Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-12-2007, 15:08   #1
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default chovatele

Na italskem foru probiha diskuse o chovatelske stanici ve Francii,v jakych podminkach ziji psi.
Chtela jsem jen upozornit ceske chovatele ,kteri si pozvou na navstevu
italske majitele cevecek ,aby zvazili komu ukazuji sve psi a svoji chovatelskou stanici.
Bohuzel je zde napsano

"Perchè se andaste in ungheria o in cekia o in slovacchia...

VI ASSICURO che intraprendereste azioni legali contro l'80% degli allevatori!!
massimo"

prekladam"
Proc nejdete do Madarska nebo Ceska nebo na Slovensko a ujistuji vas ze byste zahajili trestni tizeni proti 80%chovatelu ".
__________________
Sarka Matrasova
www.lupocecoslovacco.it
SARKA jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2007, 19:39   #2
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Sarka, a co je v tym Taljansku?
no vim ako zyje psy u PDL. a u innych producentov, no mylse ze sou az dobre hovatelia ktere maja psy v byte, ci na byte a vonku ne len v kotercu pro cele zyte, a ne len pro produkcje stenat,

mozes napsat viacej co tam je na taljanskim forume
dakuje
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2007, 22:01   #3
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Je pravdou, že jsem v ČR viděl některé chovatele, kteří by nestáli za zavolání ochránců přírody, ale minimálně za napráskání na zadek. Psi, žijící ve špíně, ale hlavně skoro úplně bez kontaktu s lidmi. Jednou jsem, shodou okolností se zájemcem o štěně z Itálie, k takvému přijel a psi strachy utíkali do nejtemnějších koutů, jen jsme se objevili na pozemku.
Určitě to není běžný případ, ale i tací u nás jistě existují.

Last edited by Pavel; 11-12-2007 at 22:04.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 12-12-2007, 11:24   #4
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default

Na italskem foru se mluvilo o chovatelske stanici
ve Francii , a tak se pridali Massimo (oliver pdl) e Fabio (tajga pdl),
ze i u nas v Cechach jsou taci chovatele.
Pavel ma pravdu ze se najdou chovatele,kteri se svym psum nevenuji,ale tvrzeni 80 % je vice nez prehnane.
Vetsina chovatelu ma tak maximalne 3 psy.
__________________
Sarka Matrasova
www.lupocecoslovacco.it

Last edited by Pavel; 12-12-2007 at 16:35.
SARKA jest offline   Reply With Quote
Old 12-12-2007, 11:41   #5
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by SARKA View Post
Na italskem foru se mluvilo o chovatelske stanici
ve Francii
Pokud je tou chovatelskou stanici de Louba Tar ve Francii, tak o tom se zive diskutuje i na foru anglickem. A tam si to muze uz vesele precist jiste vetsi cast ceskych uzivatelu, pro ktere bude anglictina mensi prekazkou, nez italstina.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 12-12-2007, 11:48   #6
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Zvláštní - zrovna včera jsem měla rozhovor s jedním člověkem, který se díky kynologii pohybuje po celé Evropě (podotýkám, že nechová a nemá ČSV, ale zná toto plemeno). Paradoxně prý naprosto nejhorší podmínky v chovu psů (obecně, ne ČSV) viděl právě v Itálii! Špína, katastrofální ustájení, psi chovaní ve tmě pouze za umělého osvětlení atd.

Takže najít se dá určitě kdekoli cokoli - společným jmenovatelem není chov, nebo ČSV, nebo určitý stát, ale KOMERCE (za co nejmenší náklady co největší zisk).

Ale taky na druhou stranu pořídit "kompromitující" snímky není zase tak těžké - stačí zvolit "vhodné" počasí, vybrat vhodný moment, úhel záběru atd. Ale to je opět řečeno obecně - rozhodně se tím nikoho nezastávám.
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 14-12-2007, 15:01   #7
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

By mě zajímalo, jestli Wolfin někdy byla vůbec v Itálii a konkrétně ve stanici Passo del Lupo nebo opět píše o něčem, co zná jen z agentury JPP Hlasuji pro druhou možnost.

Souhlasím s Helenou, že "kompromitující" fotky se dají pořídit všude - teď je docela ideální čas . A jestli se italům řeba zdají podivné a neluxusní kotce, které nejsou z pozinku, ...V ČR má většina lidí kotce "co dům dal". Chápu, že na pohled to nemusí vypadat esteticky, ale hlavně když je to pro psa bezpečné.
Taky jsem měla psa v psinci ve škole, který byl dělaný stylem - kus plechu sem, tady teče -dáme tam další plech a zatížíme to starou pneumatikou - naštěstí ty časy už jsou pryč. Kotce tam takto vydržely cca 15 let. Vypadlo to příšerně, ale že by tam ti psi trpěli jsem si nevšimla , tedy pokud je študáci na praxi zrovna nedráždili.....to trpěli, že si to s nima nemůžou jít na férofku vyřídit .
Jinak ve stanici de Louba Tar jsem byla. Psů je tam plno......a nechápu to, ale je to věc chovatelky. Rozhodně ale nežijí v žádných katastrofálních podmínkách. Jsou čistí (i když pršelo a bylo všude bahno) , jsou v kondici, že by jim mohl leckdo závidět, samozřejmě denně krmeni a napájeni, jsou pravidelně pouštěni a neviděla jsem tam rozhodně žádné týrané zvíře. Se socializací je to samozřejmě o něco horší, pokud budeme brát tu socializaci "po lidském" . Okolo těch psů se lítá celý den - je to práce na plný úvazek.

Ono někoho pomluvit je strašně lehké....Ale trpět může i sebelíp opečovávaný pes (napadá mě růžový pudl na MVP Praha ), ač se to na první pohled zdá být vše v pořádku.

Pokud má někdo pochybnosti, nechť se obrátí na příslušné úřady v tom kterém státě a netlachá na netu pomluvy.

Howgh
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 14-12-2007, 17:27   #8
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by rocco View Post
By mě zajímalo, jestli Wolfin někdy byla vůbec v Itálii a konkrétně ve stanici Passo del Lupo nebo opět píše o něčem, co zná jen z agentury JPP Hlasuji pro druhou možnost.
Já si myslím, že Wolfin to myslela právě tak, jak to napsala. Nepíše o žádných špinavých nebo nekrmených psech. Já jsem ve stanici PDL byl a viděl jsem to. Je to týrání právě tím, že psi celoživotně jsou drženi v kotcích, jako v ZOO (i tak je "chovatel" návštěvníkům představuje : "...Tady jsou dva ČsV šediví, tady vedle vidíte dva menší exempláře, tady je jeden tmavší..."). Z kotce se dostanou pouze, když mají štěňata a jsou tedy "výdělečně činní". Socializace katastrofální, psi jsou bázliví a před člověkem ustrašení - to je ale přece také týrání.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 17-12-2007, 13:21   #9
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by rocco View Post
Jinak ve stanici de Louba Tar jsem byla. Psů je tam plno......a nechápu to, ale je to věc chovatelky. Rozhodně ale nežijí v žádných katastrofálních podmínkách.
Zajímavě.... Tak přečti prosím to:

Quote:
Originally Posted by pacino View Post
mrs Keizer kennels are for 49 dogs only not 119, you can just imagine how the authorities would of sorted this out, they put down over 40 dogs the year before as a breeder failed to comply with regulations
V CHS de Louba Tar je místo jen pro 49 psů. Corrie Kaizer měla ale 119. Pacino pše ze bylo uspáno už 40 psů protože chovatelka nesplnila vyžadováne podmínky. A pro Tebe stále ještě není to žádná katastrofa....
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 18-12-2007, 08:59   #10
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Zajímavě.... Tak přečti prosím to:



V CHS de Louba Tar je místo jen pro 49 psů. Corrie Kaizer měla ale 119. Pacino pše ze bylo uspáno už 40 psů protože chovatelka nesplnila vyžadováne podmínky. A pro Tebe stále ještě není to žádná katastrofa....
Uspáno? Proč je tedy neodebrali do útulku, proč hned uspat!
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2007, 11:26   #11
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Uspáno? Proč je tedy neodebrali do útulku, proč hned uspat!
Podle prispevku na anglickem foru vyplyva, ze tak resi problemy s nadbytecnym poctem psu francouzske urady. Zrejme je to v souladu s jejich zakony a narizenimi ohledne reseni takovychto problemu - pes je prece jenom vec, ze?
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org