Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Mimo téma

Mimo téma O všem a o ničem - aneb jak příjemně strávit volný čas...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-08-2010, 22:37   #1
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default Hlidani stenete

Ahoj,
surne hledam nekoho z Prahy, kdo by mi pristi tyden na 5 dní (9.-13. pohlidal 6-mesicni stene. Jedu na skolni prax a bohuzel na posledni chvili vysvitlo, ze si ho nemuzu vzit sebou Je docela hodnej, ke psum i lidem pratelskej (nekdy az moc
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 06-08-2010, 23:45   #2
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Nemate v Prahe psie hotely? Ja davam Freiku do hotela, mam istotu ze dostane nazrat a pobeha si, a nemusim sa bat ze co komu vyvedie, pretoze to je starost prevadzkovatelov. Tam, kde ju davam, je navyse aj pustana navolno na velkom dvore so psami s ktorymi sa kamarati. Nie je to lacne, ale za ten klud to podla mna stoji.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 09:02   #3
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

A co takhle obrátit se na chovatele ? Nechápu sice, když si někdo pořizuje psa a nemůže se o něj 100% postarat ani zajistit hlídání. Na druhou stranu mohou přijít výjimečné situace a tady by měl pomoci především chovatel. Sám jsem měl několikrát u nás psy ze svých odchovů na hlídání.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 09:21   #4
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
A co takhle obrátit se na chovatele ? Nechápu sice, když si někdo pořizuje psa a nemůže se o něj 100% postarat ani zajistit hlídání. Na druhou stranu mohou přijít výjimečné situace a tady by měl pomoci především chovatel. Sám jsem měl několikrát u nás psy ze svých odchovů na hlídání.
jo kéž by to vždy bylo tak snadný...

Last edited by sdivokoukrvi; 07-08-2010 at 09:27.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 09:57   #5
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Na chovatelku jsem myslela, ale bydli pri Brne a to je pro mne kousek odruky ... A hotel, uz jsem dostala i takovou radu, ale momentalne na to nemam penize... Hlidani vacsinou zajistit vim, jen ted to proste nevychazi
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 10:33   #6
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
jo kéž by to vždy bylo tak snadný...
Souhlasím.... Také bych ráda hlídala, ale moje smečka k sobě nikoho nepusí. Malá ano, ale to je otázka času. Je to škoda, taky bych byla ráda, kdyby se se všemi svými dětmi kamarádila.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 10:43   #7
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Já bydlím v Brně a klidně bych ho pohlídal, ale nedostanu se do Phy tak, abych se stihl vrátit do práce :-(
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 12:41   #8
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Souhlasím.... Také bych ráda hlídala, ale moje smečka k sobě nikoho nepusí. Malá ano, ale to je otázka času. Je to škoda, taky bych byla ráda, kdyby se se všemi svými dětmi kamarádila.
No já si nedovedu představit, že bych aryu dala na hlídání k mamince maminka by mi ji totiž chtěla spapat, a co bych dělala, kdyby mi z jedné arynky, udělala arynky dvě
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 16:50   #9
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Souhlasím.... Také bych ráda hlídala, ale moje smečka k sobě nikoho nepusí. Malá ano, ale to je otázka času. Je to škoda, taky bych byla ráda, kdyby se se všemi svými dětmi kamarádila.
Mám 2 feny a 1 psa, takže je to taky poblém, ale vždy jsme to vyřešili. Když k nám přišla na hlídání fenka, tak jsme je prostě s Danym střídavě pouštěli na zahradu a vždy byly budto naše dvě nebo ta návštěva v kotci. A se psem to je obdobně.

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
Na chovatelku jsem myslela, ale bydli pri Brne a to je pro mne kousek odruky ... A hotel, uz jsem dostala i takovou radu, ale momentalne na to nemam penize... Hlidani vacsinou zajistit vim, jen ted to proste nevychazi
Vůbec nechci být zlý, ale na tohle musí myslet každý, kdo si psa pořizuje. Pes stojí peníze a když na to nemám, nemohu si ho pořizovat. Ke mně jezdili majitelé ze Stuttgartu, dovezli fenu, odjeli domů, jeli na dovolenou. Vrátili se domů, vybalili věci a jeli si pro fenu.
Prostě buďto se podřídím potřebám psa (popř. je zajistím náhradním způsobem), nebo si ho nepořizuji. Můžou přijít i takové situace, kdy majitel musí třeba na měsíc do nemocnice, co potom ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 22:43   #10
Solveig
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
ani zajistit hlídání.
Vždyť ho právě zajišťuje, ne??
Jakým způsobem to dělá a kde hledá, je jen jeho věc. A kde jinde se ptát než tady?

Taky nechápu, proč by měli být chovatelé k dispozici neustále.
Solveig jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2010, 08:39   #11
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Solveig View Post
Vždyť ho právě zajišťuje, ne??
Jakým způsobem to dělá a kde hledá, je jen jeho věc. A kde jinde se ptát než tady?

Taky nechápu, proč by měli být chovatelé k dispozici neustále.
Tak ještě jednou pro pomaleji chápající :

Štěně se narodilo u chovatele a z vůle chovatele. Chovatel vybral majitele, ke kterému štěně jde na celý život. Je tedy plně zodpovědný za to, jak se štěně má a jaké má podmínky. V případě jakýchkoliv problémů, podobných tomuto, by to měl být právě on, kdo je řeší spolu s majitelem. Wolfdog.org by v takovém případě měl být tím posledním nouzovým řešením, když řešení s pomocí chovatele selže.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2010, 10:13   #12
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Tak ještě jednou pro pomaleji chápající :

Štěně se narodilo u chovatele a z vůle chovatele. Chovatel vybral majitele, ke kterému štěně jde na celý život. Je tedy plně zodpovědný za to, jak se štěně má a jaké má podmínky. V případě jakýchkoliv problémů, podobných tomuto, by to měl být právě on, kdo je řeší spolu s majitelem. Wolfdog.org by v takovém případě měl být tím posledním nouzovým řešením, když řešení s pomocí chovatele selže.
jsem tedy pomaleji chápající. Předpokládala jsem, že majitel je svéprávný a může si zařídit hlídání i jinak, než přes chovatele. "Otravování" chovatele by mělo být snad až tou poslední možností-když selžou všechny alternativy. No ale jsem v chovu začátečník, tak se ráda nechám poučit a až budu chtít jít večer ven bez psa (nebo spíš on beze mě být doma-děsně ho rušim, když chce spát) a od někoho ho pohlídat, tak napřed zavolám chovatelce.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org