Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Sport & trénink

Sport & trénink Českoslovenští vlčáci jako pracovní psi - jak cvičit, jak učit nové prvky, informace o soutěžích a zkouškách a výcvikových seminářích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-12-2004, 22:59   #1
vojta
Junior Member
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 4
Default Záchranářský výcvik čévéček - 18-20.2.2005

Zdravím všechny čévečkáře a chtěl bych je pozvat na náš další výcvikový víkend, který se bude konat v Hříběcí u Pelhřimova a to ve dnech od 18-20.2.2005 přihlášky budou na těchto stránkách. Dále bych chtěl oslovit ty čévečkáře, kteří se chtějí se svými psy seznámit se záchranářským výcvikem dle praxe/hasičský zk.řád./ a ne dle sportu, aby mne kontaktovali a já Vám sdělím další bližší informace. Cvičíme v Pelhřimově a zde v okolí pořádáme různé výcvikové kurzy. cvičíme psy systematickým výcvikem od jednoduchého cviku až po ty nejtěžší.Naše stránky jsou www.zachranaripelhrimov.wz.cz. Všem majitelům a příznivcům čévéček přeji za naší organizaci krásné vánoce, šťastný a hlavně bohatý a zdravý rok 2005-výsledky se dostaví na to vemte jed.
vojta jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2004, 13:42   #2
Brunifid
Junior Member
 
Brunifid's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Valdice (JC)
Posts: 12
Send a message via ICQ to Brunifid
Default

Vojto, jaký záchranný výcvik je dle sportu a čím je ten váš tak odlišný, že je tzv. dle praxe???
__________________
Brunifid kennel - http://giantschnauzer.wz.cz
Brunifid jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2004, 22:33   #3
vojta
Junior Member
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 4
Default výcvik čévéček

tak abych vysvětlil podstatnou náročnost hasičské záchranářské kynologie oproti sportovní, tak na to tady neni čas ani prostor, stačí se však podívat do zkušebního řádi pro hasičské záchranné psy a na zkušebák např.IRO nebo Svazu ZBK. Svědčí o tom také, že většina psovodů ze SZBK, kteří byli na ,,misích v zahraničí" neudělali atest a pokud vím tak atest už ani moc členů ze SZBK nevyhledává spíše si dělají pohotovostní skupinu pod IRO, což je pouze jejich rozhodnutí a jejich věc. Můj osobní názor je, že zk.řád IRO i SZBK neni tak náročný na praktické uplatnění psa, tak jako hasičské. Může se však stát, že někdy změním názor až mi pes nebude plnit náročnost hasičských zkoušek, tak budu hledat chyby i tam.
vojta jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2004, 09:35   #4
Brunifid
Junior Member
 
Brunifid's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Valdice (JC)
Posts: 12
Send a message via ICQ to Brunifid
Default Re: výcvik čévéček

Quote:
Originally Posted by vojta
tak abych vysvětlil podstatnou náročnost hasičské záchranářské kynologie oproti sportovní
Kde je ten zkušební řád? Mohl bys dát, prosím, přímý odkaz? Nějak jsem ho tam nenašla, třeba jsem špatně hledala.

Quote:
Originally Posted by vojta
většina psovodů ze SZBK, kteří byli na ,,misích v zahraničí" neudělali atest a pokud vím tak atest už ani moc členů ze SZBK nevyhledává spíše si dělají pohotovostní skupinu pod IRO
Můj osobní názor na tohle je ten, že za to "můžou" tzv. mrtvé pachy. Spousta lidí nechce učit psa vyhledávat sklenici s pár zuby apod., což ZŘ SZBK obsahuje. ZŘ IRO mrtvé pachy nezná, takže v tom bych viděla ten příklon. Mimoto nevím, jaké jsou teď přesně podmínky, ale splnění atestu IRO by mělo psovoda zařadit do mezinárodní výjezdové skupiny, která by měla být nadřazena národní, ne? Nevím, takhle nějak bych to chápala. Takže proč nesložit rovnou vyšší atest?

Zajímalo by mě, v čem je ta "vyšší náročnost" vašeho ZŘ. Pokud já vím, tak záchranný výcvik není koncipován jakožto sportovní směr, a to ani pod hlavičkou SZBK, ani pod hlavičkou IRO.
__________________
Brunifid kennel - http://giantschnauzer.wz.cz
Brunifid jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2004, 08:06   #5
vojta
Junior Member
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 4
Default

výcvik psů podle IRO a SZBK je podle jejich stanov sportovní výcvik. V hasičském zkušebním řádu jsou také mrtvé pachy ale je to samostatná zkouška cadaver. Ty co neudělali atest tak jsou v pohotovostní jednotce podle IRO, to je viď? atest je těžší než přezkoušení dle IRO, proto vidím tenhle problém, že když neuděláš atest ani na po třetí, tak končíš a se psem se už nesmíš účastnit ale v IRO můžeš po celý život psa neustále opakovat. SZBK a IRO jsou vedený na sportovní bázy, to mi nikdo nevymluví a jenom hrstka jejich členů má ambice dostat se do raktickýho nasazení a něco proto udělat. Jak jistě už víš dobrovolná záchranáři se už pod hlavičkou HZS nebo MV nedostanou do zahraničí na záchranné akce jen pouze pod IRO, MV si dělá samostatnou jednotku a ta je složená s profesionálů, kteří mimo jiné musí mít ten atest HZS -MV. Mrtvé pachy to je další kapitola sama o sobě: jen můj osobní názor!! já si myslím že má být vše takto: 1 pes mrtvé pachy, 1 pes živé osoby a na to kombinovat, udělal bych to že každý pes má svoji specializaci a tu bych zdokonaloval až do maxima a neučil bych ho tisíc věcí a aby je umněl jen na půl.
vojta jest offline   Reply With Quote
Old 15-12-2004, 23:19   #6
vojta
Junior Member
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 4
Default

pokud budete mít zájem, tak mrkněte na mé stránky a můžete si napsat o případnou radu. www.vycvikpsu.websnadno.cz. vojta
vojta jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org