Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-02-2013, 18:00   #1
ira.s
Junior Member
 
ira.s's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 95
Default Jakie są relacje CzW z innymi rasami psów?!

Tzn. mam tutaj na myśli nie tylko sam stosunek wilczaka do poszczególnych ras psowatych (czyli jakie psy darzy wyjątkową sympatią, a które jedynie toleruje i na jakie jest szczególnie mocno cięty), ale i ich reakcję na jego towarzystwo (zważywszy na fakt, że sama krew wilka może u niektórych z nich podnosić z tego tytułu ciśnienie) - podejrzewam, że poza ON i SW (z racji najbliższego z nimi pokrewieństwa) również i z innymi czworonogami mogą łączyć go przyjacielskie zażyłości (nie wiem jak dogaduje się z Malamutami, ale dość często chowa się go z Siberianami, pomimo że te z kolei same ON'ki niespecjalnie lubią)... szalenie jestem ciekaw jak to wygląda z Waszej perspektywy???

Last edited by ira.s; 24-02-2013 at 18:02.
ira.s jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2013, 18:35   #2
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

To ciezko powiedziec, moja lajza jest obecnie w takim momencie ze nie lubi praktycznie zadnego psa plci meskiej, nie jest wazne czy kundel czy rasowiec. Jednak sa pewne rasy, ktore juz z daleka wywoluja u niego 'alergie' czyli owczarki (choc ma swoje ulubienice sunie tej rasy), labradory, goldeny, husky, malamuty, samojedy, akity i kilka innych ktore z natury maja ogon postawiony. Labkow i goldenow chyba nie trawi za ta wieczna i niewytlumaczalna radosc z zycia, owczarki sa dla mnie zagadka bo sami mamy owczarka z ktorym Uro sie genialnie dogaduje.
Jesli chodzi o druga strone, to jesli jakis pies lubi ostra zabawe to sie skupluje z wilczakiem, Uro bardzo lubi zabawy z suniami rotkami, buterierkami, amstafami, te rasy jakos z nim najlepiej wspolgraja :P
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2013, 18:53   #3
ira.s
Junior Member
 
ira.s's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 95
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
...z daleka wywoluja u niego 'alergie' (...) husky...
A to ciekawe, bo z nimi też są przecież wilczaki pod jednym dachem wychowywane i jakoś im "ta wieczna i niewytłumaczalna radość z życia" wtedy nie przeszkadza

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
...bardzo lubi zabawy z suniami rotkami...
No te z kolei jakoś zupełnie za haszczakami nie przepadają
ira.s jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2013, 19:08   #4
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by ira.s View Post
A to ciekawe, bo z nimi też są przecież wilczaki pod jednym dachem wychowywane i jakoś im "ta wieczna i niewytłumaczalna radość z życia" wtedy nie przeszkadza
No jasne ze sie wychowuja, ale to sa wtedy ich prywatne najbardziej ukochane egzemplarze danej rasy, to tak samo jak u Urcia z owczarkami, nie znosi ich ale naszego owczarka ubostwia.


Co do rotkow to pewnie dlatego ze Uro lubi ostre baby, a te, ktore zna sa akurat bardzo charakterne w stosunku do niego, za to do ludzi piekielne miziole.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2013, 22:03   #5
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

U nas wrogiem są owczarki o umaszczeniu czaprakowym, nie wazne czy pies czy suka i jak się zachowują.
Uwielbia natomiast maliniaki obu płci

Reszta to standardowo-suka Twoj wróg, samiec przyjaciel

Wielka doza cierpliwości darzy male psy nawet szczekacze i małe szczeniaki

Na terenie ktory uwaza za swoj nie lubi zadnych psow, a na wystawach, w zatloczonym miescie jest ok do prawie wszystkich, no chyba ze sie pokaże czaprakowy owczar
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2013, 22:09   #6
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

czaprakowy? jak taki owczarek wyglada?
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2013, 22:34   #7
ira.s
Junior Member
 
ira.s's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 95
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Uwielbia natomiast maliniaki obu płci
Jak dotąd właśnie owczarek belgijski (choć odmiany długowłosej Tervueren) najbardziej szczerzył kły na moją hasiorkę, więc dobrze wiedzieć, iż przynajmniej wilczaki żyją z tą neurotyczną rasą w zgodzie

Last edited by ira.s; 24-02-2013 at 22:42.
ira.s jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org