Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-05-2007, 20:42   #41
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default zase bezpapíráci

Já se z těch množitelů picnu. zase inzerují bezpapíráky. Co to je za fenu? Znáte někdo?
http://www.mushing.cz./index.php?kod...led=N&temata=N
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 11-05-2007, 21:16   #42
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

tuhle nedávno jsem viděla inzerát prodám štěňátka vlka ihned k odběru, bez PP, drobně kulhají ale nebude se to zhoršovat....

to jsem opravdu málem vykvetla....
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 13-05-2007, 21:54   #43
Marinette
Junior Member
 
Join Date: Jun 2004
Location: Plzeň
Posts: 41
Send a message via ICQ to Marinette
Default

Taky nepodporuji rozmnožování ČSV bez PP. Ale pokud je už takový pes na světě, nepovažuji ho za "mrzáka či méněcenného" jako někteří lidé, což mě velice mrzí. Myslím si, že i pes bez PP čeká na lásku svého pána a bude mu stejně oddaný jako pes s PP. A věta, že pes bez PP je mrzák, protože jeho rodiče nebyli uchovnění, se mi opravdu příčí.
A chtěla jsem sem ještě napsat, že fandím všem lidem, kteří si vzali ČSV z útulku (ať s PP nebo bez).
Marinette a Cherry
Marinette jest offline   Reply With Quote
Old 13-05-2007, 22:10   #44
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Myslím, že nikdo neodsuzuje lidi, kteří si berou psy z útulků. A nikdo tady netvrdí, že ČsV bez papírů jsou mrzáci. Problém je ten, že v ČR jsou z 99% tzv. "ČsV bez PP" potomci nemocných zvířat nebo zvířat trpících dědičnými defekty. Zase nejsme tak velký stát a ani majitelů ČsV nejsou desetitisíce, takže se víceméně vždy dá dopátrat, odkud zvíře pochází. Víme o množitelce z Brna, která množila (možná ještě množí) na feně s těžkou DKK (dědičné poškození kyčelních kloubů). Víme i o množitelích, kteří používají zvířata, která jsou plachá a proto neprošla bonitacemi. Jestli je u něčeho prokázána dědičnost, tak je to v prvním případě povaha.
ČsV mají v poměru s jinými pracovními plemeny velice benevolentní chovné podmínky. Pokud je pes zdravý a normálně socializovaný, není problém ho uchovnit. Zatím všichni množitelé, které jsme zkusmo kontaktovali jako zájemci o štěňata, evidentně lhali a vymlouvali se, že nemohou fenu uchovnit, protože nemají čas na ježdění na výstavy (výstava není podmínkou uchovnění), fena má delší uši, než je standard (delší ucho maximálně sníží známku ale v žádném případě nediskvalifikuje) nebo že fena pochází z "nadpočetných štěňat" a nedostala tudíž PP (tato praxe je zakázána již více jak 15 let a pokud vím, tak u ČsV se neuplatňovala nikdy).
Bohužel tím, že si lidé od těchto množitelů štěňata kupují, podporují jejich snahu z feny vyždímat co nejvíce potomků a tedy i peněz. Psi za to samozřejmě nemohou, ale čím více bude o tato štěňata zájem, tím více jich budou produkovat a v konečném efektu tím plnější budou útulky.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 14-05-2007, 07:02   #45
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

prave vcera mi pisal znamy, ma zaujem o stena csv. bohuzial, on "vystavy absolvovat nechce a ani ziadne akcie". preto si 19.maja ide pre stena do ciech. bez papierov. teraz cakam na jeho odpoved, pytala som sa na rodicov, som zvedava, mozno budete niekto tie psy poznat.
co ma ale viac mrzi su vyhlasenia dotycneho. pri otazke, co vie o csv bolo prve co povedal (a nebol to vtip) - tazko sa cvicia a zavyjaju. skoro ma porazilo. vraj otec mu psa vycvici, ze to nebude problem...
tu sa potom ukazuje prava povaha cloveka a jeho zaujem o plemeno. ja dobre ze denne, a casto aj denne, sedim na nete a stale si daco o vlciakoch citam, cakam uz pomaly rok na stena a on si zmysli a o mesiac ma psa? nepripraveny, o psovi vie, ze vyzera ako vlk a ze zavyja. vsetko co cital bol standard v knihe o psoch a videl obrazok... je mi z toho smutno - rozhodne - mnozenie bezpapierakov nepodporujem a predaj staniat, tada csv cloveku, ktory nema ani "paru" duplovane
leila jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2007, 00:12   #46
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Tedy abych do budoucna uklidnil ty které jsem rozpohybováním této debaty svého času asi nadzvedával. Vlčata bez pp v budoucnosti neplánuju, a svou holku hodlám (s hodně těžkým srdcem) na podzim vykastrovat. Jen doufám, že i pak zůstane pro svého druha stále přitažlivá. Vlastně jsem jen chtěl znát důvody odjinud proč ano či ne. Můj důvod je, že na svém druhém čivavákovi vidím jaké to je, když se dají dohromady povahově hodně bezva rodiče, (i když u nás to není jen genetika). Takže věčné potenciální zájemce raději směruju tam kde myslím , že by mohli dostat něco lepšího nežli bych jim byl schopen dát já. A taky je pravdou, že vyšší cena a ztížená dostupnost(těch co dokáží účelově odrazovat potenciální zájemce si vážně moc cením) přece jen o kus zvyšuje šance štěněte, na přežití a dobré živobytí. Často potkávám neuvěřitelně sebevědomé lidi kteří se chystají pořídit první čsv s tak stupidními představami, že se mi před očima spouští záznam těch nejzlomyslnějších výkonů kterými by je pravděpodobně mohli obzvláště dospívající mládežníci počastovat. Leč těm psům bych takového průvodce životem zdaleka nepřál.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2007, 10:14   #47
Evelin
Junior Member
 
Evelin's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 35
Default

Ahojte. Myslim, ze to vzdy stoji a pada na charaktere samotneho chovatela, ci uz ide o psa s PP alebo bez..
Evelin jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2007, 11:01   #48
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Ahoj, jenom bych chtěla podotknout, že fenu nemusíš kastrovat. Existuje antikoncepce, jednou za půl roku se píchne injekce a fena nehárá. Sama jsem tak řešila situaci, kdy jsem měla psa dohromady s ovčandou a majitel( můj otec) ji odmítl kastrovat.(chtěl štěňata). jedno očkování stálo asi 200kč podle váhy feny, ale nusí se očkovat přesně v termínu, s tím poradí vaterinář.
Marie
mája jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2007, 12:34   #49
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Myslím,že alternativa,kterou zvolil adrian je nejrozumější.
Pokud bude možno,nech feně odebrat pouze vaječníky,je-li děloha zdravá, může zůstat na svém místě.Sama mám tímto způsobem kastrovanou fenu.Je to fena mladá čtyřletá,kastrovaná po druhém hárání. V její případě se nepotvrdily ani prognózy o ztráte temperamentu,změně kondice a chuti k práci.Ambra je stále naprosto stejná,ostatní psi jí vnímají jako samici.
Nemusíš se bát,že fena přestane být pro psa atraktivní,pokud jsou párem - nic se nezmění.
Já sama mám psů 5,tři z nich jsou nalezenci(všichni kastrovaní) dvě čévéčka - pes a fena nekastrovaní.
Alfa pár (jestli se to tak dá nazvat ) tvoří Agar (čsv) s Ambrou.Tajga přebírá pozici té žádoucí pouze v době svého hárání.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2007, 23:04   #50
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Určitě kastrace, odebrat dělohu mne nenapadlo, ale dík za radu třeba by mě do toho mohl tlačit na místě veterinář. To už je vážně zákrok. Antikoncepce bych se asi bál. Holka totiž hárá s drobnýma přestávkama 1x4 měsíce v roce. To je další důvod. Jestli je tohle dědičné tak bych to přál málokomu. Už jsem byl takto v Praze i párkrát napaden majiteli neovladatelných vilných psů. Taky znám kastrovaného čsv který žije v páru a i tak si to s družkou spolu rádi rozdají.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2007, 19:48   #51
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

No, to je normální hárání. Všechno mezi 14dny a několika měsíci je pro ně normální... To hárání v podstaě probíhá, není s přestávkami, ty jsou zdánlivé. Ten pes, který s ní žije moc dobře ví, že ona hárá, i když třeba vidíš kapičku denně nebo ji nevidíš. Ona s tím tvým psem může i bydlet ve společném kotci, ale musíš si dát pozor, kdy fenka usoudí, že "už" Ale je fakt, že cizí psi můžou šílet, protože jim voní, ale oni neví, že to takhle trvá pár měsíců a přitom to není ještě "ten čas".
Toho pejska co s ní bydlí máš do chovu?
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 19-05-2007, 13:50   #52
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ještě tohle:
http://www.cswolfdog.cz/content/view/61/2/
mám dojem že ty články nikdo nečte a všechno se potom zbytečně probírá v diskuzích.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2007, 15:26   #53
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Náhodou jsem ten článek už četl. Hafany nemám v kotci, ale obyčejně tam kde se zrovna nacházím. Takže v noci ve svém pelechu. Jestli bude Akeenah do chovu se zjistí na podzim. No kdyby ne, svět se nezboří. Ač on je obzvláště vypečený. Ale to si snad o těch svých vlcích myslíme všichni ne?
Adrian jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org