Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-07-2010, 12:10   #181
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

A zapomniała bym, miesiąc temu była akcja lis ( tj. zrzucaliśmy szczepiaki przeciw wściekliznie ze samolotów) to według ciebie co powinniśmy zrobić????
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2010, 12:12   #182
hubsen
Junior Member
 
hubsen's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 94
Default

Quote:
Originally Posted by Miru View Post
A zapomniała bym, miesiąc temu była akcja lis ( tj. zrzucaliśmy szczepiaki przeciw wściekliznie ze samolotów) to według ciebie co powinniśmy zrobić????
Napewno zrzucać trutkę!!
hubsen jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2010, 12:14   #183
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Salvator View Post
ONI ŁAMALI PRAWO CZY TO JEST W POLSCE NIE DO ZROZUMIENIA !!!!!!! ?
[/size][/font]
Zaraz, zaraz moment; bo zaczynasz tu forsować teorię, że spuszczenie psa ze smyczy w lesie równa się odstrzeleniu go w majestacie prawa, podczas gdy wg mnie za to należy się mandat?
Żeby psa zastrzelić w majestacie prawa, powinien on o ile mi wiadomo jeszcze nosić znamiona zdziczenia, być 200 m od zabudowań i bez właściciela.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2010, 12:16   #184
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Ponadto myśliwy ma obowiązek zabezpieczyć zwłoki, a nie wsiąść do samochodu i dać dyla. Ale co tam- to też konieczność. Nie daj boże właściciel psa będzie rościł pretensje na drodze cywilnej i co wtedy?
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2010, 12:22   #185
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

pare stron wczesniej zamiesciłam art. prawne dotyczace zwierzat No ale pan chyba ich nie zrozumiał
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2010, 12:29   #186
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Bo to jest wybiórcze rozumienie prawa. Szanowny pan sobie wybiera parę paragrafów, które mu pasują a reszta jest już zdecydowanie mniej ważna. W zasadzie nieistotna. Najlepiej ją zamazać korektorem albo jakiś mazakiem.
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2010, 12:33   #187
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

no jak dla mnie tam nic wybiórczego niema , a jesli ktos oczekuje szacunku a niema go dla innych to ja nie będę takiego kogos szanowała, nie ma mowy, ządasz szacunku to zacznij szanowac innych
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2010, 12:35   #188
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by Salvator View Post

NA BOGA i do UJA

"Co jakiś czas prasa donosi o zabiciu psów, które były puszczane luzem na spacerach pod opieka swoich opiekunów."


ONI ŁAMALI PRAWO CZY TO JEST W POLSCE NIE DO ZROZUMIENIA !!!!!!! ?
W Polsce za lamanie prawa na poziomie puszczenia psa bez smyczy czy zapalenia papierosa w miejscu publicznym, nie nalezy sie kara smierci, ale MANDAT. Od odstrzalu sa Lesnicy, a od egzekwowania prawa Sad. Mysliwi powinni reagowac tylko w EWIDENTNYCH sytuacjach, a nie w kazdej, ktora "im sie wydaje...".

Nie mam teraz czasu na szukanie, ale sporo bylo artykulow na temat odstrzeliwania psow spacerujacych z wlascicielami - nie zawsze na terenach lesnych, ale tez na polach - w okolicach Warszawy... Warto sprawdzac obie strony medalu.

P.S. Mysliwy i tak ma ze soba caly arsenal, wiec co to za problem, miec ze soba dodatkowa bron na naboje usypiajace. Skonczylyby sie wszelkie awantury i ciaganie po sadach, a niewinne psy nie zostalyby zastrzelone przez glupote wlascicieli lub mysliwych.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Last edited by sssmok; 21-07-2010 at 12:40. Reason: P.S.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2010, 12:35   #189
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by Miru View Post
no jak dla mnie tam nic wybiórczego niema
Zapewne dlatego szanowny pan Salvator zignorował cały post Jak nie miał z czego powybierać to pomazał mazaczkiem całą kartkę (monitor)
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2010, 12:40   #190
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
Szanowny pan sobie wybiera parę paragrafów, które mu pasują a reszta jest już zdecydowanie mniej ważna.
Zauważ, że tak samo będąc - jak twierdzi - miłośnikiem zwierząt wybiera te, które się kocha i te które są (cyt.) mendami i kundlami i którym należy się bezdyskusyjnie kulka w łeb.
Kocham takich miłośników zwierząt....
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2010, 12:42   #191
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by Salvator View Post
oj psiarze psiarze mentalność jak u quadowców a dysputa sprowadzona na manowce
Nie wiem w ogóle o czym pan pisze? Myśmy na tym forum już dawno przyznali, że bezpańskie psy to problem i trzeba poszukać rozwiązania. Każdy podrzuca jakiś pomysł (ciągle negowany przez pana, raczej dla zasady niż z przemyślenia). A pan dalej swoje, że każdy pies biegający luzem po lesie ma dostać kulkę, a najlepiej parę, bo za pierwszym razem rzadko kto trafia.
Więc kto tu ma mentalność quadowców?
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2010, 12:42   #192
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

jeśli w taki sam sposób uczył się o tym co wolno a co nie to ja osobiscie bała bym sie go spotkać
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2010, 12:44   #193
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

no wiesz ja radziłam panu żeby u nas jak UPA pozbył sie problemu
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2011, 11:37   #194
behemotka
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Gdynia/Glasgow
Posts: 40
Send a message via Skype™ to behemotka
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Zaraz, zaraz moment; bo zaczynasz tu forsować teorię, że spuszczenie psa ze smyczy w lesie równa się odstrzeleniu go w majestacie prawa, podczas gdy wg mnie za to należy się mandat?
Żeby psa zastrzelić w majestacie prawa, powinien on o ile mi wiadomo jeszcze nosić znamiona zdziczenia, być 200 m od zabudowań i bez właściciela.
Dokładnie. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt mój pies może sobie cały boży dzień biegać luzem po lesie, stepować, śpiewać i kręcić piruety - i żaden mniej lub bardziej zrównoważony myśliwy NIE MA PRAWA mu nic zrobić. Nieważne, czy jest bulterierem, huskym, wyżłem, czy pospolitym kundlem znalezionym na ulicy (bo, cytuję: "(...) nie pamiętam żeby w mojej okolicy zabito jakiegos rasowego psa (...)" - a co do diaska rasowość ma tu do rzeczy? ).
Puszczenie psa luzem w lesie jest złamaniem przepisu porządkowego, drobnym wykroczeniem, za które grozi mandat. Zabicie psa jest przestępstwem, za które grozi kara do roku pozbawienia wolności - lub dwóch, jeżeli czynu dokonano ze szczególnym okrucieństwem.

Mało tego. Jeżeli ten sam mój pies, jak najbardziej domowy (a nie zdziczały), połknie całe stado dzików i zagryzie lisem, też NIKT NIE MA PRAWA DO NIEGO STRZELAĆ. Owszem, ja mogę dostać taką grzywnę, że się nie pozbieram - i słusznie!, choć nie pozwalam na polowanie z całkiem innych powodów - ale każda próba zrobienia krzywdy psu jest przestępstwem.

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
Ponadto myśliwy ma obowiązek zabezpieczyć zwłoki, a nie wsiąść do samochodu i dać dyla. Ale co tam- to też konieczność. Nie daj boże właściciel psa będzie rościł pretensje na drodze cywilnej i co wtedy?
Ależ myśliwi dobrze wiedzą, że strzelając do biegnącego luzem psa na spacerze łamią prawo. Dlatego po bohatersku strzelają z ukrycia, a potem podwijają ogon pod siebie i umykają chyżo, zanim ktoś ich zidentyfikuje i jeszcze - nie daj bóg - wyciągnie konsekwencje
behemotka jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2011, 11:53   #195
behemotka
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Gdynia/Glasgow
Posts: 40
Send a message via Skype™ to behemotka
Default

Quote:
Originally Posted by Salvator View Post
Acha żeby jeszcze was rozpalić jaki czlowiek kochający przyrodę i zwierzęta nie mam żalu kiedy widzę rozjechane jenoty lisy szopy pracze norki koty kundle (puszczone samopas) gołębie Bo te gatunki tak popularne i ekspansywne zabijają to co tak kocham i staram sie chronic.
Quote:
Originally Posted by Salvator View Post
Trzeba dążyć do właściwego trofizmu selekcji pozwalającej utrzymać ta cienka granice a wszystkie nie rodzime gatunki musza być eksterminowane.

Przytoczę ci np przykład z okolic Nowej Zelandii

europejczycy przywieźli na wyspy kozy które rozmnażały się jak szalone obecnie likwiduje się obca populacje nie zgadniesz jak .

Latając helikopterem i strzelając z karabinów maszynowych

Hardcore ? co nie ale to wciaz ochrona przyrody
Quote:
Originally Posted by Salvator View Post
Leśniczówka to nie schronisko wiejskich burków które najczęściej sa odstrzeliwane
Quote:
Originally Posted by Salvator View Post
I słusznie [że "około 90% myśliwych uważa psy za mendy i coś najgorszego co trzeba zwalczać(zabijać)" - przyp. mój] psów i kotów jest miliony w niekontrolowanej populacji a zwierzyny łownej i chronionej bardzo nie wiele


dlamnie takie mendy to również quadowcy i właściciele owych biegających luzem psów
Eee... I taki osobnik biega po lesie z czymś, co zabija?

O żesz. A ja myślałam, że żeby dostać pozwolenie na broń ostrą, trzeba przejść jakieś badania w celu określenia m.in. stabilności psychicznej... Sorry, ale jeżeli ktoś taki się zakwalifikował, to równie dobrze można sprzedawać uzi w supermarkecie.

Last edited by behemotka; 06-03-2011 at 00:00. Reason: błąd w cytowaniu
behemotka jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2011, 15:36   #196
Skrzat&Bow
Junior Member
 
Skrzat&Bow's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Gdańsk
Posts: 314
Send a message via Skype™ to Skrzat&Bow
Default

to jestesmy oboje mendami. ja i moj pies. Dzieki Salvator, w koncu wiem kim jestem i gdzie moje miejsce w szeregu.
godny nastepca Linneusza..
swoja drogą chyba lubisz prowokowac, co?
Skrzat&Bow jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org