Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-09-2007, 09:05   #1
ales
Junior Member
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2
Default Vlčák a ostatní zvěřena?

Ahoj! Uvažuji, že bych si napodzim 2008 či 2009 pořídil vlčáka. Zajímalo by
mě, jak vychází s dalšími psy, kočkami, slepicemi či
ovcemi? Žiju v Jizerských horách v chalupě, plemeno se mi líbí, protože má k přírodě blízko jako já. Domnívám se, že při správné výchově by problém nastat neměl, ale nevím, nemám zkušenost. Nenapsal by mi někdo prosím, jak jeho pes či fenka vychází doma s ostatními bytostmi? Moc děkuju. Ahoj Aleš.
ales jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 09:57   #2
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Ahoj,
s čím vyroste a bude tu zvířenu znát - není 100% problém.
Jak píšeš, můsíš vše naučit, vysvětlit ....
Lucie
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 16:20   #3
Wolf.Angel
Shinigami キバ 。Kiba
 
Wolf.Angel's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Břeclav
Posts: 60
Send a message via MSN to Wolf.Angel Send a message via Skype™ to Wolf.Angel
Default

My mame lamu a s tou se snasi v pohode.Hrajou si.Jenom kdyz si Artur(lama) nechce hrat a Garmik jo,jak se da od stenete cekat,tak po nem fluse.Ale jinak v poradku.Sleoice uz nemame.Bylo teda podezreni,ze je zlikvidoval on, v 7 mesicich,ale vystvetlilo se to a byly to kuny. Slepice mu taky nevadiliKone,ty sou pro nej velci, u tech jeste moc nevi,ale mylim,ze vsechno bude v pohode.Vlcak si zvykne na vse,kdyz se mu to zavcasu predstavi.
__________________


Síla bez viny, láska bez pochyb, není to špatné být vlkem....

Wolf.Angel jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 20:58   #4
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Moje zkušenost: kočky (koťata) fenka mačkala. Ne ve zlém, ale vyloženě je brala do huby a zkoušela, kdy začnou vřeštět. Evidentně jí to bavilo, měla je jako hudební nástroj. A blbá koťata za ní pořád lezla. Takže je trápila jen ze zábavy. Slepice ignorovala, jen když jsem byla na zahradě. To chodila kolem a tvářila se, že jí ale vůbec nezajímají. Ale když si byla jistá, že je tam sama, tak je honila a taky mačkala. Jenže slepice to nerozdejchaly, narozdíl od koček. Ale záleží, jestli bude pes "bytový", s bytovou kočkou- pak je to v pohodě. No a taky na tom, na jakou povahu narazíš. Někteří moji vlčáci jiná zvířata absolutně ignorují a ani je nenapadne je na poli honit. Ale např. jedna moje fenka by je nejraději zlikvidovala. Asi tu nedostaneš 100%ní odpověď. Obecně- na co si zvyknou- to nebudou zabíjet. Ale nic není 100%ní.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2007, 07:36   #5
ales
Junior Member
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2
Default

Ja vam moc dekuju, ze pisete...!
Myslite, ze ostatni psi (nem. ovcak, belg. ovcak, border kolie) jsou v tomhle jini? Ze u nich je tohle lepsi? Ja myslim, ze asi ne, ze je to prast jako uhod...
ales jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2007, 17:41   #6
borislav
Junior Member
 
borislav's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Nitra
Posts: 84
Default

Quote:
Originally Posted by ales View Post
Ja vam moc dekuju, ze pisete...!
Myslite, ze ostatni psi (nem. ovcak, belg. ovcak, border kolie) jsou v tomhle jini? Ze u nich je tohle lepsi? Ja myslim, ze asi ne, ze je to prast jako uhod...
Ahoj,
a ako sú na tom ostatné zvieratá? Boli už v kontakte so psom? Hlavne tie, ktoré žijú viac rokov ( nie sliepky a pod )
Vychovávať treba nielen psa, ale celú svorku vrátane ľudí. Jednostranná orientácia iba na výchovu psa sa môže vypomstiť.
Náš 2,5 ročný ČSV si pomaly zvyká na 8 mačiek a niektoré z nich sú ozaj ťažké povahy
Držím palce.
Michal
borislav jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2008, 16:45   #7
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Ahoj,

mám zamluvenou čubu, za 3 týdny,bych se na ni měla přijet podívat /možná jsem ve špatném topiku,tak se omlouvám/,nemám zatím žádné zkušenosti se psem,žiju v bytě.hodně mám načteno z tohohle fora i z knihy pana Hartla. Ale co mě trápí,nebo co mě docela rozhodilo,byla reakce mé kamarádky,která má boxerku a dost zkušeností s výcvikem,je v záchranné brigádě. na jiné plemeno by se semnou jela podívat,ale když zjistila,že jde o čv,odmítla. dokonce jsme se pohádaly,že ji neovládnu,malého králíka co mám mi sežere,protože to je tak přírodní plemeno, na návštěvy k nim nebudu moct chodit,protože by se feny servaly. no,jsem z toho docela smutná,čéve chci i přesto,ale je to typický postoj majitelů jiných plemen k čv? jo, ještě říkala, že pro mě nic neudělá,výcvik k ničemu, prý viděla 10-15 čéveček na cvičáku apod. vím,že panují vůči čv předsudky,ale takovýhle? prosím o názor,jakýkoliv,ale nejvíc by mě potěšil takový,který by to všechno popřel)) děkuju...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2008, 19:31   #8
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

K tomu výcviku,já mám 9měsíčního psa a druhého z útulku od 3let ,který nic neuměl a na cvyčáku cvyčí oba a chápou cvyky mnohdy líp jak ostatní psi.Tedy cvyčí se s nimi jinak,na mí psi se musí jemně za buřty a mají z toho obrovskou radost .Berou to jako hru a baví je to.Také s tím 9měs.začínám dělat záchranářinu.Tedy jsme úplní začátečníci,takže trénujem jen narážečky a základy poslušnosti . Ale dělá to rád.Jen to nesmím s výcvikem přehánět,trénuji tak 2krát 3krát týdně cca hoďku,pak by je to nebavilo a na vycházkách sem tam použiji jeden ze cvyků. Pokud se na čsv půjde tvrdě ,tak se vzepřou a nehneš s tím,to mám vyzkoušené .A co se týče toho králíka ,tak tady v tom je zvládnutý nemám a ani jsem to nezkoušela,ale znám čsv co si od mala zvykli na ovce ,koně...Co se zvěře týče tak ten z útulku loví a nic ho nezastaví a ten mladší jde odvolat od zvěře zatím,ale pokud zdrhne ten starší ,automaticky jde s ním. Tohle jsou mé zkušenosti s mími prvními čsv a jiné plemeno bych uš nechtěla. Je to úžasné inteligentní zvíře.
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2008, 15:29   #9
darley
Junior Member
 
darley's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Galanta
Posts: 69
Default

Ja som si zobrala ročnú fenku čsv. Je u mňa skoro 2 mesiace a učí sa veľmi rýchlo. Chodí celkom pekne pri nohe. Dokáže si sadnúť, vstať, prísť, ukázať zuby...prekážke robí úplne bez problémov. Ja mám skúsenosti s výcvikom rotvajlerov. S ňou je to trošku iné, ale dá sa to zvládnuť. Aj obranu robí s veľkou chuťou. O stope ani nehovorím. Zatiaľ si nevie len ľahnúť a ostať na mieste keď chcem ísť ďalej od nej. Predchádzajúci majiteľ mal kone a vychádzali spolu bez problémov.
darley jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2008, 15:55   #10
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

díky za odpovědi,věděla jsem,že výcvik čéveček není standartní,i když psi jsou to inteligentní,jen mě prostě zaskočila ta nenávistná reakce. na tom,že si holčinu pořídím to stejně nic nezmění,možná jsem přišla o kamarádku,ale to už je život,budou jiné kamarádi a kamarádky)chci s ní začít cvičit co nejdřív,tak nevím,jestli ve dvou měsících nebude přiliš brzo,hlavně najít nějaký fajn cvičák,kde tohle plemeno znají a protože nemám auto,aby se tam taky dalo dostat.a někoho ,kdo mě zaučí na stopy,jak na to...králíček myslím,že přežije....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2008, 16:54   #11
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
díky za odpovědi,věděla jsem,že výcvik čéveček není standartní,i když psi jsou to inteligentní,jen mě prostě zaskočila ta nenávistná reakce. na tom,že si holčinu pořídím to stejně nic nezmění,možná jsem přišla o kamarádku,ale to už je život,budou jiné kamarádi a kamarádky)chci s ní začít cvičit co nejdřív,tak nevím,jestli ve dvou měsících nebude přiliš brzo,hlavně najít nějaký fajn cvičák,kde tohle plemeno znají a protože nemám auto,aby se tam taky dalo dostat.a někoho ,kdo mě zaučí na stopy,jak na to...králíček myslím,že přežije....


Ahojky, moje holka se snese se vším, koťata žvýká ale neublíží, malé králíčky do huby nevzala, měla jsem malou fenku pinče taky bez problémů a teď malou nahatou taky super, koně se Affi líbí a nutno dodat že jsem taky přišla o některé rádobykamarádky co nemohly Affi rozdýchat a pak o další když zjistili že jejich pes v x letech neumí tolik co to moje štěně ale lidé od vlčáků jsou do dobří přátelé a hlavně tě chápou. akže hlavu vzhůru vlčandu domů a hodně štěstí
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2008, 18:23   #12
borislav
Junior Member
 
borislav's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Nitra
Posts: 84
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
Ahoj,

Ale co mě trápí,nebo co mě docela rozhodilo,byla reakce mé kamarádky.
naozaj je to ten správny výraz pre váš vzťah ( myslím ľudský-kamáratka)?
Predsudkov si užijem dosť, čiastočne aj zaslúžene, nie som odborník na psov.
Ale medzi chovateľmi csv som našiel KAMARÁTOV, aj dobrých známych, ktorým rád podám ruku.
Takže neľutujem ja, moja rodina ani doma chovaní iní štvornohí kamaráti.
Michal
__________________
borislav jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2008, 18:49   #13
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
díky za odpovědi,věděla jsem,že výcvik čéveček není standartní,i když psi jsou to inteligentní,jen mě prostě zaskočila ta nenávistná reakce. na tom,že si holčinu pořídím to stejně nic nezmění,možná jsem přišla o kamarádku,ale to už je život,budou jiné kamarádi a kamarádky)chci s ní začít cvičit co nejdřív,tak nevím,jestli ve dvou měsících nebude přiliš brzo,hlavně najít nějaký fajn cvičák,kde tohle plemeno znají a protože nemám auto,aby se tam taky dalo dostat.a někoho ,kdo mě zaučí na stopy,jak na to...králíček myslím,že přežije....
ahoj, co se týká cvičáku, myslím že každý kdo ČSV má ti poradí jak na kterým cvičáku reagují na naše plemeno. Když budeš chtít, napiš mě email, abych věděla odkud jsi a já ti zkusím zjistit, který cvičák máš nevíc dostupný. Jinak budeš vítána i na výcvikových táborech.
mája jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2008, 11:02   #14
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

Ludia su vselijaki. Mne tento vikend na cvicaku chlapik povedal, ze ci sa nechcem "toho" zbavit a zohnat si nieco normalne. Nie je cvicitel ani tusim nic z "predstavenstva", ale je tam vareny-peceny.. a toto mi netreba.. tak som sa s nimi pekne rozlucila.

A co sa tyka nahanania a konzumovania zveri.. v poslednom case sa zlepsila privolacka, a tak aj od toho zajaca sa vrati "uz" po 200 metroch A v lete chmatla jastericu a pohadzovala si ju v zuboch.. ked ju to prestalo bavit, pustila ju, a jasterica odkracala
Mackie jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org