Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-01-2011, 07:26   #1
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default Natrzena slacha?

Zdravim,

vcera zvecere jsme sly na prochazku asi 7 km a ve vlaku zpet jsem si vsimla,ze tak nejak zvlastne leha a kdyz jsem ji prohmatavala pravou predni,tak vypiskla,ale zlomeneho nema asi nic,to by vyvadela asi vic a jinak. No,nekulha,ale chodila vecer divne,hlavu svesenou a kdyz si lehala,tak si vypiskla,ze ji to boli. S pritelem jsme ji zkouseli prohmatat,kde presne to misto je,ale pri slabem dotyku se ohanela,jakoze to fakt boli.Chci ji dneska nechat klidovy rezim,ale zajima me,jestli mam kdyz tak zitra valit na ortopedii.Nevim totiz,jak se takove prihody hoji nebo nehoji samy a kdy je nutny zasah odbornika.Mohla spatne doslapnout nebo tak,protoze v lese se nekam bezela podivat,musela jsem na ni cekat a bylo uz sero,tak je mozne,ze spatne doslapla...a rano chodila jen co noha nohu mine,ani nechtela blbnout ve snehu,tak to asi neni uplne OK,v noci si trochu kvikala ze spani a nez si nasla vhodnou polohu,tak to taky trvalo. diky za rady,pripadne uklidneni
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 24-01-2011, 20:22   #2
Beruska
Junior Member
 
Beruska's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 47
Send a message via ICQ to Beruska Send a message via Skype™ to Beruska
Default

Ahoj, ja bych urcite vyrazila za vetem. Vse prohmata, skoukne, a doporuci co dal. Hlavne pokud sama pises, ze jeji chovani neni normalni. Pokud to ma "natazeny", tak to odezni samo. Pokud to ma natrzeny, tak to samo nesroste (bez poradne fixace) a v krajnim pripade je moznost, ze se to pretrhne. Mimo jine je to pro ni velmi bolestive. My bohuzel zkusenosti s pretrzenou slachou mame - nic prijemneho Byli jsme na operaci, pak 2 mesice fixace-vyhlidka ze nebude behat a pravdepodobne celozivitne kulhat. Slacha se znovu utrhla v prubehu hojeni (spatne provedena fixace), nicmene pacicky behaji, nekulhaji a jsou moooc spokojene. Jen si obcas nekdo vsimne, ze ma delsi jeden prst.
Beruska jest offline   Reply With Quote
Old 24-01-2011, 20:28   #3
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

tak dnes jsem prisla domu,ani po me neskakala,sla jsem ji jen vyvencit a to sla zase jen tak co noha nohu mine,ale zadne kulhani. Doma jsem ji prohmatala nozku,uz vubec nekvikala,ted tady spi v kuchyni.Ale chova se divne,je zadumciva.Lezela na predlozce u vany,kdyz jsem se koupala,to bezne nedela a je takova cela bez nalady.Vcera si na tu nozku nechtela nechat skoro vubec sahnout,tak me uklidnuje to,ze dneska se nijak netvarila,ze ji to boli.klidovy rezim ji asi prospel....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 24-01-2011, 20:47   #4
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Mellorn, z toho co jsi psala do mailu i sem, tak už by měl stačit jen klid. Pro jistotu nožku prohmatej i zítra a když se nezhorší, tak už nikam nemusíte. Taky si holky vyberete co jen jde... jsem ráda, že už je to lepší, úplně jsem se lekla.
Možná fakt zkouší i to, že si jí víc všímáš.

Hani, vy jste ale měli tu nohu propíchlou od drátu, ne? Pamatuju že jsme se o tom kdysi bavily na vycházce. Kdybys o tom prstu nemluvila, nikdy bych si toho u Brenny asi nevšimla.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2011, 11:53   #5
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

tak arwenka uz byla rano dobra,nozka ok,dokonce se pokousela uz i skotacit. Ale bylo mi od zname doporuceno abych ji aspon tyden nechala v klidu a prochazky,kdyz tak na voditku,coz jsem teda zvedava,jak zvladneme.ona sice neni nejaky megahyperaktivec,ale rada se probehne se znamyma pejskama nebo jen tak na prochazce. Nemate nahodou nejake tipy jak doma zabavit nudiciho se vlka? neco schovavat mozna,aby hledala,par cviku za pamlsek,ale jinak me uz nenapada nic...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2011, 15:28   #6
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Můj doma nudící se vlk hlídá z okna nebo "loví" kocoura Pokud zrovna nekrade v kuchyni věci a nenosí je do obýváku.
My jsme doma už téměř 2 měsíce díky mému úrazu, takže týden určitě Arwen zvládne :-)
Jinak jediné co Bolta zabaví samo o sobě jsou pamlsky v uzavřené hračce
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2011, 14:36   #7
Beruska
Junior Member
 
Beruska's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 47
Send a message via ICQ to Beruska Send a message via Skype™ to Beruska
Default

Tak my kdyz se doma nudime, tak hazime balonek z mistnosti do mistnosti - ovsem to moc nesplnuje klidovy rezim. Osvedcena je spousta velkych kosti na hlodani nebo ucit nove cviky poslusnosti-zabavi to mozek.
Brene se ta slacha pretrhla po propichnuti tupym predmetem (bud drat, neco spicateho, nebo usitipek ledu). Krvacelo to, bylo to silne bolestive a na první pohled bylo videt, ze to neni v poradku. Takze pokud uz nastalo zlepseni a fenulku uz nic neboli a je veselejsi, tak jen hlidat, klidovy rezim v ramci moznosti a verim, ze vse bude brzo OK
Beruska jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org