Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-02-2006, 22:11   #1
livia
Junior Member
 
Join Date: Apr 2004
Location: Senec
Posts: 20
Default CSV a spolunazivanie so susedmi

Ahojte ceveckari,
uz od vzniku tychto stranok som v podstate staly citatel, ale ani teraz neviem, ci sa niekto informoval na spolunazivanie CSV a susedia...
Mozno aj ano, aj som si pozerala forum a mozno som to prehliadla, mna by totiz fakt velmi zaujimali aj nazory inych ludi, ktori toto nadherne(obcas tvrdohlave ) plemeno chovaju.
Byvam na dedine,mam dve cevecka, jednu sucku, ktora bude mat uz 10 rokov a 3 rocneho psa.
Moje psy su zavisle na rodine, tak ako aj cevecka vseobecne su, nerobia vsak ziadny bordel, zbytocne nestekaju, nevyju ani tak ako ine psy v okoli. Ale ked si zaviju, je to parada!
Ked prechadzaju ludia okolo, nestekaju, len vtedy zacnu ak pred nami zastavi auto alebo pride niekto konkretne k nam.
Zato okolite psy stekaju hlavne ked sa zotmie, akoby sa bali tmy, ked preleti mucha, vrieskaju ako blazni.
Moja suseda, ktoru by som utopila, len ked sa na nu pozriem, ma jedneho maltezaka, jedneho krizenca ratlika, ktory napada ludi a chodi pritom bez voditka a jedno stena z tychto dvoch...nehovorim o nahubkoch, to tu pouzivam len ja!
Ked moja suka, ktora jedine vtedy zacne vit, ked vie, ze z rodiny niekto odide , napr. ja na sluzobku /uz aj takej roboty som sa vzdala, takze neodchadzam často, teraz je u mna sluzobka asi 3-4 x v roku/, moja suseda ma uz priblble poznamky,ze v noci nemohli spat, chudaci, lebo sa o psov nestarame, urcite im nedavame zrat a podobne....
Som vyskoleny clovek, co sa tyka nervov, ked ma vsak niekto totalne nastve, a fakt do spiku kosti, nepoznam nikoho...
Uz sa naucila, ze som jej povedala svoj nazor, ale ona nevidi a nepocuje, len si hovori svoje. Argumenty neexistuju, len tie jej.
Ja mam velmi dobru slovnu zasobu, ale niekedy uz neviem co povedat. Nastastie, tieto incidenty su zriedkave, ale ja nenavidim slovne zrazky, mam radsej normalnu komunikaciu s ludmi, sadnime si a porozpravajme sa. U tejto kravy sa to vsak neda.
V tretom baraku je kaukazak, ktory nici nervy kazdemu, steka celu noc alebo steka susedin pes z druhej strany koli ktoremu nemozeme spat ani my...toho vsaj ona vraj nepocuje...ide jej ocividne o cevecka...
Alebo o 5 hod. rano sa prechadza so svojim muzom a so psami po dedine a steka cela dedina....no co uz na to povedat...
Najviac ma nastve, ze su tu okolo mna psy , ktori su zavreti v kotci a krutia sa dokola aby si chytili chvost, lebo su tam nonstop zavreti, ci ini su cely zivot na retazi a nepoznaju nic ine...(inac v celej dedine , ktora ma cca 850 obyvatelov nemate jedneho cloveka, ktory by choval psov, myslim tym ozaj chovatela)

Ja chodim ako mi to cas dovoli so psami von,ci idem na vystavu ci na cvicak... ale vysvetlovat to debilovi nemozem, nema to vyznam..

Velmi by ma zaujmal postoj inych ludi, vasich susedov, ake mate skusenosti... tie moje su neni tragicke, zvladnut sa to da, ale ma to stve... bola by som rada, keby ste prispeli svojimi skusenostami, ako ste sa s nimi vysporiadali mozno prave vy, ak ste takychto susedov mali.... mozno to pomoze do buducna aj inym chovatelom, ci terajsim, ci potencionalnym...
Alebo: " Mate nejaku slovnu skratku ako odpisat blbca?"
pa liv
livia jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2006, 08:56   #2
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

My bydlíme taky v domku (služebním). Nejbližší sousedé jsou cca 100m od nás. To je panelák. Hned vedle je druhý-domov důchodců. Psy nemám nevychované. Vyjou s tovární sirénou v 6.00a ve 14.00, v jejím hluku se to ztratí. Potom vyjou v neděli v 8.00 se zvonem z kostela. Přes den jsou ticho, večer a v noci blafají i na kolemjdoucího člověka. Kromě babek z důchoďáku snad nevadí nikomu. Ale chtěli bychom si koupit svůj domek a to je problém. Už přes dva roky hledám domek pokud možno bez sousedů. s velkou zahradou. Nechtěla bych mít ty samé problémy jako vy .Jenže už ztrácím naději, že takový domek najdu. Prostě všude jsou lidi.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2006, 11:41   #3
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Ahoj Hanko,
domek se najít dá - mě se to povedlo. Na samotě u lesa . Ale je problém s myslivci
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2006, 12:17   #4
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Ahojte,

vždycka bude s někým problém, protože nic nemůže jít jednoduše

My jsme se před půl rokem odstěhovali do malinký vesnice, máme sousedy z obou stran i naproti. Ale ve většině zahrad běhají psi, kteří jsou taky dost uřvaní. Naše ČSV se zatím moc hlasitě neprojevuje. Jen nás hlasitým kňučením vítá, když přijedeme z práce. Zato NO je uřvaný dost. Zatím si nikdo nestěžoval, tak uvidíme, jestli někomu rupnou nervy.

Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2006, 13:17   #5
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

No RadKKKu, tos mi pomoh
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2006, 20:01   #6
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK
Na samotě u lesa . Ale je problém s myslivci
Hm,tak ten je všude.Když potkám myslivce,nechám je vypovídat,všechno odkývu,psy připnu.Když myslivci zmizí z dosahu,tak psy zase odepnu.Vlk se nažere a koza zůstane celá.Nebo obráceně?
Jinak jsou naši psi slyšet jen v době hárání,to sousedy celkem lituju,ale musím uznat,že jsou velice tolerantní.Je to období,kdy Arag téměř nepřetržitě vyje nebo kvílí(čuby mu občas zanotují) a k němu se solidárně přidává celá ulice(16 psů).
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2006, 18:36   #7
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Ahoj, ja mam No - teda zatim (CSV chceme na podzim), ta steka stale, vadi to jen sousedum, kteri se pristehovali z mesta a nejsou asi zvykli (nechci je urazit ale vadi jim vsechno). Stavime si s manzelem dum a v sirokem okoli jsme bez sousedu tak snad bude klid. Ale taky jsme si vyslechli, ze na nas poslou ochrance zivirat protoze ji nedame nazrat, druhou stranou veci je ze po operaci zhubla o 10 kilo a ty behem chvile pribrala takze ma 40 a hlad ma porad

For Hanka: Vim o jednom statku, kde v okoli 3km neni lidska noha jen les naproti, vedle louka a pole, ale asi to mas z ruky je to za Opavou
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2006, 19:20   #8
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

To by se mi sem blbě dojíždělo do práce ) . Ale dík
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2006, 22:15   #9
livia
Junior Member
 
Join Date: Apr 2004
Location: Senec
Posts: 20
Default

Ahojte,
ja sa snazim hladat si nieco mimo dediny, len bohuzial, v okoli Blavy je to uzasne drahe a vsetko vykupene...S rodinou spekulujeme predat to co mame a odstahovat sa...Teraz byvane cca 25 km od BA a isla by som aj dalej, len keby bolo nieco vhodne..najlepsie samota,tiez patrime do tej rodiny blaznov, ktori by dali vsetko na svete za to, aby sme nemali ziadnych susedov...a hlavne aby sme mali klud.
No dufam, ze to niekedy klapne...drzim palce aj vam....
Co sa tyka polovnikov u nas, je to presno to iste, nic v zlom ale su to zelene mozgy...stielaju na vsetko co sa hybe.
No a o stekajucich rasach - to nemozem ani hovorit, to mam ako som spominala okolo seba az-az. Nikomu to vsak na verejnosti nevadi, len si sepkaju susedia, ze nemozu spat..zato moja suka, ked sa prebehla po ulici, lebo moj syn nechal otvorenu branku, ktora ludom neublizi, radsej sa im vyhne...ved salam na nich...uz som hned mala asi 5 telefonatov, ze moj vlk ! beha po dedine...a zozere asi kazdeho , kto ide okolo...
zato pes stredoaziat, ktory sa utrhol z retaze ma isiel napadnut, ci NOcka, ktore sa dostali po niekolkych rokoch konecne z kotca sa premavali po dedine a ludi nepustili cez cestu, aby presli a napadali ich..to bolo v poriadku...
no a pre tuto ludsku slabomyselnu povahu, by som bola najstastnejsi clovek na svete, keby som mohla zmiznut od ludi...myslim si, ze by to stalo za to....
pa liv
livia jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2006, 10:24   #10
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Tak vidite Livia, my máme pozemky v Devíne u Bratislavy a nemůžeme je prodat a zase nemůžeme nic sehnat tady ) .
Pak se říká, že nejlíp je psům na vesnici. Prdlajs, to jsou největší chudáci, co se nedostanou ven jak je rok dlouhý. Tedy pokud je nemají vysloveně pejskaři.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 08-03-2006, 22:23   #11
livia
Junior Member
 
Join Date: Apr 2004
Location: Senec
Posts: 20
Default

Ahoj Hanka,
co sa tyka realit v Devine nemozem posudit ci mozem helfnut, ale napiste mi na [email protected].....
co sa tyka psov na dedine...radsej sa k tomu nevyjadrujem..
pa liv
livia jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org