Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Videos & photo stories

Videos & photo stories Foto i video blogi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-01-2005, 23:29   #21
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
Nie-tego ja nie powiedzialam
Na temat glupawki mam podobne zdanie co Ori
dziewczyny! Wasze psy nigdy nie mialy glupawki??? To znawet schorowany Gigulec gdy czuje sie lepiej potrafi szalec kilka sekund...
i JAK ma nie uderzac?? Jest zabawa- bywaja guzy..normalne...
Narvana- bilas sie kiedys z wlasnym psem??
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2005, 23:34   #22
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Narvana- bilas sie kiedys z wlasnym psem??
Nie nigdy sie nie bilam i zapewne nie bede I moj pies nigdy nie ma glupawki Gdy mojej sie zbiera na zawaby poprostu bierze zabawke i sie bawimy To tyle Nic i nikt na tym nie ucierpial
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2005, 23:40   #23
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
nie bede I moj pies nigdy nie ma glupawki Gdy mojej sie zbiera na zawaby poprostu bierze zabawke i sie bawimy To tyle Nic i nikt na tym nie ucierpial
Nie no - OK , to nie chodzi o cierpienie, raczej radoche jaka sie ma w takiej kotlowaninie...rozumiem, ze Trejsi akurat takie bijatyki pewnie by nie posluzyly i istnialoby ryzyko wystapienia ataku po takiej zabawie

Ale ogolnie zabawa jest przednia! Ja polecam...oczywiscie trzeba spelniac kilka warunkow ale niespecjalnie wyszukanych :P

A przy okazji ; skad taka kategorycznosc w odpowiedzi?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2005, 00:00   #24
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Nie no - OK , to nie chodzi o cierpienie, raczej radoche jaka sie ma w takiej kotlowaninie...rozumiem, ze Trejsi akurat takie bijatyki pewnie by nie posluzyly i istnialoby ryzyko wystapienia ataku po takiej zabawie
Atak to raz (wlasnie przed chwila miala ) a temerament i charakter to dwa Mojego psa nie zansz :P Nie w glowie jej takie zabawy
Quote:
Originally Posted by Gaga
A przy okazji ; skad taka kategorycznosc w odpowiedzi?
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2005, 00:05   #25
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
Atak to raz (wlasnie przed chwila miala ) a temerament i charakter to dwa Mojego psa nie zansz :P Nie w glowie jej takie zabawy
Quote:
Originally Posted by Gaga
A przy okazji ; skad taka kategorycznosc w odpowiedzi?
Acha...czyli po prostu suka sie tak nie bawi??
Bo ja zapytalam i odnioslam wrazenie, zes starsznie przeciwna glupawce w ogole..
No i stad m.in pytanie o kategorycznosc..
A suczyce przytul i pomiziaj od mnie ....
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2005, 00:10   #26
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Suczysko mialo atak-poslinilo sie troche drgawki i...... myje sie w legowisku
Nie jestem przeciwna glupakawki
A suka sie nie bawi Jeszcze nigdy nie miala takiego odpalu
Hmmm A czemu? Na bank to nie ten temperament i charakter
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2005, 00:11   #27
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
Nie nigdy sie nie bilam i zapewne nie bede I moj pies nigdy nie ma glupawki
Alez kazdy pies ma inne objawy glupawki - nie trzeba sie bic...
* Bolek zaczyna nosic poduszki i koce - cos jak Giga
* Jolka przychodzi i stuka nas lapa. Jak zwroci nasza uwage to zabawowo pada na przednie lapy.
* Belka chwyta lezacego lapcia (lub pilota) i podbiega do ludzi mruczac "uu uu uu uu"
* Juziop zaczyna latac. Obojetne, czy ktos go gania, czy nie...
* Ali "nurkuje" w posciel, poduszki i koce, tak aby nie bylo widac glowy i robi wywrotke

Poza tym maja jeszcze cala game wspolych cech. Ogolnie bardzo duzo sie bawia, czy to z nami, czy tez miedzy soba. Ela sprawila im np. super Mikolaja i kazde Bure dostalo piszczaca zabawke. Jak podesle video to zobaczycie jak wyglada 5 wilczakow bawiacych sie jednoczesnie swoimi prezentami. Dom wariatow... I jak mozna sie usmiac...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2005, 00:15   #28
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
* Bolek zaczyna nosic poduszki i koce - cos jak Giga
* Jolka przychodzi i stuka nas lapa. Jak zwroci nasza uwage to zabawowo pada na przednie lapy.
* Belka chwyta lezacego lapcia (lub pilota) i podbiega do ludzi mruczac "uu uu uu uu"
* Juziop zaczyna latac. Obojetne, czy ktos go gania, czy nie...
* Ali "nurkuje" w posciel, poduszki i koce, tak aby nie bylo widac glowy i robi wywrotke
Moj pies niczego podobnego nie robi
Quote:
Originally Posted by Margo
Jak podesle video to zobaczycie jak wyglada 5 wilczakow bawiacych sie jednoczesnie swoimi prezentami.
No to dawaj!
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2005, 00:21   #29
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
Alez kazdy pies ma inne objawy glupawki - nie trzeba sie bic...
* Bolek zaczyna nosic poduszki i koce - cos jak Giga

A nie nie nie .... Glupawka opisana jak wyzej to jedno..bijaktyka to drugie
Glupawke pies inicjuje i konczy sam.
Bijatyke prowokuje czlowiek..choc czasem tez i pies. Bywa, ze czytam, suka mi "pac" lapa w ksiazke czy gazete, po kilku moich odburknieciach, zeby zjezdzala w koncu patrze na nia i widze- wielkie, granatowe oczy szalenca , wtedy idziemy na lozko, zaczepiam ja lapiac za lapy i sie zaczyna....po kilku sekundach piszcze "Paaan! Ratuuuj!!!" , Roman rzuca, ze sie wtracal nie bedzie do wariatow a ja wychodze z tego z siniakami, zadrapaniami a bywalo ze i ze skaleczeniem
Najbardziej boli jak sie dostanie strzal klem po kostce dloni...ojjjj wszystkie gwiazdy sie wtedy oglada...
Na koniec sama daje suce poduszke bo jak sie za bardzo rozkreci to mnie za bardzo boli
( te zdjecia , ktore umiescilam w innym watku byly wlasnie z poczatku bijatyki )

Quote:
Originally Posted by Margo
. Ela sprawila im np. super Mikolaja i kazde Bure dostalo piszczaca zabawke. Jak podesle video to zobaczycie jak wyglada 5 wilczakow bawiacych sie jednoczesnie swoimi prezentami. Dom wariatow... I jak mozna sie usmiac...
Kochana Ela ale nie powiem, zebym zadroscila efektow audio
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2005, 14:05   #30
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Bijatyke prowokuje czlowiek..choc czasem tez i pies. Bywa, ze czytam, suka mi "pac" lapa w ksiazke czy gazete, po kilku moich odburknieciach, zeby zjezdzala w koncu patrze na nia i widze- wielkie, granatowe oczy szalenca
Właśnie, u nas np. zazwyczaj bitjatyki rozpoczyna ktoś, np. ja A jak raz się zacznie, to już nie można się od psa odczepić
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2005, 14:17   #31
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
Właśnie, u nas np. zazwyczaj bitjatyki rozpoczyna ktoś, np. ja A jak raz się zacznie, to już nie można się od psa odczepić
Uff...na chwile wichura wywiala forum ze strony ale juz wszystko wrocilo do normy
Jednym z warunkow wlasnie do bijatyki jest zelazna zasada, ze to czlowiek ja konczy dajac haslo...waruj albo co....
Mi sie podoba i fascynuje to, ze maksymalnie rozkrecony pies nie zrobi w tym szalenstwie czlowiekowi krzywdy...drobne urazy sa wpisane w zabawe ale nigdy pies nie zrani czlowieka powaznie....
Czyli ja tam sie czuje doskonale jako szczeniak do zabawy
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2005, 14:50   #32
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Mi sie podoba i fascynuje to, ze maksymalnie rozkrecony pies nie zrobi w tym szalenstwie czlowiekowi krzywdy...drobne urazy sa wpisane w zabawe ale nigdy pies nie zrani czlowieka powaznie....
Dokladnie... Co ciekawe psy bardziej uwazaja podczas zabawy z czlowiekiem niz z innym psem. Wiedza, ze jestesmy tacy delikatni....

Ale szalejace psy moga sie poturbowac - Belka ma obecnie mocno powiekszony usmiech i szrame nad okiem. Juzio prege na nodze i wyskubany ogon.... Prawdziwi uczestnicy walk psow...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2005, 14:56   #33
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
Dokladnie... Co ciekawe psy bardziej uwazaja podczas zabawy z czlowiekiem niz z innym psem. Wiedza, ze jestesmy tacy delikatni....

Ale szalejace psy moga sie poturbowac - Belka ma obecnie mocno powiekszony usmiech i szrame nad okiem. Juzio prege na nodze i wyskubany ogon.... Prawdziwi uczestnicy walk psow...
Choc przyznam, ze od pewnego momentu Giga stracila nieco na delikatnosci . Suka ma talent do podporzadkowywania sobie mlodszych samcow..wszyscy jej kumple chodza jak w zegarku - a jak nie chca to potrafia nawet dostac lomot, jak wroca po dluzszej chwili, intensywnie nawolywane ( suke wymierza kare za nieposluszenstwo ) - suka im na kark z warkotem skacze...Oczywiscie na kazde powitanie taki pies tez dostaje swoja porcje- tak dla przypomnienia kto na tym spacerze bedzie rzadzil
Od tego czasu ( pokazywania innym psom) mnie suka traktuje ciut mniej delikatnie - calkiem, jakby sie jej zawiasy szczek za bardzo wyrobily
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2005, 11:45   #34
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Gdy podczas bijatyki powiem nagle naszemu psu jakąs komendę, np. "siad" i on usiądzie, to tak na mnie patrzy... To spojrzenie jest pewłne zabawy, a jednocześnie jakby hmmm poszanowania? Z jednej strony chce dalej zacząć się bawić, z drugiej się powstrzymuje. I tak siedzi i wierci się, i patrzy, i czeka
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 14-01-2005, 00:21   #35
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

Pewnie poszalec troche mozna!
u nas zwykle jak wracam po pracy to Amber jest taki naladowany ze jak go jeszcze troche podkrece to kozly by fikal
lata wtedy jak glupi po domu, wszystko podnosi, nosi, podrzuca
(PROBUJE NAWET KOTY ) skacze pionowo w gore itp
Jak chce go podkrecic to lapie go za ogon, a on tak fajnie podskakuje na ogol na koniec gonimy sie wokol stolu lub szarpiemy sznurem
wszystko ok, ale nawet jesli jest w tym jakas "glupawka" to z pewnoscia jest to "glupawka kontrolowana" :P
twardo stoje przy tym ze nie ma takiej mozliwosci zeby pies mnie potracal, nawet w zabawie czy gryzl!!!
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 14-01-2005, 12:23   #36
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Ori
twardo stoje przy tym ze nie ma takiej mozliwosci zeby pies mnie potracal, nawet w zabawie czy gryzl!!!
OK - rozumiem..nie lubisz, nie dopuszczasz, nie pozwalasz bo nie!
Dla mnie zrozumiale
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 14-01-2005, 13:53   #37
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Quote:
Originally Posted by Ori
u nas zwykle jak wracam po pracy to Amber jest taki naladowany ze jak go jeszcze troche podkrece to kozly by fikal
U nas gdy Varg widzi, że pańcie wracają do domu, to lepiej w ogóle do niego nie wchodzić To jest tak olbrzymia radość i krzyk, że aż trudno to słowami opisać.

Quote:
Originally Posted by Ori
(PROBUJE NAWET KOTY )
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 14-01-2005, 23:01   #38
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

rozumiem jeszcze ze Amber cieszy sie jak JA wracam ale skad ta milosc do aut?
szaleje jak podjezdza pod dom moj starenki polonez nawet jak ja jestem w domu

myslisz Agn ze radosc zwieksza sie z iloscia osob
u nas NAJBARDZIEJ Amber cieszy sie jak przyjezdza... Peronowka!
wtedy dostaje krecka
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 15-01-2005, 12:31   #39
leśniczyna
Member
 
leśniczyna's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Wejherowo
Posts: 517
Default

hm.. u nas jakiśczas temu skończył siędługi prosec pokazywania, kto tu rządzi (bez żadnej przemocy nei myślcie ) i teraz, jak wracamy do domu, to psy nie szczekają, nie skaczą na nas tylko... płaszczą sie hm.. Ale jak się zawoła i zacznie bawić to ok. Nam się to podoba bo nie włażą nam na głowę, okazują szacunek i jesteśmy pewni, że zawsze słuchają
leśniczyna jest offline   Reply With Quote
Old 15-01-2005, 12:55   #40
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Ori
rozumiem jeszcze ze Amber cieszy sie jak JA wracam ale skad ta milosc do aut?
U nas tez psy zwracaja uwage, gdy przejezdza Transit. A nasze auto poznaja z daleka, bo co to dla psa rozroznic dzwiek pracy silnika...

Quote:
Originally Posted by Ori
u nas NAJBARDZIEJ Amber cieszy sie jak przyjezdza... Peronowka!
wtedy dostaje krecka
To fakt - i strasznie to mile. Jeszcze teraz pamietam pierwsza wizyte u Eli i zaskoczenie, ze Amber tak doskonale nas rozpoznal....
Co prawda na wstepie byl maly szok, bo Ela pisala jaki to Amber grzeczny , a tu powitala nas wyjaco-skaczaco-swiarujaca blyskawica. Ale nawet Amber byl zaskoczony swoja reakcja....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org