Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-02-2010, 20:19   #21
atah
Junior Member
 
atah's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Katowice
Posts: 243
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
???
??? Gaga, a Ty nie rozmawiasz z psem?
Czambor wyraźnie dał mi do zrozumienia czego oczekuje, a zęby z bliska - uwierz mi - ma naprawdę duże.
atah jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2010, 20:22   #22
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ok, zastanawiałam się nad brakiem emotek w niektórych miejsach
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2010, 21:49   #23
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by atah View Post
Czambor mi zasugerował, że o ile będę o nim się wyrażać dobrze to będzie ok, a jak nie to zagryzie mojego starego psa a młodą sucz wychędoży akuratnie.
Zjawisko tego psa mnie zadziwia. Jest gwiazdą forum, chociaż zablokowany
Buahahaha, byłam przy tej rozmowie I rzeczywiście, z Czamborem lepiej nie zadzierać
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2010, 17:15   #24
Katka
Junior Member
 
Katka's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Wrocław
Posts: 90
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Dla sensowności jakiejkolwiek dyskusji, ponownie poproszę o przykłady wypowiedzi, mówiących o tym, co zacytowane.
Katka, dla jasności: być może przeoczyłam całą serię postów z protestami przeciwko rozmnażaniu jakiegokolwiek psa (w tym przypadku Czambora?), jesli tak-Twoja pomoc i przypomnienie ich tutaj będą bardzo ważne.
No to proszę:

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
Czambor może sie podobać i XaedasKSP ma pełne prawo pisać o tym że Czambor mu sie podoba.
Natomiast inną sprawą jest zgodność ze wzorcem.
Quote:
Originally Posted by Huan View Post
To jaki według mnie jest Czambor zostawię dla siebie, ale masz dziwny tok rozumowania Puchatku. Szkoda tylko, że zapominasz o takiej drobnej rzeczy, jak wzorzec rasy. Ładny może być każdy pies. Ale ponieważ jest to forum o rasie czechosłowacki wilczak, to powinniśmy raczej mówić o zgodności ze wzorcem, co niekoniecznie musi się zbiegać z pojęciem "piękna". Kudłaty doberman może być ładny, ale niekoniecznie typowy.
Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
hodowac POPRAWNE psy mozna JEDYNIE wtedy, gdy ma sie swiadomosc WAD jakie posiadaja i pies i suka. Tylko wtedy jest sie w stanie wychodowac psa zgodne ze wzorcem.
Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Sprawa dotyczy czegos innego. Ja np bardzo lubie owczarki (nadal). Ale podobaja mi sie JEDYNIE te nietypowe, bo uzytkowe... Dlatego nie mam ONow, bo nie lubie hodowac takich, ktore sa wbrew wzorcowi rasy...

Natomiast na forum mamy czasem sytuacje odwrotna... Probe zmiany rasy w cos czym ta rasa byc NIE MIALA. "Lansowanie" wygladu, ktory od wzorca odbiega... Jesli komus nie podobaja sie WILCZAKI to bez sensu sa proby, aby CzW przerobic na saarloosa/molosa/owczarka (niepotrzebne skreslic). Czyz nie latwiej jest zmienic rase i hodowac zgodnie ze wzorcem (choc innej rasy).
Katka jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2010, 17:24   #25
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Katka View Post
No to proszę:
Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
hodowac POPRAWNE psy mozna JEDYNIE wtedy, gdy ma sie swiadomosc WAD jakie posiadaja i pies i suka. Tylko wtedy jest sie w stanie wychodowac psa zgodne ze wzorcem.
Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Sprawa dotyczy czegos innego. Ja np bardzo lubie owczarki (nadal). Ale podobaja mi sie JEDYNIE te nietypowe, bo uzytkowe... Dlatego nie mam ONow, bo nie lubie hodowac takich, ktore sa wbrew wzorcowi rasy...

Natomiast na forum mamy czasem sytuacje odwrotna... Probe zmiany rasy w cos czym ta rasa byc NIE MIALA. "Lansowanie" wygladu, ktory od wzorca odbiega... Jesli komus nie podobaja sie WILCZAKI to bez sensu sa proby, aby CzW przerobic na saarloosa/molosa/owczarka (niepotrzebne skreslic). Czyz nie latwiej jest zmienic rase i hodowac zgodnie ze wzorcem (choc innej rasy).
Mozesz je wykasowac ze swojej listy... Gdy pisalam o Czamborze to bylo to JASNE - podawalam jego imie...
Powyzsze cytaty odnosza sie do sprawy OGOLNIE - oczywiscie pod to lub tamto mozna padciagnac takze Czambora...ale tak samo jak 500 innych psow... Bo nie sa skierowane do samego zainteresowanego, a odnosza sei do problemu z takim a nie innym nastawianiem hodowcow...

I jak napisze, ze wilczak nie powinien byc strachliwy to nieoznacza to automatycznie nagonki na suke XXX pani YYY.... Albo tekst, ze powinien byc wilczy nie jest atakiem na samca WWW pana TTT, czy suki QQQ pani EEE...
Nawet jesli ich psy daloby sie wstawic w te ramki...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 18-02-2010 at 17:26.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2010, 19:24   #26
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Katka, napisałaś (tym razem cytuję całość):
Quote:
Nie rozumiem dlaczego na forum wszystko sprowadza się do hodowli. Wiele osób czytających to forum (chyba) to tylko właściciele. A kiedy ktoś wyraził zachwyt nad nietypowym psem (zaznaczam że nawet nie wspomniał, że chciałby mieć szczeniaka po tym psie) to od razu pada seria postów mówiąca że tego psa nie można rozmnażać.
Jako, że zachwyt wyrażony był nad Czamborem a Twoja odpowiedź w tym samym wątku, to zrozumiałam Twoją wypowiedź, jako dotyczącą tematu Czambora.
Dlatego poprosiłam o przykłady "serii postów, mówiących, że TEGO psa nie można rozmnażać".
Oczywiście dopuszczam możliwość błędnej interpretacji Twoich słów (w takim wypadku nie dotyczy ona Czambora), ale jeśli tak nie jest to powyższe cytaty Szasztin, Huana,z Peronówki niestety w ani jednym zdaniu nie są odpowiedzią na moja prośbę.
Nie zrozum mnie źle, ale rzuciłaś oskarżenie w stronę kilku (ilu?) autorów wypowiedzi w tym temacie, które (moim zdaniem) jest absolutnie bezpodstawne. A w taki sposób narastają legendy o "prześladowanych" (bo tamci powiedzieli, że tego psa nie powinno się rozmnażać". Ja widzę ogromną różnicę między stwierdzeniem
Quote:
hodowac POPRAWNE psy mozna JEDYNIE wtedy, gdy ma sie swiadomosc WAD jakie posiadaja i pies i suka. Tylko wtedy jest sie w stanie wychodowac psa zgodne ze wzorcem.
a zdaniem, że dany pies nie powinien być brany pod uwagę w programie hodowli.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2010, 22:48   #27
Katka
Junior Member
 
Katka's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Wrocław
Posts: 90
Default

Mylą mi się dwa tematy - zaczęło się w tym, potem temat został rozdzielony, ale dla mnie wątek jest jeden, chociaż to offtop od obu tematów.

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Mozesz je wykasowac ze swojej listy... Gdy pisalam o Czamborze to bylo to JASNE - podawalam jego imie...
Powyzsze cytaty odnosza sie do sprawy OGOLNIE - oczywiscie pod to lub tamto mozna padciagnac takze Czambora...ale tak samo jak 500 innych psow... Bo nie sa skierowane do samego zainteresowanego, a odnosza sei do problemu z takim a nie innym nastawianiem hodowcow...

I jak napisze, ze wilczak nie powinien byc strachliwy to nieoznacza to automatycznie nagonki na suke XXX pani YYY.... Albo tekst, ze powinien byc wilczy nie jest atakiem na samca WWW pana TTT, czy suki QQQ pani EEE...
Nawet jesli ich psy daloby sie wstawic w te ramki...
Margo, ja też piszę ogólnie, a może raczej odnoszę to do siebie, a nie Czambora. Kilka osób tutaj wspomniało że na forum "to powinniśmy raczej mówić o zgodności ze wzorcem, co niekoniecznie musi się zbiegać z pojęciem piękna" i ja się pytam dlaczego nie? Bo jak mój pies dorośnie może się okazać że jest za ciężki, za duży, ma za długie ucho etc. I czy nikt na forum nie będzie mógł powiedzieć że jest ładny, tylko że jest niezgodny ze wzorcem? Nie czuję nagonki na siebie - nie z twojej strony. Tylko dziwi mnie sytuacja że niektórzy próbują ograniczyć swobodę wypowiedzi własnego zdania w danym temacie do jedynej słusznej opcji - wzorzec. I w żadnym wypadku nie kwestionuję tej opcji jako jedynej słusznej DLA HODOWCÓW, POD WZGLĘDEM HODOWLI, ale jako osoba prywatna-tylko-właściciel myślałam że mogę mieć upodobanie w nietypowych wilczakach i wyrazić je na forum. A ktoś mi mówi że nie. Dlatego po drugie pytam, czy tu się liczy tylko hodowla?

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Nie zrozum mnie źle, ale rzuciłaś oskarżenie w stronę kilku (ilu?) autorów wypowiedzi w tym temacie, które (moim zdaniem) jest absolutnie bezpodstawne. A w taki sposób narastają legendy o "prześladowanych" (bo tamci powiedzieli, że tego psa nie powinno się rozmnażać". Ja widzę ogromną różnicę między stwierdzeniem
a zdaniem, że dany pies nie powinien być brany pod uwagę w programie hodowli.
Nie rzucam oskarżeń i nie chodziło mi tylko i wyłącznie o Czambora. Powtórzę jeszcze raz tylko dla ciebie - dlaczego na forum mamy dyskutować o psach tylko w kontekście zgody ze wzorcem? Być może za wcześnie wysnułam wniosek z różnych wypowiedzi, że chodzi o hodowlę. Oświeć mnie.
Katka jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2010, 23:47   #28
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Katka View Post
Nie rzucam oskarżeń i nie chodziło mi tylko i wyłącznie o Czambora. Powtórzę jeszcze raz tylko dla ciebie - dlaczego na forum mamy dyskutować o psach tylko w kontekście zgody ze wzorcem? Być może za wcześnie wysnułam wniosek z różnych wypowiedzi, że chodzi o hodowlę. Oświeć mnie.
Stawiasz pytanie, na które każdy może odpowiedzieć wg własnego uznania. Moim zdaniem można mówić, że dany pies jest ładny i/lub zgodny ze wzorcem, ale jak słuszne zauważyłaś, pojęcie urody dla hodowców, nierozerwalnie wiąże się z pojęciem zgodności ze wzorcem. I ja się temu nie dziwię, bo nie rozmawiamy o psach ogólnie, a o przedstawicielach konkretnej rasy. I jako takie-omawiane muszą być porównywane do wzorca (opisu jak powinien wyglądać przedstawiciel danej rasy).
Z drugiej strony, chętnie Ci przyznam rację i podzielę podziw nad jakimś psem, który jest zwyczajnie ładny. I nie muszę analizować jego cech: czy są typowe czy nie. Jest jedno "ale": nie da się oderwać na dłuższa metę wymiany poglądów na temat atrakcyjności danego osobnika, od porównań do wzorca.
Poza tym istnieje pewne niebezpieczeństwo przy takim "kawa na ławę". Bo komuś sie przysłużysz (co akurat nie jest niczym złym), ale komuś innemu narazisz . Pamiętam jak ładnych kilka lat temu pokazałam zdjęcie wilczaka z długą sierścią i kompletnie czarną maską...oj dostałam baty, okazało się, że ów pies to "daleki krewny" czyjejś suki Paranoja? Owszem, ale nie było miło.
Istnieje pewne tabu w temacie publicznego omawiania konkretnych psów i z wielu powodów nie jest to głupie tabu. Nie bez przyczyny nie znajdziesz w archiwach forum takich wątków

W temacie mojego pytania:rozumiem, że ową, niefortunną "serię protestów" uważamy za niebyłą, nieporozumienie i .. w ogóle o co chodzi?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 18-02-2010 at 23:59. Reason: ""
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2010, 02:28   #29
oldschool
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Location: Łódź
Posts: 27
Default

Quote:
Istnieje pewne tabu w temacie publicznego omawiania konkretnych psów i z wielu powodów nie jest to głupie tabu. Nie bez przyczyny nie znajdziesz w archiwach forum takich wątków
Szkoda, bo kilka postów publicznego omawiania konkretnego psa nauczyło by takich szaraczków jak ja więcej, niż dziesięc stron dyskusji o tym,czy ktoś czyta ze zrozumieniem...czy nie, czy szykanowany...czy nie, czy pies do bani... czy fajny wilczak.

Może wydawac się, że byłoby to "kręcenie sobie bata na tyłek" przez hodowców, bo zawsze znalazłby się ktoś, kto powiedziałby: BUAHAHAHAHAHA -----> to hiena jest, a nie wilczak .... ale taki ktoś byłby poprostu przez czytelnika zignorowany - bo brakuje tej szczypty konkretu, dowodu, wiedzy.

Wystawienie przez hodowce swojego wilczaka (lub wilczaka użytego w jego hodowli) na forumowy celownik ... znaczyło by moim zdaniem o klasie hodowcy i o nadzwyczaj uczciwym jego podejściu do hodowli i potencjalnego klienta.
oldschool jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2010, 09:39   #30
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Szkoda, bo kilka postów publicznego omawiania konkretnego psa nauczyło by takich szaraczków jak ja więcej, niż dziesięc stron dyskusji o tym,czy ktoś czyta ze zrozumieniem...czy nie, czy szykanowany...czy nie, czy pies do bani... czy fajny wilczak.


Generalnie jako odpowiedź posłużyć może post Rony w temacie „Modni reproduktorzy”, ja tylko dodam, że nie widzę żadnego powodu aby publicznie klasyfikować psa na „super” i „do bani”. Nie bardzo wiem, komu miałoby się to przysłużyć.
Baza Wolfdoga istnieje od wielu lat, oprócz tabel z informacjami o samych psach są artykuły, zdjęcia-jednym słowem wymarzona baza do nauki. Czyjeś subiektywne oceny są, w tym przypadku, mniej ważne.


Quote:
Może wydawac się, że byłoby to "kręcenie sobie bata na tyłek" przez hodowców, bo zawsze znalazłby się ktoś, kto powiedziałby: BUAHAHAHAHAHA -----> to hiena jest, a nie wilczak .... ale taki ktoś byłby poprostu przez czytelnika zignorowany - bo brakuje tej szczypty konkretu, dowodu, wiedzy.


I sam sobie odpowiedziałeś na stawiane pytania. Kto przy zdrowych zmysłach wystawi swojego psa pod pręgierz prymitywnych ocen typu „to hiena jest, nie Wilczak” ?

Kilka lat temu był taki przypadek: zaćmienie umysłowe właściciela i wystawienie psa pod „pręgierz”.. to, co się stało w wyniku tego przekroczyło najśmielsze oczekiwania! Wszystkie, głęboko ukryte kompleksy, chowana skrzętnie zawiść i frustracje za porażki życiowe znalazły w tym przypadku swoje ujście… przypuszczam, ze wielu psychologów straciło swoje dniówki bo pacjenci mieli gdzie „spuścić parę”. Osobiście mam nadzieję, że już nigdy, nikomu tak durny pomysł nie przyjdzie do głowy.
Wilczak ma być naszym przyjacielem, wszechstronnym psem, z którym RAZEM możemy realizować nasze pasje i guzik nas powinno obchodzić czy za długi ogon albo za ciemne oko spędza sen z powiek jakiemuś oszołomowi



Quote:
Wystawienie przez hodowce swojego wilczaka (lub wilczaka użytego w jego hodowli) na forumowy celownik ... znaczyło by moim zdaniem o klasie hodowcy i o nadzwyczaj uczciwym jego podejściu do hodowli i potencjalnego klienta.


O klasie hodowcy świadczy NIE wystawianie psa na celownik forum a efekty pracy hodowlanej, stopień dzialności za jego psy i cala masa innych WAŻNYCH rzeczy.
Jeśliś głodny wiedzy-masz bazę, możesz pojeździć na wystawy i spotkania, obozy.
A przy odrobinie dobrych chęci znajdziesz też „klubik”, który spełni Twoje oczekiwania pod kątem „brania psów na celownik”.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2010, 10:48   #31
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by oldschool View Post
Szkoda, bo kilka postów publicznego omawiania konkretnego psa nauczyło by takich szaraczków jak ja więcej, niż dziesięc stron dyskusji o tym,czy ktoś czyta ze zrozumieniem...czy nie, czy szykanowany...czy nie, czy pies do bani... czy fajny wilczak.
Zgodze sie, ze to moze byc ciekawe - cos takiego zostalo juz zapoczatkowane przez Sonie Bognarowa ze Slowacji: http://www.wolfdog.org/grafiki/na_fo...Wolfdog-pl.ppt

Jeszcze wieksza i dokladniejsza prezentacja byla przygotowana przez Oskara Dore z okazji swiatowki w Bratyslawie (nie wiem niestety kto wtedy to krecil)....

Osobiscie poszla bym trosze w innym kierunku - tzn komentarza do wzorca, ktory nie pokazuje jednak calych psow (bo czasem wlasciciele moga sie poczuc urazeni) - ale "wadliwych" elementow ciala... I tego co jest prawidlowe, a co nie... Cos takiego zlikwidowaloby walki miedzy wlascicielami, a rzeczywiscie bylo pomocne...

Quote:
Originally Posted by oldschool View Post
Wystawienie przez hodowce swojego wilczaka (lub wilczaka użytego w jego hodowli) na forumowy celownik ... znaczyło by moim zdaniem o klasie hodowcy i o nadzwyczaj uczciwym jego podejściu do hodowli i potencjalnego klienta.
Ale tez cos takiego sie dzieje... Wiekszosc forumowiczow nie czuje obaw przed "wystawianiem psow na celownik"... Maja dobre argumenty na ich obrone i "sie wie co sie ma". A z zarzutami, krytyka mozna sie zgodzic lub nie... Natomiast dyskusja poparta argumentami zawsze jest czyms pozytywnym...

Ale nic nie jestes w stanie napisac na krytyke "pies XXX wygladal suczo", gdy krytykant kryje sie po katach, obgaduje za plecami, a jego zarzut bazuje jedynie na tym, ze kompletnie nie ma pojecia o wzorcu rasy i ubzdural sobie, ze wyrazem samczosci u psa sa obwisle fafle i pootwierane kaciki.... (czyli wady).

No i nie zapominajmy jednak o efekcie PRa.... Tu moja stara historyjka...
U Jolly zawsze mowilismy o plusach i minusach. Bylismy szczerzy... Przyszla wystawa, stoimy kolo ringu - podeszlo do nas malzenstwo i pyta sie o wilczaki, jak powinny wygladac, jaka jest nasa sucz... Odpowiedzielismy... Postali, poszli do innego grupki przy ringu...
Przyszedl czas oceny... Jolka miala konkurentke... roznica w eksterierze... nawet nie przepasc miedzy oba sukami, ale prawdziwy Grand Canyon, wiec Jolka latwo wygrala... Po ocenie podeszlo do nas ponownie to malzenstwo pytac: "Jakim cudem Jolka wygrala, skoro wskazalismy jej niedociagniecia, a pytal sie wlasciciela drugiej suki i przeciez tamta byla IDEALNA CHAMPIONKA - baz ZADNYCH wad"....

Wielu hodowcow i wlascicieli sie tak nacielo... nie bali sie pisac o jakis malych niedostatkach, ktore przez konkurencje posiadajaca oczywiscie cuda natury bedace odzwierciedleniem wzorca (choc nie byl to chyba wzorzec CzW ) zostaly wykorzystane do krytykowania ich psow... Dlatego o wadach mozna uslyszec - ale nie na forum, a na spotkaniach, gdy spotyka sie grupa ludzi, ktora potrafi dyskutowac rzeczowo bez obaw, ze ktos cos wyolbrzymi i przekreci...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 19-02-2010 at 11:01.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2010, 10:52   #32
Katka
Junior Member
 
Katka's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Wrocław
Posts: 90
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Stawiasz pytanie, na które każdy może odpowiedzieć wg własnego uznania.
Ok, więc jedni mówią tylko o wzorcu, inni nie

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Jest jedno "ale": nie da się oderwać na dłuższa metę wymiany poglądów na temat atrakcyjności danego osobnika, od porównań do wzorca
I tą właśnie cechę forum zauważyłam, dosyć szybko ocenę psa sprowadza się do wzorca, nawet jeśli nie od tego się zaczęło.

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
W temacie mojego pytania:rozumiem, że ową, niefortunną "serię protestów" uważamy za niebyłą, nieporozumienie i .. w ogóle o co chodzi?
Moją winą jest chyba niechęć do emotikonek, wiele osób takie suche posty odbiera bardzo nieżyczliwie, chociaż nie mam takich intencji.
Katka jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2010, 19:20   #33
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Katka View Post
Moją winą jest chyba niechęć do emotikonek, wiele osób takie suche posty odbiera bardzo nieżyczliwie, chociaż nie mam takich intencji.
To niestety niedoskonałość wypowiedzi w internecie, gdy brakuje nam komunikacji niewerbalnej-potrafimy się pogubić i nieporozumienie gotowe
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2010, 20:25   #34
oldschool
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Location: Łódź
Posts: 27
Default

Quote:
Wilczak ma być naszym przyjacielem, wszechstronnym psem, z którym RAZEM możemy realizować nasze pasje i guzik nas powinno obchodzić czy za długi ogon albo za ciemne oko spędza sen z powiek jakiemuś oszołomowi
W takim razie dlaczego jestes tak mocno przeciw spędzaniu snu z powiek oszołomom?
Starałem się (co nie znaczy, że mi wyszło ) napisac w miarę jasno, że ocena nie polegałaby na: super i do bani, tylko na rzetelnych wypowiedziach:

Quote:
to hiena jest, a nie wilczak .... ale taki ktoś byłby poprostu przez czytelnika zignorowany - bo brakuje tej szczypty konkretu, dowodu, wiedzy.
ale może rzeczywiście zabrakło tej dosłowności

Nie wiem, czy jestem (aż) głodny wiedzy, ale na pewno ciekawy jak rozpoznac dobre cechy u wilczaka, a jak złe. Pewnie, że można napisac, że mam wzorzec rasy, wystawy (i bez tego się nie obejdzie), a jak się pofatyguję, to i klubik znajdę... ale od czego jest główne forum o wilczakach, jeśli nie (między innymi) od poznawania tej rasy i wymienianiu na jej temat jakiś KONSTRUKTYWNYCH poglądów?

A co do:
Quote:
O klasie hodowcy świadczy NIE wystawianie psa na celownik forum a efekty pracy hodowlanej, stopień dzialności za jego psy i cala masa innych WAŻNYCH rzeczy.
masz odpowiedź hodowcy:
Quote:
Ale tez cos takiego sie dzieje... Wiekszosc forumowiczow nie czuje obaw przed "wystawianiem psow na celownik"... Maja dobre argumenty na ich obrone i "sie wie co sie ma". A z zarzutami, krytyka mozna sie zgodzic lub nie... Natomiast dyskusja poparta argumentami zawsze jest czyms pozytywnym...


Pani z Peronówki (super prezentacja - szkoda tylko, że krótka ) dała ciekawą propozycję:
Quote:
Osobiscie poszla bym trosze w innym kierunku - tzn komentarza do wzorca, ktory nie pokazuje jednak calych psow (bo czasem wlasciciele moga sie poczuc urazeni) - ale "wadliwych" elementow ciala... I tego co jest prawidlowe, a co nie...
Bajer... nawet sam bym wstawił jakiegoś psiaka, ale nic Wam nie da pysk boksera, czy zad moskiewskiego stróżującego
oldschool jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2010, 21:09   #35
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by oldschool View Post
W takim razie dlaczego jestes tak mocno przeciw spędzaniu snu z powiek oszołomom?
Może nie tyle "przeciw" ile doświadczenie nauczyło mnie, że "to se ne da"
prób było wiele i zawsze kończyły się tak samo. Ale...do odważnych świat należy

Quote:
ale od czego jest główne forum o wilczakach, jeśli nie (między innymi) od poznawania tej rasy i wymienianiu na jej temat jakiś KONSTRUKTYWNYCH poglądów?
TEORETYCZNIE-masz rację I fajnie gdyby teoria przełożyła się na praktykę, chętnie pokibicuję, zwłaszcza w temacie "konstruktywnych"



Quote:
masz odpowiedź hodowcy:
Pracę "Pani z Peronówki" szczególnie szanuję, co podkreślałam niejednokrotnie, nie oznacza to jednak, że musimy mieć takie same poglądy

Żeby było jasne:nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby komukolwiek cokolwiek zabraniać czy blokować. Może brak optymizmu w tym temacie wynika z historii takich tematów na forum i szlag go (optymizm) trafił dość radykalnie, ale kto wie? Może coś się zmieni?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 21-02-2010 at 11:09.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org