Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Sport & trénink

Sport & trénink Českoslovenští vlčáci jako pracovní psi - jak cvičit, jak učit nové prvky, informace o soutěžích a zkouškách a výcvikových seminářích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-08-2008, 08:58   #1
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default Běh u kola

Zdravím všechny... chtěla bych poprosit ty, kdo berou psa ke kolu, o rady ohledně vhodné zátěže na začátek. Jak jste začínali? Jde mi o vzdálenost, rychlost. Povrchy mám vyřešené, co nejméně asfaltu, to je mi jasné. Jak jste postupně zátěž zvyšovali?
Předem děkuji za každou odpověď
__________________
Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 28-08-2008, 09:58   #2
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Ahojky naše Affi někdy kolem 7 měsíců okusila kolo prvně, pochopila hnes jak se běhá a že se nemá motat pod kola, to jsme jeli asi 3 km, teď když se mi chce tak jedeme asi 10 km k rybníku, na delší štreky nemám (já) fyzičku ani čas. Orychlost jsem se nikdy nestarala protože se málokdy stane že by pes byl za mnou většinou se žene jako vítr, protože to miluje a vleče mě za sebou protože ji nestíhám, na psu uvidíš jestli ho to ještě baví nebo ne. Zkoušej a ono to půjde
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 28-08-2008, 15:44   #3
Wolf.Angel
Shinigami キバ 。Kiba
 
Wolf.Angel's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Břeclav
Posts: 60
Send a message via MSN to Wolf.Angel Send a message via Skype™ to Wolf.Angel
Default

my jsme zatim jeli tedy jenom tak dvakrat,vetsinou chodime pesky, a to jsem ho doslova a do pismene táhla já, a nedokazal pochopit kam ze ho to tahnu a ze ma dokonce behat
Snad brzo pochopi ze me ma tahnout...musime vic jezdit,ale my prave zadsi chodme peskobusem
__________________


Síla bez viny, láska bez pochyb, není to špatné být vlkem....

Wolf.Angel jest offline   Reply With Quote
Old 28-08-2008, 18:51   #4
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

My kolo zvládáme často a běžně. Ale nechtěla jsem to tu rozebírat. Mrkni se Tyno do historie diskuze, kolo se tu probíralo...Loni?
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 28-08-2008, 21:02   #5
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Pes by neměl táhnout Tebe, ani Ty jeho. Měl by se naučit klusat - ne cválat - na prověšeném vodítku. Pokud bude pes táhnout (dopředu nebo dozadu), hrozí že si při větších vzdálenostech může strhnout tlapky. Ve cvalu se zase rychleji unaví. Začal bych tak 5-ti kilometrovými "cyklovycházkami" rychlostí cca 8 až 10 km za hodinu. Postupně můžeš zrychlovat, ale jen než pes začne cválat. Aby pes klusal rychle a neměl tendence jít do cvalu, to chce trénink. Jestli chceš trénovat na ZVP, tak na čtyřícítku stačí, když dáš tak do 10 km jednou až dvakrát týdně během měsíce před zkouškami, ale týden před nimi ho nech v klidu. Stačí natrénovat rychlost tak 15 - 16 km/h, na výbornou Ti stačí průměr 13 km/h, na dobrou 10 km/h.
Osobně bych bral ke kolu jen dospělého psa, min. 12 měsíců starého a to ještě jen na velmi krátké projížďky (jen kvůli tomu, aby si zvykl chodit vedle kola), delší trasy bych si nechal ještě aspoň o půl roku až rok později. Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 29-08-2008, 07:14   #6
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Karle děkuju, takhle nějak jsem si tu odpověď představovala. Zatím vyrážíme na trasu kolem 7 km, kdy mám psi na vodítku u kola slabé dva, tři km, jen na rovných cestách a kousek po silnici, v terénu si lítají na volno, jak se jim chce. Pomalu je zvykám na pohyb na vodítku vedle kola. O vytrvalostní zkoušce jsem uvažovala, ale zatím je to opravdu jen ve fázi uvažování, pes by to asi zvládl, s psovodem to bude horší Jinak bych samozřejmě ke kolu netahala mlaďocha, čubině budou dva roky a psovi pět.
__________________
Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 29-08-2008, 07:36   #7
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Jen k té zkoušce - myslím že máš ještě dost času na trénink, termín pro doručení (ne odeslání) přihlášek na letošní ZVP, které budou 25.10.2008 v Jevišovicích, je 17.10. Přihláška a informace budou teď ve trojce Zpravodaji, nebo pak ke stažení na klubových stránkách (tohle ale Ty víš, je to informace hlavně pro ostatní ) ). ZVPI je 40 km, budou to 2 okruhy po 20-ti km. Nutno počítat s tím, že v Jevišovicích není nikde ideální rovina, ale zkusíme najít trasu s co nejmenšími kopečky ). Ale zase to povede pěknou krajinou, většinou lesy, ne po nudné placce kde nic není. Jinak psovodi se můžou střídat - stačí když dáš jeden okruh 20 km a druhý může jet se psem někdo jiný.
Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 29-08-2008, 16:07   #8
Wolf.Angel
Shinigami キバ 。Kiba
 
Wolf.Angel's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Břeclav
Posts: 60
Send a message via MSN to Wolf.Angel Send a message via Skype™ to Wolf.Angel
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Pes by neměl táhnout Tebe, ani Ty jeho.
ja jsem samozrejme myslela v postroji....s obojkem samozrejme peklne vedle kola,to je jasny
__________________


Síla bez viny, láska bez pochyb, není to špatné být vlkem....

Wolf.Angel jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org