Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výstavy psů

Výstavy psů Naše úspěchy na výstavách, jak ČSV připravit na výstavu, jak ho vystavovat...

View Poll Results: Co si myslíte o støíhání ocasu u ÈSV?
Ocas støíhám - výstava je soutì¾ krásy, tak a» pes vypadá co nejlépe. 4 13.33%
Ocas nestøíhám, ale nevadí mi to. 4 13.33%
Myslím si, ¾e to není správné. 4 13.33%
Pova¾uji to za nepøípustné a rozhodèí by to mìli penalizovat. 18 60.00%
Voters: 30. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-01-2006, 09:55   #41
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
A k tomu kryptorchydovi. Vůbec mne to nezajímá, protože se jedná o plemeno (bulldog), které se mi nelíbí a nezajímá mne. Prostě se tato informace k nám dostala, protože logicky jak sama jistě víš, chovatelská veřejnost je poměrně uzavřená skupina lidí a tak se takovéhle prohřešky vždy velice rychle rozkřiknou.
Ano,jistě.Právě proto,že je chovatelská veřejnost poměrně uzavřená skupina lidí,měla by být dodržována jakási chovatelská etika - jestli ti ten pojem něco říká.

Ke mně se také občas dostanou "určité informace",tomu se člověk opravdu neubrání (na to nemusí vlastnit soukromý server)ale v životě by mě nenapadlo využít příležitosti a zveřejnit něco,čím můžu druhého poškodit.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2006, 10:13   #42
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel

Jinak mne jako člena Klubu zajímá, co se za i mé peníze kupuje a jak i mnou volení funkcionáři zacházejí s dokumenty Klubu. Tebe to nezajímá ?
Ještě ti dlužím odpověď na tuto otázku.
Ano zajímá mě to.A v případě člověka,kterého jsem nezvolila, nebo byl zvolen lidmi,které vidím při "volbách" poprvé v životě,mě to dokonce zajímá dvojnásob.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2006, 10:26   #43
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
A k tomu kryptorchydovi. Vůbec mne to nezajímá, protože se jedná o plemeno (bulldog), které se mi nelíbí a nezajímá mne.
Když mě něco nezajímá, tak se o to nestarám a nepoužívám to dál.
Nebo taky "nic mi do toho není, ale vědět to můžu" - proč ne, ale taky to nemusím dál šířit, že? Zvláště když se to týká jiného plemene než je ĆsV.

A Daniele -
Quote:
Originally Posted by sedivak
Ke mně se také občas dostanou "určité informace",tomu se člověk opravdu neubrání (na to nemusí vlastnit soukromý server)ale v životě by mě nenapadlo využít příležitosti a zveřejnit něco,čím můžu druhého poškodit.
-

asi to není ten správný přístup, teď už není moderní chovat se tak , aby se neublížilo.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2006, 12:10   #44
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Vážení,
aktivity Ing. Soukupové ohledně ČsV by byly nezajímavé v případě, že by nebyla poradkyní chovu a členkou vedení Klubu. A to v tom období, o kterém se tu píše byla. Pokud např. někdo tvrdě bojuje proti přerentgenovávání psů v zahraničí a pak si nechá svou fenu v zahraničí sám přerentgenovat aby za každou cenu mohl na ní začít chovat (Upstream má z ČR výsledek D), pak to o něčem svědčí. A proti takovýmhle praktikám budu vždy vystupovat ať už se jedná o kohokoliv. U člověka, který ale měl možnost ovlivňovat plemeno více, než jakýkoliv jiný chovatel, je to ovšem na pováženou ještě více. Proto jsem se zajímal o aktivity Ing. Soukupové. O chovatelské etice je snadné mluvit ale hůře je to s jejím dodržováním. Já za etiku nepovažuji to, když někdo chce zakrývat a zametat pod koberec své chovatelské neúspěchy. Osobně jsem měl psa od Ing Soukupové a byl to pes fantastický. Nebyl to žádný typický představitel plemene a měl dysplazii. Přesto jsem s ním jezdil po akcích a výstavách a bylo mi jedno, zda na výstavě dostane výbornou, dobrou nebo nedostatečnou. Hokýsek vždy budil pozornost a všem se líbil. A já byl na něj hrdý. Ovšem to se Ing. Soukupové nelíbilo a tak se mně důrazně ptala, proč s ním jezdím na výstavy, kde dostávám VDéčka a dělám tak ostudu ?!?! Prostě nebylo jejím zájmem aby se někdo dozvěděl, že z jejího chovu nevycházejí jen úplně perfektní psi. Já se za své nepatrné chovatelské úspěchy a velké neúspěchy nestydím a klidně o nich mluvím a zveřejňuji je. Tak já chápu chovatelskou etiku.
A když už jsme v tématu o úpravě psů na výstavy, tak právě Ing. Soukupová to byla, která se mi sama přiznala, že své feně dává před výstavou uklidňující medikamenty.

Quote:
Originally Posted by sedivak
Ano zajímá mě to.A v případě člověka,kterého jsem nezvolila, nebo byl zvolen lidmi,které vidím při "volbách" poprvé v životě,mě to dokonce zajímá dvojnásob.
Teď zlehčuješ co ? Volby orgánů Klubu ? Proč jsi tedy přímo na schůzi, kdy se předsedající ptal, zda má někdo něco proti průběhu hlasování, nevstala a nepoložila dotaz ? Všichni jste hrdinové až na webu. Na schůzích jste nikdo neprotestoval ani náznakem. Protesty začaly až ve chvíli, kdy vyšlo najevo, že nebyli zvolení ti "správní", které jste tam chtěli mít. Proč lidé, kteří podali žalobu na Klub neprotestovali na schůzi ? To nikdo nevysvětlil.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2006, 13:13   #45
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Proč jsi tedy přímo na schůzi, kdy se předsedající ptal, zda má někdo něco proti průběhu hlasování, nevstala a nepoložila dotaz ? Všichni jste hrdinové až na webu.
Odpovím ti jen na toto (ostatní je opět ze seriálu "Nekonečná debata"):
Ano,byla to velká chyba,měla jsem vstát a protestovat.Být webovým hrdinou,je k ničemu.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2006, 15:34   #46
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
A když už jsme v tématu o úpravě psů na výstavy, tak právě Ing. Soukupová to byla, která se mi sama přiznala, že své feně dává před výstavou uklidňující medikamenty.

[.
určitě je lepší dát psovi kinedril , když v autě zvrací, než ho přivést na klubovou výstavu na ostnáči nebo ho mít doma na elektrice.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2006, 15:54   #47
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK
určitě je lepší dát psovi kinedril , když v autě zvrací, než ho přivést na klubovou výstavu na ostnáči nebo ho mít doma na elektrice.
Radku, tady jsi trochu mimo. Nebavíme se o kinedrilu ale o medikamentech, které utlumí psa aby psychicky výstavu vydržel, protože je prostě bázlivý.
Naprosto s Tebou souhlasím, že vodit psa na výstavu v ostnáči je ne zrovna dobrá vizitka majitele a mít ho doma s elektrickým obojkem aby vůbec byl zvladatelný už je skutečné zvěrstvo.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2006, 21:06   #48
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Ale ale, jak koukám se to tady opět "pěkně" rozjelo. Ale je to pořád dokola, Pavel manipuluje s údaji získanými čtením soukromé pošty a ze všeho se snaží vylhat a spoléhá stále na to, že všichni jsou hloupočcí a nemají uši a oči a nejdejbože MOZEK.
Říkám to už po několikáté: POLOPRAVDA JE HORŠÍ NEŽ LEŽ a v tom je Pavel Hanuška opravdu mistr světa.
Jakákoliv další "diskuse" tu opravdu nemá smysl.

PS.Pavle, sakra tobě ty informace z tý soukromý pošty musí tak chybět, zdá se, že ti spousta "důležitých" věcí uniká ,ale neboj brzo se to dozvíš
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2006, 22:20   #49
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Tak ještě jednou pro Pavla:

Ano, ostnatý obojek je zvěrstvo, el. ohradník a el. obojek používaný ve výcviku, také. Toto vše Pavel používá, nikde se s tím netají, nucený aport popisuje uvnitř výstavního kruhu, jsou na to svědci a tak jsem ráda, že se za člověka páchajícího zvěrstva, sebekriticky alespoň považuje!

Když tady zmíněný Pavel mluví o „medikamentech“ :0) mohl by alespoň specifikovat o co přesně šlo? Něco speciálního či zakázaného ? :0) Jestli - že nevíš, pak jsou to opět pomluvy a já to taky tak beru.
Prostě jsi špína a špína zůstaneš.
Jé a ty tvé srdceryvné řeči o Hokym a jak jsem tě zrazovala od výstav !?? To si asi z někým pleteš.! ) Podívej se do zrcadla. Nejsem takový „masér“ jako ty a majitele svých štěňat nechávám žít v pokoji..:0) Odchovala jsem něco přes 100 štěňat, žádné podmínky si nekladu a využití psů nechávám čistě na nich.
Výstavy jsou dnes hodně drahá záležitost a prakticky slouží jen k propagaci, jinak jsou k ničemu a je na každém majiteli, jestli se rozhodne své zvíře vystavit, či ne.
Pokud se mne někdo zeptá, řeknu mu co si o jeho šancích na výstavách myslím. Toť vše.
Zvířata z mých odchovů jsou zrovna tak výborná jako velmi dobrá či dobrá (je to statistika :0) a pokud někdo na výstavy chodí, tak ze své svobodné vůle a pokud nechodí, tak je to to samé.

O DKK, bludech, manipulacích a zájezdech do Polska, včetně chaosu kolem DKK uvnitř klubu, píšu článek. K vidění budou i snímky a jejich hodnocení v ČR a PL. Názor si každý udělá sám a nebude potřeba Hanušky. Článek bude zveřejněn na mých soukromých stránkách.

Otázka na závěr: Je chování současných „poradkyň“ pro pana H. dostatečně etické?
Netřeba odpovídat. Povíme si to na nějaké schůzi.
Nemám čas s tebou pokračovat ve tvých sebeukájecích internetových diskusích a napomáhat k napsání tvého 791 příspěvku :0)
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2006, 05:59   #50
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Monika
Ano, ostnatý obojek je zvěrstvo, el. ohradník a el. obojek používaný ve výcviku, také. Toto vše Pavel používá, nikde se s tím netají, nucený aport popisuje uvnitř výstavního kruhu, jsou na to svědci a tak jsem ráda, že se za člověka páchajícího zvěrstva, sebekriticky alespoň považuje!
Tady je asi každá rada drahá. Ani ostnáč ani elektrický obojek nebo ohradník k výcviku nepoužívám, to je zase jedna ze lží, které se snaží Monika o mně šířit. A kdo mně zná, ví, že to prostě pravda není. Ostatní se mohou kdykoliv přesvědčit a navštívit mne nebo cvičák, kam chodím.

Quote:
Originally Posted by Monika
Když tady zmíněný Pavel mluví o ?medikamentech? :0) mohl by alespoň specifikovat o co přesně šlo? Něco speciálního či zakázaného ? :0) Jestli - že nevíš, pak jsou to opět pomluvy a já to taky tak beru.
Samozřejmě, že nešlo o nic zakázaného. Bylo to jen dokreslení toho, že Monika se snaží skutečně VŠEMI prostředky na výstavách urvat, co se dá (vzpomínám si např. na velice trapnou scénu z roku 1999 na výstavě v Brně, kdy byla Monika vyloučena z kruhu zato, že její fena napadala ostatní a velice nevybíravě tam řvala, až ji musel rozhodčí napomenout).
Prostředky pro utlumení plachého psa před výstavou nejsou zakázány. Jsou jen unfair a svědčí o charakteru majitele takového psa.
Jinak Moniko, na Tvoje užívání medikamentů jsou také svědci, takže se z toho nevylžeš.

Quote:
Originally Posted by Monika
Jé a ty tvé srdceryvné řeči o Hokym a jak jsem tě zrazovala od výstav !?? To si asi z někým pleteš.! ?)
Nepletu a moc dobře si na Tvá slova, která mne šokovala, pamatuju. Stejně tak si pamatuju, když mi za Hokyho nabízel zájemce v Rakousku 50.000 šilinků, jak ses s údivem zeptala, proč jsem ho neprodal, když má dysplazii.

Quote:
Originally Posted by Monika
O DKK, bludech, manipulacích a zájezdech do Polska, včetně chaosu kolem DKK uvnitř klubu, píšu článek. K vidění budou i snímky a jejich hodnocení v ČR a PL. Názor si každý udělá sám a nebude potřeba Hanušky. Článek bude zveřejněn na mých soukromých stránkách.
Už se na něj těším. Doufám, že vysvětlíš, proč jsi nejprve byla rezolutně proti posuzování MVDr. Šterce, poté jsi ho hájila s nasazením života a když Tvé feně dal D, tak jsi ji přerentgenovala v zahraničí a dnes na ni chováš ? A proč jsi byla vždy proti aby se zveřejňovaly výsledky DKK ?

Quote:
Originally Posted by Monika
Je chování současných ?poradkyň? pro pana H. dostatečně etické?
Nikdo není dokonalý. Ani současné vedení není bez chyb, to přece nikdo netvrdí. Ale když už mluvíš o etice, tak dnes je vedení Klubu v rukou skutečně vedení a nikoliv dvou nebo tří lidí, kteří k sobě nikoho nepustí a o všem rozhodují i proti usnesení konferencí. V tomto směru je současné vedení, myslím, zcela v pořádku, protože je skutečně kolektivní a kolektivně rozhoduje. Co je na chovatelské komisi neetického ? To, že po mnoha letech (nepamatuji si, ale možná vůbec poprvé) je zpracován a zveřejněn chovný plán ? Jistě není dokonalý a jistě také dozná postupně změn, jak budou přibývat a ubývat chovní jedinci ale už se nic nepeče "tajně", bez kontroly členské základny. Každý se k chovnému plánu může vyjádřit a každý k němu dát připomínky. To považuješ za neetické ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2006, 11:38   #51
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

791 příspěvek byl napsán! Ha, ha, ha….. Dobrý Pavle, klaplo to ? :0)))

A pořád to samé, manipulace se slovy, upravené polopravdičky a nesmyly, věty hodné politika…

Ptala jsem se na chování „poradkyň“ vyhovuje?? :0)) Na etiku chování ty jsi expert.
A ejhle je tu chovný plán a politický rozbor… A příští rok bude dvouletka a pak pětiletka. Naopak chovný plán se mi moc líbí :0)) Akorát, že poradkyně zapomenuly, že je rok 2006 a plemeno je FCI dávno uznané. Ne, ne, ne Husák už na hradě nesedí…:0)

Hezký den všem a ty si dej prášek )).
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2006, 14:22   #52
Medcin
Junior Member
 
Join Date: Dec 2003
Location: Všenory
Posts: 14
Send a message via ICQ to Medcin
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Ani ostnáč ani elektrický obojek nebo ohradník k výcviku nepoužívám, to je zase jedna ze lží, které se snaží Monika o mně šířit. A kdo mně zná, ví, že to prostě pravda není. Ostatní se mohou kdykoliv přesvědčit a navštívit mne nebo cvičák, kam chodím.
Pavle, potkal jsem Tě všehovšudy 2x v životě - na Řípu a u Desenského. A právě u Desenského jsi měl psa na dálkové ovládáni. Ještě jsi mi ukazoval, že se s tím dají ovládat 2 psi, ale že nemáš druhý obojek.

Možná že psy takto necvičíš. Možná, že to bylo poprvé a naposledy, cos elektriku použil. Ale použil - to je fakt.

Osobně k používání ostnáčů a elektriky mám neutrální postoj - podobně jako ke sporu maso vs. granule nebo stříhat psa ano / ne. Význam těchto hádek je asi tak zásadní, jako spor o to, ze které strany se má loupat banán.
Medcin jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2006, 14:25   #53
Medcin
Junior Member
 
Join Date: Dec 2003
Location: Všenory
Posts: 14
Send a message via ICQ to Medcin
Default

Quote:
Originally Posted by Monika
Děkuji Mirce za uveřejnění fota mé krásné Arimminum Upstream :0)
To's mi zatajila, že je takhle chlupatá
Až Ciri doroste, tak Tě očekávám každý týden na luxování gauče
Medcin jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2006, 14:50   #54
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Medcin
Možná že psy takto necvičíš. Možná, že to bylo poprvé a naposledy, cos elektriku použil. Ale použil - to je fakt.
Já jsem nikdy nezatajoval, že jsem elektriku použil. Ale nepoužívám ji k výcviku. Elektrický obojek mám a pořídil jsem si ho nikoliv k výcviku ale proto abych u Nancy omezil její lovecké choutky. Já osobně si myslím, že je lepší použít párkrát elektrický obojek, než mít psa zastřeleného myslivcem.
Stejně tak jsem se nikdy netajil, že mám okolo zahrady na plotě elektrický ohradník. I v tomto případě je mi milejší kolem zahrady ohradník, než pes, který uteče a skončí pod koly automobilu.
Ani jedno nepoužívám k výcviku, jak se mi někteří lidé snaží předhazovat. Se psy cvičím zásadně na normálním jednoduchém řetízkovém obojku (ani nepoužívám jeho stahovací funkci) resp. dvojitém řetízku u Danyho.
Své psy vozím i na výstavy, nemusím jim dávat žádné uklidňující prostředky, nemusím je stříhat nebo pudrovat. Nikdy jsem nebyl vyloučen z kruhu za agresivitu nebo bázlivost psa.
A jak jsem napsal, kdo nevěří, může se kdykoliv přijet k nám podívat. Na návštěvy jsme zvyklí a zájemci o plemeno k nám jezdí poměrně často. Tak se může na vlastní oči přesvědčit, že mí současní tři ČsV netrpí, neutíkají ve strachu před cizími ani v mé přítomnosti na nikoho nezaútočí ani na vlastním teritoriu.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2006, 15:37   #55
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Já jsem nikdy nezatajoval, že jsem elektriku použil. Ale nepoužívám ji k výcviku. Elektrický obojek mám a pořídil jsem si ho nikoliv k výcviku ale proto abych u Nancy omezil její lovecké choutky. Já osobně si myslím, že je lepší použít párkrát elektrický obojek, než mít psa zastřeleného myslivcem.
Stejně tak jsem se nikdy netajil, že mám okolo zahrady na plotě elektrický ohradník.
Pro kristapána,to už fakt není možný,jak ty dovedeš slovíčkařit
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2006, 16:43   #56
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Medcin
To's mi zatajila, že je takhle chlupatá
Až Ciri doroste, tak Tě očekávám každý týden na luxování gauče
Bude po tátovi, ten tak chlupatej není. Takže jednou měsíčně bude stačit
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2006, 20:17   #57
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default Pavle

řekni mi, proč mám pocit, že celá diskuze byla celá systematicky vedena jen proti jedinému člověku, kterému má ublížit?Když se podíváš na čuby, které třeba Monika má, musíš uznat, že si dokázala dobře vybrat a když se podíváš na odchovy, tak prostě musíš vidět, že je má opravdu pěkné. Když se máte pohádat, tak se hádejte, ale kultivovaně tak, aby v tom nebyla závist, kterou z vás tady prostě cítím. Už se těším na to, až mi tady začnete psát, že jsem pod vlivem špatných osob nebo kynologických nýmandů, jak posledně Ne není to tak. Mám svůj názor, který jsem si stačil na celou věc udělat a i když nesouhlasím s nějakým zastřiháváním ocasu u sebe, tak neřeším, jestli to udělá někdo jiný. Ocas se přece stejně podle toho neposuzuje a když je pes opravdu kvalitní, tak mu nepomůže ani neublíží, ne?Mně by třeba zajímalo, jestli máš nějaký konkrétní případ toho, že se díky nezastřihávání ocasu někomu ublížilo a díky tomu třeba ten pes nevyhrál....
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2006, 21:28   #58
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Jeníku, když si celé fórum přečteš od počátku tak zjistíš, že tady nebylo cílem vést ji proti nějaké konkrétní osobě. Konfrontační tón tady zahájila Eva (Rocco) poté, co Mirka uvedla příklad (anonymně) a hned byla Evou a Monikou napadena, stejně jako další z nás.
Možná, že ses nikdy nesetkal s případem, kdy rozhodčí posuzoval nebo neposuzoval ocas ale v každém případě je to podvod. Pes se má představit tak, jak skutečně vypadá. Nebo mi tedy pověz, co je podle Tebe cílem zastřihávání ocasu ? Je to snad nějaká praktická úprava nebo jen kosmetické vylepšení vzhledu psa - tedy snaha dosáhnout lepšího výsledku ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2006, 22:37   #59
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pavle,pokud to nevadí rozhodčímu,tak nechápu,co neustále,jak kafemjelnek řešíš.Bude-li ti to vadit na konkrétní výstavě u konkrétního psa,tak podej protest.Na výstavě chce každý předvédst svého psa v co nejlepším světle a zatřižení ocasu nepatří mezi žádné zakázané kosmetické úpravy.Někomu se to líbí,jinému ne,to ja každého osobní věc.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2006, 23:36   #60
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Já bych to nazval kosmetickou úpravou. Chápu, že každý chce svého psa na výstavě v co nejlepším světle. Jestli Tě to zajímá, já bych třeba u čvčka svého psa takto nikdy neupravoval. Maximálně vykartáčoval. Ale jak říkám. Je to každého věc. Stejně rozhodčí znalý tohoto plemene, standardu a psů, který je opravdu zkušený a čvčka zná, bude hodnotit povahové a anatomické nedostatky a ty by měly především rozlišit kvalitní jedince. Navíc, výstava není přece měřítko kvality,ale subjektivní fyzické krásy. Povaha a výraz v očích si osobně myslím znamená mnohem víc!A k mému pocitu skryté války vůči Monice?Mohli jste přece najít i jinou fotku, která by ukazovala na ono zastřižení ocasu. Vybrali jste si ale čubu, který znalec snad každý musí znát! Pak se ale nediv mému rozpoložení, protože další část této diskuze tomu jen napovídala.
Jenik jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org