Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > _Administrace

_Administrace Otázky spojené s Wolfdog.org, databází a další technické záležitosti...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-08-2010, 09:01   #21
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Mě spíše štve, jak se mé fotky přesouvají z profilu Aryi kdo ví kam. Pokud chci přeci přidat někomu fotku, tak mu ji tam dám. A ne že mi najednou zmizí fotky z profilu, protože je s aryou na fotce jiný pes a ten ji určo potřebuje víc. Kdyby se fotky dali dát ke 2 či více psům na fotce, tak by bylo po problému
To ani nevím, že jde. Jinak, pokud mám na fotce např. Kibu i Sofu, tak tutéž fotku nahraji oběma.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 11:01   #22
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
To ani nevím, že jde. Jinak, pokud mám na fotce např. Kibu i Sofu, tak tutéž fotku nahraji oběma.
mě se jedna fotka ke 2 psům nahrát nepodařila, u jednoho psa byla vždy odstraněna
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 13:15   #23
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Mně se stalo, že mi byla k mému Boltovi přesunuta fotka, na které je s jiným psem (fenkou). Zcela nevhodně a nesmyslně, protože má na ni jen hlavu zezadu a navíc rozmazanou...
http://wolfdog.org/drupal/cs/gallery/pic/111915/
Měla by být správně u Antary Ytax.

Last edited by Pouliche; 16-08-2010 at 13:22.
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 13:50   #24
admin
Moderator
 
admin's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 583
Default

Quote:
Originally Posted by rocco View Post
Opětovně mě nadzvedlo při nahlédnutí na tento server sprosté kradení fotek, otáčení fotek a ořezávání copyrightů !!!!!!!!!!! Co si to dovolujete ? Souhlas k uveřejnění mých fotek na WD dávám sporadicky a VŽDY s copyrightem - v inzerátu last minute na Belfedora ja MOJE FOTKA UKRADENÁ A BEZ COPYRIGHTU !!!!!!!!!!!!!!!!! Na jednu stranu se tu vždy oháníte řády a předpisy a přitom neustále KRADETE a porušujete zákony !!!!!!!!!!! Inzerát už není aktuální a tu fotku smažte okamžitě, souhlas k jejímu zveřejnění má jen Jiřina na svých stránkách !
The photo you mentioned was sent by the breeder of the puppy. So before you start a topic about "stealing" the photos please inform yourself.

In many cases people send not their own photos. But we came to the conclusion that adult people can read:
By uploading the photos you state that the photos are your property and that you agree to make them publicly available on wolfdog.org. In case you're not the author of the photos you have to get the permission to publish it.

Additionally I get a list of photographers which allowed to use all their photos (in such case I was only asked the change the owner of the photo to the person which is written on copyright - example Helenasotis).

In all other cases - there is always the possibility to change/remove the photos by sending ONE email to [email protected]. There was not even one case where the photos were not removed when the author asked for it.
admin jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 14:02   #25
admin
Moderator
 
admin's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 583
Default

Two more things which I want to mention here

As I see people writing here who send me emails but I don't removed them what made them so angry. The OWNER of the photo is person who took it. If the owner of a puppy sends us photos they will be published and will STAY in the gallery. We had some cases when the breeder wanted to remove (sometimes even all) photos sent by the owner. I'm sorry but you can not ask for it. The only possibility is to contact the puppy owner and ask him/her to send us the removal request.

If you found a photo in the gallery which was taken by you but you didn't send it you have two possibilities. You can always ask us to remove it. But please send me an EMAIL as I do not read the forum. Or you can ask us to put you name under the photo - ask for it also using an email to [email protected].
admin jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 14:23   #26
admin
Moderator
 
admin's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 583
Default

I get message that you ask also for the main photo. Please read the rule for adding the main photo - it is old topic but the rule is still the same:
http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=7669
admin jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 14:33   #27
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Quote:
Originally Posted by Admin View Post
The photo you mentioned was sent by the breeder of the puppy. So before you start a topic about "stealing" the photos please inform yourself.
Toto není pravda - chovatelka foto neposlala !!!!!!!!!!!! Takže opět lež. Foto dovolil stáhnout ze stránek třetí člověk (netuše, že fotka bude manipulována) - proč je ale ořezán copyright ?????? Já ho tam nedávám jen tak pro zábavu - nevadí mi, když mé fotky někdo použije (kromě wolfdogu) , ale vždy požaduju zachování copyrightu. Tuto fotku wolfdog ukradl a ořezal - to mi vadí a jak je vidět nejen mě - takže anonymní admine - ověř si informace, které zde prezentuješ raději sám předem - a piš česky cizí jazyk v českém fóru není povolen a můžeš se zablokovat )))))).
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 14:49   #28
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Nerada to přiznávám, ale mohl by admin prosím psát česky? Je to české forum a já i přes 14let učení anglického jazyka, nejsem schopná v něm komunikovat. A tedy nemohu si dané věci bez překladače číst. Ale nebylo odpovězeno, proč se fotky přesouvají bez vědomí majitele fotky, k jiným psům

Last edited by sdivokoukrvi; 16-08-2010 at 14:56.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 15:21   #29
admin
Moderator
 
admin's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 583
Default

Quote:
Originally Posted by rocco View Post
Toto není pravda - chovatelka foto neposlala !!!!!!!!!!!! Takže opět lež. Foto dovolil stáhnout ze stránek třetí člověk (netuše, že fotka bude manipulována) - proč je ale ořezán copyright ?????? Já ho tam nedávám jen tak pro zábavu - nevadí mi, když mé fotky někdo použije (kromě wolfdogu) , ale vždy požaduju zachování copyrightu. Tuto fotku wolfdog ukradl a ořezal - to mi vadí a jak je vidět nejen mě - takže anonymní admine - ověř si informace, které zde prezentuješ raději sám předem - a piš česky cizí jazyk v českém fóru není povolen a můžeš se zablokovat )))))).
I'm sorry but I will not be a part of your internal dirty games and personal wars.
My answer is - please inform yourself before you write ANY accusations. I GET THIS PHOTO. It WAS sent by the breeder: http://www.wolfdog.org/drupal/en/gal...ubcat/1/13524/
together with the advertising for this dog. I was asked to publish it.

For me it is not problem - I will remove it tomorrow. I will also not accept ANY advertising of this breeder because I fed up with such kind of discussion. I will not allow you to abuse this site for any personal wars by starting any invented stories.
admin jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 15:23   #30
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Mě se nelíbí hlavně ty zmizelé copyrighty, zvětšování, ořezávání, otáčení apod.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 15:25   #31
admin
Moderator
 
admin's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 583
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Nerada to přiznávám, ale mohl by admin prosím psát česky? Je to české forum a já i přes 14let učení anglického jazyka, nejsem schopná v něm komunikovat. A tedy nemohu si dané věci bez překladače číst. Ale nebylo odpovězeno, proč se fotky přesouvají bez vědomí majitele fotky, k jiným psům
I'm sorry but I can only recommend you to use translator: http://translate.google.com/?hl=cz&tab=wT#en|cs|
I can not write Czech but the translator works fine.
admin jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 15:28   #32
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Admin View Post
I'm sorry but I can only recommend you to use translator: http://translate.google.com/?hl=cz&tab=wT#en|cs|
I can not write Czech but the translator works fine.
Je fajn na českém foru musím používat překladač, který taky používám. A až se objeví doma někdo anglicky mluvící, požádám ho aby v Aj napsal dotaz na mizení fotek a jejich volného přesouvání

Last edited by sdivokoukrvi; 16-08-2010 at 15:32.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 15:35   #33
admin
Moderator
 
admin's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 583
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Mě se nelíbí hlavně ty zmizelé copyrighty, zvětšování, ořezávání, otáčení apod.
NONE of the photos are edited in anyway. They are published as they are added to the gallery (only too small and blurred photos are removed). Nobody removes copyrights and nobody edit the photos. The copyrights are not a "problem" for us. Even more - we always suggest the authors to put their names on them what make me easier to put the right author as description.
Photos sent by emails are sometimes changed - for better presentation. But only if this work was NOT done by the person who sent them.

We edit (crop, convert and rotate) only photos which are added to the database as they must fit to the standards. But the copyrights which are on them are not intentionally removed.
admin jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 15:48   #34
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

ja len prispejem svojou skúsenosťou. nasledovné fotky
http://www.wolfdog.org/drupal/cs/gallery/subcat/2/2608/
som nefotila JA. len jednu z nich, na ktorej je môj pes a tú som umiestnila na iné fórum, ktoré nemá s čsv a ani s wolfdogom nič spoločné. najprv bolo pod fotkami, že ich pridal admin a teraz je tam moje meno, aj pod fotkami, ktoré som nemala dôvod vyhotoviť ja, pretože daných psov nepoznám a nemám dôvod ich fotiť a teda ani ich fotky dávať na net...
zaujímavé, že?
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 15:53   #35
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Quote:
Originally Posted by Admin View Post
We edit (crop, convert and rotate) only photos which are added to the database as they must fit to the standards. But the copyrights which are on them are not intentionally removed.
Potom tedy já za svou osobu důrazně žádám, aby mé fotografie nebyly pro účely databáze editovány vyjma zmenšení.
Jediná kritéria pro náhledy do DB jsou 300 ob delší strana většího náhledu a 150 ob menšího náhledu - to lze naprosto bez problému dodržet pouhým zmenšením originálu, ořezávat opravdu není třeba. Pokud chcete argumentovat tím, že pes pak bude na náhledu "příliš malý", tak si dovolím podotknout, že za prvé má každý možnost se podívat na fotku ve velkém v galerii daného psa, za druhé já na svých stránkách také používám náhledy u infa o vrhu o velikosti 300 ob delší strany (přesně tedy 300x200) a je to zcela dostačující a alespoň mají fotky jednotný vzhled a stránka vypadá mnohem upraveněji - http://www.sotis.eu/Odchovy/vrh-c-sotis.

Mé fotky jsou upravené tak, jak si je přeji já prezentovat - při zachování poměru stran 3:2 (až na řídké výjimky) a hlavně při respektování nějakých kompozičních pravidel (to především!). Ořezáváním pro databázi dělá wolfdog z mých fotek paskvily - NEPŘEJI SI DODATEČNÉ ÚPRAVY MÝCH SNÍMKŮ vyjma čistého zmenšení při zachování poměru stran pro účely databáze.
Předem velmi děkuji za respektování tohoto přání

Helena
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 15:57   #36
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Admin View Post
NONE of the photos are edited in anyway. They are published as they are added to the gallery (only too small and blurred photos are removed). Nobody removes copyrights and nobody edit the photos. The copyrights are not a "problem" for us. Even more - we always suggest the authors to put their names on them what make me easier to put the right author as description.
Photos sent by emails are sometimes changed - for better presentation. But only if this work was NOT done by the person who sent them.

We edit (crop, convert and rotate) only photos which are added to the database as they must fit to the standards. But the copyrights which are on them are not intentionally removed.
Dobrá,
mám na mysli tuto fotografii, kterou jem vkládala já:
Zde, tak jak jsem ji vložila (přímo v galerii):
http://www.wolfdog.org/drupal/cs/gallery/pic/128023/

..a zde jako hlavní fotografie u informací u psa:
http://www.wolfdog.org/ces/dbase/d10608.html

..bez copyrightu, otočená, ořezaná..
Ještě bych pochopila, že se naposled vložená fotka automaticky ukazuje jako hlavní foto u informací o zvířeti. Ale proč musí být ořezaná, otočená a bez copyrightu?
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 16:11   #37
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

toto si viem vysvetlit. bola potrebna aktualna foto. vsetky psy su otocene dolava hlavou. teda to je to otocenie. na titulnej foto nie je nic navyse, preto je foto orezana... tym padom sa orezal aj copyright... i ked by sa to nemalo...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 16:22   #38
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

I'd like to reiterate the question I've put here before: Into my dog's (Arya ArQeVa) profile I also uploaded some photos of Arya together with other dogs. After I'd written the names below, the photo suddenly disappeared from my dog's gallery and appeared in the gallery of the other one(s). In one case, the picture simply vanished. I have nothing against showing photos taken by myself in other dogs' galleries, but I can't understand why my own dog doesn't deserve to have said photos displayed on its profile.

Last edited by sdivokoukrvi; 16-08-2010 at 16:31.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 16:41   #39
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
toto si viem vysvetlit. bola potrebna aktualna foto. vsetky psy su otocene dolava hlavou. teda to je to otocenie. na titulnej foto nie je nic navyse, preto je foto orezana... tym padom sa orezal aj copyright... i ked by sa to nemalo...
Dejme tomu, ale fotek je tam spousta, vhodnějších, které by se nemusely otáčet, stačilo by fotku zmenšit-jak psala Helena. Před touto fotkou tam byla naprosto nevhodná fotka-silně zvětšená...
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 16:49   #40
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

to áno, už som viackrát posielala foto do profilu, oveľa aktuálnejšie a rovnako kvalitné. nebolo mi vyhovené...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org