Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-03-2009, 22:36   #21
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Celé tohle téma navíc není o kloubech Unkase, ty má 0/0 a to podle podrobného protokolu, který v tak detailním vypracování nevypisuje snad žádné jiné plemeno / což ovšem nevadí, to je dobře/. Celé je to o tvrzení jistého Honzy X, že se doslechl, že jsem si vyšetření pohybového aparátu Unkase nějak domluvil a zmanipuloval. To je průser, to je hrozné nařčení. To by si přece nikdy tak renomovaný odborník na takovém pracovišti nedovolil.

Ne, není to o kloubech Unkase. A já bych to ani nikdy sám neotvíral, ta zmínka byla jen v souvislosti s otázkou Daniely a chápu že není příjemné, když někdo veřejně "propírá" Vašeho psa. To je taky důvod, proč s touto diskuzí tímto "příspěvkem" končím. No já jsem se zase o sobě doslechl, že jsem údajně rozhlašoval o jisté feně, jejíž jméno si nechám z výše uvedených důvodů pro sebe, že si její majitelka "koupila nuly". Navíc od MVDr. Vomáčky, kterého spolu s MVDr. Duchkem doporučuji, když se mě někdo zeptá, kam má poslat RTG (z jednoduchého důvodu že v uplynulém období posoudili nejvíc ČSV ze všech posuzovatelů - společně více než 80% všech vyhodnocení). To je s prominutím taková kravina, že nad tím zůstává rozum stát . Bohužel mi majitelka oné feny neprozradila, kdo jí to nakukal...

Já sám souhlasím s Karlem, že 16 potomků za rok po jednom plemeníkovi je dost. Pokud vím tak jeden je v Itálii, tři na Slovensku. Tedy jestli bude řekněme 10 na bonitaci je to dost na potvrzení, že Unkas je v pořádku. Navíc Unkasova sestra Uny Tossa odchovala taky 4 štěňata a kdyby Daniele vyšlo krytí s Oliverem bylo vlastně loni přeolivarováno.

Jak jsem napsal, vím že Vy "napočítat do dvou" umíte.

... ale přesto nikdo není a ani nemůže být dokonalý, což platí o mém psovi.

Doplnil bych "...i o mém psovi..." - samozřejmě, nikdo není dokonalý, a kdyby byli dokonalí všichni, byla by to asi trochu nuda... Díky za Váš příspěvek, přeji vše nej Vašim hafanům a štěňátkům dobré majitele, aby s nimi na tu bonitaci přišli.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 22:39   #22
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Tohle je věc která mi leží v žaludku už od začatku. Kritika druhých psů. Tak já to raději hodím na nové téma.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 22:45   #23
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Trochu mi to připadá, že jste se domluvili a je to provokace, aby jste mohli napadnout některé lidi.
Místo toho tady dává odkazy na server, který štve od svého počátku
Nejsme domluveni a nevidím důvod proč toto téma neřešit veřejně. (Pokud si to ale nepřeje majitel Unkase, tak už v debatě pokračovat nebudu). Přístup chovatelské komise mi nepříjde nestranný ani v jiných ohledech a to je hlavní důvod proč jsem Unkase "vytáhla".
Na Evy server jsem dala odkaz proto že jsem bylo o to požádána.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 22:50   #24
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
No jo Danielo, ale jak ti někdo, kdokoliv má odpovědět na téma,které jsi otevřela,když chybí to nejdůležitější- jméno feny o kterou se jedná?
Ano to byla chyba. Doufám že ho zjistím.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 22:55   #25
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Solveig View Post
Co tím přesně myslíte?
Jasně že spousta zvířat nevyhovuje, taky jsem vystudovala vysokou školu, dokonce tři (no a co, proboha??) a do 2 umím počítat. Ale přistupovat k tomu, že skoro všichni psi jsou hrozní, žádný se nelíbí atd. je vážně kontraproduktivní. Odradíte tím lidi, co třeba na bonitaci chtějí jít. Prostě mají pocit, že je to zbytečné. On je rozdíl mezi tím říct, že u psa je tohle a tohle nevyhovující, nebo že tuhle hrůzu jsem nikdy neviděl / a. To první inteligentní lidi pochopí, to druhé je otráví kvůli aroganci a absenci slušnosti.
Aby bylo jasné, co tím myslím: Taky bych dlouho a dlouho hledala. Ale pochopte, že někteří lidi nemají čsv v oku. Mají třeba prvního a tolik jich neviděli, takže jim připadá hezký, případně normální (v souladu se standardem). A zkusí to, nic víc. Nejsou to rozhodčí ani zkušení chovatelé. Jak mají vědět, že psi, které předvádějí na výstavě, jsou jedna velká hrůza? Copak se to nedá říct sice přímo, ale korektně?
Tak tohle mi nedá ještě nenapsat - pro každého by měl být jeho pes tím nejhezčím na světě. Vždyť je to proboha jeho kamarád, ne výrobní prostředek. Nikdo nemá právo jejich psa veřejně shazovat, jen pragmaticky popsat nedostatky (a ty má nějaké asi každý). Majitel psa by měl být zároveň realista, který se s tím vyrovná a neměla by to být pro něj otázka bytí či nebytí. A účast jedinců, kteří mají třeba i zjevnou vylučující vadu, na bonitaci má velkou cenu právě v tom, že je o těchto "nepovedených" spojeních přehled. Psi s vylučující vadou (exteriérovou, nebo i vylučujícím výsledkem DKK) mají bonitaci zdarma. Prosím nenechte se odradit a svého psa na bonitaci přiveďte. To že pes neodpovídá dokonale standardu přece neznamená, že musí být "škaredý" (opět čistě lidské vnímání, psům úplně cizí).

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 23:07   #26
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
sama se chystám na bonitaci a tyhle výroky mě popravdě řečeno odpuzují. Jestli můj pes neprojde, nebudu s tím mít žádný problém. Nechci, aby byl chovný, pokud není přínosem. Ale tyhle výroky čtu poněkolikáté: není tu hezký pes, je to hrůza...
Můžete to vzít z opačného konce a přijít na bonitaci dokázat že váš pes přínosem bude.
Zbytek příspěvku je zřejmě adresován i mně. Pokud se mi nějaký pes líbí je téměř pravidlem že pochází ze skupiny Reolupů, tzn. skupiny shodné krve s mou fenou. Krýt psem který se mi nelíbí a nemám na mysli jen exteriér, jen proto abych kryla, mi příjde hloupé.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 04-03-2009 at 23:14.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 23:11   #27
Solveig
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Tak tohle mi nedá ještě nenapsat - pro každého by měl být jeho pes tím nejhezčím na světě. Vždyť je to proboha jeho kamarád, ne výrobní prostředek. Nikdo nemá právo jejich psa veřejně shazovat, jen pragmaticky popsat nedostatky (a ty má nějaké asi každý). Majitel psa by měl být zároveň realista, který se s tím vyrovná a neměla by to být pro něj otázka bytí či nebytí. A účast jedinců, kteří mají třeba i zjevnou vylučující vadu, na bonitaci má velkou cenu právě v tom, že je o těchto "nepovedených" spojeních přehled. Psi s vylučující vadou (exteriérovou, nebo i vylučujícím výsledkem DKK) mají bonitaci zdarma. Prosím nenechte se odradit a svého psa na bonitaci přiveďte. To že pes neodpovídá dokonale standardu přece neznamená, že musí být "škaredý" (opět čistě lidské vnímání, psům úplně cizí).

Karel
Děkuji.
Jsem v tomto pragmatická a navíc si opravdu myslím, že psi s vážnými vadami by neměli být uchovněni a je jedno, z jaké stanice a vrhu jsou. O peníze už vůbec nejde, o otázku bytí a nebytí rovněž ne. Je mi jasné, že nemám čsv v oku, vždyť také ne. Ale můj je krásný a bude, i když nebude uchovněn. Tomu, že nebude uchovněn, porozumím, že o něm někdo říká hrůza nikoli. Jak tak postupně četbou všemožných diskusí pronikám dál a dál, mám pocit, že v čr momentálně neexistuje jediný hezký pes čsv. Já jich vidím spoustu.
To je důvod, proč mě to odrazuje.
Solveig jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 23:17   #28
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Solveig View Post
Tomu, že nebude uchovněn, porozumím, že o něm někdo říká hrůza nikoli. Jak tak postupně četbou všemožných diskusí pronikám dál a dál, mám pocit, že v čr momentálně neexistuje jediný hezký pes čsv. Já jich vidím spoustu.
To je důvod, proč mě to odrazuje.
Myslím že si berete výroky z diskuze zbytečně osobně. Já taky vystavuju v současné době psa a nemyslím si že by byl tak hrozný
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 23:23   #29
Solveig
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
[FONT=verdana,geneva,lucida,'lucida grande',arial,helvetica,sans-serif]... [/font]sama se chystám na bonitaci a tyhle výroky mě popravdě řečeno odpuzují. Jestli můj pes neprojde, nebudu s tím mít žádný problém. Nechci, aby byl chovný, pokud není přínosem. Ale tyhle výroky čtu poněkolikáté: není tu hezký pes, je to hrůza...

Můžete to vzít z opačného konce a přijít na bonitaci dokázat že váš pes přínosem bude.
Zbytek příspěvku je zřejmě adresován i mně. Pokud se mi nějaký pes líbí je téměř pravidlem že pochází ze skupiny Reolupů, tzn. skupiny shodné krve s mou fenou. Krýt psem který se mi nelíbí jen proto abych kryla mi příjde hloupé.
Ne, ne, není adresován nikomu, vám vůbec ne, jen se to sešlo. To je jen zhodnocení mého pocitu z toho, co čtu. Už nad tím přemýšlím dlouho. Jak říkám, také bych přemýšela dlouho a dlouho. A třeba bych si taky nevybrala. Krýt se špatným psem mi taky přijde hloupé. To není to, co mi vadí, to úplně chápu. Vadí mi to sepsutí, shození. Ono: "Jak sem může tahle hrůza přijít?"
Můj pes třeba přínosem nebude. Když ne, tak ne, nevadí, když ano, fajn. Chtěla jsem říct, že je spousta lidí, co to nerozezná hned, jakmile si pořídí první štěně. Já to momentálně nevím. Sama budu zvědavá.
Solveig jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 23:24   #30
lupi
Junior Member
 
Join Date: Apr 2005
Location: Blatnice pod Svatým Antonínkem
Posts: 14
Default

Tak to se ovšem velmi omlouvám, takto jsem to samozřejmě nemyslel. Jasně že vlčáci jsou překrásná a mystická stvoření a v podstatě je úplně jedno jestli je někdo uchovní nebo ne. Vy jste to jen malinko zbytečně nasměrovala jiným směrem, ale já jsem Vám k tomu zadal příležitost a za to se Všem omlouvám.
Jen PH nezklamal a upřímně mě pobavil.
MH
lupi jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 23:30   #31
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Solveig View Post
Můj pes třeba přínosem nebude. Když ne, tak ne, nevadí, když ano, fajn.
Tak to jsem ráda. Mrzelo by mě, pokud by tato diskuze někoho odradila od bonitace.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 23:30   #32
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

No, Danielo, nezlob se, na mě to celé působí tak, že když v jisté komunitě nastane "okurková" sezóna", je třeba něco "vytáhnout", aby bylo do čeho šít... (nebo spíš do koho... )



Smutno je mi ale především z přístupu, na který už svým způsobem upozornila Solveig... To se vážně u plemene, které je stále řazené mezi plemena pracovní, veškerá kritéria výběru scvrkla na krásu??? Je ta "krása" opravdu jediným hnacím motorem, proč někteří máte své psy a proč chováte???
Samozřejmě soulad se standardem je základním předpokladem toho, že se jedinec může počítat ke svému plemeni - bez toho by to jaksi nešlo, ale kam se poděla také touha po kvalitní povaze? Od kolika chovatelů je slyšet, že chtějí psa s kvalitní povahou? Většině stačí, že pes nestrká vyloženě ocas mezi nohy?
Přiznám se, že by pro mě momentálně bylo mnohem těžší vybírat povahově než exteriérově. Ale to bude asi také tím, že mám "už" druhého ČSV s povahou od boha (ano, troufám si to říct), a tak jsem zřejmě trochu "zmlsaná". Taky mi je a vždy bude práce se psem (rozuměj sportovní výcvik) bližší, něž výstavkování (byť i na výstavy si zajedu ráda).
Od začátku, co jsem "přičichla" k tomuto plemeni jsem chtěla a snažila se o to, aby plemeno dostálo svému zařazení mezi psy pracovní. Někdy mám pocit, že je to boj s větrnými mlýny, protože honba za výstavními trofejemi je jediným hnacím motorem většiny chovatelů (njn - ono je to bohužel mnohem snazší, než se psem "vydřít" nějakou zkoušku )

Takže, Solveig (ale i jiní) - přínosem může být (a měl by být!!!) rozhodně i pes méně "krásný", ale s výbornou povahou nebo zajímavým původem (a samozřejmě zdravý)
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 23:30   #33
Solveig
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Myslím že si berete výroky z diskuze zbytečně osobně. Já taky vystavuju v současné době psa a nemyslím si že by byl tak hrozný
nejsem osobní, vážně ne. Ale mám prvního psa, bydlíme daleko, asi jen nejsem zvyklá . Na vás jsem nesměřovala, ten dotaz sám o sobě mi byl sympatický, protože jsem se něco dozvěděla a odkazovéné strány sleduju.

Ema
Solveig jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 23:41   #34
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Helena View Post
No, Danielo, nezlob se, na mě to celé působí tak, že když v jisté komunitě nastane "okurková" sezóna", je třeba něco "vytáhnout", aby bylo do čeho šít... (nebo spíš do koho... )
Heleno není to tak. Pocit dvojího metru mám už dlouho. Stejně jako někteří z nás měli tento pocit z minulého vedení, nyní ho mají zase jiní. Je to přirozené.
Šít do nikoho nechci ani jsem tím směrem diskuzi nechtěla směrovat. Když byl Karel konkrétní, byla jsem také. Mě osobně zas tak moc nezáleží na postech představenstva, pokud dobře chápu okurkovou sezonu. Je mi jedno, že chovatelky na které byla moje konkrétní kritika směrována neodpoví.
Měla jsem si nejprve zjistit jméno feny a pak teprve diskuzi otevřít. Unáhlila jsem se. Myslím že ale chovatelská komise musí vědět, které feny o Unkase žádaly a proč jim nebylo vyhověno ...
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 04-03-2009 at 23:48.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2009, 05:07   #35
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Nejsme domluveni a nevidím důvod proč toto téma neřešit veřejně. (Pokud si to ale nepřeje majitel Unkase, tak už v debatě pokračovat nebudu). Přístup chovatelské komise mi nepříjde nestranný ani v jiných ohledech a to je hlavní důvod proč jsem Unkase "vytáhla".
Na Evy server jsem dala odkaz proto že jsem bylo o to požádána.
Domluveni jste, stačí se podívat na stránky, na něž jsi odkázala a přečíst si "diskuzi".
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2009, 07:09   #36
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ahoj Danielo, jenže já o takové feně nevím, proto chci to jméno vědět. Ano, je možné, že se někdo někde poradkyně ptal na nějaké konkrétní spojení, ale přes chovatelskou komisi takový návrh prostě neproběhnul. Tudíž je možné, že: a) Dana to zapomněla přetlumočit do celé CHK, b) to nebyla oficiální žádost majitele feny, ale třeba jen neformální rozhovor, prostě typ" a co bys řekla na spojení psa X a feny Y,....", c) nic takového se nestalo a nikdo nikomu nic nezakázal....
Proto bych chtěla vědět, jestli ta fena vůbec existuje nebo je to jen nějaká provokace? (čímž neříkám, že od tebe úmyslná)
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2009, 09:11   #37
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Ona Heli právě že není okurková sezóna, nezapomeň že je před schůzemi . A vždycky se "náhodou" zrovna v této době něco objeví. Moc dobře si pamatuju třeba na bonitaci na Strahově, kde se stalo veřejným tajemstvím, že na schůzi bude Dana Matušincová obviněna, že "předem tajně domluvila výsledky speciální výstavy s Oskarem", na což údajně mělo být 10 až 30 svědků. No asi domluvila i to, že Jirka Tvrdoň (jeden z Daniných dobrých kamarádů) s Bestou odešel z výstavy s dobrou... A nejen Jirka.
Moc by mě zajímalo, jak se maskovali, aby je Dana a Oskar neviděli, že je poslouchají když se "tajně domlouvají". Celkem jsem se na to i těšil - bohužel kohosi opustila "odvaha", protože on tam přijel i Oskar, a do toho už se trefuje hůř než do Dany, která nemá dar "mluvit z placu" (prostě i když je ukecaná, není řečník). A podobných příkladů taky můžu uvést spoustu.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2009, 10:07   #38
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Karle, proto je taky to okurková v uvozovkách...
O tom, že to je celé účelové (jako bohužel spousta dalších věcí včetně věčného Roccova plivání špíny na všechny a na všechno, co je spojeno se současným Klubem), a že to v důsledku naštve, znechutí a odradí akorát spoustu lidí, kteří buď s ČSV sotva začali nebo mají možná chuť začít, to mi nikdo nevyvrátí...
Spoustu těch, co s ČSV něco společného mají nebo měli, už to totiž odradilo dávno a v důsledku to vše dělá jen medvědí službu plemeni! (Proto mě, Danielo, docela mrzí, že ses k tomuto propůjčila... Byť možná nevědomky.)

Člověk nechce sklouznout do bulvárních manýrů protistrany, tak si spoustu věcí (na které když si vzpomene, tak se mu až zvedá žaludek) nechává pro sebe. A možná je to chyba... Na druhou stranu si říkám - koho zajímají naše vnitřní rozepře a povětšinou osobní prapříčiny sporů? (Na které tak umně někteří - nebo spíš některé - nabalují "chovatelské problémy" ). No, zhrzené ego je často příčinou hodně velkých bouří...
__________________


Last edited by Helenasotis; 05-03-2009 at 10:23.
Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2009, 12:43   #39
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Solveig View Post
Co Jak mají vědět, že psi, které předvádějí na výstavě, jsou jedna velká hrůza? Copak se to nedá říct sice přímo, ale korektně?

Ema
Souhlasím s Emou. Znám pár psů , s kterými pro tvrdou poznámku majitelé nikam nechodí.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2009, 13:08   #40
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Souhlasím s Emou. Znám pár psů , s kterými pro tvrdou poznámku majitelé nikam nechodí.
Pak by možná bylo vhodné to vysvětlit zvlášť Evě Špreňarové (Rocco), která často velmi nevybíravě komentuje psy hned u kruhu (vím to od ne mála lidí, kteří to, vystavujíc svého psa, slyšeli na vlastní uši) a zvláště ROZHODČÍ slečně Soukupové, která je tím bohužel také poměrně proslulá. Naposledy se takhle pěkně "předvedla" v Brně, když vykřikovala přes celý kruh, po té, co bylo paní Tomeškovou postaveno závěrečné pořadí, že ta zvířata na prvních místech jsou HRŮZY! Bohužel, doslova a do písmene...

Rovněž komentáře proběhlých výstav na stránkách Evy Špreňarové, jak jsem se sama jednou přesvědčila, jsou velmi nevybíravé a bohužel i lživé a křivě očerňující vystavované psy. Ptám se PROČ? K čemu to má sloužit? K propagaci plemene? K motivaci lidí někam se svým psem chodit a veřejně ho ukázat? Stejně jako posměšné kritiky snahy o závodění s ČSV mají jistě za účel přitáhnout co nejvíce dalších lidí k výcviku a dát jim odvahu, aby svého psa předvedli na klubové akci veřejně, že?
__________________


Last edited by Helenasotis; 05-03-2009 at 20:37. Reason: překlepy
Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org