Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-01-2012, 15:20   #21
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ania, dam Ci na priva namiar na moja przyjaciółkę, która to ma od lat przy kilku sztukach dużych psów- podpytasz i będziesz wiedziała Poza tym...remember Bieszczady
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2012, 15:43   #22
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Ania, dam Ci na priva namiar na moja przyjaciółkę, która to ma od lat przy kilku sztukach dużych psów- podpytasz i będziesz wiedziała Poza tym...remember Bieszczady
o, fajnie, interesuje mnie odpowiedni dobor mocy do wielkosci i futra mojego psa. Coby nie przesadzic w zadna strone
anula jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2012, 16:07   #23
maria
Junior Member
 
maria's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
ale ja pytalam o pastucha, a nie o obroze elektryczna...
to jest właśnie elektryczny pastuch... tak to nazywają na stronie dystrybutora
http://www.elektrycznypastuch.pl/?pl...f-3004xw-20,13
składa się z kabla i obroży elektrycznej.

chyba nie chodzi Ci o pastucha dla krów, gdzie pies dotykając drut z prądem zostaje kopnięty?
maria jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2012, 22:45   #24
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by maria View Post
to jest właśnie elektryczny pastuch... tak to nazywają na stronie dystrybutora
http://www.elektrycznypastuch.pl/?pl...f-3004xw-20,13
składa się z kabla i obroży elektrycznej.

chyba nie chodzi Ci o pastucha dla krów, gdzie pies dotykając drut z prądem zostaje kopnięty?
chodzi mi o tasme raczej niż drut, ktorą pies WIDZI WYRAŹNIE na codzien, i po JEDNYM przypadku użycia pamięta, że zbliżanie się do tego ogrodzenia jest be. Taką lekcję - skuteczną - odebrał w Bieszczadach. Nie probowal isc na owieczki naszej gospodyni powtórnie. Osobiście myślę, ze takie doświadczenie jest lepsze niz stały obiekt na szyi robiący czasem kuku, a którego zależności z uczynkiem nie jest za bardzo w stanie skojarzyć.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2012, 22:53   #25
jagoda_n
Junior Member
 
jagoda_n's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kłodzko/ Ząbkowice Śl.
Posts: 95
Default

my mamy takiego pastucha co kopie prądem gdy dotknie się linki. kopnięcie jest dosyć nieprzyjemne, miałam okazje sie kilka razy przekonać na własnej skórze :/ ale nie jest to raczej nic co mogłoby zrobić psu krzywdę. nie wiem jakiej mocy on jest, popytam męża.
na początku mieliśmy takiego pastucha z obrożą, gdy pies zbliżał się do linki to obroża najpierw piszczała, a później kopała. tylko wyglądało to tak, że Dark piszczenia się nie bał, więc pół dnia pod siatką przesiadywał, obroża cały czas piszczała, aż w końcu bateria się wyczerpywała i pies brał się za demolkę linki i siatki więc tak średnio jedna bateria wystarczała na jeden dzień :/ a baterie do obroży dość drogie, bo jakieś nietypowe... a sama obroża też jakaś tandetna była i pod koniec jej żywota cały czas piszczała, bez względu na to czy była nowa bateria czy stara. więc ja tego nie polecam...
za to jesteśmy bardzo zadowoleni z tego pastucha, którego teraz używamy, pies został ze 3 razy kopnięty i już się nie zbliża, skończyło się rozrywanie siatki i uciekanie na wioskę.. boję się tylko, że Dark kiedyś wykombinuje sobie, że przez siatkę da się przeskoczyć :/ :-D
__________________
Jagoda, Łukasz i Dark Srdcerváč
jagoda_n jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2012, 23:08   #26
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by jagoda_n View Post
boję się tylko, że Dark kiedyś wykombinuje sobie, że przez siatkę da się przeskoczyć :/ :-D
No, jak mu pastuch siurka popieści to mu się odechce skoków wzwyż
anula jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2012, 01:47   #27
maria
Junior Member
 
maria's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default

no to taki drut kopiący by sie i u mnie przydał, bo tak jak u Jagody, to z obrożą nei spełniło swojego zadania, tylko narazie mam metalowe ogrodzenie, to chyba byłby problem? chyba całe by kopało i musiałabym jakoś izolować?
Anula, a może te paski są jakoś odizolowane z jednej strony, skoro mówisz o taśmie? coś takiego mnie również by interesowało.
maria jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2012, 05:24   #28
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by maria View Post
no to taki drut kopiący by sie i u mnie przydał, bo tak jak u Jagody, to z obrożą nei spełniło swojego zadania, tylko narazie mam metalowe ogrodzenie, to chyba byłby problem? chyba całe by kopało i musiałabym jakoś izolować?
Anula, a może te paski są jakoś odizolowane z jednej strony, skoro mówisz o taśmie? coś takiego mnie również by interesowało.
Drut albo tasme mocuje sie w uchwytach, ktore sa mocowane do np. slupkow. Nie dotyka wtedy siatki. Uchwyty sa z nieprzewodzacego materialu (plastiku), tak wiec ogrodzenie samo w sobie nie kopie, tylko tasma/drut, rozciagniety w danym jego miejscu - na dole, na gorze lub na dowolnej wysokosci ogrodzenia.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2012, 08:37   #29
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

My mamy taśmę rozciągniętą na wysokości 30 cm i 60 cm od ziemi i tak jak pisalam wcześniej skuteczne rozwiazanie i teraz jak psy mają 10 i 6 lat w zasadzie dla nich niepotrzebne i częśto prąd wyłączony a same taśmy wystarczają. Chyba że jak to mówią na wsi gdy jakaś suka ma cieczkę że jest psie wesele i schodzi się cała ferajna lub sąsiadka wypuści kury. Trzeba pamietać aby linki nie zarastały trawą czy aby nie były w krzewach.
Co do Bieszczad Gaga to zdecydowanie masz rację.
Pozdrawiam
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2012, 13:45   #30
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

obroze probowali moje znajome z owczarkami, i nie udalo sie bo pies robil duuzy wdech i sedl cala sila naprzod jasne kilka sekund jemu to bolalo ale kedy przekraczal linie kontaktu mogl isc gdzie chcial to obroza jej nie pomogla bo pies znal ze jesli szybko to uda sie
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org