Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Adopcje

Adopcje Psy szukające nowego domu: rasowe wilczaki, ale i "wilczakopodobne" psy z polskich schronisk....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-06-2011, 16:33   #1
ulvhedinn
Junior Member
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 4
Default Sunia mix (?) Wrocław w pilnej potrzebie.

Sunia ma na imię Ksenia. Od prawdziwego wilczaka jest drobniejsza, ale na żywo podobieństwo jest znaczne.

Suczka od ponad półtora roku przebywa w DT. Trafiła tam po zwrocie z nieudanej adopcji... Początkowo była potwornie lękowa, na widok obcej osoby potrafiła zrobić kupę pod siebie..... teraz jest lepiej, ale nadal to dość problemowy pies.

W tej chwili na obcych "zwykłych" nie reaguje, ale potrafi basowym głosem obszczekać kogoś, kto wyda jej się podejrzany. Znajomych wita wylewnie i radośnie. Dość szybko adaptuje się do nowych sytuacji. Umie jeździć autem. Raczej nie niszczy w mieszkaniu, ale zdarzają jej się wpadki czystościowe....

W czym problem?
Otóż Ksenia wraz z dorastaniem postanowiła poustawiać pozostałe suki (3). Kulka i Nuka poddały się bez oporów, ale Tania nieustannie prowokuje Ksenię- i spięcia bywają bardzo poważne, a co gorsza Tania odreagowuje na Kuli. Suczyska już nie raz były szyte, Tania miała szyte ścięgno.
Wobec ludzi Ksenia jest uległa i zupełnie pozbawiona agresji.

Dom tymczasowy niezupełnie sobie radzi z suczkami, izolowanie w niewielkim mieszkaniu też jest bardzo trudne.

Myślę, że im pilniej Ksenia znajdzie doświadczony DT lub DS tym lepiej- im dłużej jest w dotychczasowym domu, tym bardziej utrwala złe nawyki.
Co mogę dodać- wobec moich suk, Kraksy i tymczasowiczki Heleny, znacznie od niej większych, Ksenia prezentowała pełną uległość. Niestety mam też w domu dwie maleńkie sunie, oraz koty i nie mogę zaryzykować wzięcia panny na DT.







...co jeszcze? Suka łądnie potrafi się skoncentrować na zabawie i szkoleniu, więc gdyby ktoś z nia regularnie pracował, to efekty powinny być szybko widoczne. Jest wychowana w mieszkaniu, więc kojec raczej odpada, byłby takim szokiem, że mozna by stracić dotychczasowe postępy. Ładnie aportuje, jest bardzo ruchliwa, lubi pływać.
ulvhedinn jest offline   Reply With Quote
Old 09-06-2011, 19:04   #2
ulvhedinn
Junior Member
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 4
Default

Proszę pomóżcie w szukaniu DT.... w miarę możliwości postarmy się zorganizować transport.
ulvhedinn jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2012, 12:44   #3
ulvhedinn
Junior Member
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 4
Default

Sytuacja Kseni jest dramatyczna.
Napięcie między psami było coraz większe, niestety pewnego dnia pod nieobecność opiekunki Ksenia zagryzła Tanię W związku z tym Ksenia nie mogła dłużej przebywać w DT. Obecnie jest w hoteliku, w kojcu. Niestety Ksenia potwornie tęskni za człowiekiem, demoluje swój kojec, z budy zostały drzazgi, wyrwała pręty z kojca.
Doszło też do ataku na psa na spacerze, wiec ma mniej spacerów, bo muszą być indywidualne- obecna opiekunka obawia się zabierać Ksenie z innymi psami.

BARDZO pilnie potrzebny doświadczony opiekun- suka ma niewiele czasu na znalezienie czegokolwiek- inaczej obawiam się że będzie przerzucana zmiejsca na miejsce, a w końcu zostanie uśpiona jako pies nieadopcyjny i nie rokujący......
ulvhedinn jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2012, 18:26   #4
erendil
Junior Member
 
erendil's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Ostrzeszów
Posts: 137
Default

Szkoda suni, sama mam psiaka ze schronu ale z Tarą nie było większych problemów, popytam wśród znajomych, wrzucę na FB... niestety nic więcej nie mogę zrobić. Gdzie ona jest jeszcze ogłaszana?

OK już znalazłam na dogomani śliczna mała

Last edited by erendil; 15-03-2012 at 19:00.
erendil jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2012, 04:18   #5
ulvhedinn
Junior Member
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 4
Default

Pytaj, pytaj, im więcej osób wiem tym większa szansa na uratowanie Kseni....
ulvhedinn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org