Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Sport & trénink

Sport & trénink Českoslovenští vlčáci jako pracovní psi - jak cvičit, jak učit nové prvky, informace o soutěžích a zkouškách a výcvikových seminářích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-11-2006, 10:46   #21
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default něméj hafan

Ja mám taky nemého hafana je mu 5 měsiců a ač se snažím ho i dráždit jidlem nedostanu z něj ani píp. Může se u toho přetrhnout jak skáče aby dobrotu dostal ale ani po dost delší době ani hles nebo opravdu jen slabounce zaknourá.
Slyšel jsem ho vyštěknout jen parkrat a to bud nekde v lese na neco neznameho nebo na hafany a to bych zrovna nerad podporoval.
Snad to přijde až s věkem, a když ne tak se taky nic nestane že?

Láďa
samak jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2006, 11:40   #22
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Pamlsek je evidentně slabé lákadlo. Doporučil bych ti nechat jí trochu o hladu a zkusit voňavé hovězí masíčko, dokud neštěkne nic nedostane, uvidíš jak rychle to pochopí. Při nácviku štěkání přes krmení nezapomínej na posunek - zdvižený ukazovák. Je to o tvém citu odhadnout situaci a nezoufej když se ti to nepovede napoprvé. Naši hafani většinou bleskurychle pochopí co od nich chceme, horší je že jsou spořivý a nic nedělaljí pro nic za nic...
Ahoj Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2006, 13:24   #23
Jazzinka
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 74
Default

Můj pes štěká v pohodě, stálo mě to asi kilo šunky. pár dní dostával šunku i za klapaní hubou bez štěkání (říkam tomu chytání much), pak za jakýkoliv zvuk - písknutí, zaskučení atd. A asi po týdnu usilovné práce to pochopil a začal štěkat. Sice na povel štěkěj vříská spíš jak jezevčík než jako 40 kg hovádko, ale na zkoušku to stačí. A na figuranta už štěká normálně.
Hlavně nejdřív odměňuj jakoukoliv snahu vyloudit zvuk a pak teprve trvej na štěkání.
Jazzinka jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2006, 13:35   #24
Trepifajxl
Junior Member
 
Trepifajxl's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Černá Hora
Posts: 28
Default

Quote:
Originally Posted by Jazzinka
Můj pes štěká v pohodě, stálo mě to asi kilo šunky. pár dní dostával šunku i za klapaní hubou bez štěkání (říkam tomu chytání much), pak za jakýkoliv zvuk - písknutí, zaskučení atd. A asi po týdnu usilovné práce to pochopil a začal štěkat. Sice na povel štěkěj vříská spíš jak jezevčík než jako 40 kg hovádko, ale na zkoušku to stačí. A na figuranta už štěká normálně.
Hlavně nejdřív odměňuj jakoukoliv snahu vyloudit zvuk a pak teprve trvej na štěkání.
No tak za to už dostala odměn až až. Piští krásně, ale neštěká. je to asi otázka času a trpělivosti. Máte ji při tom u nohy a přišlápnete vodítko, nebo ji přivážete a jdete k ní zepředu?
Trepifajxl jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2006, 16:32   #25
Jazzinka
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 74
Default

Já ho to učila nejdřív doma na volno u lednice, pak venku z předsednutí a až nakonec doma a venku u nohy.
Jazzinka jest offline   Reply With Quote
Old 13-01-2007, 14:41   #26
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

ježiš štěkat ja jezevčí to musí bejt krásný
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2007, 13:46   #27
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Trepifajxl
Zdravím všechny majitele těch našich vlků. Psal jsem na formu o radu jak naučit štěkat svýho psa na povel. Samozřejmě mu nabídnout něco co moooc chce...salámek chtěla, ale nikdy tak moc aby štěkla.
A pak přišla ta slavnostní chvíle. Moje drahá polovička zkusila čokoládu.
A výsledek se dostavil ))))
Takže pokud máte stejný problém zkuste čokoládu...
P.S. Předpokládám, že čokoláda není nijak škodlivá.
Ondra a Becky
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2007, 20:28   #28
Jana_Schubertova
stín vlka
 
Jana_Schubertova's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vlčnov
Posts: 56
Send a message via ICQ to Jana_Schubertova
Default Čokoláda pro psa

Tak vám nevím, jestli je to ta pravá odměna, nehledě k tomu, že mnohý pes po čokoládě ani neštěkne :-). Zajímavý článek k tomuto tématu zde : http://www.mujpes.cz/clanky.php?id=179 . Jana
Jana_Schubertova jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2007, 21:23   #29
De.Lorche
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Louny
Posts: 26
Default

Článek je opravdu zajímavý. Je v něm dostatečně jasné, že psa nemám vykrmovat čokoládou. Čili nic se nemá přehánět.
Ale pokud dám jednu nebo dvě kostičky za hodně hodně dlouho, tudíž v minimálním množství nemělo by to vadit...
De.Lorche jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2007, 22:26   #30
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

lidičky,pokud tedy čokoládu tak kupte ve zverimexu čoko pro psy,voní stejně jen je pro ně zdravějĹĄí
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2007, 05:10   #31
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

hmm a co tvrdenie ze kakao je pre psy toxicke?
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2007, 10:12   #32
Trepifajxl
Junior Member
 
Trepifajxl's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Černá Hora
Posts: 28
Default Re: Čokoláda pro psa

Quote:
Originally Posted by Jana_Schubertova
Tak vám nevím, jestli je to ta pravá odměna, nehledě k tomu, že mnohý pes po čokoládě ani neštěkne :-). Zajímavý článek k tomuto tématu zde : http://www.mujpes.cz/clanky.php?id=179 . Jana
Myslím, že malé množství jí nemůže ublížit. Pamlsek dávám jen opravdu za perfektní provedení. Navíc jsem ještě neviděl, že by někdo otrávil psa čokoládou. Domácí psi jsou většinou tak 5kg težcí a velikostí taky zdaleka nedosahují ČSV a nic jim není, i když je páníčci ládují vším možným. Tedy v uvozovkách, samozřejmě. :P
Jde mi o to, že jsem, zkusil už snad všechno a tohle pomohlo.
Zkusím tu psí čokoládu.

Ondra a Becky
Trepifajxl jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2007, 00:07   #33
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Quote:
Originally Posted by Mackie
hmm a co tvrdenie ze kakao je pre psy toxicke?
ano to je,ovšem pravda že jen při pravidelném podávánía dlouhodobě, tam jde taky o to že dnešní čoko obsahují víc cukrů než kakaa a pes se zkaženými zuby co nemůže žrát je mrtvý pes,navíc to dráždí psí žaludek protože psi v přírodě zrovna čokoládu nežerou...proto ta psí čokoláda-málo kakaa minimum cukru a jiných zatěžujících látek
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2007, 12:45   #34
De.Lorche
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Louny
Posts: 26
Default

Moje babička měla 20kilového psa, jednou do týdne mu dávala velkou tabulku čokolády (starším lidem se špatně vysvětluje, že to neni pro psa dobrý - dělají že to neslyší ). Pes se dožil 18 let, neměl problémy se zaludkem, ani zubní kámen neměl, celou dobu byl v perfektní kondici...
De.Lorche jest offline   Reply With Quote
Old 02-05-2008, 15:04   #35
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

K stekaniu.. akym sposobom by som mohla vyuzit nasledujucu situaciu? Moja sucka je tiez nema, obcas odvrci ked na nu vybehne nejaky pes, ale to len tak pre formu, no najlepsie vykony podava, ked k nam pride postarka alebo bratranec alebo ujo.. najezi sa, zavrci, a ked si dovolia povedat, ze "ahoj moja" tak spusti brutalny brechot. Popravde sa ju skor snazim drzat spat, lebo aj ked je po sidlisku znama ako Forest Gump (radsej utecie ako nieco ine), neriskujem, ze do niekoho doma skoci..

Kedysi pri jedle brechala, ak niekto zazvonil pri dverach, ale po tyzdni bolo z povelu stekaj len to, ze pribehla ku dveram, to stekanie jej nedoslo
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 02-05-2008, 21:15   #36
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Mackie View Post
Kedysi pri jedle brechala, ak niekto zazvonil pri dverach, ale po tyzdni bolo z povelu stekaj len to, ze pribehla ku dveram, to stekanie jej nedoslo

To je nedůsledností a nedotažením cviku. Doporučuji navštívit cvičák a poradit se s trenérem.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 02-05-2008, 23:49   #37
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

na cvicaku nemaju pre mojho bojka csv pochopenie a ocividne ani nervy, jedine odpoved "zozen si normalneho psa" preto hladam radu tu
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 03-05-2008, 06:42   #38
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Mackie, radu tady jistě najdeš, ale nečekej, že přes internetovou diskuzi vyřešíš problémy, které se svým psem máš. Mnohdy jsou pouhé rady kontraproduktivní, protože prostě jedna věc je o výchově číst a druhá je ji aplikovat v praxi. Pokud tedy nemáš skutečně vůbec žádnou možnost možnost navštívit nějakého zkušeného trenéra (přece na Slovensku neexistuje jen jeden cvičák), pak doporučuji zajet na některou akci ČsV, kde Ti jistě rádi poradí.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-05-2008, 19:37   #39
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

No ja mam pocit ze niektore CVcka proste stekanie povazuju za brutalne neslusne vyrazivo a to s predsa na panecka nehovori !!! Moju prvu suku som mohla drazdit jedlom, kolko som chcela, pomaly sa stavala na usi, ale vydat zvuk ju nenapadlo... Pritom na figuranta vrcala a ked jej kukal do oci tak aj stekala... Frei je ina, ukecanejsia, a asi pomohlo aj to ze je v koterci, takze ked som jej pred nosom mavala surovou hovadzinkou, predsa nejaky ten zvuk vydala. Teraz vie stekat na povel, ale tiez sa vie tvarit velmi natvrdlo, a ak zrovna chce viac behat ako mlsku, tak nezasteka ani zasvet.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2008, 21:10   #40
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

Můj pes štěkal na svůj odraz v okýnku ,tak jsem si ho zkrátila ,dala před něj pamlsky a říkala mu povel štěkej ,po chvíli to pochopil a štěkal jen na ty pamlsky.Ale většinou taky jen otvírá tlamu ,nebo štěká vysokym tonem.
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org