkem dobre. Pres den ma celou zahradu k dispozici, vecer ho zavirame do kotce, rano poustime a jdeme na prochazku. S tim taky uz problem neni. Obcas mu ale rupne v bedne a to zejmena v pripade, kdy s nim nejsme primo v kontaktu..napriklad jsme doma a on je venku. Nebo jedeme na nakup bez nej (zvraci snad po kazdych 500 metrech, tak ho nebereme schvalne a tim padem pada i cvicak) a po prijezdu nas ceka nemile prekvapeni obvykle pred vchodem.

Co konkretne?
1)Vyhrabava mi privodni kabel k zahradnimu domku..coz ho muze zabit, vytahne ho po vyhrabani tlamou
2)Jakekoliv nove rostliny..at barevne, nebo zelene(napriklad mech) vytahne a nebo rozcupuje
3)Porad nam krade boty a devastuje, kdyz je nechame venku prede dvermi
4)Kadi na mista, kde to ma vyslovne zakazano (kolem domu)
5)Rozkouse napriklad plastove rychlospojky hadic, ktere lezi psem netknute treba mesic

Ty dva prvni body nas trapi asi nejvic, jelikoz pritelkyne je floristka a vylozene trpi tim, ze si nemuze dat ani truhlik na okno, aniz by se o nej nezajimal. On si ho treba dva tydny nevsimne a pak ho znicehonic strhne. Vysadila do zeme k ostatnim kytkam, co tam jsou od zacatku, tri nove a jeli jsme na nakup. Kdyz jsme se vratili, byly venku.
Normalne to vypada, jak kdyz se nam msti
Nepomaha upozornovani, rvani, vytahani za kuzi, zavreni do kotce, ani slehnuti voditkem. A to i kdyz ho chytneme primo pri cinu. Jakmile nas vidi, okamzite predmet pousti z tlamy. Mam ted takovy syndrom ho porad kontrolovat aspon z okna, kdyz nejsem venku.

Myslim, ze si uvedomuje, ze nas nastve, kdyz to udela. Jakmile se blizim k "mistu cinu" aniz bych o tom treba vedel, nebo to dal na sobe znat, zastavi se na rohu domu a kouka, co se bude dit. Pripadne utece na druhou stranu domu, nebo do kotce do boudy, kam jsme ho zkouseli za trest posilat.

Muze nekdo poradit, co se s tim da konkretne delat? Nevim, jak bych ho mohl pozitivne chvalit, kdyz neco neudela. On to v me pritomnosti proste nedela a ja s nim nemuzu byt 24 hodin denne. Porad premyslim o elektronickem obojku, protoze bych potreboval, aby dane cinnosti neprovadel, kdyz nejsem pobliz. Predstava je, ze bych ho proste nejaky cas pozoroval z oken stale a pri tech cinnostech by obojek dal ranu. Jak rikam, zarvu z okna..nekdy ho staci jen otevrit, ale k cinnosti se treba za dva dny zase vrati. Uz nevim, co s tim a cekat, az ho to prejde, to se mi vazne nechce. Vsechny ty nezadouci cinnosti bohuzel nedokazu odchytit vzdy i kdyz jsem doma. Je to naprosto nahodile. Treba prijdeme z prochazky, kde se dostatecne vyblazni a za hodinu mi cupuje prehoz pres motorku.

Diky predem za nejake uzitecne rady
  Reply With Quote
 

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org