Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-05-2009, 10:21   #1
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

My jsme si v pátek přivedli z útulku vlastní psy. Byly tam asi hodinu. Zase nějaké dobré duše, uviděli odložené zvířata uvázané v parku, s náhubkem, pod stromem a zavolali "odtahovku". To, že tam byla barevná cedule se "vzkazem" a číslem pro případné záchranáře nikoho nezajímalo. Prý začalo hodně pršet. Stalo se nám to už 3x, ale tentokrát poprvé nám je stihli odvézt. Mladé dámy z útulku též nebyly z těch které bych chtěl potkávat častěji. Některé dobročinné profese evidentně často působí jako jed na duši. Stálo to 500,- a ještě nám MP zcizili a zapřeli úvazové lanka a 3 karabiny tak za 1000,-. Zvláštní, že když necháme zvířátka kupříkladu hodinu před mraveništěm nákupních center tak se nic neděje.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 26-05-2009, 11:48   #2
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
My jsme si v pátek přivedli z útulku vlastní psy. Byly tam asi hodinu. Zase nějaké dobré duše, uviděli odložené zvířata uvázané v parku, s náhubkem, pod stromem a zavolali "odtahovku". To, že tam byla barevná cedule se "vzkazem" a číslem pro případné záchranáře nikoho nezajímalo. Prý začalo hodně pršet. Stalo se nám to už 3x, ale tentokrát poprvé nám je stihli odvézt. Mladé dámy z útulku též nebyly z těch které bych chtěl potkávat častěji. Některé dobročinné profese evidentně často působí jako jed na duši. Stálo to 500,- a ještě nám MP zcizili a zapřeli úvazové lanka a 3 karabiny tak za 1000,-. Zvláštní, že když necháme zvířátka kupříkladu hodinu před mraveništěm nákupních center tak se nic neděje.
No a proto já nikde psy bez dozoru nenechám. Ti moji jsou "hlídací" . ( pořád je hlídám :-) ) Hlavně že to dobře dopadlo
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 26-05-2009, 12:17   #3
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

No jo. Když to my musíme městské vlky brát skoro všude s sebou, protože se doma moc nezdržujeme. Ti "záchranáři" byly vždycky buďto dámy s prostorově výraznými retrívry a nebo hubené holčiny s borderkou. Já jim snad pořídím ty strašné fosforeskující ohozy co mají terapeutičtí psy. To by jim pak snad dal každý pokoj.
Když, ale oni asi nezvládají ten prázdný výraz terapeutických psů.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 26-05-2009, 13:01   #4
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
No jo. Když to my musíme městské vlky brát skoro všude s sebou, protože se doma moc nezdržujeme. Ti "záchranáři" byly vždycky buďto dámy s prostorově výraznými retrívry a nebo hubené holčiny s borderkou. Já jim snad pořídím ty strašné fosforeskující ohozy co mají terapeutičtí psy. To by jim pak snad dal každý pokoj.
Když, ale oni asi nezvládají ten prázdný výraz terapeutických psů.
To bych se zase bála, že mi je někdo zalehne
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 26-05-2009, 13:13   #5
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Právě, právě. Ten náš bručí jak prastarý plyšový medvěd jen se o něj někdo opře, natož kdyby si jej chtěl někdo nacpat pod ledviny. Ema ta je odevzdaná, že z ní jde udělat i boa pokud dotyčného zná.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 26-05-2009, 19:37   #6
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

já vždycky říkám,že arwen je výborný canisterapeutický pes,ale akorát tak do pasťáku nebo do lochu....
nikde ji nenechávám bez dozoru,radši,protože jak to tak čtu,tak lidi jsou opravdu příliš aktivní,ještě,že to nebude na Nově,jak ty nebohé psy týráte
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 26-05-2009, 22:23   #7
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Mellorn: tak zajdem dělat hromadnou canisterapii, aspoň se ušetří za maso pro psy i peníze daňových poplatníků.


Své psy mám taky strach někde nechávat. Může jim někdo ublížit, a malý skřítky by mi nejspíš i ukradli.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 27-05-2009, 17:23   #8
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Právě, právě. Ten náš bručí jak prastarý plyšový medvěd jen se o něj někdo opře, natož kdyby si jej chtěl někdo nacpat pod ledviny. Ema ta je odevzdaná, že z ní jde udělat i boa pokud dotyčného zná.

to máš pravdu už sem to zkoušela ale nechaj se, když se člověk hodně snaží. A právě si mi dal důkaz že malou nikde čekat samotnou nenechám,lidi sou blbci
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2009, 07:24   #9
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
to máš pravdu už sem to zkoušela ale nechaj se, když se člověk hodně snaží. A právě si mi dal důkaz že malou nikde čekat samotnou nenechám,lidi sou blbci
..no, malou bych nenechala nikde ať by to bylo jakékoli plemeno:-/. Je to malý, roztomilý...

Sofi nechávám jen v nutných případech a tam, kde na ni vidím (navíc, od Libušína ji tuze baví překousávat vodítko..takže mám beztak max. 5min na vyřízení záležitostí). Terén v práci nepočítám..tam ji nemá kdo ukrást..skoro
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2009, 07:59   #10
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Dayen View Post
Své psy mám taky strach někde nechávat. Může jim někdo ublížit, a malý skřítky by mi nejspíš i ukradli.
Cvičte neúplatnost psa a pak se ho nikdo odvázat neodváží, ani když má košík. Nechávat někde samotné štěně, které neumí odehnat nezvaného otravu je hazard.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2009, 11:29   #11
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

ešte šťastie, že môj pes sa nedá odviesť, aj keď ho uviažem s košíkom, s cudzím neide. aspoň nejakú výhodu to má, že cudzích nemusí... ale aj tak ho nenechávam len tak bez dozoru.
raz mi bolo poradené, nech dám psovi dole košík, tak sa k nemu nik nepriblíži, ale on je vychcanej a prehrýzol by vodítko, takže košík mať musí... no a potom si ľudia myslia, veď má košík, môžem ho hladkať,...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2009, 13:10   #12
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
ešte šťastie, že môj pes sa nedá odviesť, aj keď ho uviažem s košíkom, s cudzím neide. aspoň nejakú výhodu to má, že cudzích nemusí... ale aj tak ho nenechávam len tak bez dozoru.
raz mi bolo poradené, nech dám psovi dole košík, tak sa k nemu nik nepriblíži, ale on je vychcanej a prehrýzol by vodítko, takže košík mať musí... no a potom si ľudia myslia, veď má košík, môžem ho hladkať,...
Lidi mě celkově dostávají svým přístupem...jdu po ulici a mé zvíře si polovina kolemjdoucích tak jako mimochodem pohladí. Bez sebemenšího dotazu apod...vč. dětí s rodiči. Nedej bože, kdyby se pes po někom ohnal!
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2009, 14:23   #13
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Člověk si nevybere Když pes košík nemá, nebude nebezpečnej. Když ho má, tak zase nic moc nehrozí. V každým případě ve vlaku jedzíme v kupečku většinou sami ať už košík má nebo ne
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2009, 14:30   #14
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Člověk si nevybere Když pes košík nemá, nebude nebezpečnej. Když ho má, tak zase nic moc nehrozí. V každým případě ve vlaku jedzíme v kupečku většinou sami ať už košík má nebo ne

čím to asi bude, moc lidí se sklonama bejt v jedné malé místnústce s velkým psem není, i když to já nechápu
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2009, 14:52   #15
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
ešte šťastie, že môj pes sa nedá odviesť, aj keď ho uviažem s košíkom, s cudzím neide. aspoň nejakú výhodu to má, že cudzích nemusí... ale aj tak ho nenechávam len tak bez dozoru.
raz mi bolo poradené, nech dám psovi dole košík, tak sa k nemu nik nepriblíži, ale on je vychcanej a prehrýzol by vodítko, takže košík mať musí... no a potom si ľudia myslia, veď má košík, môžem ho hladkať,...
Já mám psy naučený, že když je přivážu a odcházím, tak prostě dám povel "hlídej". Je jedno, jestli jsou s košíkem nebo bez. Když je někdo chce kontaktovat, tak se prostě nedají a zaútočí. Samozřejmě, že vrčí a cení zuby předem, takže si to každý dobře rozmyslí. Když jsem u nich, tak se samozřejmě nechají bez problémů hladit i od cizího. Je to jen otázka výcviku.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2009, 15:01   #16
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Já mám psy naučený, že když je přivážu a odcházím, tak prostě dám povel "hlídej". Je jedno, jestli jsou s košíkem nebo bez. Když je někdo chce kontaktovat, tak se prostě nedají a zaútočí. Samozřejmě, že vrčí a cení zuby předem, takže si to každý dobře rozmyslí. Když jsem u nich, tak se samozřejmě nechají bez problémů hladit i od cizího. Je to jen otázka výcviku.
Každej vede svý psy jinak Já radši přijdu ke psovi, kterej mě vyhlíží a ignoruje, že ho někdo hladí než potom lítat po soudech, ale jak řikáš, je to otázka výcviku a výchovy.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2009, 15:33   #17
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Undertaker byl rychlejší.já se taky snažím vést čubu v přátelském duchu k lidem i psům.prostě ji nikde samotnou nenechám.nakupovat chodím bez ní a jindy ji někde uvazovat nemusím.Myslím tím ve městě,na libušíně byli psi na úvazu,ale to bylo v lese a většinou tam vždycky někdo byl i tak.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2009, 23:50   #18
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

mna kedysi ani nenapadlo, ze mi mozu psa ukradnut - uz len preto, ze sa boji a nenechala by sa chytit.. az raz som vysla z obchodu a detiska okolo a hladkaju odusu.. odvtedy kosik nedavam a uvazujem na lanko (kedze prehryznutie voditka sa naucila ako prve)
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2009, 09:59   #19
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ja moju beriem a nechavam samu ked idem nakupit. S kosikom samozrejme, lebo ona sa hned odkusne a kontroluje nakupne tasky a terorizuje suky. Hoci minule sa jej podarilo otvorit si auto zdnuka a taka radostna pribehla, no samozrejme nemozem potrestat psa ktory za mnou hned pride ked zdrhne... ale som bola rada ze po ceste ziadnu sucku nesejmula.

Ale zas niekedy ju necham aj bez kosa, ked zabudnem, vtedy sa samozrejme ponahlam a pred odchodom jej kladiem na srdce ze sa nesmie odkusnut a zatial vydrzala vzdy...

Ze by ju niekto ukradol sa nebojim, sice ju vychovavam v priatelskom duchu, ale zas sak aj ten pes ma trochu rozum... Asi pred mesiacom - dvomi mi zdrhla z dvora (za stencom) a vcera som stretla holku co ju odchytila a potom odovzdala Slobode zvierat a vraj sa nechcela nechat chytit, nekusala, ale snazila sa im utiect. Mala totiz v plane pockat si na oblubenej luke na svojho kamosa. Ale ked ju uz chytili tak cekom posluchala...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 01-06-2009, 14:09   #20
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Copak odvázat naše psy si asi průměrný milovník psů nedovolí, jenomže to je tak, že nejdřív zavolají Městskou policii a ta pak vyčká příjezdu odchytovky, no a to je pak už docela přesilovka. Náhubky jim nechávám zase z důvodu možného přiblížení malých agresorů bez vodítka a pudu sebezáchovy.
Jenom my vrtá hlavou, že když jsem v útulku zahlídnul jejich fotky které jim bleskově vyhotovili tak tam pózovaly vzorně jako nikdy na žádné výstavě. A s úsměvy jak Jaroslav Štercl.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org