Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > _Administrace

_Administrace Otázky spojené s Wolfdog.org, databází a další technické záležitosti...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 25-10-2004, 21:41   #21
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Mirkawolf1
Ale Neny chce prosadit aby se k takovým datům dostali všichni, co si otevřou stránky wolfdogu.
To jsem tedy z Nenyho příspěvků nepochopil. Pochopil jsem, že by chtěl aby mezi námi, registrovanými, bylo jasno, kdo je kdo. Nikoliv aby měl k našim datům přístup kdokoliv. S tím bych také nesouhlasil, i když mé údaje na stránkách jsou (a jsem také každodenním cílem spamerů s cca. 100-200 emailů/den ).
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2004, 18:09   #22
Neny
Junior Member
 
Neny's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Location: Mìlník
Posts: 21
Default

Ano, Pavel má pravdu, jde mi jen o to ( a asi nejen mě), abychom se navzájem poznali zde na webu, o nic jiného nejde, určitě se spousta lidí zná např. z Nadějkova, ale nevím prostě kdo je kdo... Pavel vĹĄe pochopil.

Neny
Neny jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2004, 22:59   #23
Brunifid
Junior Member
 
Brunifid's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Valdice (JC)
Posts: 12
Send a message via ICQ to Brunifid
Default k čemu registrace

Já registraci vidím jako smysluplnou v jiném ohledu. Pokud si zaregistruji svůj nick, nemůže nikdo jiný psát příspěvky za mne. Nedávno s tím měli obrovské problémy na www.mujpes.cz - v tu dobu jsem to zas až tak podrobně nesledovala, ale na některých fórech vznikla situace, že několik lidí používalo nick toho, kdo se jim zrovna hodil. Vzniknul nepřehledný chaos, každý nadával každému,... Webmaster nakonec zveřejnil část IP adres - a to byl poprask!
Upřímně některým kolonkám, které po mně registrace chce, moc nerozumím, ne že bych chtěla něco tajit.
__________________
Brunifid kennel - http://giantschnauzer.wz.cz
Brunifid jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2004, 08:46   #24
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Re: k čemu registrace

Quote:
Originally Posted by Brunifid
Já registraci vidím jako smysluplnou v jiném ohledu. Pokud si zaregistruji svůj nick, nemůže nikdo jiný psát příspěvky za mne.
Tenhle problém u nás není. Jak píšeš, nick jednou zaregistrovaný, nemůže použít nikdo jiný.

Quote:
Originally Posted by Brunifid
Upřímně některým kolonkám, které po mně registrace chce, moc nerozumím, ne že bych chtěla něco tajit.
Takže vysvětlím, co mé znalosti stačí :
1. Skutečné jméno - tady snad netřeba vysvětlení. Ale máme velké množství uživatelů, kteří ani tuto kolonku nevyplní pravdivě nebo vůbec.

2. Přezdívka (nick) - toto jméno se bude zobrazovat na stránkách a pod tímto jménem uživatel na stránkách vystupuje. Neslouží k zakrytí totožnosti ale k tomu, aby nemusela být vždy vypisována celá jména a příjmení, která by se těžko pamatovala.

3. Emailová adresa - netřeba komentovat. Tu musí vyplnit každý správnou, jinak nedostane heslo pro přístup.

4. Bydliště - nevyžadujeme přesnou adresu (i když někdy se při písemném kontaktu hodí) ale alespoň město a stát.

5. WWW - adresa internetových stránek uživatele, pokud nějaké má.

6. Povolání - Někdy docela důležitá kolonka, protože se podle ní např. pozná, že diskutující o DKK je sám veterinář apod.

7. Zájmy - nevím, proč své zájmy tajit (i když tento údaj skutečně nebude nikdy povinný) ? Pokud jsem např. turista, proč by se se mnou nemohli kontaktovat podobně "postižení" a udělat společnou akci (viz např. naše fórum o dogtrekingu).

8. MSN, YAHOO, AOL a ICQ Messenger - to jsou komunikační (chatovací) programy, kde má každý uživatel svou adresu (nebo nick nebo číslo) a na ní se dá přímo kontaktovat. Je to něco jako telefonní číslo.

Doufám, že jsem na nic nezapoměl . A jen na doplnění. Na mnohých serverech slouží při registraci kolonky "Zájmy" a "Povolání" především k zasílání cílených reklamních emailů. Jak ale vidíte, již od počátků našeho serveru se na něm žádné reklamy neobjevují a ani naše registrované uživatele neobtěžujeme žádnými reklamnmi emaily. V minulosti jsme provozovali konference (mailing listy), kde bohužel k zasílání reklam některými uživateli docházelo. Dnes to prakticky není možné. Takže tato možná obava některých je zcela lichá. Jsme zcela nekomerční server, financovaný z našich soukromých peněz a reklamy prostě nepotřebujeme. Jedinou "reklamou" je odkaz na stránky tvůrce webu na spodním okraji každé stránky.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2004, 09:55   #25
Brunifid
Junior Member
 
Brunifid's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Valdice (JC)
Posts: 12
Send a message via ICQ to Brunifid
Default

Pavel: MSN, YAHOO, AOL a ICQ Messenger - to je ono, to mi nebylo jasné. Jenom ICQ, to sama mám. Leč poslední dobou nějak, mrcha, nefunguje...
Já vím, že na tomto webu nemůže nikdo psát pod cizím jménem, proto jsem to uváděla jako přednost v porovnání se serverem mujpes.cz, kde toto ošetřeno není.
Jestli jsem to dobře pochopila, já sice musím vyplnit platnou emailovou adresu (kvůli heslu), ale nemusím ji povolit zobrazovat. Registrace tady mi osobně nepřijde vůbec nijak nepatřičná, nechce to ani obvod hlavy, rodinný stav, počet dětí, datum narození aj.
__________________
Brunifid kennel - http://giantschnauzer.wz.cz
Brunifid jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 11:00   #26
Petr
Junior Member
 
Petr's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Praha
Posts: 3
Default

Mě osobně by spíše zajímalo, k čemu se při registraci vyplňuje "neplatný" e-mail, u kterého je poznámka, že bude zveřejněn, když se pod ikonkou e-mail (po předchozím kliknutí na nick) objeví můj "pravý" e-mail (to jsou názvy správce tohoto serveru).

Já osobně nerozlišuju pravý a neplatný e-mail. Prostě používám oba dva, oba jsou platné a oba pravé.
Jen jsem chtěl pro případnou komunikaci používat tu druhou adresu. Úmyslně jsem nechtěl, aby byl zveřejněn můj původní e-mail, kam jsem si kdysi nechal poslat heslo. Důvody viz výše. Dostávám na něj díky "naivním" registracím na různých jiných serverech denně také cca 50 spamů a to i přesto, že mám na centrumu spam filtr (dalších 150 zpráv, které mi nabízejí doktorát, viagru nebo prodloužení penisu-díky, nemám zájem).

Kde je tedy chyba? Proč je zveřejněn "pravý" e-mail, který nemá být zveřejněn a není zveřejněn ten "neplatný", který zveřejněn být má?
Petr jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 12:21   #27
Brunifid
Junior Member
 
Brunifid's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Valdice (JC)
Posts: 12
Send a message via ICQ to Brunifid
Default

Já se svým emailem nijak netajím, uvádím ho když je zapotřebí bez obav a záplavou spamů netrpím. Občas něco přijde, zejména nabídky jakýchsi PC komponent a programů, viagru ani prodloužení penisu mi zatím nikdo nenabídl.
A není to tak strašné, jestli přijdou nejvýš dva za den, to se přežít dá. Mám email na seznamu a nestěžuji si.
__________________
Brunifid kennel - http://giantschnauzer.wz.cz
Brunifid jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org