Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-12-2009, 15:53   #21
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
To je pravda. U zabití se ne/úmysl taky prokazuje těžko.... Zvlášť, když je to opakovaný případ.
Lenko prosim tě, jak chceš člověku dokázat že svou fenu ke spu pustil v době hárání úmyslně? Nejde přece jen o štěňata "z Malého ráje" jde o všechna nežádoucí krytí. Jestli že chcete někoho trestat, musíte všechny rovným dílem. Jinak mi připadá že zacházíme do extrémů, které už se zájmovým, dobrovolným sdružením nemají nic společného
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2009, 17:36   #22
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Pavle, neustále mluvíš o "zaplevelování" plemene. Promiň, ale takto by ses o odchovech všech a nebo konkrétně p.Čermáka, ať už kryl úmyslně nebo ne mluvit neměl. Nemůžeš říct, že jeho odchovy zaplevelují plemeno. Promiň, ale trochu úcta. No mimo jiné zrovna z ch.st z Malého ráje nebyl doposud využit jedný pes či fena. A jediný pes, kterého je vidět a o kterém je slyšet je Blade a ten nemá bonitaci. Takže k žádnému "zaplevelování" zatím nedochází. Štěňata původ mají a tak je správné jim tento průkaz vydat. To, že Dana neměla hlasovat jsem taky nepochopila, hlasovala všude u p.Hanačíka, u Jarky Smištíkové atd tak proč ne u p.Čermáka. Opravdu zase boduješ - ach jo. Kolikrát se ke svým odchovům chová hůř než k ostatním, protože na ty její jí bohužel nezbývá čas, mohu ti to sama dosvědčit, že mi nemůže pomoci s prodejem, aby neměl zase nějaký rejpal problém v tom, že mi pomohla atd. Když jsem si vyřizovala krycí list a krytí volala jsem pořád já, a to jsem byla ráda, že na mě měla vůbec čas. Mimo jiné na moje štěňata (její vnoučata) se přijela podívat jenom jednou (na kontrolu vrhu), protože jinak musela jezdit po kontrolách ostatním. Když jsme v Jevišovicích podívá se na Giru jen letmo a běží se věnovat ostatním. Takže nenaznačuj, že se chová ke svým štěňatům jinak, vím, že to tak není ba naopak je na své psy přísnější. Zezčátku jsem si říkala, že bych mohla být pro klub nějak prospěšná, ale nakonec jsem se rozhodla, že žádnou funkci v klubu nikdy nechci, že se budu starat o svoje psy a odchovy a kašlu na všechny funkce, protože i když jí budeš věnovat maximum a dělat pro ty psy vše, nakonec se stejně najdou lidé, kteří nedělají nic jiného než sedí celé dny u počítače a pomlouvají práci hlavní poradkyně, výboru a všech ostatních.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2009, 18:39   #23
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Pavle, neustále mluvíš o "zaplevelování" plemene. Promiň, ale takto by ses o odchovech všech a nebo konkrétně p.Čermáka, ať už kryl úmyslně nebo ne mluvit neměl. Nemůžeš říct, že jeho odchovy zaplevelují plemeno. Promiň, ale trochu úcta. No mimo jiné zrovna z ch.st z Malého ráje nebyl doposud využit jedný pes či fena. A jediný pes, kterého je vidět a o kterém je slyšet je Blade a ten nemá bonitaci. Takže k žádnému "zaplevelování" zatím nedochází.
Nejsme tady přece od toho abychom si skládali poklony, ale abychom se podívali pravdě do očí. Sama si odporuješ. Na světě jsou 2 vrhy "chovatele" a je slyšet o jediném psu. Co to je za chov ? Co je to za podporu plemene ?

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Štěňata původ mají a tak je správné jim tento průkaz vydat.
Původ mají jakákoliv štěňata i čuba a pes našeho souseda na chalupě mají známé rodiče a přesto nemají PP.

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
To, že Dana neměla hlasovat jsem taky nepochopila, hlasovala všude u p.Hanačíka, u Jarky Smištíkové atd tak proč ne u p.Čermáka.
No právě proto, že se jedná o fenu z jejího chovu a už dnes jsou slyšet hlasy, že psy ze svého chovu protěžuje. Takže proč těmto lidem dávat do ruky další argument.


Quote:
Originally Posted by Stela View Post
...mohu ti to sama dosvědčit, že mi nemůže pomoci s prodejem, aby neměl zase nějaký rejpal problém v tom, že mi pomohla atd...
To je jen a jen správně. Zaprvé nechápu, proč by měl někdo chovateli pomáhat s prodejem štěňat ? Chovatel by měl být dostatečně odpovědný na to, aby kryl svou fenu až ve chvíli, kdy ví, že je o jeho štěňata zájem. A hlavně, poradce chovu by se do takových věcí skutečně neměl plést, protože je to člověk, který má přístup k informacím a kterému mnozí zájemci volají a píšou. Stejně tak ani my na Wolfdogu nikomu nedohazujeme zájemce, ale pouze jim dáme info, kde najít inzeráta. Ono je to o férovosti a neprotěžování.

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
nakonec se stejně najdou lidé, kteří nedělají nic jiného než sedí celé dny u počítače a pomlouvají práci hlavní poradkyně, výboru a všech ostatních.
To máš pravdu. Jsou to ti hajzlové, kteří jen sedí u počítače a vytvořili a udržují v chodu tyhle stránky, což je brnkačka a vůbec nikomu to nepomáhá.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2009, 20:02   #24
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Lenko prosim tě, jak chceš člověku dokázat že svou fenu ke spu pustil v době hárání úmyslně? Nejde přece jen o štěňata "z Malého ráje" jde o všechna nežádoucí krytí. Jestli že chcete někoho trestat, musíte všechny rovným dílem. Jinak mi připadá že zacházíme do extrémů, které už se zájmovým, dobrovolným sdružením nemají nic společného
Ale to je přece jedno, jestli úmyslně nebo neúmyslně. Nehoda se může stát, to beru, ale nehoda se stane jednou. A i když se stane, nic to nemění na tom, že za porušení pravidel následuje sankce. Jak říkáš, všechny rovným dílem. Ale důsledně, jinak tu opravdu je ChK pro smích.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2009, 22:36   #25
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Tak buď rád, že je to takový "chovatel" aspoň nebude "zaplevelovat" plemeno, když štěňata prodá tak, že o nich není slyšet. Vždyť si sám řekl, že jen zaplevelují tak buď rád, že nepodporují plemeno. A čím ti psy škodí, když nejsou v chovu a když nebudou mít PP tak nebudou škodit? Tím, že někomu běhaj po zahradě? a když bude jeden chovný tak se snad nic moc nestane, kromě toho, že je škoda feny (Dixie), která mohla mít různé vrhy. Ale toto by si měl uvědomit chovatel a né řešit to na fóru už to tak je a štěňata jsou nebo budou už k odběru.Není to správné na tom se shodneme všichni, ale p.Čermákovi je pravděpodobně úplně ukradené, že se o tom někdo baví a zaobírá. Naštěstí je Dixie stará a snad už mít další štěňata nebude. Jak už jsem psala rozumný chovatel (kterých je doufám většina) nad tím zakroutí hlavou a nebude si to brát jako příklad.

Pavle s tebou se opravdu nedá bavit, myslela jsem si, že ano, a mýlila jsem se. Je opravdu vidět, že Danu pořádně neznáš. O Daně se vykládá spousta věcí, která není pravda. Kolikrát řekne, že pes xy nebude krýt feny z určitých skupin a "někdo" z toho udělá, že řekla, že nebude krýt nikdy nikoho. A tak je to se vším co řekne nebo se pokusí prosadit - opravdu ji obdivu, že tuto funkci dokáže dělat a vždycky mi řekne, že kašle na všechny lidi, že to dělá kvůli těm psům a to tak je.

Zda své psy protěžuje nebo ne se s tebou hádat nehodlám, vím o tom své ( i při mé žádosti o krycího psa, který mimo jiné taky nemá žádné úspěchy - na které většina zájemců kouká-, jsem chtěla dovézt zase jinou krev, byla Dana téměř jediná proti, ale moc lidí ti do zahraničí nepojede). Je asi opravdu nadšená, že je to její Dixie o tom opravdu není pochyb. Prosímtě kolik Dakmatů v Republice je, že je tolik protěžuje a koho protěžuje ? To by mně opravdu zajímalo. Vždyť si mohla Ginet nakrýt šampionem nebo nějakým světovým vítězem a nakryla ji starým psem bez titulů zase kvůli krvi a původu. Borku taky kryla Azarem hlavně kvůli povaze a mohla si na ni dát šampiona. Prosím tě neříkej takový kraviny, že si Dana protěžuju svoje psy. Kdyby to aspoň byla pravda.

Proč by nemohla chovatelka pomáhat svým štěňatům s prodejem štěňat - já budu taky inzerovat štěňata mých odchovů a pomůžu jim s prodejem a nezdá se mi, že by byli moji majitelé neschopní. Až budu mít Abasie prodanou ráda pomůžu inzerovat štěňata od našich sester. Proč taky ne? Co je na tom špatného, když jsem měla zadané psy, taky jsem "těm na které to nevyšlo" poslala emailem seznam stanic, která štěňata mají nebo čekají. Ty jsi se nikdy nestaral o své odchovy? Víš, kolikrát mi Dana vykládala, že je určitá fena potřeba a že majitelé jsou obyčejní lidé co štěňata ani moc nechtějí, ale nebrání se jim. Myslíš, že většina lidí co má feny, které by byly pro chov prospěšné chovají a ještě prodají štěňata tak zodpovědně, aby se někde ukázali? Co se týče odpovědnosti a krytí ) to jsi mě opravdu rozesmál. Co když feně taky tikají biologické hodiny? Tak to budu odkládat, protože je např.krize, nebo mi někdo řekne, že bude hodně štěňat ? Takže když nemám podle tebe udanou jednu fenu z 9-ti štěňat jsem nezodpovědný chovatel, protože si majitele vybírám a nedám ji kde komu? Aha takže podle tebe může Dana doporučit všechny ostatní vrhy jen né ty po svých fenách ? Jasně říkám, že nikdo nikomu nic nedoporučuje, spíše řekne, kde si mohou sehnat inzeráty a nebo v kterých ch. stanicích štěňata jsou nedoporučuji jednotlivé jedince.

Nikdy jsem neřekla, že wolfdog nikomu nepomáhá jsem z něj ráda a posílám i informace a fotky psů. Ráda sem chodím, ale nebaví mě číst témata typu kdy se ty hádáš s Monikou Soukupovou a nebo sem dáš nějaké podněty k hádkám. Ráda si přečtu setkání, akce, informace, příběhy, ale nebaví mě tyto bludy. Myslím, si, že chovatelská komise dělá co může a, že se rozhodli správně tak za tím si stojím. Já jsem řekla jasně, že bych dala vysokou pokutu, což nejde. Ale jak napsala Jarka PP štěňatům náleží jsou to čistokrevn štěňata a rodiče známe - v žádném případě opakované spojení nepodporuji, ale řešila bych to jinak než potrestáním štěňat a jejich budoucích majitelů (většina majitelů si psa kupuje bez ambicí chovu) takže se neboj "zaplevelování".

Nerada se zapojuji do takových diskuzí, protože tady si stejnak člověk svoje neprosadí, vždycky máš argumenty a svoji "pravdu". Závěrem snad, že všichni dělají všechno špatně. Měl by jsi tam zvolit jiný výbor a asi by bylo vše v pořádku, je zajímavé, že si téměř pořád stěžuješ jenom ty. Omlouvám se všem ostatním jestli máte jiný názor. Mě tady ty keci opravdu nebaví, ale dokáže mě vytočit, když se s někým o něčem bavím a vím proč to tak je a pak čtu takový narážky na výbor. Vždycky bude většina spokojena a pár jedinců co jim vše vadí, holt to je život.

Ach jo člověk se pořád musí rozčilovat nad kravinama.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2009, 22:40   #26
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Ale to je přece jedno, jestli úmyslně nebo neúmyslně. Nehoda se může stát, to beru, ale nehoda se stane jednou. A i když se stane, nic to nemění na tom, že za porušení pravidel následuje sankce. Jak říkáš, všechny rovným dílem. Ale důsledně, jinak tu opravdu je ChK pro smích.
Souhlasím, nehoda se může stát jednou a pochybuji, že to podruhé byla zase nehoda. Jednou bych nehodu tolerovala, pod nějakou podmínkou a pokud by se to stalo chovateli i podruhé zavedla bych nějakou finanční pokutu, ale né 300,- to je opravdu pro smích.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2009, 23:50   #27
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Pavle s tebou se opravdu nedá bavit, myslela jsem si, že ano, a mýlila jsem se. Je opravdu vidět, že Danu pořádně neznáš.
No asi skutečně ne. Jen se už přes 10 let přátelíme, navštěvujeme a její syn u nás nějaký čas bydlel. Takže se omlouvám asi ji skutečně vůbec neznám ...

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Zda své psy protěžuje nebo ne se s tebou hádat nehodlám, vím o tom své ...
Zkus si přečíst, co jsem kdy napsal. Já osobně jsem nikdy netvrdil, že své psy protěžuje. Skutečně si nejprve dobře přečti, co píšu, než na to zareaguješ.

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Ty jsi se nikdy nestaral o své odchovy? Víš, kolikrát mi Dana vykládala, že je určitá fena potřeba a že majitelé jsou obyčejní lidé co štěňata ani moc nechtějí, ale nebrání se jim.
Právě, že o své odchovy (to znamená o štěňata, které jsme odchovali) jsem se postaral. Takže nikdy se mi nestalo, že bych prodal někomu štěně, které je potřeba do chovu někomu, kdo nechce chovat. To je právě ta odpovědnost za chov. Prodat blbě svá štěňata a pak se honit za tím, aby jejich majitelé nakryli a shánět jim majitele pro jejich štěňata, to jsem bohudíky skutečně nemusel.

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Co se týče odpovědnosti a krytí ) to jsi mě opravdu rozesmál. Co když feně taky tikají biologické hodiny? Tak to budu odkládat, protože je např.krize, nebo mi někdo řekne, že bude hodně štěňat ?
Tohle už se tady probíralo snad 1000x. Chov to není jen nakrytí feny a prodej štěňat. Chovatel by měl své psy od počátku prezentovat, kde se dá, udělat sobě a svým psům co nejlepší jméno a tím získat dostatek zájemců o štěňata jště než nakryje. Ono t ale stojí úsilí, čas a finance. Ten, kdo se začne starat o inzerci a prezentaci až ve chvíli, kdy má fenu už měsíc nakrytou, tem má problémy, to chápu. Nevím, necítím se jako nějak výjimečný, mí psi nikdy neměli haldu šampinátů ani nebyli sběratelé titulů. Stejně tak neměli nikdy ani žádné vyšší zkoušky. Navíc jsem vždy používal krycí psy, kterými v té době nikdo nechtěl krýt (někteří měli DKK C, neměli zkoušky ani šampionáty) a přesto jsem vždy měl zájemců, kteří složili zálohu na štěňata ještě před jejich narozením, dvakrát tolik, než bylo štěňat. Nad tímhle by se měli chovatelé zamýšlet.

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Nikdy jsem neřekla, že wolfdog nikomu nepomáhá jsem z něj ráda a posílám i informace a fotky psů. Ráda sem chodím, ale nebaví mě číst témata typu kdy se ty hádáš s Monikou Soukupovou a nebo sem dáš nějaké podněty k hádkám. Ráda si přečtu setkání, akce, informace, příběhy, ale nebaví mě tyto bludy.
Napsala jsi to ale jinak. Navíc je vidět, že o tom, co dělají ti, kteří provoz Wolfdogu zajišťují, nemáš ani páru. Protože psaní na fórum zabere tak 10% času, kterému se Woldogu věnujeme (zdarma, ve svém volném čase).

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Myslím, si, že chovatelská komise dělá co může a, že se rozhodli správně tak za tím si stojím.
Bohužel je vidět, že zřejmě od počátku nevíš, o čem píšeš Co má s tím společného chovatelská komise ??? O té tu nikde nepadlo ani slovo. Jde o rozhodnutí celostátního výboru KCHČSV !!!

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Já jsem řekla jasně, že bych dala vysokou pokutu, což nejde. Ale jak napsala Jarka PP štěňatům náleží jsou to čistokrevn štěňata a rodiče známe - v žádném případě opakované spojení nepodporuji, ale řešila bych to jinak než potrestáním štěňat a jejich budoucích majitelů (většina majitelů si psa kupuje bez ambicí chovu) takže se neboj "zaplevelování".
Bohužel musím opravit, výbor nerozhodl nijak. Prostě se problému obloukem vyhnul. Jeho rozhodnutí má prakticky ten důsledek, jako by se nic nestalo. Přitom mohli využít stávající trest, který umožňuje chovatelský řád (dočasný nebo trvalý zákaz chovu).

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Měl by jsi tam zvolit jiný výbor a asi by bylo vše v pořádku, je zajímavé, že si téměř pořád stěžuješ jenom ty. Omlouvám se všem ostatním jestli máte jiný názor. Mě tady ty keci opravdu nebaví, ale dokáže mě vytočit, když se s někým o něčem bavím a vím proč to tak je a pak čtu takový narážky na výbor. Vždycky bude většina spokojena a pár jedinců co jim vše vadí, holt to je život.
Víš co to je "mlčící většina" ? Ano vždycky se najde jen pár lidí, kteří vystoupí se svým názorem. Zkus se někdy dostavit na nějakou schůzi Klubu. V diskuzi vystoupí 2-3 lidi, ale po skončení se vždy najde dalších 10, kteří mají další připomínky, ale prostě s nimi na veřejnost nejdou. Možná právě kvůli tomu, aby se nemuseli hádat a svůj názor obhajovat. Tak to prostě je. Já se vystoupit nebojím a je mi jedno, co si o mne lidé myslí. Ti kteří mne znají osobně, vědí o co mi jde a jak to myslím. A dělat si obrázek o někom z webových diskuzí je trochu zcestné, nemyslíš ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2009, 00:55   #28
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Přidám také můj názor, abych jako další člen CHK přidala k Hance.
Věřte ,že nad tímto problémem jsme jako CHK (a nejen CHK) trávili spoustu času. Debatovali, argumentovali, dohadovali .... bylo to divoké.
Opravdu jsme se snažili, nikdo nikomu nenadržoval , vše bylo objektivní!
Ale co jsme měli dělat!!!???
Když se dozvíte jako fakt, že fena je v půlce březosti ....
Chovatel se omlouvá, že to nevěděl, páč nebyl doma ....
To co dokáží samci, mám živě doma před sebou . Já si je ohlídám, ale takové mamce bych to nesvěřila ....takže situaci celkem chápu...
Každopádně nechápu, proč nebyli lépe zajištění ...

Všichni jsme z toho byli naštvaní, ale jak to vyřešit ...
Aby štěňata byla bez PP - tak např. já jsem byla od začátku proti.
Ty štěňata za to nemůžou a to že budou bez PP to není žádný trest.

Takže se hlasovalo.
Pro potrestání chovatele a pro vydání či nevydání PP.
A výsledek.
štěňata mít PP budou.
A pro chovatele nejvyšší možný trest, jaký lze podle řádu udělit.

Myslím,že již nemá cenu nad tímto více debatovat.
Jistě ,že by to každý druhý udělal jinak, jistě lépe....
My jsme to rozhodli takto a všichni máme čisté svědomí....
(zastřelit pana Čermáka opravdu nemůžeme )

Lucie
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2009, 01:10   #29
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Edenseveru View Post
Takže se hlasovalo.
Pro potrestání chovatele a pro vydání či nevydání PP.
A výsledek.
štěňata mít PP budou.
A pro chovatele nejvyšší možný trest, jaký lze podle řádu udělit.
Lucko a to právě není pravda, přečti si Zápisní a chovatelský řád. Nejvyšším trestem je zákaz chovu. Znovu tedy citace : "II.7 Klub chovatelů je oprávněn chovateli omezit nebo zakázat dočasně nebo trvale chov, zjistí-li závažná nedodržování zápisního a chovatelského řádu....". Trvám na tom, že v tomto případě výbor nevyužil možností, které mu chovatelský rád dává a prakticky celou záležitost zahrál do autu.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2009, 01:11   #30
PavelzMalehoraje
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4
Default Pavel Čermák

Jmenuji se Pavel Čermák, jsem majitel Bada Vlčí naděje a Dixie Dakmat. I když nevyhledávám takové to pomlouvačné články o sobě a ani nikom jiném , tak toto mě nenechalo v klidu. Nechápu proč někdo musí takto ventilovat své komplexy na úkor jiných, napadá mně závist , nenávist a nebo obliba vtom být středem pozornosti. Vím že nejsem nejlepší příklad pro jiné chovatele, ale věřím že mají dost vlastního rozumu, aby věděli co je správné a co špatné.

Jsem plně odpovědný za to co se stalo a nikdy v žádném případě se nezříkám odpovědnosti za své psi a přijmu jakékoliv adekvátní potrestání , ale ty štěňátka by tím trpět neměli. To že jsou s PP , tak za to jsem moc vděčný celé chovatelské komisi a to že D. Matušincová nadržuje Dixi, tak to je k smíchu, každý kdo ji zná, podle mne ví , kde je pravda. Takové řeči " že si mnu ruce" jak jsem stím pěkně vydrbal atd. tak to je blbost. Mám je oba moc rád (Bada a Dixi) a nikdy bych neudělal nic co by jim nějak ublížilo , natož Dixi nechat na krýt v tomhle věku. Kdybych to dělal úmyslně, tak místo třetího vrhu mám už alespoň šestý a říkal bych si množitel !!! Je pravda že je to již druhé nechtěné krytí ale věřte že jich mohlo být daleko víc, neboť CSV sami o sobě jsou dost vynalézavý, natož když je vedle hárající fena, kdysi dávno se Bad dokonce naučil šplhat a za svoji háravou sestrou se skoro dostal střechou, atd.

Nechápu jak někdo tu může psát že toto spojení není dobré , že na sebe nesedí, že zapleveluji plemeno, jsou přítěží a už vůbec NIKDO nebude říkat štěňatům z Malého ráje že jsou "PLEVEL" a Já PODVODNIK ( jak si Pavle můžeš vůbec tohle dovolit, nikdy jsem Ti nic neudělal a Ty mně tu veřejně urážíš !!! ).

Zaznělo tady také to že Tyto štěňátka nikdo nechce atd. jak tohle můžete vědět a to že nejsou nikde vidět neznamená že jsou nějak špatná, Já si jenom vybírám takové majitele , u kterých bude štěně spokojené a je mi úplně jedno jestli budou jezdit po výstavách a nebo třeba cvičit do morku kosti, s většinou majitelů jsem v kontaktu a tak vím co z nich vyrostlo a že se mají dobře a to je pro mě důležité. Jsem rád že třeba Blade je svými majiteli tak pěkně prezentován a nebo kdysi Alf aj. , ale je to jejich věc a nikoho nebudu k něčemu takovému nutit.

Také by mě zajímalo jaké kdo má indície že jsem to udělal úmyslně. Bad je na svůj věk ještě dost vitální a kvůli hárající Dixi je schopen se i zmrzačit,
rozštípal zubama bytelnou dřevěnou boudu a pak se pustil do mříží, které mimochodem poškodil tak že se protáhnul do jiného kotce a přišel při tom o dva zuby, X krát jsem jim kdysi zabránil v nakrytí , ale to už tu nikdo nevidí. Vzhledem k tomu že jsem zrovna byl mimo domov tak se stalo co se stalo a mrzí mně to hlavně kvůli Dixie. Vzhledem k tomu jak je stávající kotec nedokonalý , tak nachystám Badovi na jaře betonové vězení aby jste tu měly klid.

Oba se mají moc rádi , jsou rodina a tak se i chovají a rozhodně jim to nemám za zlé. Pavel Čermák
PavelzMalehoraje jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2009, 07:28   #31
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Pavle, ten "nejvyšší trest" už byl na výboru ne na CHK.
Ale jednali o pěněžitém trestu.
A o zákazu chovu , také mluvili - přesně o té větě,kterou tu předhazuješ...
Ale zamysli se !!
K čemu je tento trest??!!
Jen to zní hrůzostrašně!
Pan Čermák už stejně na feně chovat nebude a ani nemůže , páč je Dixie již 10 let.

ps: panu Čermákovi VELMI doporučuji, pro klidné stáří Dixie , aby jí nechal vykastrovat. Není to žádný težký zákrok, za 10dní je fena opět ok a může být celoročně se svým vyvoleným. Já tak mám všechny své "babči" - a i ze zdravotního hlediska je to doporučitelné.

Lucie
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2009, 10:58   #32
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

K tomu co psal Pavel se už vyjadřovat nebudu - jen se směju "přátelství" mezi tebou a Danou. Vím o tom své z druhé strany .
Je skvělé, že se p.Čermák vyjádřil, jak to ve skutečnosti bylo, neboť dohady nikam nevedou. A že bránil svá štěňata, nikdo by podle mě neměl o jiných psech, štěňatech vykládat, že jsou plevelem. A nikdo není dokonalý. Štěňátkům přeji dobré majitele, ty jsou nejvíce potřeba.
Lucko souhlasím i s tvým názorem a je dobře, že jsi sem s Hankou K. napsala.
A výbor se rozhodl dobře.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2009, 12:05   #33
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
K tomu co psal Pavel se už vyjadřovat nebudu - jen se směju "přátelství" mezi tebou a Danou. Vím o tom své z druhé strany .
Moniko, i přátelé mohou mít rozdílné názory na různé věci. To s přátelstvím a kamarádstvím přece nemá nic společného. Ano, my se s Danou velice často dohadujeme a i hádáme, protože máme mnohdy odlišný názor, ale to je přece přirozené. Kamarádi a přátelé si nemusí notovat jednohlasně .

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Je skvělé, že se p.Čermák vyjádřil, jak to ve skutečnosti bylo, neboť dohady nikam nevedou.
Pokud budu chtít proti vůli chovatelské komise krýt psem, kterého chci já, tak to taky vysvětlím "nehodou". A je vidět, že zatím to funguje bez problémů. Zkus se zeptat Dany, kolik už takových případů bylo .

Quote:
Originally Posted by Pavel z Malého ráje View Post
Nechápu proč někdo musí takto ventilovat své komplexy na úkor jiných, napadá mně závist , nenávist a nebo obliba vtom být středem pozornosti.
Není to nic jiného, než komentování a diskuze o, podle mého, špatném rozhodnutí výboru Klubu.

Quote:
Originally Posted by Pavel z Malého ráje View Post
... ale ty štěňátka by tím trpět neměli....
Proboha lidi, vzpamatujte se !!! Čím by štěňata trpěly, pokud by nedostaly PP ? Můžeš to Pavle vysvětlit ? Ročně se rodí tisíce štěňat bez PP, a chceš říci, že nějak trpí ? Jediné co je, že se nedají taková štěňata prodat za plnou cenu, takže ztrátu má někdo jiný a ne chovatel.

Quote:
Originally Posted by Pavel z Malého ráje View Post
Takové řeči " že si mnu ruce" jak jsem stím pěkně vydrbal atd. tak to je blbost. Mám je oba moc rád (Bada a Dixi) a nikdy bych neudělal nic co by jim nějak ublížilo , natož Dixi nechat na krýt v tomhle věku.
Nevím, zda si mneš ruce nebo ne, ale pravdou je, že už při minulém "nechtěném" krytí ještě před tím, než bylo ohlášeno, se někteří budoucí majitelé těšili na štěňátka z tohoto spojení.

Quote:
Originally Posted by Pavel z Malého ráje View Post
Je pravda že je to již druhé nechtěné krytí ale věřte že jich mohlo být daleko víc, neboť CSV sami o sobě jsou dost vynalézavý, natož když je vedle hárající fena, kdysi dávno se Bad dokonce naučil šplhat a za svoji háravou sestrou se skoro dostal střechou, atd.
Mám doma 2 feny a druhého psa, takže vím, co to je, když háraly (teď už jsou, vzhledem ke stáří, vykastrovány). Nikdy se mi nic podobného nestalo a vždy jsem obě bez problémů uhlídal nebo zabezpečil. A jezdil jsem s háravkami na výcvikové tábory, na dovolené apod. Nikdy bych ale například ve chvíli, kdy mají hárat, odjel a svěřil je někomu jinému. Prostě jsem si pořídil psy, chtěl jsem chovat a tak jsem tomu prostě musel přizpůsobit i svůj životní styl a rytmus.

Quote:
Originally Posted by Pavel z Malého ráje View Post
Nechápu jak někdo tu může psát že toto spojení není dobré , že na sebe nesedí, že zapleveluji plemeno, jsou přítěží a už vůbec NIKDO nebude říkat štěňatům z Malého ráje že jsou "PLEVEL" a Já PODVODNIK ( jak si Pavle můžeš vůbec tohle dovolit, nikdy jsem Ti nic neudělal a Ty mně tu veřejně urážíš !!! ).
Nikdo nepsal, že na sebe Tvá fena a pes nesedí. "Zaplevelováním" je myšleno to, že Tvá fena mohla mít dva vrhy s jinými psy a geneticky tak udržet variabilitu celé populace. Místo toho jsi vyprodukoval množství štěňat stejných rodičů a mořnosti, které Tvá nádherná fena nabízela, jsi úplně zahodil. Přítěží jistě jsou, protože Ti, kteří si je pořídili, mohli vychovávat jiná štěňata, která by byla pro plemeno přínosem (pro nechápavé - myšleno majitelé štěňat z těch "nehodových" vrhů).
Co se týká "podvodníků", psal jsem o tom obecně. Pokud se v tom někdo našel, je to jeho problém.

Quote:
Originally Posted by Pavel z Malého ráje View Post
Zaznělo tady také to že Tyto štěňátka nikdo nechce atd. jak tohle můžete vědět a to že nejsou nikde vidět neznamená že jsou nějak špatná,
Pavle, musíš taky trochu vnímat, co čteš. Já nepsal, že štěňata nechce žádný majitel. Štěnata nechce plemeno, populace ČsV, protože jinak by Ti jistě poradkyně chovu stejné spojení psala opakovaně na krycí listy.

Quote:
Originally Posted by Pavel z Malého ráje View Post
Bad je na svůj věk ještě dost vitální a kvůli hárající Dixi je schopen se i zmrzačit, rozštípal zubama bytelnou dřevěnou boudu a pak se pustil do mříží, které mimochodem poškodil tak že se protáhnul do jiného kotce a přišel při tom o dva zuby, X krát jsem jim kdysi zabránil v nakrytí , ale to už tu nikdo nevidí. Vzhledem k tomu že jsem zrovna byl mimo domov tak se stalo co se stalo a mrzí mně to hlavně kvůli Dixie. Vzhledem k tomu jak je stávající kotec nedokonalý , tak nachystám Badovi na jaře betonové vězení aby jste tu měly klid.
Je super, že tady přiznáváš, že o problému víš už dávno, ale neřešil jsi ho. To je právě to, o čem se tady také mluví.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2009, 12:25   #34
efka
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 13
Default

Děkuji Hance,Lucii a panu Čermákovi,

je dobře,že zde napsali svůj názor.
Názor zde píší také ostatní a od toho toto forum také je.

Myslím,že toto forum vzniklo na základě upozornění Pavla na zápis ze schůze výboru.
Což není nic zavádějícího.

Vyjádření pana Čermáka je přínos pro toto forum.Sám napsal,že:

Je pravda že je to již druhé nechtěné krytí ale věřte že jich mohlo být daleko víc, neboť CSV sami o sobě jsou dost vynalézaví, natož když je vedle hárající fena, kdysi dávno se Bad dokonce naučil šplhat a za svoji háravou sestrou se skoro dostal střechou, atd.
Tímto se potvrzuje,že rada Lucie je na místě.

Je však škoda,že za celý život Dixie nebylo využito jiného ČSV.Pokud vybíráte vhodné majitele byl by to jistě velký přínos pro plemeno a jak zde bylo napsáno Novou krev potřebujeme.

Indicie - pane Čermáku tyto indicie jste získal spolu s členy výboru na soukromý e-mail.

Můj závěr - jak jsem napsala,toto forum je od toho ,aby zde lidé mohli napsat své názory.
Pokud by tohoto nebylo,tak bychom se možná spoustu věcí nedozvěděli.

Stelo - myslím,že jsi nepochopila podstatu fora .
Nešlo o osočení Dany - proč? Šlo zde jen zveřejnit současný problém,který musel výbor řešit.
K problému zaplevelování by se měli vyjádřit CHK nebo zahrádkáři .

Myslím,že Pavel otevřel otázku co jsou sankce a kam až může výbor zajít v jejich velikosti.

Jak se výbor zachoval je jejich projevem dobré vůle.

Pokud nic,tak Pavel využil zápisu schůze výboru,aby ukázal na současné problémy ,které musí výbor řešit.Není to nic za co by měl být zastřelen(Lucie dobrá poznámka).

Osobně si myslím,že trest 300 kč je velmi malý.Toto jsem zde napsala a stojím si za tím.Využívám tímto tohoto fora.
efka jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2009, 12:49   #35
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Pavle, já jsem psala, že na sebe "nesedli", za čímž si stojím. Pokud že byla z tohoto spojení zrentgenována z prvního vrhu dvě zvířata s těmito výsledky: Alf C (2/2) a Aramis D (3/2), tak opravdu nechápu, proč je spolu nechat znovu mít štěňata. Škoda, že nemáme větší vzorek zrentgenovaných zviřat.....
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2009, 18:04   #36
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Trochu jsem se musela pousmát, a to smutně. Nad siláckými výroky typu, že "mě se nehoda nestala" ve smyslu "mě se stát nemohla".

Taky jsem si při příspěvku pana Čermáka vzpoměla na poškozenou bytelnou kovovou bránku kotce a na to, že jistému psu chybí od velikonoc kus špičáku.

Věci nejsou černobílé a stále mám pocit, že česká malost druhému nepřeje, že se dal problém vyřešit v klidu. Tak nám všech chovatelům a majitelům do Nového roku popřeji hlavně dobrou vůli.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2009, 18:48   #37
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Dayen View Post
Trochu jsem se musela pousmát, a to smutně. Nad siláckými výroky typu, že "mě se nehoda nestala" ve smyslu "mě se stát nemohla".
Hmm, jenže tady se "nehoda" stala dvakrát. A možná by bylo zajímavé, kdyby Pavel Čermák tady zveřejnil alespoň část toho emailu, kde je naznačeno, proč se domnívat, že to "nehoda" nebyla...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 14:33   #38
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Byl jsem na tuto diskuzi upozorněn několika lidmi, takže se k ní vyjádřím. Nemám opravdu čas ji celou číst podrobně, ale z toho jak jsem ji v rychlosti prolítl - můj názor je takový, že trestat pana Čermáka tím, že štěňata z jeho ch.s. nedostanou PP je vyloženě kontraproduktivní - vrátím se k tomu dále. V citovaném zápise je mimo jiné uveden i trest pro chovatele (ten si nikdo nemůže vycucat z prstu, musí být vždy podložen) - cituji:

U chovatele Pavla Čermáka se jedná o opakované porušení ZaCHŘ KCHČSV, v tomto případě i o porušení Řádu ochrany zvířat při chovu psů ČMKU, čl. 8a) (... u fen, které ukončily 8. rok věku, je možné zabřeznutí pouze na základě potvrzení veterinárního lékaře o vyšetření zvířete na začátku říje s dobrozdáním, že zdravotní stav březost umožňuje bez nadměrných rizik). Výbor a CHK navrhuje následující postih:
  • vydání KL bude zpoplatněno částkou 300,- Kč (v souladu s rozhodnutím konference 2006)
  • o přestupku proti Řádu ochrany zvířat při chovu psů bude klub informovat ČKS
  • poradce chovu prostřednictvím výboru KCHČSV podává výboru pobočky pro Moravu a Slezsko podnět podle čl. II.7 ZaCHŘ KCHČSV.
  • výbor a CHK KCHČSV udělují chovateli důtku a zároveň důrazně upozorňuje na porušení řádů KCHČSV i nadřízených řádů a předpisů.
K již výše citovanému článku II.7 ZaCHŘ - postih není v kompetenci výboru KCHČSV, ale v kompetenci výboru územní pobočky, které je chovatel členem (v tomto případě výboru pobočky pro Moravu a Slezsko, jejíž je pan Čermák členem). Výbor KCHČSV udělil chovateli důtku (jednalo se o opakovaný problém) a bylo zpoplatněno vydání KL. Osobně si myslím, že rozhodnutí (doporučení) výboru pobočky by mělo směřovat k bezpečnému a bezproblémovému soužití Bada a Dixie spíš než k nějakému exemplárnímu trestu (ten by byl podle mě na místě až v případě, že tato doporučení nebudou vyslyšena). Ale je to kompetence výboru pobočky a já nejsem oprávněn jim do toho mluvit.

Nyní můj názor, proč štěňatům VYDAT průkazy původu:
  • nevydáním PP by byli mnohem víc potrestáni noví majitelé štěňat a štěňata samotná
  • klub by přispěl k rozšiřování štěňat bez PP, nad jejichž dalším množením by neměl nikdo jakoukoliv kontrolu, což by mohlo přinést více škody než užitku
  • kombinace těchto rodičů neodporuje vyhlášeným ozdravným opatřením
Ano, je škoda feny Dixie Dakmat, že všechny svoje vrhy měla s jedním jediným psem, čímž mě chovatel zmíněného vrhu taky neskutečně "vytočil". Ale komu pomůže to, že tato štěňata, o kterých nemůže nikdo (snad jedině Pán Bůh) předem s jistotou vědět, jestli nepřinesou i něco pro chov užitečného, by nedostala PP? Koho to vlastně potrestá?

Tolik můj názor. Debata o tomto problému ve výboru a CHK byla celkem "divoká" a zveřejněné řešení je jejím výsledkem. Každý člen má jistě k tomu právo se vyjádřit a s tímto rozhodnutím souhlasit nebo nesouhlasit. Koneckonců i hlasování jsou už tuším od roku 2005 nebo 2006 uváděna jmenovitě, a to z jednoduchého důvodu, aby členům klubu dávala představu o postojích a názorech jednotlivých členů výborů k jednotlivých problémům, a tím i lepší možnost rozhodnutí koho příště volit.

Pokud někdo shledá rozhodnutí výboru v rozporu s klubovými řády nebo řády nadřízenými, pak mu také nic nebrání podat proti takovému rozhodnutí odvolání ke kontrolní a revizní komisi klubu, a to do 30-ti dnů od zveřejnění.

Chladnou hlavu a vše nejlepší v roce 2010 )
Karel Skoupý

Last edited by alexa; 30-12-2009 at 14:44.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 16:40   #39
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
  • nevydáním PP by byli mnohem víc potrestáni noví majitelé štěňat a štěňata samotná

Zase opakování stále omílaného klišé. Mohl bys mi Karle (když už to nebyli schopni udělat ti před Tebou, kteří tenhle blábol také opakují) vysvětlit, jak budou potrestaná štěňata, když nedostanou PP ? Nebudou moci jít na svod mladých, bonitaci a výstavy - to jsou jediná omezení, která mne napadají. Nevšiml jsem si, žeby obecně tyto činnosti byly pro štěňata i dospělé psy nějakou slastí, kterou vyhledávají. Noví majitelé nijka také potrestaní nebudou, protože si už budou kupovat štěně s tím, že nemá PP. Jediný potrestaný bude chovatel, protože je nebude moci prodat draho.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 16:51   #40
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
[/list]
Zase opakování stále omílaného klišé. Mohl bys mi Karle (když už to nebyli schopni udělat ti před Tebou, kteří tenhle blábol také opakují) vysvětlit, jak budou potrestaná štěňata, když nedostanou PP ?.
A co právo mít štěňata? Proč by kvůli blbosti lidí, měl být celý vrh odsouzen k nepředání svého DNA? (Což pokud vím, je základní cíl organismů na tomhle světě...) To je přeci pitomost, kterou by stejně nemuseli majitelé dodržet a byl by na světě další vrh štěňat bez PP, kteří by zkončili kdo ví kde. A kolotoč by se opakoval.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org