Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-09-2009, 16:28   #101
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Tak vám nevim ... dneska se Dakouš ničeho ani nedotkl ... ale vůbec ničeho ... a to si každý den aspoň stáhne z věšáku mikinu. Faktem je, že ráno chvíli koukal do misky, než začal žrát, tak nevim, jestli neni nemocnej :-D
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 13:40   #102
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
Tak vám nevim ... dneska se Dakouš ničeho ani nedotkl ... ale vůbec ničeho ... a to si každý den aspoň stáhne z věšáku mikinu. Faktem je, že ráno chvíli koukal do misky, než začal žrát, tak nevim, jestli neni nemocnej :-D
z toho jsem byla v soku ja,kdyz jsme se prestehovali a cuba najednou mohla do celeho bytu a ona nic neznicila.v minulem bydlisti mela tendenci valchovat a kousat matrace,dvere a skrabat stenu.a to mohla jen do loznice a na chodbu. tady si to zrejme kompenzuje vytim anebo uz z toho vyrostla ted zrovna spi na veterine po RTG kycli.....
jinak vcera zaznam,klasicky hodinu vyti a pak se kadence snizovala. mela i opravdu svetle chvilky,kdy bylo relativne ticho a pak si to zkazila vytim tak minutu az dve v kuse.ale nerve cely den nepretrzite,snad se to fakt jeste nauci.....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2009, 08:33   #103
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
díky za tip! ... skoro se divim že to nepochopila hned po těch prvních 220 Voltech
no to boli normalne kable a podarilo sa jej to vzdy po jednom tak ze sa nedotkli - ako profi elektrikar. Tych 5voltov som jej dal v kabliku s tenuckou izolaciou a stocenym natesno do spiraly takze ku skratu dojst muselo
pato_garzik jest offline   Reply With Quote
Old 29-09-2009, 08:42   #104
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

A slyšel jste někdo o homeopatikách pro psy? Mělo by to snad být něco jiného než ty laktační hormony a prý to taky funguje. Pokud budu mít po přestěhování stejné problémy jako Mellorn, asi to zkusím.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 29-09-2009, 10:09   #105
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
A slyšel jste někdo o homeopatikách pro psy? Mělo by to snad být něco jiného než ty laktační hormony a prý to taky funguje. Pokud budu mít po přestěhování stejné problémy jako Mellorn, asi to zkusím.
O homeopatikách nevim nic, ale vim že se tim zabývá MVDr. Alexandr Skácel, který teď sídlí na Vinohradech blízko pivovaru. Mimo jiné je to psí psycholog. Upřímně ... tyto jeho služby jsem nikdy nevyužil a moc na ně nevěřím, ale dávám to sem kdybyste to chtěli zkusit. Jinak začínám mít tak nějak pocit, že s ČSV prostě musí člověk tohle období protrpět
Jo mimochodem ... dneska jsem zkusil vypínače překrýt bílými papíry A3, třeba to pomůže a nevzpomene si na ně, když je přímo neuvidí. Moc velkou šanci tomu ale nedávám, protože v pátek jsem po venčení kecal s kámoškou v baráku na chodbě a ten můj mezek se začal nudit. Když jsem ho srovnal, aby nevyváděl, kousek popošel, objevil na zdi vypínač a začal se po něm sápat :-) .... prostě to dělá z nudy a aby na sebe upozornil a to přejde až dospěje ... pokud to teda přežije :-(

Last edited by jerabekj; 29-09-2009 at 10:12.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 29-09-2009, 11:04   #106
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

to ja zase na homeopatika verim a celkem nam po operaci pomohly, lecila jsem ji u homeopata pro zvirata Mvdr. Jiricky,ordinuje na klinice AA vet,ale neni z Prahy,ale z CB,takze tam nebyva denne.Nevim,proc me tahle varianta nenapadla.dneska je sama doma po trech dnech a nedelam si iluze,ze by byla zticha....8.10. jdu na schuzi druzstva se predstavit a tak a vysvetlit to s tim vytim a dohodnout se,at mi daji nejaky termin,do ktereho se to pokusim vyresit.rekneme dva mesice.pokud se to nepodari,tak fakt nevim,co bude dal.ale nechci predchazet udalostem....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2009, 16:08   #107
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default Tak co?

Tak by mne zajímalo, jak se to vyvíjí. Tenhle thread je už nějakou dobu vklidu, tak předpokládám že je klid i doma ?
Jinak u nás to teď vypadá tak, že když ráno odcházím, ani se nezvedne z kanape a když jsem byl ted nemocnej doma, dával mi najevo jak moc ho tam stvu , protoze chudák nemuze delat co by chtěl a spani mu taky rusim. Ted uz celkem nemame problem ... samozrejme, obcas se podiva na nejakou polici a shodi nejakou drobnost, pozvejka mi obleceni na ven co mu tam nechavam a pravidelne likviduje petky z kuchynsky linky (ty tam taky nechavam schvalne), ale jinak to celkem jde. Uz ani nedelame ranni prochazky tak dlouhy a kolo taky jen obcas. Ted si v podstate vystaci s 0,5-0,75 hod brouzdani po sidlisti, pak se nazere a spi.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 17-12-2009, 09:16   #108
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Ahoj,
...no, spíš naopak:-/. Sofa z vesela hučí dál, někdy víc, někdy míň. Někdy přijdu a je vše ok, někdy najdu opět rozbité misky apod. Naopak, evidentně si krmení spojila s naším odchodem, takže i když jsem doma a dostane něco do misky, tak se na to vrhne, ale jakmile zajdu za roh tak za mnou hned vystřelí jak střelená s vyděšeným a tázavým výrazem - ty jdeš pryč?!! Vůbec se mi nezdá, že by feromony nebo jiné doporučené věci zabraly. Teď mě vet informoval o nějakém novém přípravku na přírodní bázi, tak to zkusím. Sousedi zatím, díky Bohu, ani nedutají..

Nevím jak je na tom Mellorn, snad lépe. Arwen je přeci jen založením a povahou uplně jiné zvíře.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 17-12-2009, 10:47   #109
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

no napr. moji susedia sa mi uz neozvali, a hoci z posledneho mesiaca mam audio nahravky skoro z kazdeho dna, drzim sa v iluzii, ze je to lepsie a nepocuvam ich zatial
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 17-12-2009, 13:26   #110
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

no u nas snad uz dobry. akorat prvni dve hodiny si zavyje,tak 3-4x za hodinu,ale jak kdy. kdyz jsem ty feromony dala pryc,prislo mi,ze vyla vic,tak jsem je honem rychle zase nainstalovala.
moc nenici,ale nekdy dostane blbej napad a ukradne nam celej chleba a oslinta ho a neco sezere a tuhle slohla priteli japonsky kuchynsky nuz,na kterem si dost zaklada a zustala z nej jen cepel. strenku jsem nenasla. taky se mohla porezat blbka.
jinak ona se kouka z okna,protoze je pod oknem hned skrinka,tak snad se zabavi i timhle. sousedi uz u nas taky dlouho nebyli a pokud je uz nikdy neuvidim,plakat nebudu....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2010, 12:05   #111
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

tak jsem tu zas.bohuzel vymekl pritel a po slyseni nahravky z predvcerejska a vcerejska,kdy mela vyci intervaly co 7 minut,asi minutu az dve,rikal,ze s tim musime neco udelat. ma proste strach ze souseda,ktery dela tu nocni a navic se na to zkousel divat objektivne,ze u toho se neda spat. nevyje sice cely den,ale zvuk je to intenzivni. mela i hodinove pauzy,ale pritelovi pochodujou nervy hlavne s tim,ze ma strach,ze nas druzstvo muze vystehovat. takze hledam denni skolku. mam dotaz na honzu jerabka.nerikal jsi nahodou,ze na cvicaku na hajich je moznost pronajmu kotce? nebo nekde jinde na cvicaku? ja bych ji mohla umistovat vzdycky ke znamym,ale nechci je porad otravovat a navic by to bylo do konce jejiho zivota nebo do konce zivota souseda.navic baba nad nama v nedeli prisla s tim,ze tam pritel seka drevo-nesekal,brousil nuz a ze nas pes cely vikend steka. coz je blbost,pac ona nesteka a uz vubec ne v nasi pritomnosti a hlavne tam nebyla,byli jsme na petrine. ale baba tomu stejne neverila. takze nalada je vice nez spatna a ja se ji vzdat nechci.a odchazet s ni taky ne,nemame kam jit,s vlcakem vas nikde nevemou a navic by vsude vyla. neni to lehka situace.,ale nejak to vyresit musime.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2010, 12:21   #112
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Ahoj, teda denní školka mi fakt nepřipadá jako řešení. Zkusilas ten protištěkací obojek?
Je jasné, že výt tam nemůže. A ten obojek jí to vysvětlí velmi rychle a bez újmy.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2010, 12:27   #113
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Ahoj, pokud je ten byt družstevní a váš, dost pochybuju, že by vás někdo mohl vystěhovat. Je to váš majetek a max. by vás mohli udat na městský úřad a nějaký ochranáře, ale z toho by byla tak max stovková pokuta. Oni kdyby to na vas sousedi takhle zkusili, tak by brzo zjistili ze s tim moc nenadelaj. Zadnej zakon nezakazuje mít doma psa, jen nesmis rusit nocni klid a nesmis ho tyrat. Jeste mne napada, ze byste ji mohli poridit na hrani treba kotatko . To by ji snad zabavilo, a byl by klid :-).
No a ted vazne ke Tvemu dotazu: Na Jiznaku to muzes zkusit, ale moc bych se na ne nespolehal, zdalo se mi, ze jsou dost neochotny. Na druhou stranu kotce jsou zdeny a je jich tam celkem dost, ale nevim jak jsou plny. Zrovna na JM se ale na CSV koukaj trochu zkrz prsty. Chodim cvicit do Hostivare, tam jsou prima lidi, ale kotcu je tam malo a musel bych se Ti zeptat. Jinak bys musela samostatne zkusit nejaky dalsi cvicaky nebo si najit skolky na netu.
Vim ze se to snadno rika, protoze ja takovy problemy nemam (nebo o nich nevim - uz to nesleduju a nikdo si nestezuje), ale podle mne odkladani do kotcu, zvlast kdyz je zvykla byt v teple v byte vam dlouhodobe asi moc nepomuze. Navic tam nebude mit vase pachy atd. ... zkratka stuj co stuj by si mela zvyknout byt sama doma, s ohledem na budoucnost a bez ohledu na sousedy.

Ted jsem mluvil s vycvikarem z Hostiku a bohuzel ... maji tam dva kotce celkem OK, ale ty jsou obsazeny a ten zbytek by nedoporucoval, protoze jsou polorozpadly :-(
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2010, 12:28   #114
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by Dayen View Post
Ahoj, teda denní školka mi fakt nepřipadá jako řešení. Zkusilas ten protištěkací obojek?
Je jasné, že výt tam nemůže. A ten obojek jí to vysvětlí velmi rychle a bez újmy.
Pokud se nepletu, tak někdo tady v minulosti psal, že "protištěkací" obojek nefunguje na vytí.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2010, 12:29   #115
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Ahoj, to je mi líto, že to není v pohodě, ale ptotištěkací obojek v tomhle pravděpodobně nepomuže, zkušenost mám s obojkem D mute, který vnímá vibrace hlasivek, ale jen ty nárazové způsobené štěkáním. Vytí ho nechává v klidu, na což pejsek hodně rychle přijde, když už se chce hlasově projevovat, navíc Arwenka jak píšeš neštěká, takže jestli obojek tak jiný typ. např se snímačem zvuku, to by možná fungovalo. Jana
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2010, 12:34   #116
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ten jsme zkouseli,ten ultrazvukovy,ktery ma udajne vydat neprijemny zvuk,kdyz pes zavyje. vubec to nefunguje.ma tak chlupaty krk,ze ten spinac vubec tu vibraci hlasivek nezaznamenal. a nechci ji davat elektriku. vec je ta, ze ten byt je druzstevni o prevodu se teprve mozna bude jednat. ona nevyje cely den,ale ty intervaly jsou nekdy takove,ze u toho ten chlap nemuze spat a pritel se boji konfrontace a tak vubec chce mit klid,coz chapu. je to sice bytak,ale na kotec by si snad zvykla,ale pokud je v hostivari plno,neda se nic delat. klasicka skolka je moc draha,mesicne by to vyslo asi na 7000 kc. ono je taky dost blby,ze ji to mozna neprejde nikdy uplne. jsou dny,kdy je zticha uplne. ale pritel me timhle dost stresuje a pokud bydlime u nej,pokud by se rozhodl ,ze tam psa,ackoliv ji ma rad, nechce,tak toho moc nezmuzu.ja ho na jednu stranu chapu,ze se nechce hadat a chodit kanalama,fakt uz nevim,co s ni.snad bychom mohli odhlucnit jednu stenu,ale otazka je taky kolik to bude stat a jaky to bude mit efekt....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2010, 12:35   #117
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

koukám že opakuju sama sebe, to je trapný!!
Myslela jsem ale obojek kterej má jako spouštěč mikrofon, při určité hladině hluku spustí(nevim -li rozlišuje štěkot a vytí, ale všude píšou o štěkotu ) , buď sprej nebo zvuk, dle typu obojku. Taky se dělaj ty zkukový jednotky mimo obojek, třeba na pověšení na zeď, pže to nepotřebuje kontakt s krkem psa. Ale nevim jak citlivý je ten mikrofon a aby to pak nereagovalo třeba i na to kdyby na vás zvonili sousedi nebo tak, to by situaci spíš ještě zhoršilo.

Last edited by Janiz; 04-02-2010 at 12:42.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2010, 13:48   #118
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Quote:
Originally Posted by Janiz View Post
koukám že opakuju sama sebe, to je trapný!!
Myslela jsem ale obojek kterej má jako spouštěč mikrofon, při určité hladině hluku spustí(nevim -li rozlišuje štěkot a vytí, ale všude píšou o štěkotu ) , buď sprej nebo zvuk, dle typu obojku. Taky se dělaj ty zkukový jednotky mimo obojek, třeba na pověšení na zeď, pže to nepotřebuje kontakt s krkem psa. Ale nevim jak citlivý je ten mikrofon a aby to pak nereagovalo třeba i na to kdyby na vás zvonili sousedi nebo tak, to by situaci spíš ještě zhoršilo.
Pokud vím tak jsou ty mikrofony celkem spolehlivé, ale samozřejmě je potřeba to vyzkoušet nanečisto.
Ty krabičky na zeď taky jsou (pro malinké psy a tak), ale mají omezený dosah. To by musel pes být v malé místnosti, kdyby šlo o krabičku.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2010, 14:09   #119
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default

Napadlo ma puzit komp so softom na hlasove ovladanie s nahranymi ukazkami vytia - len zatial neviem co by to malo robit ak pes zacne zavyjat. Dali by sa pustat nejake povely ale aby to psisko nebralo ako sposob zabitia nudy a este sa to nezhorsilo
pato_garzik jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2010, 14:10   #120
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

mozna ten D-mute vyzkousim,zoufale zeny delaji zoufale veci.ne,je fakt,ze nesnasim,kdyz je na me vyvijen tlak,coz se ted deje.zkusim zajistit to hlidani a pokud nikdo nebude moct,tak to zkusim.ale my jsme meli nejaky smejd asi,protoze to fakt neproslo skrz ty chlupy,ta cena tomu taky odpovidala. ja se ani nedivim,ze se lidi stehuji na samoty.ja lidi moc nemusim a sousedy uz vubec ne.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org