Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-03-2009, 16:49   #21
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Budu rád, když sem ty maily dáš. Já je mám také schované. I to, že jsi mi napsal, že dát psa do útulku je kruté...
A proč bych neměl já psát o charakteru ? Co víš o mém charakteru ? Jsem zvědav, co mi odpovíš.
Ano, je kruté dát psa do útulku, když se o něj můžeš postarat... O Tvém charakteru se tady nebudu rozepisovat, stačí, že to tady dělají jiní Diskuze byla vedena na téma DKK a ne na téma charakterové vlastnosti Pavla Hanušky Jen mne uráží, když o mém charakteru píše někdo jako ty, nic víc.


Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
No právě, selekce ovšem může fungovat jen potud, pokud je chov řízen a není volný. Jaký Ty máš tedy názor na tlak Moniky Soukupové a její partičky, zavést volný chov, ať si každý páry sestaví, jak uzná za vhodné bez ohledu na názor chovatelské komise ?
Ano, máš pravdu, selekce se dá efektivně dělat pouze v řízeném chovu, protože ve volném chovu se selekce jako taková přesně podle pravidel dělat nedá (jsou zde především ekonomické zájmy, štěně po šampionech prodáš vždycky lépe, než štěně průměrných rodičů). Problém ale je, že abys dělal selekci dle skutečných pravidel, musíš mít širokou základnu chovných zvířat, jednotné posuzování do několika generací (min. 4) bez významných odchylek (tzn. žádná turistika do Polska, Německa, prostě kamkoliv), dále psi a feny ve spolumajitelství klubu tak, aby bylo o štěňata, co se neprodají, postaráno. Selekce se dá dobře dělat v armádě, nebo na začátku vývoje plemene. Ale pokud chovatelé rozumí chovu někdo lépe než v chovatelské komisi, tak je lepší volný chov. Jako že mi stará CHK připadala mnohem kompetentnější. Navíc na DKK má velký vliv i příbuzenská plemenitba, se kterou se čsv potýkají i dosud. Největším problémem DKK je, že to není čistě genetické onemocnění, ale má na něj hlavní vliv i prostředí, z těchto důvodů je nesnadná selekce. Počkej, až materiál zpracuju, pokud uznáš, že jsou to věci, které jsou zajímavé a mohou lidem pomoci, tak to sem na stránky dej.
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009, 17:33   #22
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Jen mne uráží, když o mém charakteru píše někdo jako ty, nic víc.
Hmmm, je vidět, co jsi za člověka, když bez důvodu napadáš někoho, koho neznáš.

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Selekce se dá dobře dělat v armádě, nebo na začátku vývoje plemene. Ale pokud chovatelé rozumí chovu někdo lépe než v chovatelské komisi, tak je lepší volný chov.
Dál už jsi ani nemusel psát. Myslím, že je jasné, čí názory papouškuješ. Tu první větu jsem už někde četl, nevíš kdo ji napsal ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 10-03-2009, 20:18   #23
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Počkej, až materiál zpracuju, pokud uznáš, že jsou to věci, které jsou zajímavé a mohou lidem pomoci, tak to sem na stránky dej.
..ráda bych si o tom taky něco přečetla. Tak pokud to sem nebudete dávat, pošli mi to prosím na mail ([email protected])
Mockrát děkuji
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 08:57   #24
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Hmmm, je vidět, co jsi za člověka, když bez důvodu napadáš někoho, koho neznáš.



Dál už jsi ani nemusel psát. Myslím, že je jasné, čí názory papouškuješ. Tu první větu jsem už někde četl, nevíš kdo ji napsal ?

Ne, Pavle Hanuško, viděli jsme se na cvičáku a na výstavách, takže Tě znám. Napadat jsi mne začal několikrát ty prostřednictvím fóra o úplně jiném tématu (RD) a pokračoval jsi i tady a myslel sis, že si toho nikdo nevšimne. Pokud se chceš bavit o svém charakteru, můžeme, ale v jiném tématu fóra, toto se týká DKK.

Ničí názory nepapouškuju, mám na to svůj názor. Nejsem žádný slepý přisluhovač, jen mám prostě na některé věci svůj názor. Toť vše. A abych odpověděl na Tvou otázku, nevím, kdo tuto větu napsal. Mám na práci důležitější věci, než se hrabat v tom, kdo, co napsal. Navíc, tento názor má hodně lidí, takže opravdu nevím, kdo to mohl být.
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 09:02   #25
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Navíc, tento názor má hodně lidí, takže opravdu nevím, kdo to mohl být.
Nevím, co to je "hodně lidí" ? Vím jen, že Monikou Soukupovou a její partičkou bylo zavedení volného chovu opakovaně navrhováno, ale kro mě ní a jejích kamarádíčků proto nikdy nikdo jiný ruku nezvedl. Takže drtivá většina chovatelů a majitelů ČsV je proti.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 09:39   #26
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nevím, co to je "hodně lidí" ? Vím jen, že Monikou Soukupovou a její partičkou bylo zavedení volného chovu opakovaně navrhováno, ale kro mě ní a jejích kamarádíčků proto nikdy nikdo jiný ruku nezvedl. Takže drtivá většina chovatelů a majitelů ČsV je proti.
Monika má kamarádíčky, partičky a ty máš co? Už jsi s tím sortováním a zdrobnělinami trapný.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 09:48   #27
Solveig
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
..ráda bych si o tom taky něco přečetla. Tak pokud to sem nebudete dávat, pošli mi to prosím na mail ... Mockrát děkuji
Nápodobně. Můžete mi to poslat na adresu [email protected]? Díky.

A jinak vážně nechápu, jak se věcná diskuse může zvrhnout k Monice Soukupové a "její partičce". Koukám, že když na opačném konci světa spadne letadlo, bude za to moct M. Soukupová. Já nevím, Pavle, proč se pozastavujete nad jednou větou, vždyť to postrádá logiku. To je snad normální, že člověk čerpá informace kromě literatury, článků atd. taky od ostatních, ne? A podle toho si utváří vlastní názor. Vy snad žijete ve vakuu a všechno, co víte, vám do hlavy padá samo shůry? Nebo jste si taky na chov utvořil názor podle názorů a dosavadních zkušeností někoho jiného?
Netahajte to, prosím, pořád do osobní roviny. Mě a určitě i dost ostatních zajímají věcná fakta a kvůli tomu jsem na tyhle stránky přišla. Ráda si přečtu rozdílné názory, ne jenom jeden.
Solveig jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 13:13   #28
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Solveig View Post
Netahajte to, prosím, pořád do osobní roviny. Mě a určitě i dost ostatních zajímají věcná fakta a kvůli tomu jsem na tyhle stránky přišla. Ráda si přečtu rozdílné názory, ne jenom jeden.
To jsme zajedno. Ale když tu někdo nesustále napadá ty stejné lidi a bez uvedení faktů, tak se prostě musím ozvat. Nebo snad Jenik někde dokázal, že jsem řekl, žeby se psi z útulků měli uspávat ?
Jinak bohužel k Monice Soukupové sklouzne téma takřka vždy. Především proto, že od doby, kdy už nebyla zvolena do vedení lubu, tak otočila některé své názory o 180° a například v tomhle tématu - především, namísto filosofování o jiných metodách vyhodnocování (které jsou stejně subjektivní, jako ty současné) je důležité řízení chovu. A práve Monika Soukupová prosazuje všude znovuzavedení volného chovu. Takže jakákoliv selekce na DKK by potom byla k ničemu.

Last edited by Pavel; 12-03-2009 at 08:08.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 13:37   #29
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Jinak bohužel k Monice Soukupové sklouzne téma takřka vždy.
Definuj přesně. Ty k ní vždycky sklouzneš
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2009, 00:17   #30
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Omluva, posílám svůj příspěvek ještě jednou.

Last edited by Monika; 12-03-2009 at 00:21.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2009, 00:19   #31
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
To jsme zajedno. Ale když tu někdo nesustále napadá ty stejné lidi a bez ucedení faktů, tak se prostě musím ozvat. Nebo snad Jenik někde dokázal, že jsem řekl, žeby se psi z útulků měli uspávat ?
Jinak bohužel k Monice Soukupové sklouzne téma takřka vždy. Především proto, že od doby, kdy už nebyla zvolena do vedení lubu, tak otočila některé své názory o 180° a například v tomhle tématu - především, namísto filosofování o jiných metodách vyhodnocování (které jsou stejně subjektivní, jako ty současné) je důležité řízení chovu. A práve Monika Soukupová prosazuje všude znovuzavedení volného chovu. Takže jakákoliv selekce na DKK by potom byla k ničemu.
Pavlovy obsese mou osobou trvají již notnou řádku let a vidím, že se jich bez odborné pomoci opravdu nezbaví ! :0) Ale o tom psát nehodlám, neb nejsem psychiatr ani psycholog, ale chovatel psů a zootechnik
Volný chov byl součástí chovatelského a zápisního řádu vždy. Až když se o svá práva začala hlásit „jistá skupina lidí v klubu „ byl volný chov zrušen. Podrobně se rozepisovat je beze smyslu. Nikdy jsem pro jeho zrušení nebyla a za poradcování pana Hartla, Jindry a mého, by nás jeho zrušení vůbec ani nenapadlo. Myslím, že nikdo z nás nemá v sobě tak utkvělé nutkání, puzení a touhu někoho a něco řídit za každou cenu. To opravdu patří do jiné doby.
Kromě jiných skutečností, nebyl v ČR volný chov nikdy aplikován tak, jak to umožňují řády FCI a podle nichž se chová v celé Evropě, vyjma SR a dnes i po letech v ČR.
A rozdíly “ volný“ kontra „ striktně řízený?“ Žádné, pro mě žádné. Ba naopak, bohužel, více chovatelů ztrácí zájem. Volný chov v pravém slova smyslu je využíván i v Polsku, ch. st z Peronowki zapsala vrh Data a Gejši, jejichž potomci by v ČR rozšířili tak akorát řady psů bez p.p…..Maďarsko, Francie, Itálie…zahraniční odchovy znám, nejen z internetu a nemám pocit, že jsou horší. Na poslední EV v Budapešti byli vítězové jednotlivých tříd opět zahraniční (v drtivé většině) a nutno podotknout, že pan Štefík je rozhodčí velmi přísný a jeho posuzování je čistě „ negativní“
V ČR museli naprosto všichni psi použití v chovu absolvovat bonitaci vždy. Od roku 97 i rtg na DKK, takže u nás „ volný chov „ nikdy v pravém slova smyslu neexistoval a aplikován nebyl. Prosím přečtěte si řády FCI! Jen se prostě lidi míň nesmyslně prudili, toť vše.(Až na výjimky, které pruzení vyžadovali J)
Nemohu si neodpustit připomenout, že za své odchovy je zodpovědný od A až do Z jen a jen chovatel. Nese za ně odpovědnost morální a veškeré výdaje s chovem a držením chovných zvířat jdou jen na jeho hlavu, psi nesou jeho jméno po celý život.
Poradce chovu je jen poradce, nic víc. Pokud se s jeho názory neztotožňuji, mám pocit, že ani výsledky v jeho vlastním chovu nejsou pro mne vodítkem, jeho výsledky jsou pro mne nepřesvědčivé, nemám ani důvod jeho názoru příliš věřit.
No, radit umí každý, to zas jo, ale patent na rozum nemá nikdo. Já však chci, aby mí psi vypadali jako „ z Molu Es „ ne jako psi ch. st. X, Y a i za neúspěchy si zodpovídám jen já sama.
A blaho plemene ukrývané za „ řízený chov „ Cožpak jsou chovatelé v ČR takoví „ idioti“??

Vždy chci, aby lidé se zvířaty pracovali, absolvovali zkoušky, rtg. na HD, ED, vystavovali,…atd., psy zatěžovali . Alespoň se o něco pokusili. Jedině tak, si ověřím případné vlohy zvířat.

Ale ani ve svém vlastním chovu nikoho nikdy k ničem nenutím, mají jen mou podporu a zájem. Chov psů stále beru jako koníček, zábavu a případné komplexy méněcennosti si řeším jinak.

Last edited by Monika; 12-03-2009 at 12:36.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2009, 09:27   #32
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default Selekce

Dalo by se procentuelně vyjádřit, kolik zvířat bylo v jednotlivých letech zbonitováno a posouzeno na DKK a s jakými výsledky?Pokud to je v nějakých dokumentech, tak mi to prosím napište kde, ať se v tom mohu hrabat)a mohu to použít. Děkuju.
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2009, 09:45   #33
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Tyhle údaje vychází vždy v ročence Klubu, takže tam je členové Klubu mají k dispozici.

Last edited by Pavel; 12-03-2009 at 10:56.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2009, 10:25   #34
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Tyhle údaje vychází vždy v ročence Klubu, takže tam je čelnové Klubu mají k dispozici.
Jestli jsi Jeníkovi nechtěl sdělit, že jakožto nečlen má smůlu, tak úplně stačilo větu ukončit za čárkou. Vnášíš sem zbytečně nepřátelskou náladu.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2009, 10:57   #35
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Jestli jsi Jeníkovi nechtěl sdělit, že jakožto nečlen má smůlu, tak úplně stačilo větu ukončit za čárkou. Vnášíš sem zbytečně nepřátelskou náladu.
Danielo, nechápu Tvé neustálé výpady. Ročenku dostávají členové Klubu a já skutečně nevím, kdo je a kdo není členem. Jeník se zeptal kde hledat údaje a já mu odpověděl. Proč v tom zase hledáš nějaké útoky ?

Last edited by Pavel; 12-03-2009 at 11:48.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2009, 11:46   #36
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Mám pocit, Jeník je členem klubu :-) ač ćsv nemá. Ale nevím jak dlouho, takže asi nemá všechny ročenky.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2009, 12:06   #37
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Mám pocit, Jeník je členem klubu :-) ač ćsv nemá. Ale nevím jak dlouho, takže asi nemá všechny ročenky.

Ahoj, byl jsem členem klubu, ale nejsem, protože jsem neuhradil členské příspěvky, příští rok to napravím :-)
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2009, 12:47   #38
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Jeniku, spousta lidí je bude platit jako každý rok na jarním svodu , můžeš taky.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2009, 13:06   #39
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Jeniku, spousta lidí je bude platit jako každý rok na jarním svodu , můžeš taky.
Hanko, musím Tě opravit nebo doplnit - čl. příspěvky je každý člen povinen zaplatit do 31.12. (viz Stanovy KCHČSV), jinak je mu členství bohužel ukončeno.
Na jarní bonitaci jde samozřejmě zaplatit, ale měla by být správně podána nová přihláška.

Tohle opatření se udělalo pro to, protože v minulosti byli tito neplatící členové dále vedeni v seznamu členů, byl jim zasílán Zpravodaj a odváděny za ně poplatky ČKS. Je nasnadě, že to Klub finančně poškozovalo, proto tedy to na první pohled poněkud přísné opatření... (Ale jelikož jsme lidi a vše je o domluvě, stane-li se někomu, že z vážných důvodů platbu do 31.12. nestihne, stačí zvednou telefon a domluvit se s pokladníky příslušných poboček, že platba bude uhrazena nejpozději do dd.mm. a žádné vyškrtávání ze seznamu se konat nebude).
Jinak členové jsou na nutnost úhrady čl. příspěvků vždy s předstihem upozorňování jak ve Zpravodaji, tak na webu, takže je to zkrátka o osobní odpovědnosti...

Omluva za o.t.
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2009, 13:26   #40
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Dobře, omlouvám se za mystifikaci )
Hanka jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org