Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-11-2011, 15:35   #1
Romana
Junior Member
 
Romana's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Praha 8
Posts: 70
Default Nesmyslné a útočné debaty

Před pořízením čsv jsem tyto stránky vždy ráda navštívila, přečetla si pár témat a něco nového se dozvěděla. Ale poslední dobou, když se člověk začal rozkoukávat kolem, zjistí, jaká nevraživost mezi některými lidmi panuje. Většina příspěvků, co poslední dobou pročítám, mi přijde jako malicherné hádání malých dětí a ne jako debata mezi dospělými.
Myslela jsem si, že wolfdog sdružuje lidi stejných zájmů - tedy našich psů, ale tak nějak zjišťuji, že je to spíš prostor pro to, aby se tu někteří mohli hádat a aby někteří mohli přehnaně reagovat, což (si troufám říct) ve finále odrazuje nové majitele od navštěvování těchto stránek.

Možná je to ale jen můj názor na věc.
__________________

http://darkness.wbs.cz
Romana jest offline   Reply With Quote
Old 08-11-2011, 19:46   #2
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Já na tyhle stránky chodím od roku 2006 a můžu tě ujistit, že takovéto příspěvky tady čtu celou dobu. Dost pochybuju, že se to změní. I kdyby byly současné znesvářené strany po smrti, najdou se jiné s jiným konfliktem. Tak to prostě v životě chodí.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 08-11-2011, 19:50   #3
Lemmy
Junior Member
 
Lemmy's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Location: Byšice
Posts: 4
Default

Proti hlouposti a lidské blbosti se jen těžko bojuje, ale Romana mě postrčila k tomu, abych vyjádřil i já svůj názor.

Tohle fórum poslední dobou má hodnotu rok starého potrhaného bulvárního plátku. Jsem příznivcem a vášnivým stoupencem skupiny chovatelů československých vlčáků. Chci naší Zefi vychovat tak, abychom se za ní nestyděli, ba naopak, aby dělala dobré jméno plemeni a všem chovatelům těchto nádherných psů. Nechte si prosím svoje impertinence a invektivy. Nás nové a poctivé chovatele to nezajímá. Nechci se stydět za to, že patřím ke skupině chovatelů ČsV. Moji známí , kteří měli možnost nahlédnout k těmto diskuzím, jen nevěřícně kroutí hlavou. V případě, že někdo má připomínku ke komukoli, ať to řekne otevřeně a přímo člověku, kterého se to týká. V jiném případě, ať mlčí navždy. Opravdu mě nezajímá informace, že jedna paní říkala cosi o jedné paní jednomu pánovi. Nechte si prosím takové hloupé informace pro sebe.

Osobně si vážím všech, kteří se poctivě a svědomitě věnují svému psovi a snaží se o dlouhodobou kvalitu a rozvoj plemene. Je mi osobně úplně jedno z jaké chovatelské stanice pes je a s kým se ten člověk baví. Nesmírně si vážím lidí, kteří se 25 let věnují rozvoji plemene a odchovali desítky psů. Všem bych přál chovatelku, jako máme my. Zodpovědnou, svědomitou, nápomocnou a poctivou. A všem, kteří Moniku neznají, mohu s čistým svědomým říct, že jsem nikdy neslyšel od Moniky pomluvu jiných lidí a lživé informace. Smekám klobouk před tím jaké má psi, co pro ně dělá a jak je dokáže vychovat.

Tomáš & Zefi
___________________________
http://www.zephire.estranky.cz/
Lemmy jest offline   Reply With Quote
Old 08-11-2011, 20:10   #4
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Lemmy View Post
Tohle fórum poslední dobou má hodnotu rok starého potrhaného bulvárního plátku. .... Nechte si prosím svoje impertinence a invektivy. Nás nové a poctivé chovatele to nezajímá. ... Opravdu mě nezajímá informace, že jedna paní říkala cosi o jedné paní jednomu pánovi. Nechte si prosím takové hloupé informace pro sebe.
Myslím, že když konečně žijeme v demokracii, máme všichni právo si ji dosyta užít. To obnáší možnost psát si kde chci co chci a také možnost číst kde a co chci. Do toho se vejde i právo nečíst. Stejně jako Vám nikdo nevnucuje rok starý plátek, tak Vám nikdo nevnucuje zdejší fórum a jeho příspěvky.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 08-11-2011, 22:27   #5
Lemmy
Junior Member
 
Lemmy's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Location: Byšice
Posts: 4
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Stejně jako Vám nikdo nevnucuje rok starý plátek, tak Vám nikdo nevnucuje zdejší fórum a jeho příspěvky.
Mám Váš příspěvek chápat tak, že na toto fórum nemusím chodit, když mě nezajímají informace o hádkách "dvou táborů"? To si musí noví chovatelé zakládat svá fóra, aby se dozvídali kvalitní a věcné informace?

To, co se zde snaží prezentovat Tomáš je názor, že by všichni chovatelé ČSV a PŘEDEVŠÍM představitelé klubu ČSV měli společně usilovat ne o hanu a házení špíny, ale o rozvoj tohoto plemene.

Na toto fórum chodím kvůli informacím o psech, nikoli kvůli vykonstruovaným pomluvám lidí.

Veronika
___________________________
http://www.zephire.estranky.cz/
Lemmy jest offline   Reply With Quote
Old 08-11-2011, 23:34   #6
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Lemmy View Post
Mám Váš příspěvek chápat tak, že na toto fórum nemusím chodit, když mě nezajímají informace o hádkách "dvou táborů"? To si musí noví chovatelé zakládat svá fóra, aby se dozvídali kvalitní a věcné informace?

To, co se zde snaží prezentovat Tomáš je názor, že by všichni chovatelé ČSV a PŘEDEVŠÍM představitelé klubu ČSV měli společně usilovat ne o hanu a házení špíny, ale o rozvoj tohoto plemene.

Na toto fórum chodím kvůli informacím o psech, nikoli kvůli vykonstruovaným pomluvám lidí.

Veronika
Chápejte to jak chcete. Můžete sem chodit a nemusíte. Můžete si zakládat jiná fóra a nemusíte. Nikdo vám nic nezakazuje ani nenařizuje. Stejně tak vy nemáte právo komukoliv zakazovat nebo přikazovat co má kde psát.

Právě proto byste měli číst hlavně ty informace a články (které tu v současné době chybí, ale měly by se vrátit) a vynechat příspěvky, o kterých víte (třeba po prvním přečtení), že si v nich někdo vyřizuje vzájemný konflikt.

Krom toho jsem si nevšimla, že by tady někdo vystupoval jakožto představitel klubu. Všichni tady jsou za své soukromé osoby. Stejně tak toto nejsou oficiální články klubu (ačkoliv v minulosti byly). Ty najdete na adrese www.cswolfdog.cz. Pokud jsou tady prezentovány nějaké informace za klub, tak je to jasně napsáno (ale je jich minimum).

Nikdo ze současných představitelů klubu tady na nikoho špínu nehází.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2011, 00:04   #7
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Chápejte to jak chcete. Můžete sem chodit a nemusíte. Můžete si zakládat jiná fóra a nemusíte. Nikdo vám nic nezakazuje ani nenařizuje. Stejně tak vy nemáte právo komukoliv zakazovat nebo přikazovat co má kde psát.

Právě proto byste měli číst hlavně ty informace a články (které tu v současné době chybí, ale měly by se vrátit) a vynechat příspěvky, o kterých víte (třeba po prvním přečtení), že si v nich někdo vyřizuje vzájemný konflikt.

Krom toho jsem si nevšimla, že by tady někdo vystupoval jakožto představitel klubu. Všichni tady jsou za své soukromé osoby. Stejně tak toto nejsou oficiální články klubu (ačkoliv v minulosti byly). Ty najdete na adrese www.cswolfdog.cz. Pokud jsou tady prezentovány nějaké informace za klub, tak je to jasně napsáno (ale je jich minimum).

Nikdo ze současných představitelů klubu tady na nikoho špínu nehází.

Já to shrnu, ať je to čtivější: "Neotravujte a nelezte sem, my si tu budeme vesele kydat špínu a dělat se důležitý dál, zamaskujeme to za dobře znějící větu, že nám jde o plemeno. Je to soukromý server a nic vám do toho není."
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2011, 00:31   #8
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Já myslím, že Romana chtěla jemně naznačit, že by ty hloupé dohady skoro stačily (člověk po pravdě nestačí zírat, co dokáží dospělí lidé vyprodukovat), ale místo aby se příslušní lidé zamysleli a nechali zbytečného hádání, tak se jen zase do sebe pustí další.
Hele, máš to fuk, ať se hádají, když je to baví... a že to téma čtou jen ti dohadující, protože nikoho jiného to nebaví, číst stále dokola ty samé argumenty? Tak ať
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2011, 08:29   #9
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by Romana View Post
Před pořízením čsv jsem tyto stránky vždy ráda navštívila, přečetla si pár témat a něco nového se dozvěděla. Ale poslední dobou, když se člověk začal rozkoukávat kolem, zjistí, jaká nevraživost mezi některými lidmi panuje. Většina příspěvků, co poslední dobou pročítám, mi přijde jako malicherné hádání malých dětí a ne jako debata mezi dospělými.
Myslela jsem si, že wolfdog sdružuje lidi stejných zájmů - tedy našich psů, ale tak nějak zjišťuji, že je to spíš prostor pro to, aby se tu někteří mohli hádat a aby někteří mohli přehnaně reagovat, což (si troufám říct) ve finále odrazuje nové majitele od navštěvování těchto stránek.

Možná je to ale jen můj názor na věc.
Je řada lidí, co jen čte a máloco komentuje. Takže se může zdát, že se tu všici hádají, když ve skutečnosti je tu vždycky ještě ta část, co mlčí:]

S tvým názorem souhlasím, a doufám, že s časem tahle hádka utichne, páč přibývá majitelů, kteří se toho neúčastnili a kteří budou chtít diskutovat o něčem jiném. (A když budeme všici v míru, pravdě a lásce, tak to něco jiného nebude další hádka
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2011, 09:20   #10
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
S tvým názorem souhlasím, a doufám, že s časem tahle hádka utichne, páč přibývá majitelů, kteří se toho neúčastnili a kteří budou chtít diskutovat o něčem jiném. (A když budeme všici v míru, pravdě a lásce, tak to něco jiného nebude další hádka
.......
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2011, 09:29   #11
Romana
Junior Member
 
Romana's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Praha 8
Posts: 70
Default

Jen jsem měla pocit, že forum má různé kategorie a sekce podle toho, co se chce člověk dozvědět, o čem se chce podělit apod. Nějak mi ale spíš přijde, že každé téma co navštívím je už rozjetá ostrá diskuze, kde se už nic nedozvím...

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Je řada lidí, co jen čte a máloco komentuje. Takže se může zdát, že se tu všici hádají, když ve skutečnosti je tu vždycky ještě ta část, co mlčí:]
Taky převážně jen mlčím a do ničeho se nezapojuji (většinou se ani nejde do debaty zapojit), ale chtěla jsem vedět jestli to tak příjde jen mě nebo i jiným.

Jinak můžem se někdy zase domluvit a vyrazit ven... Rády zase uvidíme Xí.
__________________

http://darkness.wbs.cz
Romana jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2011, 09:38   #12
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Celkem je v českém fóru 577 témat (plus 118 ve slovenském). Jsou v nich tisíce (přes 15 tisíc v českém a slovenském) příspěvků. Nemyslím, žeby všechny byly o nějakých sporech. Tohle téma bylo založeno skutečně jako téma, kde se předpokládalo, že dojde k osobním sporům ale na druhou stranu už svým názvem je jasné, že tady asi noví majitelé informace o plemeni nenajdou.
Nemám tak vyhraněný postoj, jako Lenka. Vážíme si každého návštěvníka, ale v jednom má pravdu - každý si může vybrat, co chce číst a co nikoliv. Pokud shání informace o vlčácích, asi si nebude otevírat skupinu témat s názvem "Cluby&nařízení" nebo "Různé" ale třeba "Chov" nebo "Žijeme s vlčákem". Takže posuzovat celé fórum podle pár jasně vymezených témat, diskutujících vnitřní spory v Klubu nebo mezi jeho členy, je trochu zcestné.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2011, 09:41   #13
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by Romana View Post
Jinak můžem se někdy zase domluvit a vyrazit ven... Rády zase uvidíme Xí.
S radostí, hodila jsem návrh do procházkového threadu http://www.wolfdog.org/forum/showthr...988#post411988 páč to není nesmyslná a útočná debata;]
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2011, 09:51   #14
Romana
Junior Member
 
Romana's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Praha 8
Posts: 70
Default

není to o pár tématech, právě že poslední dobou víc a víc témat končí takto... Tak třeba, kliknu na chov a první téma je: Kříženci ze stanice Mutara, takže opět spor...
Ale o tohle nejde, neříkám, že se tu člověk nic nedozví, stále je tu mnoho zajímavých informací, jen už mě to nebaví číst, kvůli některým lidem, jednak je moc zdlouhavé najít v některých vláknech dané téma a jednak mě cizí problémy nezajímají...
__________________

http://darkness.wbs.cz
Romana jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2011, 11:06   #15
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Já bych to napsala asi takhle: chodím sem už nějaký ten rok a jak to tak sleduju, tak se tu poslední dobou neděje skoro nic, jen si občas někdo vzpomene že by bylo na čase rozvířit vodu a někde rýpne.. číst hádky a nebo rok nebo víc stará témata mě taky nebaví. pak ani není divu že velká část lidí už sem ani nechodí nebo případně aspoň nepřispívá. A je to škoda!
Naopak jsem se koukala i do debat jinde(jiná plemena) a musím říct že nějaké neshody a nebo dohady najde člk všude, ale ne v takové míře!! a rozhodně ne skrz naskrz různými tématy!
__________________
CHS Norský vlk
www.vlcanda.estranky.cz
http://vlcanda.rajce.idnes.cz/
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2011, 11:07   #16
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Romano, bylo by hodně smutné, kdyby všichni lidé měli zcela shodný názor. Klub je společenstvím lidí, kteří mají rádi stejné plemeno psů ale to neznamená, že na něj mají shodný názor. Diskuzní fórum, jak již plyne z obsahu pojmu, není primárně proto, aby tu lidé našli odpovědi na své otázky, ale právě proto, aby zde diskutovali. ohužel v současnosti je server v kompletní přestavbě a nefunguje sekce článků, ale je to jen přechodné. Právě články jsou primárním zdrojem informací.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2011, 11:09   #17
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Janiz View Post
Naopak jsem se koukala i do debat jinde(jiná plemena) a musím říct že nějaké neshody a nebo dohady najde člk všude, ale ne v takové míře!! a rozhodně ne skrz naskrz různými tématy!
Nesouhlasím. Ze své zkušenosti vím, že KCHČSV je ještě poměrně klidný klub. Jsou kluby, kde jsou na denním pořádku soudí spory, vylučování členů apod. Navíc tohle není klubový server, takže nelze dost dobře srovnávat. Ale začti se třeba do našeho německého nebo anglického fóra. Tam probíhají podstatně ostřejší diskuze, než v českém.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2011, 11:11   #18
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Já to shrnu, ať je to čtivější: "Neotravujte a nelezte sem, my si tu budeme vesele kydat špínu a dělat se důležitý dál, zamaskujeme to za dobře znějící větu, že nám jde o plemeno. Je to soukromý server a nic vám do toho není."
Díky za překlad.

Tohle je přesně ten způsob, jak vyvolat spor - vložit někomu do huby, co nikdy neřek.

Konkrétně téma s názvem "Ing. Monika Soukupová" bylo několik let tiché. Holt ho někdo vytáhl na světlo a staré spory opět vzplály.

Pavle, i já si vážím zdejších návštěvníků a diskutujících. Avšak ne každého, jako Ty. Preferuji ty svéprávné a inteligentní.

Na závěr bych ráda konstatovala, že se Ti, Romano, podařil přesný opak toho, o čem je Tvůj první příspěvek. Založila jsi další vlákno, na kterém si lidi budou nadávat a urážet se.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2011, 11:32   #19
Romana
Junior Member
 
Romana's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Praha 8
Posts: 70
Default

kdo se chce hádat a vířit vody, ten to logicky udělá... Nečekala jsem, že se všichni nahrnou sem... (v podstatě je ale tohle jediné téma, kde se s tím dá počítat)

Mimochodem dá se tedy udělat nějaká konverzace, která by byla jen pro určité členy?

A články nefungují už rok, informace o výstavách se zastavily někde kolem července a to jsou ještě převážně zahraniční výstavy, u nás se jich už taky pár konalo od té doby...
__________________

http://darkness.wbs.cz
Romana jest offline   Reply With Quote
Old 09-11-2011, 11:39   #20
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Romana View Post
A články nefungují už rok, informace o výstavách se zastavily někde kolem července a to jsou ještě převážně zahraniční výstavy, u nás se jich už taky pár konalo od té doby...
To nejspíš souvisí s útokem na stránky, o kterém psal Pavel v tématu "Změna". Mně tady taky některé informace chybí, například seznam chovatelských stanic. To všechno by se ale mělo vrátit, tak jen trpělivost...

Co se článků týče, tak je pravda, že byly nějakou dobu dost neaktuální, ale to přikládám tomu, že nikdo nic nového nenapsal. Nevím.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org