Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > ČSV v nouzi

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

Closed Thread
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-09-2011, 14:40   #41
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Jestli se nemýlím, majitelka zde uváděla, že by se jednalo o 1/2 - 3/4roku.
Neznám případ, žeby žena ležela s rizikovým těhotenstvím 3/4 roku v nemocnici. 3/4 roku, to je přesně 9 měsíců. To by si musela jít lehnout hned v den početí
Pavel jest offline  
Old 27-09-2011, 14:41   #42
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Yzegrin: spousta navržených variant může být za daných okolností těžko uskutečnitelná, ale je třeba mít z čeho vybírat. Samozřejmě nezname majitelku Drummera ani jejich situaci, ale mně se jen nechce věřit, že by se nedalo najít jiný řešení než dát psa úplně pryč.
jerabekj jest offline  
Old 27-09-2011, 14:45   #43
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Neznám případ, žeby žena ležela s rizikovým těhotenstvím 3/4 roku v nemocnici. 3/4 roku, to je přesně 9 měsíců. To by si musela jít lehnout hned v den početí
Já to sem nechěl psát, ale opravdu neni rizikový jako rizikový. Co jsem tak slyšel, tak nejrizikovější jsou první 3 měsíce a pak před porodem. Co se takhle poradit s doktorem, jak by to viděl on. Samozřjmě je nesmysl potratit, na druhou stranu, rizikový dostane dneska každá druhá a třeba ta kaše neni tak horká aby musel Drummer hnedka pryč. Určitě Drummerovi držim palce.
jerabekj jest offline  
Old 27-09-2011, 14:48   #44
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Taky bych možnost dát psa pryč brala jako nejposlednejší řešení (i když mně by taková možnost ani nenapadla) a hledala co a jak, jen abychom zůstali spolu, i kdyby to bylo nevím jak těžké. Řešení je spousta, pokud člověku na psu opravdu záleží, nějaké východisko existovat musí.
Tyger jest offline  
Old 27-09-2011, 14:48   #45
Drummer
Junior Member
 
Drummer's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Ostrava
Posts: 49
Send a message via ICQ to Drummer Send a message via Skype™ to Drummer
Default

Vašim radám rozumím, ale asi jste se viditelně Vy osobně do takto tíživé situace nedostal. Je samozřejmé, že jsem nejdříve zvažovala veškeré varianty jak si psa ponechat. Nebo dosáhnout toho abychom spolu mohli zůstat. Od pořízení Drummera jsem bez něj nechodila nikam. Jednou mě přítel vytáhl na večeři a Drummík zůstal doma. Nedojedla jsem protože pro mě nebylo přirozené si něco " užívat" když on nemůže. od chvíle kdy jsem se rozhodla, že pro Drummíka bude nejlepší, když mu najdeme nového pána nejsem schopná 10 min nemít v očích slzy. Je to jakobych se snažila sama sebe rozervat na kusy. A věřte, že obhajovat se, že nejsem flákač a nedávám psa pryč z rozmaru nebo lenosti, mě bolí o to víc. Miluju ho a vždycky milovat budu. A věřte nebo ne. Pokud nenajdu nového pána, který bude odpovídat tomu co si pro Drummera představuju a čeho jsem se vždy snažila dosáhnout odmítnu nástup do nemocnice. Zůstanu s Drummerem doma a budu doufat, že si tím nezkomplikuju těhotenství ještě více než ho mám. Neberte mě jako člověka, který se svého psa zbaví při první komplikaci. Já se snažím myslet tak aby to pro něj bylo co nejpříjemnější. A Pavle já se ho nezbavuji. Já se mu snažím dát co nejvíce můžu i když o něj tím přijdu. My tady diskutujeme o tom co je pro člověka nejlepší ne pro psa. Na úkor čeho všeho by jste si psa ponechal. Co je pro něj lepší v mladém věku, kdy ještě má myslet na pubertální nápady., tropit hlouposti a užívat si ho nechat dlouhou dobu v provizoriu nebo mu dát prostor i když víme že my lidé to poneseme hůř. Já myslím hlavně na něj proto myslím, že na úkor sebe mu raději dám novou možnost.
Drummer jest offline  
Old 27-09-2011, 14:50   #46
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
Co jsem tak slyšel, tak nejrizikovější jsou první 3 měsíce a pak před porodem. .
Jestli se nemýlím, tak toto platí pro těhotenství všeobecně, pro bezproblémové těhotenství..Nikoliv pro rizikové.
yzengrin jest offline  
Old 27-09-2011, 14:55   #47
Drummer
Junior Member
 
Drummer's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Ostrava
Posts: 49
Send a message via ICQ to Drummer Send a message via Skype™ to Drummer
Default

Ano Pavle rizikové těhotenství jaksi nemůže být 9 měsíců, ale zvažoval jste možnost, že budu muset zůstat v nemocnici ještě po porodu? a to je přesně můj případ. Měla jsem vždy zdravotní problémy a není moc příjemné tu řešit, že moje miminko nemusí být naprosto zdravé a že budeme mít problémy i po porodu. a myslím, že se tématu netýká proč budu v nemocnici tak dlouho.
Drummer jest offline  
Old 27-09-2011, 14:57   #48
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Neznám případ, žeby žena ležela s rizikovým těhotenstvím 3/4 roku v nemocnici. 3/4 roku, to je přesně 9 měsíců. To by si musela jít lehnout hned v den početí
Myslím, že už jen z toho, co tu padlo, je jasné, že to není tak jak píšeš. Ale asi už jsi byl sám nejen těhotný, ale i rizikově těhotný.
Z mého pohledu majitelka k celé věci přistupuje velmi zodpovědně, jelikož jí jde viditelně o psa, nikoliv o sebe.
yzengrin jest offline  
Old 27-09-2011, 15:03   #49
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by Drummer View Post
Ano Pavle rizikové těhotenství jaksi nemůže být 9 měsíců, ale zvažoval jste možnost, že budu muset zůstat v nemocnici ještě po porodu? a to je přesně můj případ. Měla jsem vždy zdravotní problémy a není moc příjemné tu řešit, že moje miminko nemusí být naprosto zdravé a že budeme mít problémy i po porodu. a myslím, že se tématu netýká proč budu v nemocnici tak dlouho.
To se opravdu netýká a nám do toho nic neni. Ber to ale tak, že se snažíme pomoct a jsou to všechno jen varianty. Neznáme Tě a tak můžou bejt některý varianty pitomý a jiný dobrý. Je to diskuze která je postavená tak, že "tě třeba něco nenapadlo nebo jsi něco přehlídla nebo neuvážila". Jsem chlap, dítě nemám, těhotnej jsem nebyl a nebudu, tak jsem si říkal, že by třeba po dohodě s doktorem vyšlo najevo, že dejme tomu prostředek těhotenství by byl vpohodě ... neber to zle.
jerabekj jest offline  
Old 27-09-2011, 15:11   #50
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Z mého pohledu majitelka k celé věci přistupuje velmi zodpovědně, jelikož jí jde viditelně o psa, nikoliv o sebe.
Ale kdo může s určitostí říct, co je pro psa nejlepší? My to vše vidíme jen z pohledu člověka, ale to neznamená, že i pes má na to stejný názor... Jo, že si časem zvykne na jiného pánička u kterýho se bude mít dobře je jedna věc, ale taky člověk, když stratí "životního" partnera, tak to nese někdo líp, někdo hůř... a někdo se s tím nesmíří nikdy
Tyger jest offline  
Old 27-09-2011, 22:37   #51
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Tohle už se fakt nedá číst, ty "rady" zkušených pánů co sami nemají děti ...
Majitelka tu jasně napsala co jí k tomuto kroku vede a je evidentní, že jí to vůbec neteší. Měli by jste být trochu ohleduplní k ní samotné. Pokud jí nechcete nabídnout konkrétné pomoc, tak se aspoň zdržte komentářů.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline  
Old 27-09-2011, 22:55   #52
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Danielo, tady to není koutek utěšování ani nabídková sekce. Tohle je diskuzní fórum. Pokud sem kdokoliv dá jakýkoliv příspěvek nebo dokonce založí nové téma, musí počítat s názory souhlasnými ale také odmítavými. Majitelka nemusela tohle fórum zakládat, psa dala do nabídky dospělých psů. Možná to zní tvrdě, necitlivě ale prostě tak to v diskuzních fórech chodí. Vyřazujeme pouze sprosté příspěvky nebo příspěvky, porušující zákony. Pokud sem prostě kdokoliv cokoliv napíše, jde se svou kůží na trh a s tím musí předem počítat.
Pavel jest offline  
Old 27-09-2011, 23:14   #53
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Danielo, tady to není koutek utěšování ani nabídková sekce. Tohle je diskuzní fórum. Pokud sem kdokoliv dá jakýkoliv příspěvek nebo dokonce založí nové téma, musí počítat s názory souhlasnými ale také odmítavými. Majitelka nemusela tohle fórum zakládat, psa dala do nabídky dospělých psů. Možná to zní tvrdě, necitlivě ale prostě tak to v diskuzních fórech chodí. Vyřazujeme pouze sprosté příspěvky nebo příspěvky, porušující zákony. Pokud sem prostě kdokoliv cokoliv napíše, jde se svou kůží na trh a s tím musí předem počítat.
Ano je to diskuzní forum a můj názor je že se mi nelíbí vaše reakce.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline  
Old 27-09-2011, 23:22   #54
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default

Ale něco jako morální nebo slušné chování vám nic neříká...? Z toho co jsem v tomhle tématu vyčetla, jste na návrzích všech a všem hledal a ukazoval jen chyby, ale sám jste jakoukoliv možnost, která by tu už nepadla nenavrhl. A když už vám samotnému nepřijde tohle ani trochu 'neetické k povaze tématu', aspoň by jste si to mohl nechat pro sebe. Samotná autorka na začátku diskuze jasně zmínila, že hledá možnosti, jak vyřešit těžkou situaci a ne číst co podle vás dělá špatně. Neberte to jako útok, takhle to na mě působí a to je můj názor.
Saerithra jest offline  
Old 27-09-2011, 23:29   #55
Jazzinka
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 74
Default

Souhlas s Danielou. Chápu, že se snažíte najít alternativy darování, ale ty řeči o délce rizikového těhotenství apod. sem fakt nepatří.
Navíc si myslím, že pro mladého a tipuji celkem socializovaného psa je lepší jít trvale do jiné rodiny než trávit třeba dva měsíce v hotelu, pak být chvíli doma s dvěma "ležáky" a mít každý den jiného venčiče nebo být v kotci někde na cvičáku s tím, že ho jednou denně někdo vytáhne ven, prostě být postrkován zleva zprava s vírou, že se to brzy urovná.
Jazzinka jest offline  
Old 28-09-2011, 09:30   #56
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
Ale něco jako morální nebo slušné chování vám nic neříká...?
Nikdo se v tomto tématu nevyjadřoval neslušně a nijak nikoho nenapadal. Co jste tu četla nemorálního ?

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
Z toho co jsem v tomhle tématu vyčetla, jste na návrzích všech a všem hledal a ukazoval jen chyby, ale sám jste jakoukoliv možnost, která by tu už nepadla nenavrhl.
Tak si pořádně přečtěte diskuzi. Návrhů je tady mnoho a to i ode mne.

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
A když už vám samotnému nepřijde tohle ani trochu 'neetické k povaze tématu', aspoň by jste si to mohl nechat pro sebe. Samotná autorka na začátku diskuze jasně zmínila, že hledá možnosti, jak vyřešit těžkou situaci a ne číst co podle vás dělá špatně.
Pokud chcete něco řešit, tak musíte nejdříve zjistit, co se udělalo nebo dělá špatně a pak teprve to můžete rozumně vyřešit. Hurá akce nemají smysl. A to je také důvod, proč se tu narazilo na délku těhotenství, protože jeho délka je, alespoň dle majitelky, rozhodující pro to, jak dlouho by byl pes bez majitelů.

Ještě jednou opakuji - tohle není ani inzertní rubrika, ani vrba na vyplakání se. Tohle je diskuzní fórum. Běžně bych takovéhle téma hned na začátku smazal, protože pro nabídku dospělých ČsV s PP k adopci slouží jiná rubrika na našem serveru a pokud je pes nabízen k adopci, proč o tom diskutovat. Nicméně jsem ho tu nechal, protože i já jsem měl dojem, že se snad situace vyřeší právě tím, že s majitelkou budeme diskutovat a třeba najdeme řešení, jak by si psa mohla nechat. To byl jediný důvod a nic jiného v tom nehledejte.

Quote:
Originally Posted by Jazzinka View Post
Navíc si myslím, že pro mladého a tipuji celkem socializovaného psa je lepší jít trvale do jiné rodiny než trávit třeba dva měsíce v hotelu, pak být chvíli doma s dvěma "ležáky" a mít každý den jiného venčiče nebo být v kotci někde na cvičáku s tím, že ho jednou denně někdo vytáhne ven, prostě být postrkován zleva zprava s vírou, že se to brzy urovná.
Tím pádem potvrzuješ to, co jsem výše napsal - téma by se nemělo tady vůbec objevit, protože nikdo nemá zájem na přechodném řešení situace, ale na trvalé adopci psa. Takže není o čem diskutovat. Pes je v nabídce a kdo o něj bude mít zájem, ten se ozve majitelce přímo. O čem tedy diskutovat ? Pak mi ale vysvětli, proč majitelka vůbec tohle téma tady zakládala ?
Pavel jest offline  
Old 28-09-2011, 13:08   #57
Drummer
Junior Member
 
Drummer's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Ostrava
Posts: 49
Send a message via ICQ to Drummer Send a message via Skype™ to Drummer
Default

Tak tedy Diskuzi smažte. Ti co se Drummíkovi snaží pomoc jsou se mnou už v telefoním popřípadě emailovém spojení. A pokud myslíte, že tahle diskuze byla k ničemu, tak podle mne ne.
Drummer jest offline  
Closed Thread

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org