Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

View Poll Results: Souhlasíte s rozhodnutím chovatelské komise KCHÈSV, ¾e pes rentgenovaný v zahranièí musí být je¹tì j
Ano 8 42.11%
Ne 11 57.89%
Je mi to jedno 0 0%
Voters: 19. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-10-2004, 15:11   #81
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pavle,tvoje otázka na Moniku - jak bude hlasovat na konferenci mi připadá poněkud nemístná.(Monika mě nepověřila,abych za ní mluvila - to jen aby nedošlo opět k nějakému osočení).Kdo bude na konferenci,uvidí osobně, jak kdo hlasoval.Mimo to z účastníků této diskuze jsem to jasně napsala pouze já a já najsem delegát (pravděpodobně z důvodu,abych nezvedla ruku pro Mutary),takže nebudu moci zvednout ruku ani pro změnu posuzovatele a to mě celkem mrzí.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2004, 15:53   #82
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default

Rada upresnim situaci v Italii.
Co se tyce 323 CV zapsanych v roce 2003 se jedna o vsechny psi
jak narozene tak dovezene .Upresnim ze podle me dnes dovezenych psu je velice malo a mnoho lidi, kteri maji psa jen pro sebe je ani nezapise LOI.
Ja sama moji Astru jsem jeste nezaregistrovala.
Nevim jestli Vas to zajima ale presto uvedu zapsane CV v Italii od roku 1998.
1998 pocet 24 jedincu
1999 102
2000 120
2001 191
2002 269
2003 323
Rentgenovani jedinci k dnesnimu dni jsou 165.
Nez jsem se rozhodla napsat k tematu dysplasie,osobne jsem se informovala u nasich 2 veterinaru -vyhodnocovatelu.Jednim z nich je Dr.Aldo Vezzoni
(clen odvolavaci komise FCI co se tyce DKK) a druhym je Dr.Cesare Pareschi (do dnesni doby vyhodnotil 86 000 snimku ruznych ras).
Oba dva me rekli to same.
Veterinarni lekari vyhodnocovatele DKK,kteri mohou vydat mezinarodni certifikat dysplasie FCI musi slozit zkousku v Nemecku u pana profesora Brasse (president vedecke komise FCI).
Pochopitelne MUSI posuzovat podle METODIKY STANDARD FCI!!!!!!!!!
Dokonce vsichni vyhodnocovatele 2krat do roka maji konferenci v Nemecku s prof.Brassem .Dalsim podle me dulezitym bodem je, ze prof.Brass posila vsem oficialnim vyhodnocovatelum stejne snimky a pak porovna jejich vyhodnoceni mezi sebou.Timto jsou vlastne stale prezkouseni.
Existuje take vyhodnoceni podle Willis neboli anglosassone ,ktere pouzivaji napriklad Anglie.V kazdem pripade i tady se jedna o jistou metodu,nikdo neposuzuje tak jak chce.
V zajmu naseho plemene muzu nechat na muj ucet vyhodnotit psi ,kteri v Polsku byli A a v Cechach C nebo dokonce D.
Margo zverejnila protokol psa Olivera,ktery je A,tim padem ma protokol cisty nepopsany,psi kteri maji minimalni naznak nepravidelnosti uz nemaji protokol cisty:mluvim jen o vyhodnoceni. Rada bych v tomto diskusnim foru uverejnila protokoly dva B a jeden D,
s mym prekladem.Nevim jak je zaslat.Jeden protokol B pes ma uhly v poradku to znamena 105°a vice.Bohuzel ma pdezreni na Morganovu linii a medusu,dostal B.
Druhy ma uhel 103° a take vysledek je B.
Sarka
SARKA jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2004, 17:11   #83
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Pavle, myslím, že do toho co mi kdo dává číst ti opravdu nic není!! Určitě je to však jen způsob „obrany“ před tvým nekorektním chováním a snahou využívat nezkušenosti druhých.

Přečti si ještě jednou co napsala Margo a pak si to vyřešte mezi sebou.´

Quote:
Originally Posted by Margo
V databázi máme dvě kolonky. Jedno jsou oficiální výsledky, které nám oficiálně zaslali majitelé a chovatelé, druhé jsou neoficiální výsledky, kdy např. majitel nechce výsledek zveřejnit. Máme také neoficiální výsledky např. z Itálie od psů, kteří byli kvůli těžké DKK operováni. Tato data používáme pouze ke statistikám...
V ČR, PL, SR byla rentgenována Cher Eden severu, Lucie Novoveské. Není to žádná tajnost.

Já myslí, že jsem na téma DKK napsala již dost faktů a který vyhodnocovatel je lepší, než ten druhý se tady stejně nedobereme. (Jak který jak v čem a z jakého úhlu pohledu se to vezme, ne?? )

A jak budu hlasovat za 3 měsíce??? Já doopravdy nevím, mám čas si názor vytříbit a hledat důvody pro a proti.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2004, 22:14   #84
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Monika
Pavle, myslím, že do toho co mi kdo dává číst ti opravdu nic není!! Určitě je to však jen způsob „obrany“ před tvým nekorektním chováním a snahou využívat nezkušenosti druhých.
Výborně, takže jsi konečně přiznala barvu. Od Tvých "věrných" je Ti přeposílána i soukromá korespondence. Výborně, jen tak dál a především nezapomeň mne obviňovat z toho, že manipuluji lidmi ...

Quote:
Originally Posted by Monika
Přečti si ještě jednou co napsala Margo a pak si to vyřešte mezi sebou.
Moniko, nehraj si na zcela hloupoučkou blondýnku. Umíš přece číst. Takže ještě jednou a naposledy :
"...druhé jsou neoficiální výsledky, kdy např. majitel nechce výsledek zveřejnit...".
A pro nechápavé zdůrazním - NEOFICIÁLNÍ !!!

A jinak, jako vždy, děkuji za jasné a přímé odpovědi na jasné a přímé otázky. Myslím, že již vce s Tebou na toto téma netřeba diskutovat, protože to skutečně nikam nevede.


Quote:
Originally Posted by sedivak
Pavle,tvoje otázka na Moniku - jak bude hlasovat na konferenci mi připadá poněkud nemístná.
Šediváku, nevidím na otázce nic nemístného. Monika byla zvolena jako delegátka konference KCHČSV a nevidím důvod, proč by neměla prezentovat své názory aby její voliči viděli, jak bude hájit jejich zájmy ? To by totiž neměla být dobrá vůle delegátů ale jejich povinnost, informovat členy o tom, jak se k té či oné problematice staví.

Quote:
Originally Posted by sedivak
Kdo bude na konferenci,uvidí osobně, jak kdo hlasoval
Výborně, tedy počítáš, že přijedou všichni členové KCHČSV ? Pak bych navrhoval aby sis vzala na starost zajištění dostatečně velkých prostor pro konferenci, protože, jak odhaduji, KCHČSV má dnes okolo 200 členů.
Přece to nemyslíš vážně. Není povinností člena, účastnit se konference ale naopak je povinností vedení Klubu, a k tomu patří i delegáti, členy o všem informovat.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2004, 22:52   #85
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

….Prosím, rádo se stalo.

Quote:
Originally Posted by Pavel
Souhlas majitele samozřejmě nepotřebujeme. Jak sis jistě přečetla, tak Margo napsala, že se jedná o "...neoficiální výsledky, kdy např. majitel nechce výsledek zveřejnit...". Všechny výsledky, uvedené na našich stránkách, jsou výsledky oficiální.
Jen jako blondýnka ještě jeden dotaz. Tak uveřejňujete oficiálně neoficiální výsledky a nebo neoficiálně oficiální ??? No jsem z toho blondýna.
Dobrý večer.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 27-10-2004, 23:00   #86
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Monika
Jen jako blondýnka ještě jeden dotaz. Tak uveřejňujete oficiálně neoficiální výsledky a nebo neoficiálně oficiální ??? No jsem z toho blondýna.
Opět se ukazuje, jak se snažíš zkreslovat a dělat, že nerozumíš. Margo jasně napsala, že "...V databázi máme dvě kolonky....". Vidíš snad v na stránkách nějaké dvě kolonky s výsledky DKK.
Opakuji tedy ještě jednou a skutečně naposled :
Všechny výsledky DKK, zveřejněné na stránkách, jsou výsledky oficiální !!! Neoficiální výsledky jsou využívány pouze ke statistickým účelům.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2004, 20:04   #87
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pavle,nezlob se na mě,ale připadá mi,že z toho všeho děláš politiku.
Většina ostatních kandidátů se přece také veřejně "nepřiznala"jak budou hlasovat,nebo je máš předem všechny prolustrované a chybí ti pouze Monika?(Někdy mě až zaráží jakou zášť vůči ní chováš. )
Já osobně jsem kandidáty do konference volila podle důležitějších věcí,než podle toho,jak si myslím,že budou hlasovat a tím prosazovat můj osobní zájem.Při jejich volbě jsem se zamyšlela nad jinými otázkami a pro mne mnohem důležitějšími např. jak dlouho se o plemeno aktivně zajímají,co všechno pro něj dělají - prostě všeobecný zájem a rozhled.Protože pouze takovým lidem věřím a doufám,že rozhodnou pro plemeno jak jen to bude nejlépe možné. I když to nebude zrovna podle mých představ.

K tvé další poznámce:Pochopitelně si nemyslím,že přijede 200 členů -proč se chytáš takových nepodstatných hloupostí ,bavíme se snad o důležitějších věcech??Nicméně v případě Moniky se stejně i ti nepřítomní dozví jak hlasovala,to jsem si jistá.

Z diskuze odstupuju,je to o ničem.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2004, 21:56   #88
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Chyba!
Moje Cher byla vyhodnocena v PL a rok později v ČR, SR, HUN.
(a teď budu mít výsledky dalších svých štěňat)
Bylo to za moje penízky a pro moji potřebu a vlastně jsem se o tom,krom pár přátel s nikým nebavila a ani nechci.
Tobě jsem jsem se o tom jednou zmínila pravda,ale třošku si špatně pamatuješ,ty výsledky které jsi uvedla nejsou přesné!!

Velmi se omlouvám za svojí SOBECKOST,ale až nás magorů bude víc,ráda svojí statistiku přidám!!!
Zatím nechci,aby se mojí "statističkou" oháněl někdo jiný!!
Takže díky, ahoj a vše v dobrým !!
Lucka
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2004, 09:27   #89
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by sedivak
Pavle,nezlob se na mě,ale připadá mi,že z toho všeho děláš politiku.
Většina ostatních kandidátů se přece také veřejně "nepřiznala"jak budou hlasovat,nebo je máš předem všechny prolustrované a chybí ti pouze Monika?(Někdy mě až zaráží jakou zášť vůči ní chováš. )
Nevím, co myslíš tou "politikou" ??? Delegáti jsou přece zvolení zástupci členů, kteří jsou nejvyšším orgánem Klubu. Takže by měl, pokud je k tomu vyzván, své názory prezentovat. Moniku jsem k tomu vyzval a ... nic. DKK a případná změna vyhodnocovatele přijde zcela jistě na pořad jednání (jako ostatně každou konferenci) a tak by se k tomu měl každý z delegátů, pokud je o to zájem, vyjádřit.

Quote:
Originally Posted by sedivak
Já osobně jsem kandidáty do konference volila podle důležitějších věcí,než podle toho,jak si myslím,že budou hlasovat a tím prosazovat můj osobní zájem.
Je každého věc, jak si své zástupce vybírá. Já osobně hlasuji pro ty, kteří samozřejmě sjou zárukou, že plemeno nepoškodí ale současně mají podobné názory, jako já a budou tak prosazovat i podobné věci. Dávat někomu "bianko podepsanou směnku", to není můj styl.

Quote:
Originally Posted by sedivak
K tvé další poznámce:Pochopitelně si nemyslím,že přijede 200 členů -proč se chytáš takových nepodstatných hloupostí ,bavíme se snad o důležitějších věcech??
To se sice bavíme, nicméně jsi nepřímo řekla, že kdo bude chtít vědět, jak kdo hlasuje, měl by být na konferenci. A to je skutečně nereálné.

Quote:
Originally Posted by sedivak
Nicméně v případě Moniky se stejně i ti nepřítomní dozví jak hlasovala,to jsem si jistá.
Nějak jsem tyhle Tvoje slova nepochopil ??? Proč "v případě Moniky" ??? Samozřejmě, že o tom, jak kdo hlasoval se bude po konferenci jistě mezi lidmi mluvit (a já bych byl dokonce příznivce i toho, aby bylo jmenovitě zveřejněno, jak kdo hlasoval - což je ale zřejmě technicky nereálné). Pokud si myslíš, že speciálně Monika je pod nějakým "drobnohledem" nebo že je "sledována" je mi Tě skutečně líto. Navíc nechápu, proč stále mluvíš jen o ní a za ní ... ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2004, 17:26   #90
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Lucko, Cher nebyla uvedena jako statistika či statistička, ale jen a pouze jako příklad!! Komentář, který jsi kolem výsledků Cher měla, jsem vynechala, jelikož na jádru věci nic nemění a ve své podstatě jen výsledky potvrzuje. Lidí co mají výsledky nejen z ČR, ale PL a od jinud, je daleko víc a budou přibývat. Nejsi jediná, koho srovnání zajímá!
Taky vše v dobrém. Monika.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2004, 20:53   #91
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pavle,
sice jsem se zařekla,že budu k otázce DKK mlčet ,ale co chci napsat s ní stejně nesouvisí.
K Monice: pokud si přečteš co jsem sem kdy napsala,zjistíš,že mluvím i o jiných věcech,než o ní a jak ty říkáš za ní.V poslední době sice častěji ale to jaksi vyplynulo z tématu.
Vím,že mě řadíš do jejích "věrných" a je mi to celkem fuk.Nechci tu za ní agitovat,ale nějak to napsat musím - takže koho to nezajímá, ať dále nečte.
Moniku považuju za svojí kamarádku a člověka,který má v ČSV velký přehled, na spoustu věcí podobný názor jako já, tak mi připadá logické se jí zde zastat.Lidé,kteří ti sem píšou mají většinou podobný názor jako ty a proto považuju za vhodné,když si veřejnost přečte,že může mít někdo i názor jiný a nebo dokonce shodný s Monikou.Neříkám,že s ní na 100% se vším souhlasím,to snad ani nejde ale jsou věci ve kterých pravdu má(aspoň z mého bezvýznamného pohledu).Pokud si budu myslet,že je někdo nespravedlivý vůči tobě - zastanu se klidně tebe (i když nejsi můj kamarád)nebo kohokoli jiného a bude mi jedno,co si o tom kdo(např.Monika) myslí.Pokud by každý souhlasil s každým není třeba diskuze.Doufám,že mě nepřinutíš k další reakci,protože "dost bylo Moniky".
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2004, 11:01   #92
Brunifid
Junior Member
 
Brunifid's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Valdice (JC)
Posts: 12
Send a message via ICQ to Brunifid
Default trochu mimo téma

No vidíte, nám vyhodnocuje DKK veterinář, který vůbec není uveden na webu Komory veterinárních lékařů jakožto vyhodnocovatel. Nemá atestaci, ale my jsme s ním prý spokojení, neb to umí, tak nám to vyhodnocuje.....
Ze zahraničí chodí také jiné výsledky, no jo no...
__________________
Brunifid kennel - http://giantschnauzer.wz.cz
Brunifid jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org