Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-05-2010, 12:40   #61
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
To já bych byla třetí zákazník :-)
Ty jo tři zákazníci, to už se slušnej začátek podnikání...

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Spíš těch 2,5 kg.
no to se pak nedivím, že ti nedělá problém naobědnat 50kg od vetamixu
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 14-05-2010, 12:46   #62
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Elsia&Benjamin View Post
Takže pokud dobře počítám cca 2 kg. No by mě zajímalo, kolik lidí by si bylo ochotný připlatit za komplet hotovou krmnou dávku nabalíčkovanou, jen rozmrazit a krmit. Třeba by to byl slušnej džob XD
na barfujeme.cz prodavaji uz hotove krmne balicky.1kg za cca 60 kc.komplet maso,kosti,zelenina.ale nikdy jsem tam nic nekupovala.priznam se,ze obcas by se mi takovy balicek,kde je vsechno hodil.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 14-05-2010, 13:00   #63
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Jo a stav se, pátek jsem doma!



Tak bohuzel se plany zmenil. Jindy uz konecne....
Jinak zatim me nedor od tebe papiry. Kdys to posilala?
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 14-05-2010, 13:06   #64
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

tak jsem se jala konecne zvazit a okem zmerit sveho "drobce" a ted nevim jeslti mam byt zhrozena nebo nikoli...
vek: cca 3 mesice a 2 tydny
váha: cca 19 kg (ak mam dobrou vahu)
vyska: cca 52 cm

co vy na to?
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 14-05-2010, 13:07   #65
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
na barfujeme.cz prodavaji uz hotove krmne balicky.1kg za cca 60 kc.komplet maso,kosti,zelenina.ale nikdy jsem tam nic nekupovala.priznam se,ze obcas by se mi takovy balicek,kde je vsechno hodil.
To je moc na můj počet psů ... to si raději udělám sama ...
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 14-05-2010, 14:31   #66
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Tyger - Kvasnice prej nadýmaj, tak nejsou vhodné. Já dávám pangamin. Na momentální váhu (skoro 20 kilo) dávám cca 4-6 tabletek denně.

A kosti kvůli vápníku si myslím že spíš ráno.

Jinak váhu drobka ti závidím, to je čuba? U nás po delší době přijel za čubinkou známý a hned konstatoval, že hezky zmohutněla a vyrostla..tak nevím?

Ajry - no měl to poslat přítel. Ale zase oni mají teď v rodině těžkou nemoc, tak kdo ví, zda si vzpomněl . Mohu ti je dát až přijedeš? BTW víš, že Dracia je rumunsky nadávka prý? Říkala ta kamarádka.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 14-05-2010, 15:15   #67
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

je to kluk
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2010, 12:28   #68
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Ajry - no měl to poslat přítel. Ale zase oni mají teď v rodině těžkou nemoc, tak kdo ví, zda si vzpomněl . Mohu ti je dát až přijedeš? BTW víš, že Dracia je rumunsky nadávka prý? Říkala ta kamarádka.[/quote]

No mozna ze brzy budes litovat ze jsi ji nenechala jmeno ty nadavky:-). No vzpomenes si na me, az budou chybet slepice a tak podobne....Jinak uz spinka na zahrade? Jak se ma myska mala?
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2010, 23:00   #69
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Ahojky, hele dnes jsem vlastnoručně ty papíry odeslala, nemůžou ti už nepřijít :-))
No roste, roste a hezky mohutní :-) Taky přezubuje, jak jí to padá, tak měla dneska v puse i hodně krve. Oči furt stejný, už mě to štve s nima :-/

Jinak cvičíme, cvičíme...přivolání, chůze u nohy atd. Ani moc nezlobí :-) Akorát mrcha vycítila, že přítel není takovej zloduch jako já a ví, že ho může furt otravovat a olizovat a okusovat a že se jí neubrání :-D Tak ho teda zdatně bráním

Jinak spí už v noci v kotci
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2010, 08:58   #70
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Ahojky, hele dnes jsem vlastnoručně ty papíry odeslala, nemůžou ti už nepřijít :-))
No roste, roste a hezky mohutní :-) Taky přezubuje, jak jí to padá, tak měla dneska v puse i hodně krve. Oči furt stejný, už mě to štve s nima :-/

Jinak cvičíme, cvičíme...přivolání, chůze u nohy atd. Ani moc nezlobí :-) Akorát mrcha vycítila, že přítel není takovej zloduch jako já a ví, že ho může furt otravovat a olizovat a okusovat a že se jí neubrání :-D Tak ho teda zdatně bráním

Jinak spí už v noci v kotci
Tak ok.Ohledne oci-co se zeptat jinyho veterinare?
To ze spi venku je fajn. Nepiska?
Jinak pristi vikend budu s vlkama u rodicu,100%, tak bych se zastavil se smeckou,co ty?
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2010, 10:35   #71
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Příští týden jedu volit :-( I s pesanem, který tedy skoro všechny volby má zakázány (u nás je tvrdá monarchie :-))

Jinak venku nekňučí, já tam s ní už několikrát spala, pokaždý tam má hromadu okusovátek, žrádlo...většinou dokouše a svalí se a spí.

S těma očima jsem právě byla už i u jinýho veterináře, ale nic nepomáhá.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2010, 10:39   #72
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Příští týden jedu volit :-( I s pesanem, který tedy skoro všechny volby má zakázány (u nás je tvrdá monarchie :-))

Jinak venku nekňučí, já tam s ní už několikrát spala, pokaždý tam má hromadu okusovátek, žrádlo...většinou dokouše a svalí se a spí.

S těma očima jsem právě byla už i u jinýho veterináře, ale nic nepomáhá.
Budu tam pa vecer-ne vecer. Prece nevolis 3 dny?
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2010, 10:52   #73
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

No Asici, kdyz byla stene pomohl Mvdr Hnizdo, je ale pekelne drahej....
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2010, 11:22   #74
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Nevolím, ale nevlastním auto a trvalé bydliště mám u Liberce. Tj v pátek odjedu a vrátím se nejdřív v neděli, spíše v pondělí.

A můžu se zeptat co jí doktor předepsal? Nepamatuješ si kapičky? Na trhu jich je hrozně moc a stejně mi přijde, že neděláme nic jiného, než že zkoušíme různé značky
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2010, 12:24   #75
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Jo Hnízdo je dobrej, ale lepší je paní MVDr Barbara lenská, ordinuje buď v kladně nebo jednou týdne u MVDr Duchka, specializuje se na oči. Mojí čubě teče od malička z očí, má ucpaný kanálek a až půjde na rtg tak ji ho nechávám propláchnout. Jinak pravidelně vyplachuji oči ophtalmo-borovou vodou, nebo ophtalmo-septonexem. Jinak sou prý dobré i oční kapky vizin(nevím jak se to jmenuje, ale dávaj na to reklamy, doporučil mi to veterinář.)
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2010, 13:33   #76
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

nevim,jestli se u Dracie jedna o zanet tretich vicek,ale arwen na to taky trpela. kapaly jsme nejake optalmo kapky,normalne lidske a kupodivu to ustoupilo po roce zivota tak nejak samo.chodime na veterinu Na Lhotku,tam jsou fajn doktori a doktorka mi rikala,ze z toho vyrostla.ono vubec do roku to byla hruza,mela kdeco.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2010, 22:31   #77
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
nevim,jestli se u Dracie jedna o zanet tretich vicek,ale arwen na to taky trpela. kapaly jsme nejake optalmo kapky,normalne lidske a kupodivu to ustoupilo po roce zivota tak nejak samo.chodime na veterinu Na Lhotku,tam jsou fajn doktori a doktorka mi rikala,ze z toho vyrostla.ono vubec do roku to byla hruza,mela kdeco.
Možná, že by stačila obyčejná opthalmo framykoin mastička do očí tři dny 3x denně a hned. To jsem všem majitelům radila preventivně při případném slzení očí už při odběru štěňátka. Mohly jste to mít s očima stejně jako všechna ostatní má štěnda - tedy bez problému.

Arwen totiž neměla kde co. Pokud vím, měla invaginaci střev s velmi tragickým průběhem, ale za tu nemůže nikdo, není to dědičné ani ovlivnitelné.

Moc mne totiž mrzí, když ji tu popisuješ takto. Arwen má před sebou pravděpodobně dlouhý a veselý život. Nehledej problémy, měj prostě radost, že se to přestálo a už je dobře.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 19-05-2010, 00:32   #78
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Děkuju holky, zkusím tyhle kapičky, snad už to konečně bude trefa. Navíc se dají koupit normálně v lékárně bez předpisu, že ano?

Já se spíš bojím, aby neměla rok slzení=záněť a ty oči pak byly z toho dlouhodobého zánětu nějak poškozené. Nejsem veterinář, vidím to jako laik :-)

Podle doktorky má jinak zánět spojivek...Ona navíc žila v bytě a teď je většinu času venku, přisuzuju to i tomuto
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 19-05-2010, 06:46   #79
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Dayen View Post
Možná, že by stačila obyčejná opthalmo framykoin mastička do očí tři dny 3x denně a hned. To jsem všem majitelům radila preventivně při případném slzení očí už při odběru štěňátka. Mohly jste to mít s očima stejně jako všechna ostatní má štěnda - tedy bez problému.

Arwen totiž neměla kde co. Pokud vím, měla invaginaci střev s velmi tragickým průběhem, ale za tu nemůže nikdo, není to dědičné ani ovlivnitelné.

Moc mne totiž mrzí, když ji tu popisuješ takto. Arwen má před sebou pravděpodobně dlouhý a veselý život. Nehledej problémy, měj prostě radost, že se to přestálo a už je dobře.
prevence je dobra,ale nemyslim si,ze je zase dobre resit s ni uplne vsechno.a na tu mast mi myslim na veterine rikali,ze tu by zrovna nedavali,ale opravdu si to nepamatuju.je to davno.
a me zase mrzi,ze mas pocit,ze ji tady popisuju jako nejakou zrudu nebo co,ja proste konstatuji fakt,tak to proste je.tim kdeco jsem treba vubec nemyslela tu invaginaci,ale mozna nevis,ze se lecila i s nejakym zanetem na uchu a pomerne dlouho,proste toho bylo dost.a ze z toho vyrostla je proste pravda,od roku zivota ji uz nic vyrazne netrapilo.tu oci uz vubec.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 19-05-2010, 09:41   #80
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Děkuju holky, zkusím tyhle kapičky, snad už to konečně bude trefa. Navíc se dají koupit normálně v lékárně bez předpisu, že ano?

Já se spíš bojím, aby neměla rok slzení=záněť a ty oči pak byly z toho dlouhodobého zánětu nějak poškozené. Nejsem veterinář, vidím to jako laik :-)

Podle doktorky má jinak zánět spojivek...Ona navíc žila v bytě a teď je většinu času venku, přisuzuju to i tomuto
No moje čuba díky ucpanému kanálku měla zánět spojivek vážně dlouho( asi od května do září) a dodnes se ji pravidelně objevuje, když je zvýšenej prach nebo teď pyl. Vždy začnu kapat nějaké kapičky a z části to zaženu. Oči kvůli tomu fakt poškozené mít nebude, neboj
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org