Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Standard plemene a bonitace

Standard plemene a bonitace Jak by měl vypadat typický vlčák, poměřování a komentáře ke standardu plemene, informace o bonitacích a svodech...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-11-2006, 21:48   #1
HynekKopecký
Junior Member
 
Join Date: Jan 2005
Location: Koryčany
Posts: 3
Send a message via ICQ to HynekKopecký
Default Měřidla

Ahoj všem. Mám na Vás prosbu. Chtěl bych si pořídit měřidla, ale nikde jsem nenašel žádný odkaz ani prodejce.Pokud někdo máte možnost měřidla zakoupit ozvěte se mi prosím. "od Vlčí skály " . Jinak bych se chtěl zeptat , jaké máte zkušenosti s měřením. Byli jsme na bonitaci a i když se doma měříme tak tam jsme se měřit nechtěli . Myslíte , že je to možné množstvím našich mazlíků na místě. Určitě je to jiný podnět než doma nebo na cvičáku. Spousta jiných psů a lidí. Moc by mne zajímalo jak to bylo u Vás . S pozdravem Vám i pesanům Hynek Kopecký
HynekKopecký jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2006, 22:22   #2
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Re: Měřidla

Quote:
Originally Posted by HynekKopecký
Chtěl bych si pořídit měřidla, ale nikde jsem nenašel žádný odkaz ani prodejce.
Perfektní a skutečně profesionální měřidla se vyrábějí v Německu. Co vím, vlastní je Steffen Baldamus z německého Klubu. Zkus mu napsat nebo napsat na německé stránky Wolfdog.org do fóra. Určitě Ti dají kontakt na prodejce.

Quote:
Originally Posted by HynekKopecký
Určitě je to jiný podnět než doma nebo na cvičáku. Spousta jiných psů a lidí. Moc by mne zajímalo jak to bylo u Vás .
Myslím, že je to hodně o důvěře psa k majiteli. Pokud majiteli skutečně důvěřuje, pak se v jeho přítomnosti cítí i v neznámých situacích bezpečně. Já jsem nikdy s měřením problémy neměl a nikdy jsem měření doma ani nikde jinde netrénoval. Ale možná, že se mýlím ...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-11-2006, 10:01   #3
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default Re: Měřidla

Quote:
Originally Posted by Pavel
Já jsem nikdy s měřením problémy neměl a nikdy jsem měření doma ani nikde jinde netrénoval. Ale možná, že se mýlím ...
To taky nikdo z nás nepochybuje. Máte vyjímečné psy. Ale je více psů, kteří "nezkamení" a měřit se nechtějí , ne ze strachu - pán je přeci nedá, proto ho mají s sebou, ale nebaví je to. Potřebují koukat okolo, přikrčí se, roztáhnou nohy a vůbec jim nevadí , že pak maj o nějaký cm méně. A jsou " otrávení " , když se to musí opakovat.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 07-11-2006, 10:53   #4
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Ani já neměl s Alfinem problémy, je mu úplně fuk jestli ho někdo měří a jak, když mu ale někdo vyloženě při kontaktu nesedne tak si zabručí (to se ale netýká měření na bonitaci). Doufám, že mě Radekkk taky nenakopne s tím, že mám jistě vyjímečného psa....Ahoj dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 07-11-2006, 12:00   #5
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by artus
Ani já neměl s Alfinem problémy, je mu úplně fuk jestli ho někdo měří a jak, když mu ale někdo vyloženě při kontaktu nesedne tak si zabručí (to se ale netýká měření na bonitaci). Doufám, že mě Radekkk taky nenakopne s tím, že mám jistě vyjímečného psa....Ahoj dan
Ale to nebylo nakopnutí. Taky jsme neměli problém s bonitačním měřením. Jen jsem tím chtěla říct, že ne každý pes stojí v klidu. A jsou i ti co se jim nelíbí, když na ně sahá někdo cizí. Určitě je lepší toho psa na to připravit. Ale i ten připravený se třeba shrbí apod. A většině se to i stalo. Je fain, že Alfinovi ne.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 07-11-2006, 14:48   #6
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

V každém případě si myslím, že je nejdůležitější se vším seznámit psa co nejdříve nejlépe jako několika týdenní štěně, které si nechá všechno líbit a nové věci přijímá ochotně. Pak je zcela v pohodě a bez problémů. Všechno kromě reakce na střelbu se mi v tomto směru potvrdilo.
dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 07-11-2006, 17:07   #7
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Aby nedoslo k nedorozumeniu - pre lepsiu prehladnost diskusii som Leilin a Hankin prispevok presunula do samostatnej temy.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 07-11-2006, 18:35   #8
HynekKopecký
Junior Member
 
Join Date: Jan 2005
Location: Koryčany
Posts: 3
Send a message via ICQ to HynekKopecký
Default To Pavel

Děkuji všem za odpověď a Tobě Pavle za tip.Bohužel jsem ale neandrtálec a neumím německy. Mohu-li Tě poprosit kdyby jsi byl tak hodný a na ty německé stránky to dal ty. Moc by jsi mi tím pomohl. Pokud bych to tam dal já pak by si to určitě nepřečetli . Děkuji s pozdravem Hynek Kopecký
HynekKopecký jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org