Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-12-2011, 23:12   #1
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default Další kříženci

Procházela jsem si web a náhodou jsem narazila na tyhle stránky: http://wolfdogsoftenbury.yolasite.com/

Wolf dogs of Tenbury kříží čtvrtinového křížence československého vlčáka s klapatýma ušima a grónské psy/saarloosy (Inuits/Sarloos ?!). Nazývají to britským vlčákem a prodávají za 600 liber. Jestli to prodávají i s PP nevím.

Last edited by Saerithra; 11-12-2011 at 23:25.
Saerithra jest offline   Reply With Quote
Old 12-12-2011, 08:45   #2
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

To nebudou prodávat s PP , vždyť sami píšou, že kombinují kombinaci Inuit/Sarloos + ČSV a dalších blízkých příbuzných... Ta cena je ale nehorázná.
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 12-12-2011, 12:47   #3
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default

Na jednu stranu je nepochopitelné, jak by ta štěňata mohla dostat PP a na druhou stranu je nepochopitelné, že si to lidi koupí, za tak nehorázné prachy bez papírů.
Saerithra jest offline   Reply With Quote
Old 12-12-2011, 14:14   #4
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
Na jednu stranu je nepochopitelné, jak by ta štěňata mohla dostat PP a na druhou stranu je nepochopitelné, že si to lidi koupí, za tak nehorázné prachy bez papírů.
Nechapu, co je na tom nepochopitelneho. Lide maji porad moznost volby - teda alespon doufam. Navic prece udou mit psa, ktereho jen tak nekdo nema. Navic se daji poridit i drazsi psi.
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 12-12-2011, 14:57   #5
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default

Nedávno jsem dostudovala a práci sehnat nemůžu. Nevím jak pro tebe, ale pro mě je nepochopitelné, že si lidi koupí nečistokrevného křížence "čehosi", co vzhledem trošičku připomíná vlka, za tak nehorázné peníze.
Saerithra jest offline   Reply With Quote
Old 12-12-2011, 15:30   #6
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
Nedávno jsem dostudovala a práci sehnat nemůžu. Nevím jak pro tebe, ale pro mě je nepochopitelné, že si lidi koupí nečistokrevného křížence "čehosi", co vzhledem trošičku připomíná vlka, za tak nehorázné peníze.
Nechapujak to spolu souvisi. To ze vy nemate praci a to, ze si nekdo koupi takoveho psa. Kdyz na to ma penize, tak at si ho klidne koupi, je to preci jeho svobodna volba. Se svymi penezi si prece muze delat, co chce. Kdyz se mulibi vzhled a vlastnosti psa, proc ne?
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 12-12-2011, 15:34   #7
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Tam mají myslím naprosto rozdílné výplaty než my
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 12-12-2011, 15:54   #8
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default

Psala jsem jen svůj vlastní názor na věc. A proč takového psa ne? Třeba, aby se nepodporovaly takové množírny a množitelé? Když je to kříženec z útulku, proč ne nebo když se to stane náhodou a platí se třeba jen odčervení atd., ale podporovat lidi, kteří se snaží na těch psech jen vyrýžovat? Nic jiného v tom totiž nevidím.
Saerithra jest offline   Reply With Quote
Old 12-12-2011, 16:29   #9
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
Psala jsem jen svůj vlastní názor na věc. A proč takového psa ne? Třeba, aby se nepodporovaly takové množírny a množitelé? Když je to kříženec z útulku, proč ne nebo když se to stane náhodou a platí se třeba jen odčervení atd., ale podporovat lidi, kteří se snaží na těch psech jen vyrýžovat? Nic jiného v tom totiž nevidím.
Nemám práci, nemám peníze, nechápu...to je vaše věc, váš problém, vaše situace. Někteří lidé zas nechápou, proč si někdo pořizuje čistokrevného psa s PP a nevezme si voříška od souseda. V podstatě s nadsázkou by se dalo tvrdit, že svým tvrzením - "nemám peníze, nebudu si pořizovat drahého psa" schvalujete bezpapíráky-jsou levnější. A jen tak mimochodem, čsv taky vzniklo jako kříženec NO, takže z pohledu chovatelů NO by - hnáno do extrému - mohli být chovatelé Čsv považováni za množitele zkřížených NO. Možná by to chtělo trošku více tolerance a méně radikalismu.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 12-12-2011, 16:43   #10
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default

Nee, bylo to myšleno trochu jinak - nebudu utrácet takové peníze za psa bez papírů. To je tam mimochodem jasně psané, tak by bylo možná lepší číst pořádně všechny příspěvky, než začnu někoho osočovat.
Československý vlčák je křížencem NO a vlka, ano to je pravda a i když to nemusí chovatelé NO uznávat, už je to schválené nové plemeno, žádný čtvrtinový kříženec čévéčka a grónského psa nebo čeho s jiným grónským psem nebo saarloosem.
Saerithra jest offline   Reply With Quote
Old 12-12-2011, 17:28   #11
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default

Pořád nechápu, proč se tu útočí na mě, když já žádné bezpapíráky nekřížím. Za to, že jsem napsala vlastní názor? Nebo něco osobního? Nebo že jsem se vůbec opovážila něco napsat?
Když vás můj názor nezajímá, proč na něj reagujete?
Saerithra jest offline   Reply With Quote
Old 12-12-2011, 17:51   #12
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
Československý vlčák je křížencem NO a vlka, ano to je pravda a i když to nemusí chovatelé NO uznávat, už je to schválené nové plemeno, žádný čtvrtinový kříženec čévéčka a grónského psa nebo čeho s jiným grónským psem nebo saarloosem.
No třeba totéž budou za pár let říkat chovatelé "Britského vlčáka" aneb každý nějak začíná. Jinak váš příspěvek mi tak jednoznačný nepřipadá - vyznělo to jako, že kdybyste měla práci a mohla si to dovolit, tak byste o kříženci třeba i uvažovala
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 12-12-2011, 17:51   #13
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Saerithra očekávala asi jiný průběh diskuze...

No, já kdybych měla mluvit za sebe, tak si za 600 liber koupím radši psa s PP. A kdyby se mi líbil nějaký typ křížence, tak objedu všechny útulky a toho svého vysněného křížence si najdu. Určitě bych ho nekupovala u "chovatele".
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 12-12-2011, 18:33   #14
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Mist View Post
Saerithra očekávala asi jiný průběh diskuze...

No, já kdybych měla mluvit za sebe, tak si za 600 liber koupím radši psa s PP. A kdyby se mi líbil nějaký typ křížence, tak objedu všechny útulky a toho svého vysněného křížence si najdu. Určitě bych ho nekupovala u "chovatele".
Podle mě spíš očekávala komentáře jak je to hrozné křížit Čsv a jak jsou ti kříženci strašně drazí (a furt mi tam neštymuje ta poznámka, že nemůže najít práci v souvislosti s cenou kříženců).Nečekala diskuzi, ale přitakávání. Sama píše, že vyjádřila svůj názor, to udělali všichni ostatní taky. Diskuze může být občas nepříjemná, někdy i útočná, ale když někdo prezentuje poměrně radikální názor, tak musí čekat radikální protinázor a ne "ano ano,to je hrozné". V této diskusi nic hádavého ani hrubého nebo útočně osobního neshledávám, nepřekročila se mez slušného chování, ale i to je věc názoru. A diskutovat o tom jak diskutovat až třeba jinde a jindy
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 12-12-2011, 21:07   #15
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Podle mě spíš očekávala komentáře jak je to hrozné křížit Čsv
Věřte tomu nebo ne, ale vážně nemám potřebu si tady stěžovat a řešit jak je svět a lidi na něm hnusný a krutý. Zamilovala jsem si tohle plemeno a chtěla bych mu jakkoliv pomoct, aby ho nikdo neničil.

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
a jak jsou ti kříženci strašně drazí (a furt mi tam neštymuje ta poznámka, že nemůže najít práci v souvislosti s cenou kříženců).Nečekala diskuzi, ale přitakávání. Sama píše, že vyjádřila svůj názor, to udělali všichni ostatní taky.
Ta poznámka je zcela nedůležitá, je tam jen z toho důvodu, že někomu kdo vydělává měsíčně víc než 600 liber, může připadat cena za nepapírové štěně nepřemrštěná, narozdíl od toho kdo nevydělá nic.

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Diskuze může být občas nepříjemná, někdy i útočná, ale když někdo prezentuje poměrně radikální názor, tak musí čekat radikální protinázor a ne "ano ano,to je hrozné".
Co je radikálního a vůbec špatného na tom, že někdo neuznává (možná až odsuzuje) množitele a lidi, kteří záměrně chovají a tvoří další a další bezpapírová štěňata do už tak přesyceného trhu a prodává je za cenu mnohdy vyšší než štěňata papírová (čsv u nás). Takoví lidé nechovají psy z lásky k plemenu(/plemenům), ale protože je zajímá jen zisk.


Před nějakou dobou se tu řešili jiní množitelé z chovky Orkwolf (tam chtěli křížit psy s PP, ale to tu nechci rozebírat.) Myslela jsem, že když tady ukážu na další množitele, mohlo by to zajímat někoho povolanějšího a pokud možno jim to zatrhnout, ale asi jsem se spletla.
Saerithra jest offline   Reply With Quote
Old 13-12-2011, 12:04   #16
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

A jak jim to chceš zatrhnout? Nejsou pravděpodobně členy žádného klubu chovatelů, takže ikdyby to doma křížili s papouškama, tak je za to nikdo potrestat nemůže. Tohle je věc, která jde vyřešit jedině osvětou a až společnost bude množení kříženců a bezpapíráků většinově odmítat, tak se to možná někam pohne.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 13-12-2011, 12:11   #17
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Jestli to kříží cíleně a mají pro to odbyt, tak dejme tomu (i když dost pochybuju, že mají za cíl dopracovat se nového plemene). Horší jsou ti, co chovají 25 rotvajlerů v bordelu a parazitech a pak se diví, že je smečka zadáví. Je mi líto těch psů, člověka fakt ne, zvolil si to sám.
Každopádně pořád záleží hkavně na lidech, co si to kupujou. Když jim nevadí nejistý původ a neuvědomují si, že třeba budou muset časem řešit žalostný zdravotní stav psa nebo jinou jobovku, těžko jim bránit.
Tak trochu to záleží i na nás jak budem svoje plemeno prosazovat a jak budem prezentovat důvody proč si připlatit za čistokrevného psa a nekupovat "levného" bezpapíráka.
Brát si psa z útulku je taky taková zvláštní "charita". I kdybychom si jeden den všechny psy ze všech útulků vzali domů, druhý den budou ty útulky zase stejně plné. Tím nechci říct, že je špatné brát si psa z útulku. Jen mi připadá zvrácená rovnice "radši udělám dobrou věc a vezmu si zadarmo psa z útulku než abych platil za čistokrevné zvíře".
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 13-12-2011, 12:13   #18
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
...takže ikdyby to doma křížili s papouškama, tak je za to nikdo potrestat nemůže. ...

...Tohle je věc, která jde vyřešit jedině osvětou a až společnost bude množení kříženců a bezpapíráků většinově odmítat, tak se to možná někam pohne.
Za určitých podmínek se nevhodné křížení dá posoudit jako týrání.

Ale v tom ostatním máš pravdu.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 13-12-2011, 12:20   #19
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Tak za týrání je dneska považováno kdeco, občas i jen zavření psa do kotce. Ale ten, kdo skutečně psy týrá z toho většinou vyjde maximálně s podmínkou, ale to už nesouvisí s těmahle křížencema.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 13-12-2011, 14:25   #20
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default

podla mojich vedomosti je v britanii "narodnym sportom" vytvorit si vlastneho psa - zacalo to krizenim roznych ovciarskych psov alebo loveckych psov - to sa robilo hlavne na zvysenie pracovnej produktivity a zhruba bolo jedno aky hybrid z toho vznikne hlavne nech maka) a ako vidno uz to preslo az na spolocenske "plemena" (ako inak si vysvetlit krizencov bez jasne daneho ciela krizenia za 600 bubakov) takze toto tu ma pravdepodobne historicke korene
a aj u nas je to tak - hlavne po dedinach - tvoj pes vyzera strasidelne, moj pes vela steka - dame ich dokopy a bude z nich strazny - ono zjednodusene takto vznikli vsetky plemena
takze toto by ma az tak velmi netrapilo pokial to dotycny prezentuje ako krizenca - viac ma s...e ked niekto predava cistokrvneho psa bez pp. podla mna sa pojem cistokrvny a bez pp navzajom vylucuju. podme radsej bojovat za to aby nikto neinzeroval "cistokrvneho ceskoslovenskeho vlciaka bez pp" ale maximalne tak "psa so vzhladom csv"
pato_garzik jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org