Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Cluby & nařízení

Cluby & nařízení Informace o klubech pro ČSV v jiných zemích, nařízení týkající se ČSV a omezení britského Kennel Clubu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-10-2011, 00:51   #61
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
.Btw. Gabrielo, kdy planujes toho vlcaka? A na nemecke bonitaci si se byla podivat nebo ne? Me by to treba zajimalo jak to vypada jinde....
Cevecko planuji az tak za 3-4 roky. Na bonitaci v Nemecku jsem byla a nebyla nijak jina, nez v CR, jen pri povaze byl figurant v civilu. No a protoze tam nedelaji obrany, aktivne branili snad jen dva psi, ale ostatni to ustali taky dobre. Chybela mi tam taktez vetsi podpora psovoda a pochvala, ale jeste nemam tolik bonitaci za s sebou, vlastne jen dve..., jednu nemeckou, druhou ceskou...
Mereni bylo v Nemecku docela v klidu, snad jen jeden pes byl trochu vic proti a nekteri se bali velkeho meridla...ale v CR to taky neslo uplne u vsech bez problemu, takze se neda rict, ze by to bylo jine :-)
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 10:30   #62
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
Vladimíra Tichá, "Největším nepřítelem psů, je organizovaná kynologie".

Svatá pravda
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 10:55   #63
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post

uplne nazacatku jsem si naivne myslela, ze zrovna lidi okolo Cevecek budou trochu snilci, blazni, vandraci a se srdcem hlavne pro psy a ze nejake spory mezi s sebou dokazou( po emocnim zachvatu ) zvladnout...

Zatim jeste doufam, ze kvuli nam, tem novym...se treba neco zlepsi, kdyz je k tomu zacnem smerovat - my neznalci, zacatecnici ale o to mozna vetsi nadsenci....:-)
Pokus o druhý klub tady už byl, ale nezakládali ho snílci a blázni, nýbrž bývalí ,nezvolení funkcionáři KCHČSV(protože mám doma funkcionářku tak jsem do dnes nepochopil proč si tehdy z hluboka nevydechli, že si dají konečně oraz). Myslím, že se jmenoval Asociace chovatelů vlčáků. Jenomže FCI uznává jen jeden klub v zemi takže takže tato aktivita zase docela rychle zhasla.

Zkoušet být neutrální může jen člověk zvenčí (taky jsme byli takoví) a to ještě nesmí být z kruhu R.D. protože to prostě další pozice a pohled je. On se tě časem zkrátka někdo ujme, kdo tě pořádně vyprudí, sepsuje ti z pozice autority štěně, nebo si z neznalosti pořídíš štěndo z "nevhodné"CHS.

Ale ve skutečnosti to vůbec není tak strašlivé jak to vypadá tady v modrém světě. A zrovna my dneska na ten vandr balíme, protože kámoši vlků-havrani už přiletěli a Samainová noc se blíží.

Last edited by Adrian; 28-10-2011 at 10:57.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 11:37   #64
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Zkoušet být neutrální může jen člověk zvenčí (taky jsme byli takoví) a to ještě nesmí být z kruhu R.D. protože to prostě další pozice a pohled je. On se tě časem zkrátka někdo ujme, kdo tě pořádně vyprudí, sepsuje ti z pozice autority štěně, nebo si z neznalosti pořídíš štěndo z "nevhodné"CHS.
.
Jakto ze ma nejaky vliv R.D. ? To trochu nechapu.. V tom pripade bych byla nadale neutral, kdyz se mi neco libi a neco vubec ne. "Nevhodne ChS" ? Zatim se mi nepovedlo zjistit, ktere by mohly byt nevhodne. Ale o tom, jak je tezke vybirat chovatele se pise jinde...Ja mam jeste cas a proste si nektere vytipovane objedu a rozhodnu se asi srdcem, protoze jinak to stejne nepujde ...preju hezky vandrovani :-)
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 11:54   #65
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Já bych to řekla jinak: už jste někdy někdo viděl nějakou oraganizaci, klub cokoliv, kde se všichni snesou, všichni se vším souhlasí a nikdo nikoho nepomlouvá? Já teda ne Byla jsem ve svém životě členem dvou sportovních oddílů a jednoho klubu chovatelů a všude to bylo stejné Vždycky se najdou lidi, kteří si z nějakého důvodu nesednou a postupně se to všechno rozhádá. A i když nejsem člověk, který by se v tomhle vyžíval, zůstat nestranný nejde... nebo jde jen do té doby, než vás do toho zatáhnou. Jak se s těmi lidmi poznáte blíž, začnete si dělat svůj názor a prostě vám někdo bude sympatický víc a někdo míň a někomu začnete "fandit" I když nemám potřebu to řešit a s někým se dohadovat, prostě si o některých lidech myslím své
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 12:05   #66
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Ještě k těm snílkům a romantikům s čivavama. Ono to s nimi taky není kdoví jaké. Kupříkladu znám pár lidí kteří se zabývají studiem a pozorováním vlků kteří čsv mají. Potkal jsem je na různých akcích nejednou, ale jejich zvířata jsem nikdy neviděl. Prý je to složité cestovat se psem.
Vlčí hlídky (Hnutí duha), nás odmítli protože by se na jejich základně(chajda vysoko v horách kde se spí na podlaze) mohl vyskytnout alergik na psí chlupy a navíc čsv jsou komplikované a mohli by narušovat průzkum.
Na srazu kde byla přítomna většina autorů stránek o vlcích se nás a našich psů vyloženě stranili.
Mezi trampy je to dost podobné. Už nás vyhodili(i v noci) z několika nocležišť když náhle přišli "domácí". A zase je řada těch co mají vlčáka doma, ale ven jej netahají. Nedávno jsme byli na potlachu kde byli matky s dětmi a těm pili krev i stranou na řetězu.
O lidech co dělají historický šerm nebo indiány toho vím taky dost. Kolik z nich si pořídilo vlčáka který jim scházel k dokonalosti romantických kulis a který po obligátních problémech skončil kdoví kde, to už nikdo nespočítá.
Na řadu akcí jako třeba indiánské Pow-wow nebo Pohanské setkání jako Mystica nebo Wyrd Camp je psům vstup zakázán ač na vyobrazeních, vlajkách a výrobcích jich tam bude nepočítaně.
Samozřejmě čest vyjímkám.
Co, ale od většiny těchto majitelů čsv slyším je, že s nějakým KCHČSV nechtějí nic mít, protože o něm vědí úplně všechno.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 12:17   #67
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
Jakto ze ma nejaky vliv R.D. ? To trochu nechapu.. V tom pripade bych byla nadale neutral, kdyz se mi neco libi a neco vubec ne.
R.D. měl v dávných dobách něco s klubem společného(víc, jestli byl členem atd. by ti asi pověděl někdo jiný) a nějak to nedopadlo. Takže má na klub svůj názor. No a protože jej navštěvuje velká část majitelů čsv tak někteří přirozeně přejímají i jeho názory na klub a chov čsv vůbec. Neříkám jestli je to dobré nebo špatné, ale rozdíl to je a poznáš to i tady na příspěvcích.

A co když jsou i takový se kterými můžeš vycházet jen když budeš souhlasit se vším?
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 12:23   #68
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
O lidech co dělají historický šerm nebo indiány toho vím taky dost. Kolik z nich si pořídilo vlčáka který jim scházel k dokonalosti romantických kulis a který po obligátních problémech skončil kdoví kde, to už nikdo nespočítá.
.
Já nikdy nezapomenu na Stříbření, kam sem vzala tehdy 3 měsíční aryu na socializaci a přešel ke mě jeden z účastníku, velký rytíř se slovy. "Jéé já mám doma taky čévéčko, ale sebou ho tentokrát nemám."
K Aryi se děsně měl. V noci sem potkala slečnu, která mi říkala, že ten šermíř s čévéčkem je její brácha, ale čsv má doma v kotci, nikam sním nechodí, protože ho jeho skupina šermu málem vyrazila poté, co jim malé štěně rozebralo stan. Takže aby si udržel místo ve skupině, pes zkončil doma v kotci. A nezná nic než dvorek. Za to kluk se může všude chlubit jak má doma vlka.
Hold romantická duše.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 12:39   #69
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
..."Nevhodne ChS" ? Zatim se mi nepovedlo zjistit, ktere by mohly byt nevhodne. Ale o tom, jak je tezke vybirat chovatele se pise jinde...
Nevhodné CHS, to bylo myšleno trochu jinak. Nesouvisí to ani tak s kvalitou odchovů jako s kvalitou názorů.

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
Ja mam jeste cas a proste si nektere vytipovane objedu a rozhodnu se asi srdcem, protoze jinak to stejne nepujde ...
No já nevim, myslím, že objedeš jednu, tam se zamiluješ a rovnou si odvezeš štěně...

Last edited by Adrian; 28-10-2011 at 12:43.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 12:41   #70
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
R.D. měl v dávných dobách něco s klubem společného(víc, jestli byl členem atd. by ti asi pověděl někdo jiný) a nějak to nedopadlo.
Mýlíš se. R.D. se zúčastnil asi dvou našich akcí na mé osobní pozvání (byl jednou v Nadějkově a jednou, myslím, na nějakém našem setkání). Jinak ale je ve spojené s mnoha čévéčkáži, kteří k němu jezdili a jezdí a měl taky už několik čévéček na převýchovu.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 12:42   #71
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
R.D. měl v dávných dobách něco s klubem společného(víc, jestli byl členem atd. by ti asi pověděl někdo jiný) a nějak to nedopadlo. Takže má na klub svůj názor. No a protože jej navštěvuje velká část majitelů čsv tak někteří přirozeně přejímají i jeho názory na klub a chov čsv vůbec. Neříkám jestli je to dobré nebo špatné, ale rozdíl to je a poznáš to i tady na příspěvcích.

A co když jsou i takový se kterými můžeš vycházet jen když budeš souhlasit se vším?
Aha, tak to jsem vubec nevedela.
Mate pravdu, ze lidi se malokdy vsichni snesou. Myslela jsem to ale taky spis stylem, kdyz mame stejny cil, meli bychom se snazit snaset se, aneb pri ruznych nazorech, najit spolecnou cestu pro obe strany, ci v klidu diskutovat o nejakem kompromisu, jak tedy dal, kdyz jsou neshody uz tak velke, ze to spolecne moc nejde...2 kluby mit nesmi, tak o to vic, by se meli zamyslet, protoze to delaji pro rasu, ne pro sebe...:-)
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 13:07   #72
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
Aha, tak to jsem vubec nevedela.
Mate pravdu, ze lidi se malokdy vsichni snesou. Myslela jsem to ale taky spis stylem, kdyz mame stejny cil, meli bychom se snazit snaset se, aneb pri ruznych nazorech, najit spolecnou cestu pro obe strany, ci v klidu diskutovat o nejakem kompromisu, jak tedy dal, kdyz jsou neshody uz tak velke, ze to spolecne moc nejde...2 kluby mit nesmi, tak o to vic, by se meli zamyslet, protoze to delaji pro rasu, ne pro sebe...:-)
Pardon, ale to je strašně naivní názor. Podívej se na společnost jako takovou ... možná je směšné co píšu, ale my jsem jen malá součást toho všeho, jen malý vzorek, který se v mnohém chová naprosto stejně.
Když chovatel zapadne do toho kolotoče krytí, odchovávání, shánění majitelů, prodeje štěňat ... začne se chovat často i jinak než si původně představoval. Mimoto si nemyslím, že je dobré vybírat chovateslkou stanici podle toho co čteš tady na foru. Rozhodně je lepší zeptat se na osobní názory lidí, kteří čsv vlastní. Jinak si hlavně myslím, že nebudeš žít s chovatelem ale s jeho štěňatem, takže si spíš vyber rodiče, kteří tě nejakým způsobem osloví a na ty se zaměř.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 13:07   #73
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Mýlíš se. R.D. se zúčastnil asi dvou našich akcí na mé osobní pozvání (byl jednou v Nadějkově a jednou, myslím, na nějakém našem setkání). Jinak ale je ve spojené s mnoha čévéčkáži, kteří k němu jezdili a jezdí a měl taky už několik čévéček na převýchovu.
No vždyť jsem napsal, že jiní vědí víc. Dík Pavle. Já jsem vždycky jen slyšel od různých lidí(i od něj samotného) , že byl na nějakých klubových akcích nebo bonitacích. Sám jsem u něj taky párkrát byl(kdo ne?). Těch čévéčech bylo myslím i víc než jen několik.
__________________
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 19:29   #74
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
No vždyť jsem napsal, že jiní vědí víc. Dík Pavle. Já jsem vždycky jen slyšel od různých lidí(i od něj samotného) , že byl na nějakých klubových akcích nebo bonitacích. Sám jsem u něj taky párkrát byl(kdo ne?). Těch čévéčech bylo myslím i víc než jen několik.
Jo, teď si uvědomuju, byl ještě na jedné bonitaci asi před 3 lety.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 19:42   #75
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

To už je delší dobu, ale byl tam s Fredym a Baddym. Ale to už je stejně dost OT.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2011, 21:38   #76
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

[quote=Adrian;410315]Ještě k těm snílkům a romantikům s čivavama. Ono to s nimi taky není kdoví jaké. Kupříkladu znám pár lidí kteří se zabývají studiem a pozorováním vlků kteří čsv mají. Potkal jsem je na různých akcích nejednou, ale jejich zvířata jsem nikdy neviděl. Prý je to složité cestovat se psem.
Vlčí hlídky (Hnutí duha), nás odmítli protože by se na jejich základně(chajda vysoko v horách kde se spí na podlaze) mohl vyskytnout alergik na psí chlupy a navíc čsv jsou komplikované a mohli by narušovat průzkum.

No ale nutno podotknout, že ze stejných důvodů (alergie na chlupy) byl na akci Vlčích hlídek odmítán i zlatý retrívr.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 31-10-2011, 12:06   #77
cuchillada
Junior Member
 
cuchillada's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Brno
Posts: 7
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
O lidech co dělají historický šerm nebo indiány toho vím taky dost. Kolik z nich si pořídilo vlčáka který jim scházel k dokonalosti romantických kulis a který po obligátních problémech skončil kdoví kde, to už nikdo nespočítá.
Na řadu akcí jako třeba indiánské Pow-wow nebo Pohanské setkání jako Mystica nebo Wyrd Camp je psům vstup zakázán ač na vyobrazeních, vlajkách a výrobcích jich tam bude nepočítaně.
.
Nutno také podotknout , že na indianské pow wow, pořádané venku, rozhodně nemají psi vstup zakázán a bývá jich tam víc než dost. Vyjímkou je akce v tělocvičně, což je pochopitelné. Tolik jen pro upřesnění.
cuchillada jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 15:32   #78
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
Ja nenasla jine tema, proste jsem mozna i chtela, aby se ti jmenovani podivali sem, ze my novy, mame zajem aby se srovnali, kvuli nam...:-)
Ing. Soukupova me byla doporucena jako dobra chovatelka s dlouholetou praxi, pan Karel Skoupy na me dela dobry dojem i kdyt znam jen z webovek, tak proc si ty dva tabory proste jednou treba nereknou, hele byly tu chyby, ted to zakopem, dame si dymku miru a zacnem se starat o budoucnost opet spolecne ? Asi jsem moc velky snilek....ale psum a nam bych to prala...a klidne se zasmejte jak jsem jeste v 35 letech naivka :-)
Ono to tady (jak to pojmenoval Adrian) v "modrém světě" někdy vypadá horší než to opravdu je. Osobně necítím zášť ani k Ing. Soukupové, ani k nikomu jinému. Časem jsem se naučil brát věci trošku s nadhledem a "odosobněně". Toto fórum jsem založil kdysi sice já, nicméně jeho hlavním cílem bylo dostat staré bonitační karty, které novému (rozuměj od r. 2005) vedení klubu nebyly vydány. Nakonec předány byly (což už je také nějaký pátek zpět a zde je také možno se o tom dočíst) a tudíž toto fórum prakticky nemá své další opodstatnění.

S Ing. Soukupovou se normálně bavíme (kamarádi z nás sice asi nikdy nebudou, ale nemáme problém se setkat na jednom místě a normálně spolu komunikovat) - na některé věci mám jiný názor než ona, na některé stejný. To je normální. Co člověk, to názor. Myslím, že nikdy není na škodu vyslechnout si názory jiných a trošku o nich přemýšlet. Někdy na nich může něco užitečného být, někdy ne.

Víc k tomuto fóru nemám co napsat, a píšu to jen proto že jsem ho kdysi založil.

Karel S.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 20:49   #79
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

Pane Skoupy, to me moc tesi, ze jste to napsal :-) Nikdy neni na skodu vyslechnout si nazory jinych a premyslet...tak to vidim uplne stejne :-) Dekuji
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 09:58   #80
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Tak jen na okraj - v Praze jsem se měl sejít s jednou chovatelkou, která přijede na mezinárodku. Napsala mi, že bychom se měli sejít někde mimo, že nechce abych za ní chodil na výstavišti aby nás spolu Ing. Soukupová neviděla a při hodnocení ji kvůli tomu nepoškodila. Upozorňuji, že se jedná o člověka, který je v Klubu krátce a se kterým se neznám a nikdy jsem ho neviděl.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org