Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-01-2009, 17:58   #1
dalibor
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1
Default elektrický ohradník

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli máte někdo zkušenosti s elektrickými ohradníky pro čsv.
dalibor jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2009, 18:39   #2
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

Nevým zda je to totéž,ale když můj pes se rozhodl že si uloví krávu za ohradníkem ,tak ho prostě proskočil.Ale když dostal šlupku podruhé ,když chhtěl ulovit koně tak utekl hooodně daleko a ležel vykulený co se to děje.Já bych se osobně bála ,že bych měla vyděšeného psa ,který když uvidí nějakou pásku či drát ,tak bude mít z toho šok,nebo naopak to bude proskakovat .Jinak zkušenosti nemám,jen tyto.
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2009, 18:44   #3
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by dalibor View Post
Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli máte někdo zkušenosti s elektrickými ohradníky pro čsv.
Mám zkušenost jen s koňským a ten je těm mým šuma fuk. Máme ho doma a oni brzy zjistili, že pokud se ho nedotknou nosem, jen co nejrychleji podběhnou, je neškodný. Ale nečuchat
Se psím nemám zkušenost.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2009, 21:49   #4
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

S ohradníkem jakožto prostředkem omezujícím pohyb ne. Ale jednou mi čuba šlápla na spadlý drát, když pozorovala telata a nějakou dobu se pak bála krav. Už to přešlo.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2009, 22:17   #5
Lucan
Member
 
Lucan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 34
Send a message via ICQ to Lucan
Default

Kamarád používá elektrický ohradník s úspěchem. Nechová ČV, ale měl problém, že jeho "australáci" mu rozkousávali plot a dělali v něm díry aby utekli. Propletl plotem dvě pásky. První cca 10cm od země a druhou 25cm. Tet už nemá problém a psi se plotu nevšimnou a neutíkají. Taky lze nastavit intenzitu výboje a nemusí to být tak drastický. Někteří výrobci nabízí i obojky, které dávají výboj při přiblížení se např. k zakopanému "drátu / okruhu". Tento výboj se zesiluje úměrně k přiblížení se k vymezenému okruhu. Asi to není ideální k pevným hranicím do otevřeného pole, ale dá se tak uchránit třeba záhonek, nebo bazének..
Lucan jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2009, 22:49   #6
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Mám už asi 8 let a bez problémů.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2009, 08:35   #7
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Kamarádka jej má pro svojí smečku čsv. Když jsem u ní nechala fenku na krytí, tak mi jí bylo trochu líto, protože taky dostala pecku, ale druhý den už věděla, že k plotu nemá lézt. Když je tam ta elektřina, tak potom nemusí být (asi) bytelný plot. Aspoň ona jej nemá. Má takové to pletivo- síť , jao je třeba na ovce. Osobně- nevím, asi bych se toho nebála, jde jen o krátkou dobu než si pes zvykne.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2009, 01:10   #8
Lucan
Member
 
Lucan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 34
Send a message via ICQ to Lucan
Default

Na aukru jsem narazil na akci jednoho prodejce, která souvisí s tématem. Je to tam docela dobře popsaný a možná to i někomu pomůže.

http://aukro.cz/item542246491_elektr..._psi_novy.html
Lucan jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2009, 11:34   #9
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

U elektriky v plotě bych měl trochu obavu o malé děti, když si hrajou na zahradě. Je sice pravda, že i ony se naučí na plot nesahat, ale to mi přijde trochu drastické. Pro psy to může fungovat dobře, ovšem nejlepší je, tomuto problému předcházet.
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2009, 19:50   #10
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Ghost View Post
U elektriky v plotě bych měl trochu obavu o malé děti, když si hrajou na zahradě. Je sice pravda, že i ony se naučí na plot nesahat, ale to mi přijde trochu drastické. Pro psy to může fungovat dobře, ovšem nejlepší je, tomuto problému předcházet.
To není elektrický ohradník, jako u skotu, ovcí nebo koní. Který při doteku kopne každého. Na drát můžete sahat, přešlapovat přes něj, někteří jej mají i mírně zakopaný pod zemí. Pes má na krku příjmač (Obojek), který mu dá při překročení povolené hranice impuls,pokud obojek nemá nedostane nic protože nemá čím. Doporučuji přečíst si odkaz z aukra, je to tam opravdu velice dobře popsaný. Myslím, že pro psy útěkáře je to dobré řešení, ale musí si zvyknout kam může a kam ne.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2009, 20:15   #11
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Stelo, mluvíme o dvou různých typech. Ten tvůj, který funguje společně s obojkem a ten, který "kope". I takové jsou vyráběné pro psy.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2009, 20:21   #12
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Stelo, mluvíme o dvou různých typech. Ten tvůj, který funguje společně s obojkem a ten, který "kope". I takové jsou vyráběné pro psy.
Aha, tak to jsem nevěděla. Znám na trhu jen tento co funguje společně s obojkem, který "kope" jen ta zvířata s obojkem. Nevím jestli bych si někdy pořídila, ten druhý, bála bych se abych taky nedostala někdy prdu . reagovala jsem, protože ohradník, který je nabízený v odkaze na aukru je právě tento co myslím.

Last edited by Stela; 04-02-2009 at 20:24.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 05-02-2009, 10:10   #13
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Je tu někdo, kdo používá ten typ s obojkem? Chtěla bych vědět, jak vám to funguje, my máme el. obojky klasické, pokud jsou psi těsně po línání, tak fungují bezchybně, v plné srsti se na ně nedá spolehnout...
__________________
Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 05-02-2009, 23:21   #14
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

On ten ohradník co tě praští při dotyku zas takové rány nedává. To by ti nikdo nepovolil, kdyby hrozilo, že tě to zabije. Možná úplně malé dítě by to trochu "pocuchalo", ale životu nebezpečný to určitě není. Aspoň jsem o tom přesvědčená.
K tomu ohradníku s obojkem: slyšela jsem o psech, kteří se ten impulz naučili ignorovat. A taky o psech, kteří uměli sakra dobře rozeznat, jestli mají zrovna "kopací" obojek nebo obyčejný.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2009, 14:38   #15
Spajna
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Location: Palkovice,okr. Frýdek-Místek
Posts: 56
Default

Zdravím,
nemohl by mi někdo doporučit nějaký typ el. ohradníku? Např. jaký používáte vy a kde jste ho pořídili? Potřebovali bysme ho natáhnout nad pletivo, ať přes něj vlčoun neleze. Děkuji
Spajna jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2009, 14:49   #16
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Mrkni na http://www.kamir.cz/c70-cz-sestavte-si-ohradnik. Druh zvířete je ovce, kozy a ostatní, doporučuju plastové lanko co nejvýraznější barvy (já mám oranžovo bílé). V žádném případě nedoporučuju zdroj na baterky, ale jen a jen do sítě.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2009, 15:03   #17
Spajna
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Location: Palkovice,okr. Frýdek-Místek
Posts: 56
Default

Supr, díky za tak rychlou reakci, stránky jsou supr. Akorát ten zdroj je nějaký silný ne? Teda jestli jsem to dobře pochopil, technik nejsem vůbec.
Spajna jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2009, 18:24   #18
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Co myslíš výrazem "silný" ???
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2009, 18:31   #19
Spajna
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Location: Palkovice,okr. Frýdek-Místek
Posts: 56
Default

Myslím tím, že jí to dá strašnou ránu, ne? Jaký ten zdroj mám vybrat nevím.
Spajna jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2009, 18:33   #20
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Slyšel jsi někdy výraz "měkký zdroj" a "tvrdý zdroj" ? Kdyby to nedalo ránu, tak by to bylo k ničemu. Ale není rána jako rána, tohle není životu nebezpečné ani pro člověka, ani pro psy.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org