Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-02-2009, 12:08   #61
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Teď trochu v tvém duchu. Tato fotka a její komentář svědčí o mnohém a je jistě skvělou propagací ČSV a jejich uvědomělých neomylných majitelů.
http://www.wolfdog.org/pics2/2009/1/...30-1908977.jpg
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2009, 13:29   #62
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

no nechtěla jsem pravda sem nic psat,ale posledni příspěvky mě přesvedčily. fakt jste trapní,honem honem prohledat forum,jestli náhodou nenajdete nějaké fotky,které by se dali použít a honem to tomu Undertakerovi vrátit. Ano,všichni máte určitě bezvadně vychované psy,víte o nich úplně všechno a kdo nesdílí vaše pojetí výchovy a výcviku čévéček je prostě hlupák a dobře mu tak.jděte se bodnout s celým tímhle rozhádaným fórem,mě už to tady taky stačilo,doufám,že si dáte jednou všichni pořádně přes držku,ale předtím si ještě rozstříhejte občanky,ať je nějaká švanda.Doufám,že z většinou z vás se v životě nikdy nepotkám....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2009, 14:29   #63
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default Nemám slov

To jsou vcelku blbý výhovorky. Pokud ti chodí na mail tento topic, předpokládám, že i ten původní. Jenom tě někdo utřel, tak děláš, že o tom nevíš.
No jo Dvě blbky se chytly. Koukněte se, kdo sem dával tu fotku a kdo psal komentář. Prostě jsem ukazoval na fotografku, aby se pesan otočil. Fotografka nebo spíš zmrzlej fotoaparát to nestihnul.

Tady je jasně vidět, že dvě věci jsou nekonečný. Vesmír a lidská blbost. U toho vesmíru si ale nejsem jistej.

Jsem zvědav, s čím přijdete příště. Zkuste ještě něco... začínám se bavit. Doufám, že už nebudu muset odepisovat na vaše stupidní nápady, jak mě shodit.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2009, 14:32   #64
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
no nechtěla jsem pravda sem nic psat,ale posledni příspěvky mě přesvedčily. fakt jste trapní,honem honem prohledat forum,jestli náhodou nenajdete nějaké fotky,které by se dali použít a honem to tomu Undertakerovi vrátit. Ano,všichni máte určitě bezvadně vychované psy,víte o nich úplně všechno a kdo nesdílí vaše pojetí výchovy a výcviku čévéček je prostě hlupák a dobře mu tak.jděte se bodnout s celým tímhle rozhádaným fórem,mě už to tady taky stačilo,doufám,že si dáte jednou všichni pořádně přes držku,ale předtím si ještě rozstříhejte občanky,ať je nějaká švanda.Doufám,že z většinou z vás se v životě nikdy nepotkám....
Je to zvláštní, ale tady se přou lidé, kteří o psech a čvčkách zvlášť opravdu něco ví (Daniela, Rocco, Jiřina) s lidma, kteří mají čsv velmi krátkou dobu a myslí si, že snědli .............. Ono v pejskařské společnosti opravdu platí, že roky a zkušenosti nemá šanci člověk jinak získat a právě u tak specifického plemene jakým čsv je, platí zkušenosti nejvíce. A kdyby těchto lidí nebylo, tak by právě ti, co mají čsv chvilku, by byli úplně v háji a pro rady by chodili za rádobyodborníky. Výsledky těchto rad by byly hodně zajímavé...
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2009, 14:47   #65
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

No kdo by v tý kose taky stíhal fotit, vždyť foťák byl snad promrzlejší než já a moje prsty
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2009, 15:27   #66
Solveig
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Zaregistrovala jsem se dnes (čévéčko mám dva roky, předtím od dětství jiné psy) a rovnou říkám, že jsem v této diskusi zcela nestranná. Nedá mi to však, musím reagovat.

Undertaker:

Proč tolik urážek (blbky, nestojíš za nic, doufám, že tě nikdy nepotkám atd. atd. atd.)? Že ti někdo napsal, že nemáš zkušenosti? Za to se neuráží. Vždyť ani nemáš smysl pro nadsázku. Ten odkaz na tvoji fotku sem dali proto, aby ti ukázali, jak je snadné z fotky něco špatně interpretovat a jak je snadné nějaký nadpis zneužít. Ve skutečnosti tu nikdo neříká, že posíláš štěně na šupáka, řekla bych, že všichni pochopili, že je to legrace a ukazuješ na fotografku. Jde o to, že zneužít se dá všechno, a jestli jsi to nepochopil, pak se nad tím ještě jednou zamysli. Rychlé soudy nejsou zrovna nejmoudřejší. A odsudky už vůbec ne.

Navíc chodím jako čtenář někdy i na na stránky RD, a tak vím, že ty psa v kotci máš a že ho tam hodláš mít i nadále. Ptal ses, jak lidi s kotcovanými psy řeší vytí, nemýlím-li se, a zmiňuješ, v kotci bude. Nějak nevím, o co ti přesně jde. (Pro upřesnění, můj bydlí se mnou v bytě).

Co přesně ti na tom videu vadí? Když obdivuješ RD, viděl jsi reportáže, které o něm byly natočeny? Ty o povalování agresora na záda a podobně? Ach ano, já vím, oni to přece v té pitomé televizi sestříhali a tak to ve skutečnosti vůbec nebylo.... No vidíš a už jsme zase u dezinterpretace. Měříš-li každému stejně, ta reportáž by tě měla vytočit a měl by sis na RD vyšplápnout.

Ke zkušenostem:
Nějak jsem si nevšimla, že by tu někdo psal, že má vzorně vychované psy. Pouze tolik, že čévéčka vyžadují úplně jiný přístup než běžní psi. Ty jako majitel jednoho bys to měl vědět, a jestli nevíš, co tě může potkat v pubertě, jak výrazně se chování může změnit, doporučuju číst a číst a ptát se místo nadávání do blbek, protože jinak můžeš být hodně překvapený. A to ti nepřeju, protože by si to odnesl především tvůj pes.

A propos, není to RD, kdo se ohání zkušenostmi a tvrdí, že je praktitk, že jeho psi šlapou jako hodinky a neváhá se prohlásit za psího psychologa, který do psů vidí a neustále "funguje a jedná v několika rovinách"? Osobně si myslím, že dělá i dobré věci, i spoustu chyb. Jen o nich on ani jeho fanoušci nechtějí nic slyšet. Když tam tuhle někdo napsal, že po příjezdu od něj se bojácný pes začal ještě víc bát, na tu chuděru se všichni vrhli a nakonec jí pohrozil "banem".
Solveig jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2009, 15:38   #67
Ekkaia
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 8
Default Smutne..

Teda tohle je myslim rekord i na wolfdog: 65 (povetsinou nesnasenlivych a utocnych) prizpevku o nicem. Jaky prinos ma komentovat veci, o kterych nic nevim, a hodnotit lidi, ktere jsem v zivote nepotkal? Kde se ve vas bere tolik nenavisti, kdyz se vetsina z vas ani nezna? To vam k nazoru na druhe staci nekolik prizpevku na internetu?
Uz to malem vypadalo, ze s novymi stenaty prisli majitele nezatizeni predchozimi "politickymi" spory a diskuze na foru budou po case pratelske a vecne.. Chyba lavky, tahle komunita je asi nejak zakleta..


Tahle fotka jen dokazuje absurditu cele predchozi diskuze.. Vubec nebylo trapne ji sem davat - bud ji vezmeme jako odlehcene zakonceni celeho sporu nebo rovnou zalozme vlakno o tom "jak jsou stenata odmala trenovana k napadani lidi", ma totiz stejnou vypovidajici hodnotu jako fotka Kinga..


Helena
Ekkaia jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2009, 16:10   #68
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by Solveig View Post
Zaregistrovala jsem se dnes (čévéčko mám dva roky, předtím od dětství jiné psy) a rovnou říkám, že jsem v této diskusi zcela nestranná. Nedá mi to však, musím reagovat.

Undertaker:

Proč tolik urážek (blbky, nestojíš za nic, doufám, že tě nikdy nepotkám atd. atd. atd.)? Že ti někdo napsal, že nemáš zkušenosti? Za to se neuráží. Vždyť ani nemáš smysl pro nadsázku. Ten odkaz na tvoji fotku sem dali proto, aby ti ukázali, jak je snadné z fotky něco špatně interpretovat a jak je snadné nějaký nadpis zneužít. Ve skutečnosti tu nikdo neříká, že posíláš štěně na šupáka, řekla bych, že všichni pochopili, že je to legrace a ukazuješ na fotografku. Jde o to, že zneužít se dá všechno, a jestli jsi to nepochopil, pak se nad tím ještě jednou zamysli. Rychlé soudy nejsou zrovna nejmoudřejší. A odsudky už vůbec ne.

Navíc chodím jako čtenář někdy i na na stránky RD, a tak vím, že ty psa v kotci máš a že ho tam hodláš mít i nadále. Ptal ses, jak lidi s kotcovanými psy řeší vytí, nemýlím-li se, a zmiňuješ, v kotci bude. Nějak nevím, o co ti přesně jde. (Pro upřesnění, můj bydlí se mnou v bytě).

Co přesně ti na tom videu vadí? Když obdivuješ RD, viděl jsi reportáže, které o něm byly natočeny? Ty o povalování agresora na záda a podobně? Ach ano, já vím, oni to přece v té pitomé televizi sestříhali a tak to ve skutečnosti vůbec nebylo.... No vidíš a už jsme zase u dezinterpretace. Měříš-li každému stejně, ta reportáž by tě měla vytočit a měl by sis na RD vyšplápnout.

Ke zkušenostem:
Nějak jsem si nevšimla, že by tu někdo psal, že má vzorně vychované psy. Pouze tolik, že čévéčka vyžadují úplně jiný přístup než běžní psi. Ty jako majitel jednoho bys to měl vědět, a jestli nevíš, co tě může potkat v pubertě, jak výrazně se chování může změnit, doporučuju číst a číst a ptát se místo nadávání do blbek, protože jinak můžeš být hodně překvapený. A to ti nepřeju, protože by si to odnesl především tvůj pes.

A propos, není to RD, kdo se ohání zkušenostmi a tvrdí, že je praktitk, že jeho psi šlapou jako hodinky a neváhá se prohlásit za psího psychologa, který do psů vidí a neustále "funguje a jedná v několika rovinách"? Osobně si myslím, že dělá i dobré věci, i spoustu chyb. Jen o nich on ani jeho fanoušci nechtějí nic slyšet. Když tam tuhle někdo napsal, že po příjezdu od něj se bojácný pes začal ještě víc bát, na tu chuděru se všichni vrhli a nakonec jí pohrozil "banem".

Tak s tímhle souhlasím a bez výhrad
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2009, 16:33   #69
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Ač každý ví, jak se máme s Evou rádi , musím s ní tentokrát ve spoustě věcí souhlasit. Není nic špatného na tom mít psa v kotci, pokud není kotec pro něj vězením ale "jen" bezpečným místem odpočinku. Stejně tak nevidím nic špatného na tom, když má někdo psa v bytě a třeba ho i pustí do postele (když se tam ještě vleze taky...). Mluvit u štěněte o bezproblémovém chování k ostatním psům je opravdu poněkud ... předčasné. Jinak se chová jeden pes sám, jinak ve smečce, jinak jedna a tatáž fena v době hárání a mimo ni. A každý pes je jiný. Osobně si myslím, že ani někdo kdo už měl třeba 10 ČSV, nebude některými situacemi s nějakým dalším zase překvapen a nebude vymýšlet, jak na něj, protože to co fungovalo minule prostě teď nefunguje. S každým štěnětem se stává znovu tak trochu začátečníkem, jen s tou výhodou, že se už naučil rychleji a lépe improvizovat.

Ohledně sporu RD x IE: Rudu jsem osobně viděl jednou, s Ivošem se známe docela dobře. Osobně mám větší důvěru v postupy a metody Ivoše. Líbí se mi jeho přístup ke psům, způsob jakým si je dokáže získat a jak s nimi pracuje. Jasně, jsou lidi, kteří ho taky nemůžou vystát (je egocentrický, málokdo se dostane ke slovu když začne mluvit - když se potkají s Vencou Zeiskem tak vůbec nikdo atd.), ale vždyť ty lidi nikdo nenutí, aby ho poslouchali, je to věc jejich volby. Vždycky je ale dobré nemít klapky na očích ...

Ale co se týká Untertakera - ač jeho slova, že radši být mrtvý atd. byla trochu silná káva (to se prostě mezi pejskaři neříká - NIKOMU!!!) - přimlouval bych se za to ukončit tuto nesmyslnou a nikam nevedoucí debatu - nechme Undertakera, ať si na to časem přijde sám. Samozřejmě mu časem pomůže i kontakt s více různými majiteli ČSV - co člověk, to zkušenost. Doufám že se po tomhle neuzavře do okruhu pár svých nejbližších - to by teprve neprospělo ani jemu, ani jeho psovi.

Taky jsem původně nechtěl vůbec reagovat, ale přijde mi že už se kolem toho namluvilo až moc a furt dokola. Nechcete jít radši na procházku se psem?

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2009, 17:04   #70
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Taky jsem původně nechtěl vůbec reagovat, ale přijde mi že už se kolem toho namluvilo až moc a furt dokola. Nechcete jít radši na procházku se psem?

Karel
Přesně tak...raději jdem v neděli ven do Kokořínska.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2009, 21:18   #71
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Na historii psa, který mě zajímal tu dotaz byl, Daniela to zatloukla. Hlavně, že vyvolení to vědí, ale mě tu kamenujete za to, že to nevím, protože nikdo nebyl ochoten sdělit mi celou pravdu a musel jsem si domýšlet, abych to nějak poskládal dohromady.
Fakt mě začínáš štvát. Co jsem zatloukla? Napsala jsem že Ohnivák rozhodně není tím zmíněným psem a pes o kterém je řeč už nažije. Nejsem povina odpovídat nikomu na zbytečné dotazy. Pes je mrtvý a vaše veřejné pohoršování se nad jeho osudem je mu na dvě věci.
Nic ses nemusel domýšlet, nikdo tě nenutil. Chtěl jsi Evu napadnout a čekal jsi na první příležitost. Jenže jsi se šeredně seknul. Omluvil ses jen na oko.
Taky jsem se podívala do poradnu RD, jsi tak prosáklý tamní atmosférou že nejsi zřejmě schopen reagovat soudně.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2009, 21:27   #72
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Diskuze dospěla úplně jinak, než o čem začala. Takže jen krátce. Znám poměrně dobře jak Rudu Desenského, tak Ivoše Eichlera. Myslím, že se tady zbytečně navážíte do jednoho nebo druhého. Každý z nich dělá úplně něco jiného a oba mají výsledky. Každý z nich má jiné metody a každý z nich obrovské úspěchy i naprosté propadáky. Nemá smysl je porovnávat. Jak znám Ivoše, asi by si nikdy nevzal psa, o kterm předem není přesvědčen, že s ním bude mít úspěch. Na druhou stranu Ruda si občas vezme i beznadějný případ a zkusí to. No a někdy to vyjde a někdy holt prostě ne. Ivoš se psy cvičí, dělá zkoušky a učí majitele, jak se psy pracovat. Ruda naopak se psy necvičí, jen je vychovává a napravuje jejich mnohdy zlomenou povahu.
O tom, zda pomáhají tachyony, psychoanalýza nebo na druhou stranu ostnáč a kopance si může každý myslet co chce. Pro mne je důležitý výsledek, když pes, který nebyl schopen vyjít z kotce, aby někoho nenapadl nebo se třýsl strachy, je po takové výchově pohodový a bezproblémový. A že tady někteří vytahují případ Joshe ? Nebyl to jen Josh, Rudovi zůstalo pod rukama více mrtvých psů, ale mnohem více jich díky němu uniklo smrtící injekci a žije dnes v pohodě se svými novými páníčky. To jen na okraj a teď se hádejte dál.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2009, 01:01   #73
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

#66 Zkus nevytrhávat ty slova z kontextu. S tím, že nemám zkušenosti plně souhlasím a když mi to někdo vpálí, tak mi to nevadí. To je fakt, kterej změní jenom čas. Dobře tak jinak. Asi bych něměl to srdce dát na net fotku svého psa s podobným komentářem jako Eva. Kdyby tam byl komentář "Odpočinek", neřekl bych ani půl slova.

Ano, psa v kotci mám a to jen na nezbytně nutnou dobu. Na vytí jsem se neptal, ptala se tam nějaká slečna či paní, bylo jí porazeno a já se ptal akorát na výsledek.

Na videu mi vadí to, že je v podstatě o ničem jenom ukazuje jedno ČV zavřené v kotci a druhé volně pobíhající. Název souboj o misku je celkem trefný. Točit psa v této situaci, kdy nemůže nic mi přijde jako hyenismus. Určitě se najdou lepší okamžiky s ČV, které bych na netu viděl radši.
Co je špatného na povalení agresora na záda? Když se tě pes snaží zabít, snažíš se tomu za každou cenu zabránit. RD dělá s agresory, tudíž je to občas potřeba. Nemám pocit, že by to dělal zbytečně.

Neboj, čtu a ptám se, ale vybírám si koho se budu ptát. Např. v tématu, kde toto začlo měla Eva snahu někoho napadnout, ale když přijde otázka na konkrétní jména, radši mlčí. Vzhledem k celkovému jejímu vystupování tady jí prostě nevěřím a pro radu bych si za ní nešel.

Ano, to téma jsem taky četl. Kdo jiný by ale měl svého psa znát líp a vědět, co ustojí a co ne? Každý pes je osobnost a ne všichni snesou stejné metody. Taky pokud dané metodě nevěřila ani sama panička, nemělo asi cenu to zkoušet. Ikdyby to byla jen a jenom chyba RD, je to pořád jen člověk. Když se na to podíváš z druhé strany, chtěla bys mít na své poradně negativní zkušenosti s dovětkem, že ta paní, která chtěla poradit prakticky okamžitě přešla zpátky na svoje metody a pak si stěžuje. Navíc Ruda sám přiznal, že se zvířaty vychází daleko líp než s lidmi. Tohle může být jeden z příkladů.

# 69 No právě. Popisek fotky úplně nesouhlasí s tím, že by pro něj kotec nebyl vězěním, ale jen bezpečným místem odpočinku.
Spor RD x IE tu vyvolal mám pocit Jeník zcela uměle Každý z nich má za sebou nějakou práci a nějaké výsledky. Kdokoliv tady v té diskuzi se má hodně co učit od obou.

Co se týká toho, že bych byl radši mrtvý, tak za tím si stojím v případě, že bych se měl jako ten pes ze Suchdola, jehož totožnost tu pár lidí zná, já ne. Kdyby se toho chtěl zase někdo chytit, tak už vím, že nejde o Kinga.
Rád budu poznávat nové lidi kolem ČVček, ale u některých o to nestojím, ani kdyby měli zkušeností milion. To, jak to tu chodí mě dost demotivuje sem chodit cokoliv řešit. Jednoduše jsem to přehnal, ale s napadáním začal někdo jiný a to tady bude pořád i beze mě.

#71 Jemu možná, ale znát osud takového psa je taky zkušenost a mohl by to být návod, čeho se vyvarovat, ale nech si to pro sebe. Od toho přece zkušenosti jsou. Jak si omluvu představuješ? Písemně? Osobně? Opravdu je mi líto, že jsem se seknul a v případě Kinga jí napadnul neprávem. Za to, co pro něj udělala, ikdyž k tomu neměla zdaleka ideální podmínky má můj obdiv.
Jinak mi ale nesedla už od začátku a ano, prakticky jsem čekal až bude do někoho rýt a budu si moc rýpnout taky. Možná jen nemám rád lidi, kteří ryjou při první příležitosti do každýho a rád jim to vracim. Eva si o to v původním tématu vyloženě řekla. Zkrátka blbé ráno a přepísknul jsem to a dál už se to vezlo. Pokud na poradně je tak špatá atmosféra, co je potom tady? Myslím, že nejsi zrovna ten, kdo by mohl posuzovat, jestli jsem schopen reagovat soudně. Navíc jsi zaujatá. To samé bych ti mohl napsat já a budem se tu hádat jako děti ve školce.





Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2009, 01:02   #74
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Ale co se týká Untertakera - ač jeho slova, že radši být mrtvý atd. byla trochu silná káva (to se prostě mezi pejskaři neříká - NIKOMU!!!) - přimlouval bych se za to ukončit tuto nesmyslnou a nikam nevedoucí debatu - nechme Undertakera, ať si na to časem přijde sám.
To je moc hezky napsáno, přesně to jsem se snažila, aby Underteakerovi došlo. Že nejde o spor RD nebo IE, ani o zkušenost nebo nezkušenost majitele, ale jsou prostě věci, které se neříkají ani nejhoršímu nepříteli. Je určitá hranice, za kterou by slušný a alespoň průměrně socializovaný člověk jít neměl, ani když se zrovna špatně vyspí a potřebuje se odreagovat. A když se to náhodou stane, měl by se omluvit (ne za to že si spletl psa, ale za tu zmíněnou větu o mrtvém psovi) a ne agresivně kopat kolem sebe a odvádět pozornost od podstaty. Eva sice reje úplně do všeho (vždyť má také přidělenou funkci rejpala), ale nikdy jsem od ní nečetla tak krutý, zlý a osobně zaměřený útočný příspěvek jako od Underteakra. A já pořád doufala, že se nad sebou ten nebohý hoch zamyslí a pochopí, že ho nikdo nechce kamenovat, pouze upozornit na nevhodnost jeho chování, zkrátka ho trošku socializovat.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2009, 01:12   #75
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Co se týká toho, že bych byl radši mrtvý, tak za tím si stojím v případě, že bych se měl jako ten pes ze Suchdola, jehož totožnost tu pár lidí zná, já ne. Kdyby se toho chtěl zase někdo chytit, tak už vím, že nejde o Kinga.
Rád budu poznávat nové lidi kolem ČVček, ale u některých o to nestojím, ani kdyby měli zkušeností milion. To, jak to tu chodí mě dost demotivuje sem chodit cokoliv řešit. Jednoduše jsem to přehnal, ale s napadáním začal někdo jiný a to tady bude pořád i beze mě.
Bravo, jsi na dobré cestě. Svůj předchozí příspěvek jsem psala dřív, než jsi přidal ty ten svůj. A mám z tebe radost, lepšíš se.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2009, 09:41   #76
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Spor RD x IE tu vyvolal mám pocit Jeník zcela uměle Každý z nich má za sebou nějakou práci a nějaké výsledky. Kdokoliv tady v té diskuzi se má hodně co učit od obou.
Ne, tady nebyl žádný spor RD x IE, jen ses ptal, kdo je dle mého názoru větší odborník a já jsem Ti napsal kdo a proč. Žádný spor tady vyvolán nebyl.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Ano, to téma jsem taky četl. Kdo jiný by ale měl svého psa znát líp a vědět, co ustojí a co ne? Každý pes je osobnost a ne všichni snesou stejné metody. Taky pokud dané metodě nevěřila ani sama panička, nemělo asi cenu to zkoušet. Ikdyby to byla jen a jenom chyba RD, je to pořád jen člověk. Když se na to podíváš z druhé strany, chtěla bys mít na své poradně negativní zkušenosti s dovětkem, že ta paní, která chtěla poradit prakticky okamžitě přešla zpátky na svoje metody a pak si stěžuje. Navíc Ruda sám přiznal, že se zvířaty vychází daleko líp než s lidmi. Tohle může být jeden z příkladů.
To máš pravdu, ale to jaksi Ruda neví a nezná a pokud chce toho psa vrátit do normálního života(= mimo Vlčáry a jeho smečku), musí být taky dobrý lidský psycholog, mít empatii a odhad a to po chvilce prostě nemá šanci zjistit. Musí umět jednat s lidma, jinak je jeho práce poloviční.... Sám několikrát přece tvrdil, že nepřevychovává psy, ale lidi... Souhlasím, že to je jen člověk a dělá chyby, ale to právě často jeho fanoušci nevidí. A když už jsme u toho rejpání, u IE jsem nikdy nezažil, že by si nevzal kvůli rase psa na převýchovu... U Rudy několikrát...
Souhlasím s Pavlem, že každý z nich má jiný systém práce a bez propadáku není nikdy uspěch. Joshe jsem tady vytáhnul jen proto, že to byl jeden z mála případů, které se z cenzury RD dostaly ven a ukázalo na diletantismus RD. Nedělám si iluze, že to množství psů je mnohem větší. Vadilo mi jen to, že si RD hraje na boha a zamlčuje informace, pokud náhodou člověk má informaci, která by mohla RD uškodit a poukázat na něco, co pokazil, tak se maže, a blokuje IP.. Nic víc...
A ještě mi řekni Pavle, myslíš si, že Freddy a Baddy na té bonitaci byli OK a že to byl takový úspěch, jak o něm Ruda mluvil?
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2009, 10:53   #77
Solveig
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
#66
Na vytí jsem se neptal.

Na videu mi vadí to, že je v podstatě o ničem jenom ukazuje jedno ČV zavřené v kotci a druhé volně pobíhající. Název souboj o misku je celkem trefný. Točit psa v této situaci, kdy nemůže nic mi přijde jako hyenismus. Určitě se najdou lepší okamžiky s ČV, které bych na netu viděl radši.
Co je špatného na povalení agresora na záda? Když se tě pes snaží zabít, snažíš se tomu za každou cenu zabránit. RD dělá s agresory, tudíž je to občas potřeba. Nemám pocit, že by to dělal zbytečně.
Citace tvých vlastních slov. "Můžu se zeptat, jak se to vyvíjí? Mám taky ČVčko a zatím bude na zahradě po dobu nezbytně nutnou, ale má už i kotec a postupně bude končit v něm... jednoduše nemáme moc vysoký plot. Proto bych se rád vyvaroval rušení sousedů. Že bych se mu málo věnoval nepředpokládám a snad to tak i zůstane. Jak tedy válčíte vy s vytím?"

Ano, nějaká slečna to nadhodila, ale ty se ptáš taky. Poslední věta je otázka. Pokud jde o povalení psa RD. To byl PŘÍKLAD, jak to vypadá, když se špatně interpretuje. O tom, jestli to je nebo není vhodné vůbec nemluvím. Příkladem je i tvoje fotka.

Říkáš, že studuješ, měl bys umět nejen číst a psát pímenka, ale také textu rozumět. Jestli nerozumíš polopatickým příkladům a nejsi schopen analýzy textu, pak je veškerá diskuse marná. Faktem je, že ČR patří mezi země s nejvyšším podílem funkčně negramotných v Evropě mezi středo a vysokoškoláky. Neber to jako urážku, protože to tak míněno není. Jen se snažím pochopit, proč reaguješ, jak reaguješ.

Video je o ničem, píšeš.
Za prvé, no a co, i kdyby bylo? To tě snad nemůže rozohnit k urážkám, ne? Tys ho nedělal a je na youtube, kam lidi dávají všechno možné ze života. Tak je nech na pokoji, tvoje věc to není. Stačí říct "nelíbí se mi" a ne hned mluvit o tom, že ty bys radši umřel. Taky bych nechtěla být coby malé štěně sama v kotci, byť i jen na dobu nutnou. Nechala bych se doma, kde bych mohla svého pána cítit. Ale já nevím, jaké máš možnosti, tak tě tu kvůli tomu přece nebudu urážet.
Za druhé, tak je o ničem, nebo neprospívá ČS vlčákům? To je prostě nesmysl, jak se pořád snažíš obhájit naprostou banalitu a tou je, že jsi vystřelil od boku a z nějakého pro mě nepochopitelného důvodu střílíš dál.

Podívejme se na citaci tvého textu. Když budu demagog, chytím se na větě "Že bych se mu málo věnoval nepředpokládám a snad to tak i zůstane." A napíšu rozohněný příspěvek, že to přece nemyslíš vážně napsat "snad to tak zůstane". Jaký snad? Děláš si legraci? Pořídil sis psa, máš ho chvíli a nevíš to jistě? Zejména u čsv, které špatně snáší změny pánů? No to je tedy špatný obrázek nás majitelů čévéček, to nám vůbec neprospívá....
Je to PŘÍKLAD, jak se dělají z komárů velbloudi. Ne skutečné rozhořčení.

Hyenismus je točit psa, který nic nemůže?
A co teprve když si děláš fotky v ZOO a pak je ukazuješ ostatním. To je na paragraf. NADSÁZKA. Nebo jak se asi cítí Macek za plotem, kdy se dívá na to, jak psi dostávají žrát, někdo ho fotí a točí a on nic nemůže...? Opět příklad, nic víc.
Ruda by ti navíc řekl, že ta miska je jeho, Rudy, a že on bude rozhodovat o tom, kdo se z ní nají nebo nenají, kde bude a nebude. A že když on se rozhodne, že bude žrát kočka, tak pes žrát přestane a bude žrát kočka.

Věci z kontextu vytrhuješ ty a navíc ses v té změti "argumentů" už dávno utopil. Ostatně proto jsi začal urážet, kdybys měl argumenty nebylo by to třeba. Když jsi se rozohnil nad popiskem, kontext jsi vůbec v úvahu nevzal.

Podívej se, já napsala, že jsem nestranná, a to jsem. Nikoho z tohoto sporu neznám včetně psů a z toho důvodu vůči nikomu nic nemám. Včetně tebe. Své jsem napsala, potože mi bylo za ty urážky trochu stydno, dala jsem ti jasné, srozumitelné a polopatické příklady a mám za to, že o moc víc se toho napsat nedá. Samozřejmě se můžeme pořád točit dokolečka, ale na to já nemám ani chuť, ani čas. Tím spíš, že jádro sporu je nanejvýš banální a opravdu stačilo zeptat se na vysvětlení, povědět svůj názor a mohlo to hned skončit. Samozřejmě že máš nárok na názor, ale nárok a útok nejsou synonyma.

Tohle není nic jiného než mnoho povyku pro nic - z tvé strany. Myslela jsem, že když ti dám příklady špatné interpretace, dojde ti to a spor může skončit. Ty chceš mít poslední slovo, tak ho měj, já s tím problém nemám. Já jdu povykovat se psem.
Mějte se.
Solveig jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2009, 11:10   #78
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
... Eva sice reje úplně do všeho (vždyť má také přidělenou funkci rejpala), ale nikdy jsem od ní nečetla tak krutý, zlý a osobně zaměřený útočný příspěvek jako od Underteakra ...
No objevily se tady už i mnohem horší a krutější osobně zaměřené "příspěvky", navíc od "člověka" (nevím jestli je slovo "člověk" v tomto případě ten pravý výraz) který moc dobře věděl, že to co píše není pravda a chtěl cíleně jen ublížit, a to tak že hodně (nemyslím tím žádný příspěvek od Evy). Co se týká některých příspěvků Evy - no comment, řekli jsme si to mezi sebou v Roudnici, řešit takovéhle - s prominutím - kraviny na fóru nemá význam. Jen doporučuji osobní, ne elektronický kontakt, který se skoro vždycky tak nějak zvrhne . Tím s touto diskuzí končím - není už dávno o psech. Ostatním přeji "příjemnou zábavu" .

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2009, 12:32   #79
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Ahoj, no čtu tuhle diskuzi už od začátku a strašně se jí musím smát
jen by mě zajímalo jak budeš Undertakere selektovat na akcích lidi s kterými nemluvíš a mluvíš?Seženeš si jejich fotky do leporela? sama musím uznat že jsem se mockrát tady s někým neshodla (teda v ještě slušné rovině) ale když je vidím osobně a beztak podle přezdívky kterou nemají vytetovanou na čele je nepoznám, můžu se s nimi normálně bavit a věř mi že mi pak je trapně když třeba zjistím jejich přezdívku a dojde mi, že ten člověk mi osobně dobře poradil, pokecal či dal kafe... Vrať se do reality chlapče, a tak je mimo tohle fórum, na akcích a hlavně u tebe doma až štěně přijde do puberty
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2009, 16:44   #80
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Vadilo mi jen to, že si RD hraje na boha a zamlčuje informace, pokud náhodou člověk má informaci, která by mohla RD uškodit a poukázat na něco, co pokazil, tak se maže, a blokuje IP.. Nic víc...
Ale to si Ivoš na boha hraje taky a taky nepouští na veřejnost své nepodařené případy. Byl by blázen, kdyby to dělal, když ho práce se psy živí. Jen Ivoš ke komunikaci nepoužívá moc internet, takže oproti Rudovi nemusí řešit nepříjemné příspěvky na svém webu.

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
A ještě mi řekni Pavle, myslíš si, že Freddy a Baddy na té bonitaci byli OK a že to byl takový úspěch, jak o něm Ruda mluvil?
Jeníku, nebudu s Tebou diskutovat o tom co dokázal Ruda. Sám čévéčko nemáš a tak dost pochybuji o tom, že dokážeš posoudit co je a co není s našimi psy úspěchem. Viděl jsi Freddyho a Badyho, když se k Rudovi dostali ? Já ano a protože tehdy ještě Ruda byl na Ovčárech, jezdil jsem k němu poměrně pravidelně a měl jsem možnost srovnání, co se psy dokázal. Freddy i Bady byli psi, kteří byli odsouzeni k uspání, jestli o tom nevíš. A Ruda jim prostě zachránil život a oba spokojeně žijí u nových majitelů. Jestli udělají bonitaci nebo nějaké zkoušky, je v tomto případě úplně jedno. Ruda prostě zachránil 2 čévéčkům život a srovnal je natolik, že jsou schopni žít mezi lidmi (což předtím prostě nedokázali).
Pavel jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org