Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-12-2009, 17:02   #41
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
A co právo mít štěňata? Proč by kvůli blbosti lidí, měl být celý vrh odsouzen k nepředání svého DNA? (Což pokud vím, je základní cíl organismů na tomhle světě...) To je přeci pitomost, kterou by stejně nemuseli majitelé dodržet a byl by na světě další vrh štěňat bez PP, kteří by zkončili kdo ví kde. A kolotoč by se opakoval.
Nějak si stále nerozumíme. Tady se stále mluví o jakémsi "trestání" štěňat nebo tom proč by měla "trpět". To, že se nebudou množit je zcela normální. Kolik myslíš, že % jedinců se v přírodě u vlků rozmnožuje ? Ale především to stále není žádný trest ani tím štěňata netrpí.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 17:20   #42
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nějak si stále nerozumíme. Tady se stále mluví o jakémsi "trestání" štěňat nebo tom proč by měla "trpět". To, že se nebudou množit je zcela normální. Kolik myslíš, že % jedinců se v přírodě u vlků rozmnožuje ? Ale především to stále není žádný trest ani tím štěňata netrpí.
ale mi přeci nemáme vlky, jak pár lídí rádo opakuje, ale psy.
Šťěnata možná ne, zato dospělá fena, s falešnou březostí už někdy trpí, není fyziologické nemít mladé. A vydáním PP netrpí ani nikdo z nás. Kdo ví, jestli mezi tím vrhem, není nějaký šampion, či budoucí pes se spoustou zkoušek, který udělá čest plemeni.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 17:29   #43
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nějak si stále nerozumíme. Tady se stále mluví o jakémsi "trestání" štěňat nebo tom proč by měla "trpět". To, že se nebudou množit je zcela normální. Kolik myslíš, že % jedinců se v přírodě u vlků rozmnožuje ? Ale především to stále není žádný trest ani tím štěňata netrpí.
Zkus srovnat váhu trestu pro chovatele, kterej prodá štěňata za polovinu s tím, že se na druhou stranu bojuje o každý štěně, který je zdravý a je schopný dál předávat genetickou variabilitu. Jak už bylo řečeno, ikyž je to třetí stejné spojení, moc chovných psů a fen z předchozích dvou není. Trestat štěňata je samozřejmě obrazný, ale zbytečně tím bereš možnosti jejich novým majitelům. Raši zkus vymyslet jak to udělat, aby se to nestávalo
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 18:00   #44
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Už jsem to napsal. Ti psi by samozřejmě fyzicky ani psychicky netrpěli kvůli tomu, že nemají PP. Těm psům je to buřt. Mohli by trpět v případě, že by se díky tomu, že nemají PP dostali do horších rukou, ale to je čistá spekulace. Nicméně trvám na tom, že nevydání PP kvůli nedodržování řádů chovatelem, pokud to není opodstatněné ještě jinými okolnostmi (těžká DKK rodičů, dodatečně zjištěné dědičné onemocnění rodičů apod.) je kontraproduktivní. Proč si to myslím jsem napsal v minulém příspěvku. Chovatele lze myslím potrestat i jinak, než že nebudou vydány PP.

Tento postoj k podobným případům mám dlouhodobě a v podobných případech v minulosti (naštěstí jich nebylo mnoho a doufám že ani do budoucna jich mnoho nebude) jsem se k tomu stavěl vždy stejně.

Navíc si myslím, že pokud štěňata nebudou mít PP, nikdo nezajistí že se nebudou množit dál - spíš naopak, budou naprosto mimo nějakou kontrolu, nikdo o nich nebude mít absolutně žádný přehled. Není lepší, aby ti psi dostali možnost řádně projít bonitací a vyšetřením na DKK a pokud splní podmínky chovnosti, tak si předem nezahazovat možnost jejich použití v chovu? Protože pokud "potrestá" klub pana Čermáka nevydáním PP štěňatům, jsou pro další plemenitbu tito psi navždy a nenávratně ztracení. A Dixie už žádná další štěňata kvůli věku mít nesmí.

Víc k tomu nemám opravdu co říct. Je to můj názor, na který jak jistě všichni uznají mám svaté právo, a moje rozhodnutí, které jsem udělal podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Protože jsem ve výboru, tak se to promítlo i do výsledného rozhodnutí, jestli štěňata dostanou PP. Pokud s tím někdo nesouhlasí, je to zase jeho právo a já mu ho neberu. Při rozhodování pak vyhrává názor, který získá větší podporu. Tečka. Víc na tom není co řešit.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 18:30   #45
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Všichni (nebo skoro všichni) tady píšete o jiném účinném potrestání chovatele. Ale bohužel nikdo žádnou alternativu nenavrhl. Zatzím všechny navrhované tresty povedou jen k tomu, pýed čím tady všichni panicky varují - k produkci bezpapíráků (http://www.wolfdog.org/forum/showpos...5&postcount=13). Žádný trest není samospasitelný a má dvě strany. Ale co je lepší, ztratit jednu fenu za cenu toho, že se podobní podnikavci budou obávat potrestání, nebo být benevolentní a nechat jim volné pole působnosti ? Zatím se bohužel děje jen to druhé.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 21:25   #46
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Jediné co je, že se nedají taková štěňata prodat za plnou cenu....
A co je plná cena?
Jsou mezi námi i tací, kteří prodávají za 7 tisíc.
Bezpapíráci se dají prodat za 5 tisíc. Sama jsem takovou nabídku dostala. Ať prý PP nadávám vystavovat, že je nepotřebují.
Kdo prodá bezpapíráka za 5 nemusí platit čip, PP, krycí poplatek, má-li vlastního psa, cestu za krycím psem...takže je na tom v podstatě ještě lépe než ten, kdo prodá za 7 s PP .
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 30-12-2009 at 21:28.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 21:36   #47
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
... nevydání PP kvůli nedodržování řádů chovatelem, pokud to není opodstatněné ještě jinými okolnostmi (těžká DKK rodičů, dodatečně zjištěné dědičné onemocnění rodičů apod.) je kontraproduktivní. Proč si to myslím jsem napsal v minulém příspěvku. Chovatele lze myslím potrestat i jinak, než že nebudou vydány PP.
Promiň Karle, ale k čemu jinému ty sankce tedy jsou? Jak jinak chceš toho člověka postihovat? A co se těch ostatních okolností týče, tak třeba DKK u několika (nemnoha, což bohužel mluví v jejich neprospěch) potomků z tohodle spojení není valná.

Mně to trochu připadá jako praní špinavých peněz. Někdo udělal botu a místo aby za ni dostal do nosu, tak se tady lidi snaží najít alibi jak tu botu legalizovat a vymýšlí se tady důvody proč je to správné. Jako když si někdo postaví barák v rezervaci a místo aby mu ho zbourali, hledají na poslední chvíli důvody, jak bude té rezervaci prospěšný.
Vyrábí se tu precedens pro příští nepoctivce a lajdáky. Přece kdyby byly štěňátka z tohodle spojení pro plemeno tak žádoucí, tak by se to krytí naopak doporučilo a vystavil by se na něj KL už dávno.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 21:40   #48
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Danielo, já myslel, že mluvíme o chovatelích a ne o zoufalcích, kteří dávají štěňata skoro zadarmo, jen aby se jich zbavili.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 21:53   #49
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Všichni (nebo skoro všichni) tady píšete o jiném účinném potrestání chovatele. Ale bohužel nikdo žádnou alternativu nenavrhl. Zatzím všechny navrhované tresty povedou jen k tomu, pýed čím tady všichni panicky varují - k produkci bezpapíráků (http://www.wolfdog.org/forum/showpos...5&postcount=13). Žádný trest není samospasitelný a má dvě strany. Ale co je lepší, ztratit jednu fenu za cenu toho, že se podobní podnikavci budou obávat potrestání, nebo být benevolentní a nechat jim volné pole působnosti ? Zatím se bohužel děje jen to druhé.

Proč pořád řešíte něco, co je dávno vyřešené?
Psi z daného spojení nárok na p.p. mají a to je bez diskuse.

P. Čermákovi jste tu tolikrát " nasadili oslí hlavu" a snažili se ho urážet,
že ti, co tolik touží po jeho potrestání, mohou být určitě klidní a spokojeni :0(

Dané spojení není žádnou katastrofou, psi mají dobré kostry, jsou plnchrupí, kvalitně osrstěni, žádné vylučující vady exteriéru ani povahy mi nejsou známy. Jeden pes s lehkou a jeden se střední DKK nic neznamená a ani nic nepotvrzuje, vzhledem k jejich původu a rodinám obou rodičů.

Jistě, Dixi mohla být kryta jiným psem, ale stejně tak mohl Bad Vlčí nadějě dostat jinou fenu.
Nikdy se tak nestalo.

Nechápu nad čím mitr Hanuška stále trapně hořekuje, asi z nudy bohužel ani jeho odchovy nebyly zvlášť velkým přínosem, jak rád s oblibou poukazuje, že by i nějaký ten " plevel " mezi nimi byl ?? :0)) a
nikdo to tu nevytahuje....no holt Hanuška asi nikoho nezajímá.


Vše nejlepší v roce 2010 všem lidem dobré vůle a zdravého rozumu :0)
Monika Soukupová
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/

Last edited by Monika; 30-12-2009 at 22:03.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 22:10   #50
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Hm, a já jen doufám, že příští výbor bude složen opět z lidí tolerantních, nebo se náš Klub (zájmový) změní v instituci restrikcí, sankcí a pokut.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 22:47   #51
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

No Monika opět nezklamala. Asi nemá moc smyslu s ní polemizovat, protože jako vždy je to jen plné osobních výpadů. Takže jen jednu poznámku :

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
...bohužel ani jeho odchovy nebyly zvlášť velkým přínosem, jak rád s oblibou poukazuje, že by i nějaký ten " plevel " mezi nimi byl ?? :0)) ...
Moje odchovy byly ze spojení, které mi vždy doporučila poradkyně chovu. A tou nebyla v té době nikdo jiný než Monika Soukupová. Takže sis Moniko
tak trochu nakálela do vlastního hnízda .

A jinak, nikdy a nikde jsem netvrdil, že mé odchovy byly nějak obzvláštním přínosem pro chov. Prostě jsem se jen podřizoval požadavkům poradce chovu a zřejmě i plánu chovu (pokud nějaký existoval).
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 22:58   #52
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post

A jinak, nikdy a nikde jsem netvrdil, že mé odchovy byly nějak obzvláštním přínosem pro chov. Prostě jsem se jen podřizoval požadavkům poradce chovu a zřejmě i plánu chovu (pokud nějaký existoval).
Tak počkej Pavle, nedávno si mi tu tvrdil, že sis vždycky záměrně vybíral psy kteří neměli nulovou DKK, protže pro tebe nebyl tento ukazatel nijak důležitý. Tak vybíral sis je ty nebo Monika?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 23:09   #53
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Tak počkej Pavle, nedávno si mi tu tvrdil, že sis vždycky záměrně vybíral psy kteří neměli nulovou DKK, protže pro tebe nebyl tento ukazatel nijak důležitý. Tak vybíral sis je ty nebo Monika?
Danielo, nevím, proč opět napodobuješ Moniku a hned sklouzáváš do osobní roviny. Nikdy jsem nenapsal, že bych si vybíral psy. Psal jsem, že jsem používal psy, kteří neměli nulovou DKK ani zkoušky. Jak jistě víš, tak na krycím listě je většinou více psů. I pokud jsem si dal sám bez konzultace s poradkyní chovu návrh na krycího psa (což se stalo, pokud vím jen v jednom případě), tak vždy nakonec vše schvalovala poradkyně chovu. Ale tahle diskuze není o navrhování krycích psů, ale o opakovaných "nehodách". Tak se držme tématu.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 23:14   #54
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Danielo, nevím, proč opět napodobuješ Moniku a hned sklouzáváš do osobní roviny. Nikdy jsem nenapsal, že bych si vybíral psy. Psal jsem, že jsem používal psy, kteří neměli nulovou DKK ani zkoušky. Jak jistě víš, tak na krycím listě je většinou více psů. I pokud jsem si dal sám bez konzultace s poradkyní chovu návrh na krycího psa (což se stalo, pokud vím jen v jednom případě), tak vždy nakonec vše schvalovala poradkyně chovu. Ale tahle diskuze není o navrhování krycích psů, ale o opakovaných "nehodách". Tak se držme tématu.
Napodobuju? Normálně se ptám. Na některé věci mám paměť dobrou a když čtu tvůj předposlední příspěvek nějak mi nesedí k tomu, cos mi před čase napsal. Přesné znění hledat nebudu.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 31-12-2009, 11:33   #55
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Danielo, nevím, proč opět napodobuješ Moniku a hned sklouzáváš do osobní roviny. Nikdy jsem nenapsal, že bych si vybíral psy. Psal jsem, že jsem používal psy, kteří neměli nulovou DKK ani zkoušky. Jak jistě víš, tak na krycím listě je většinou více psů. I pokud jsem si dal sám bez konzultace s poradkyní chovu návrh na krycího psa (což se stalo, pokud vím jen v jednom případě), tak vždy nakonec vše schvalovala poradkyně chovu. Ale tahle diskuze není o navrhování krycích psů, ale o opakovaných "nehodách". Tak se držme tématu.

Vždy jsi si psy vybíral a že by jsi si záměrně vybíral outsidery a že bych tě do nich musela nutit??? Agar Morošuvý háj??? Hero od Úhoště??? Freeking z Molu??? Psi bez titilů a bez zkoušek! :0))
Je naprosto zbytečné se tu s tebou dohadovat, vím kde je pravda a TY JI NIKDY NEPŘIZNÁŠ! Vždy jsi měl psa kterého jsi si navrhl.
Ani já nebudu hledat tvé příšpěvky, které jsi před časem napsal, abych je sem kopírovala...ztráta času.

A to, že tví psi nejsou " hvězdy " je jen důkazem, že nikdo nemůže být prorokem!

Trochu úcty k životu Misře Hanuško!

Monika Soukupová
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 31-12-2009, 11:55   #56
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
Agar Morošuvý háj??? Hero od Úhoště??? Freeking z Molu??? Psi bez titilů a bez zkoušek! :0))
Moniko, jsi demagog. Každý se může podívat, kdy jsem těmito psy kryl a kdy získali své tituly. Např. Freekingem nebo Cerokym odmítal kdokoliv jiný krýt, stejně tak Agarem, protože měl DKK C. Já jsem jimi bez problémů nakryl a může se každý zeptat majitelů štěňat, jak jsou nebo nejsou spokojeni. Hero od Úhoště byl jediný nulový pes, kterým jsme kryli a ten drtivou většinu svých ttitulů získal až poté, co s ním měla Nancy štěňata. Stejně jako Agar, tak I Hero kryli s naší Nancy poprvé a až poté, co získali titul šampiónů o ně najednou začal být zájem. Takže pravda je zcela jiná, než ji tady prezentuješ.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 31-12-2009, 13:09   #57
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Freekingem nebo Cerokym odmítal kdokoliv jiný krýt,
Tak nevím jak Ceroky ale King nebyl do sexu moc hrrr , takže to možná bylo i tím, že nic jiného nikdy nedal
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 31-12-2009, 17:11   #58
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Promiň Karle, ale k čemu jinému ty sankce tedy jsou? Jak jinak chceš toho člověka postihovat? A co se těch ostatních okolností týče, tak třeba DKK u několika (nemnoha, což bohužel mluví v jejich neprospěch) potomků z tohodle spojení není valná.

Mně to trochu připadá jako praní špinavých peněz. Někdo udělal botu a místo aby za ni dostal do nosu, tak se tady lidi snaží najít alibi jak tu botu legalizovat a vymýšlí se tady důvody proč je to správné. Jako když si někdo postaví barák v rezervaci a místo aby mu ho zbourali, hledají na poslední chvíli důvody, jak bude té rezervaci prospěšný.
Vyrábí se tu precedens pro příští nepoctivce a lajdáky. Přece kdyby byly štěňátka z tohodle spojení pro plemeno tak žádoucí, tak by se to krytí naopak doporučilo a vystavil by se na něj KL už dávno.
Poslední co k tomu píšu. Nejsem zastáncem exemplárních trestů. Nevydání PP je z mého pohledu ta nejkrajnější možnost. Klubové i nadřízené řády dávají spoustu jiných možností, jak potrestat přímo chovatele, pokud s ním opravdu už není jiná řeč. Pokud se něco podobného stane poprvé, řeší se to domluvou. Následuje další řada možností, v krajním případě až po zákaz chovu (kompetence výboru pobočky). Nevydání PP je pro mě případ ještě krajnější.

Nemyslím si že se vyrábí nějaký precedens, protože věřím, že většina lidí kvůli tomu, že vrh při druhém porušení ZaCHŘ chovatelem dostane PP, nezačne schválně porušovat ZaCHŘ taky (když skočí někdo z desátého patra a "jen" si zlomí nohu, skočíš taky?).

A aby bylo jasno - nikdo nehledal důvody, proč PP vydat a jak vrh "ospravedlnit". Vydání PP nic (kromě zmíněného přestupku chovatele) nebrání. Řešilo se pouze to, zda nevydání PP by bylo adekvátním a plně opodstatněným trestem pro chovatele. Můj názor je, že ne.

Debatami o vydání PP pro tento vrh jsme všichni (výbor a CHK) strávili spoustu času, včetně konzultací s plemennou knihou, souvisejícími s věkem feny atd. Opravdu nehodlám trávit další čas těmito diskuzemi. Napsal jsem k tomu vše co jsem napsat chtěl, někdo jiný se na to může dívat jinak. Na dotazy kolem tohoto tématu už tady vážně nebudu odpovídat. Jestli se mě chce někdo na něco zeptat, může osobně.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 31-12-2009, 17:22   #59
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Z genetického hlediska je každý jedinec unikát, ať je z prvního či opakovaného spojení. Štěňátka jsou na světě a já jim přeju ať najdou všichni hodné a spolehlivé páníky.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2010, 12:28   #60
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Jako když si někdo postaví barák v rezervaci a místo aby mu ho zbourali, hledají na poslední chvíli důvody, jak bude té rezervaci prospěšný.
...ono to tak bohužel je:-(. Ale s tím rozdílem, že tohle si dovolí lidé finančně velmi dobře zajištěni, nebo ještě k tomu politicky podpoření.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org