Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Sport i szkolenie

Sport i szkolenie Wilczaki jako psy użytkowe - jak je szkolić, jak uczyć kolejnych elementów, informacje o zawodach i seminariach...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-01-2010, 13:10   #21
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

W regulaminie jest napisane, że nie można startować z psem młodszym niż rok albo 9 miesięcy - nie pamiętam dokładnie

Quote:
Originally Posted by jacekjg View Post
Ewa chyba skorzystamy z zaproszenia bo Przesieka to bardzo blisko i chętnie spróbujemy.Pozdrawiam Mariola.
Koniecznie!!!!
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2010, 15:21   #22
Skrzat&Bow
Junior Member
 
Skrzat&Bow's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Gdańsk
Posts: 314
Send a message via Skype™ to Skrzat&Bow
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
W regulaminie jest napisane, że nie można startować z psem młodszym niż rok albo 9 miesięcy - nie pamiętam dokładnie
ok, w sumie to mogloby mu to zaszkodzic. no to poczekamy
Skrzat&Bow jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2010, 12:51   #23
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

A ja mam pytanie: co pies (i przewodnik) musi umieć, żeby się bawić w coś takiego?
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2010, 12:52   #24
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
A ja mam pytanie: co pies (i przewodnik) musi umieć, żeby się bawić w coś takiego?
Chodzić
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2010, 12:58   #25
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
A ja mam pytanie: co pies (i przewodnik) musi umieć, żeby się bawić w coś takiego?
Nic nie musi umieć, poznaliśmy sporo nawet starszych osób, które traktują to jako spacer z psem Na trasie nie wolno spuszczać psa ze smyczy, większość startujących ma już uprzęże, ale widziałam też kogoś ze smyczą. Łatwiej komuś, czyj pies na komendę ciągnie, bo pomaga wejść pod górę. Idziesz wg mapy do punktu kontrolnego, tam podbijasz albo przepisujesz hasło do karty startowej i idziesz dalej Są ludzie, którzy cała trasę biegną, a są tacy, co idą zwyczajnym krokiem. Mój Przemek biega, ale to nie znaczy, że wszyscy muszą. Najwolniejsi szli bodajże 8 godzin to, aby dotrzeć do mety.

Kondycja przeciętnego, niewysportowanego człowieka wystarczy
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2010, 13:41   #26
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Dzięki Gia.
To powiedz jeszcze proszę (tak już przez czystą ciekawość pytam), co decyduje o zwycięstwie w takiej konkurencji?; czas pokonania trasy, zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych, czy coś w tym stylu?
Aha! I czy regulamin nie zabrania tego, gdybyśmy chcieli trasę pokonać w składzie 2 "człowieki" i jeden pies?

Last edited by Grin; 29-01-2010 at 13:43.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2010, 14:02   #27
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Dyscpliny dzielą się na dystanse: zazwyczaj jest ok 20 i ok 50 km - do wyboru. Jest kategoria Kobiet, Mężczyzn i Rodzinna (w rodzinnej może iść 2 osoby i 1 pies, lub 2 osoby i 4 psy, ile kto ma psów w każdym razie więcej osób).

edit: Jeśli startuje się w tej konkurencji, to bieg można ukończyć tylko w pełnym składzie. Startują 2 osoby, to 2 osoby muszą dojść na metę

Żeby bieg był zaliczony, trzeba zaliczyć wszystkie punkty kontrolne i być na mecie jak najszybciej. Tradycyjny wyścig

Przemek startuje w konkurencji SHORT mężczyzn. Dodatkowo mamy drużynę K-Lee Family - czyli wszyscy nasi znajomi którzy będą startować wpisują w zgłoszeniu że należą do drużyny K-Lee Family. Wynik liczy się indywidualnie, a dodatkowo w konkurencji drużynowej zliczane są wszystkie punkty osób startujących w danej drużynie
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...

Last edited by Gia; 29-01-2010 at 14:26.
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2010, 14:21   #28
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Fajna sprawa - ale czemu tak daleko.
Nam zostają tradycyjne marsze na orientację na Kaszubach - najblizszy 20 marca 2010 - Nocne Manewry 2010. Podam wkrótce szczegóły - może ktos sie skusi
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2010, 14:44   #29
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
Nam zostają tradycyjne marsze na orientację na Kaszubach
Ha! O tych marszach na orientację opowiadał nam już nie raz nasz zaprzyjaźniony leśniczy, u którego spędziliśmy wiele letnich urlopów - na Kaszubach właśnie. On w nich uczestniczy od dobrych paru lat, a ostatnio zaraziła się tym także jedna z jego córek. Może się nawet spotkaliście.
Fajna sprawa, choć ponoć potrafi dać nieźle kondycyjnie w kość.

Last edited by Grin; 29-01-2010 at 14:52.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2010, 15:37   #30
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Dają w kość Tym bardziej ze odbywają się w nocy. A nocą las wygląda zuuuupełnie inaczej. Całe szczęście że Sławek na świetną orientację
A na Manewry 2010 zapraszam.
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2010, 15:47   #31
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Dzięki za zaproszenie, ale data nie ta.
Szczerze mówiąc zastanawiamy się cały czas, czy na zimowy urlop wybrać opcję nart biegowych na Kaszubach właśnie, czy zjazdowych gdzieś w górach.
Ale tak czy inaczej chodzi o drugą połowę lutego, kiedy córa będzie miała ferie.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2010, 15:54   #32
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Dzięki za zaproszenie, ale data nie ta.
Szczerze mówiąc zastanawiamy się cały czas, czy na zimowy urlop wybrać opcję nart biegowych na Kaszubach właśnie, czy zjazdowych gdzieś w górach.
Ale tak czy inaczej chodzi o drugą połowę lutego, kiedy córa będzie miała ferie.
Narty biegowe na Kaszubach - to właśnie teraz - pogoda jest idealna: śnieg, słońce i mrozik. Co do lutego to nie wiem śnieg może zniknać.

Góry i narty to też dobry pomysł - zwłaszcza w lutym! Miłego urlopowania!
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2010, 16:24   #33
jacekjg
Junior Member
 
jacekjg's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Jelenia Gora
Posts: 281
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Dzięki za zaproszenie, ale data nie ta.
Szczerze mówiąc zastanawiamy się cały czas, czy na zimowy urlop wybrać opcję nart biegowych na Kaszubach właśnie, czy zjazdowych gdzieś w górach.
Ale tak czy inaczej chodzi o drugą połowę lutego, kiedy córa będzie miała ferie.
Proponuję biegowe i zjazdowe.Jakuszyce i Szklarska Poręba ,śnieg gwarantowany nie wiem tylko jak z noclegami bo ferie więc może być problem ale polecam .Pozdrawiam Mariola
jacekjg jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2010, 16:58   #34
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
Narty biegowe na Kaszubach - to właśnie teraz - pogoda jest idealna: śnieg, słońce i mrozik. Co do lutego to nie wiem śnieg może zniknać.
Miejmy nadzieję, że nie zniknie, bo my niestety nie zawsze możemy dysponować swoim czasem, jak nam się podoba.

PS
Mariola - dzięki za radę. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś godne polecenia miejsce przyjazne psom, to chętnie bym je poznała.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2010, 17:14   #35
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Ja polecam połączenie Jakuszyc z Harrachovem. Fantastycznie przygotowane trasy zarówno biegowe jak i zjazdowe (bieganie po wyratrakowanej trasie to bajka). Śnieg pewny jak w Alpach. Jak jest dużo śniegu to są na trasach takie śnieżne bandy, że pies może biec tylko do przodu, więc łatwiej nauczyć ciągnięcia. Byłam dwa lata temu na wielkanoc i było super. Szklarska nas zawiodła-ceny, trasy, wiaaaatr lodowaty jak to na Szrenicy, ale zjazdówki uratował Harrachov.
__________________

Last edited by jefta; 30-01-2010 at 17:17.
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2010, 19:46   #36
pieskun
Junior Member
 
pieskun's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 15
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Miejmy nadzieję, że nie zniknie, bo my niestety nie zawsze możemy dysponować swoim czasem, jak nam się podoba.

PS
Mariola - dzięki za radę. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś godne polecenia miejsce przyjazne psom, to chętnie bym je poznała.
Miejsce przyjazne psom - Mazury oczywiście! Śnieg leży długo, podobnie jak w górach, obecnie warunki narciarskie są idealne, szczególnie na skitoury (teren raczej pofałdowany). Są i leśne trasy, bardziej płaskie, dobre na biegówki, nie wspominając o zamarzniętych jeziorach, które doskonale się przemierza właśnie na biegówkach. My jesteśmy na miejscu, także jeśli ktoś miałby ochotę "potrenować" dłuższe spacerki z pieskiem, to zapraszamy.

Szasztin, czekam na szczegóły dot. Nocnych Manewrów - nazwa brzmi zachęcająco.

Mam nadzieję, że Jakuszyce uda nam się sprawdzić jeszcze w tym roku w marcu; czy ktoś z Was będzie na Biegu Piastów?

(to miał być post Alakra - chyba Pieskun nie wylogował się z mojego kompa )

Last edited by pieskun; 30-01-2010 at 19:54.
pieskun jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2010, 20:03   #37
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by pieskun View Post
Mam nadzieję, że Jakuszyce uda nam się sprawdzić jeszcze w tym roku w marcu; czy ktoś z Was będzie na Biegu Piastów?
a wiesz coś może o technicznych szczegółach tego biegu? Chodzi mi o start wspólny i tłumy na trasie... czy da się tam w ogóle biec niedoszkolonym z psem w zakresie wyprzedzania, trzymania prostej itd...?
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2010, 20:37   #38
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Dzięki jefta za namiar na Jakuszyce; a masz może jakąś wiedzę na temat niezbyt drogich noclegów z psem?

Alakra - również dzięki, weźmiemy pod uwagę zaproszenie
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2010, 20:52   #39
Lupusek
Junior Member
 
Lupusek's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Masuria
Posts: 488
Send a message via Skype™ to Lupusek
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
a wiesz coś może o technicznych szczegółach tego biegu? Chodzi mi o start wspólny i tłumy na trasie... czy da się tam w ogóle biec niedoszkolonym z psem w zakresie wyprzedzania, trzymania prostej itd...?
Jedziemy pierwszy raz, więc nie wiem, jak cała impreza się odbywa. W razie tłumów zawsze można wysunąć się na prowadzenie, ...albo trzymać tyły

Z tego co wiem, nie ma oddzielnego startu dla uczestników z psami, a szkoda.
__________________
Lupusek jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2010, 21:11   #40
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Dzięki jefta za namiar na Jakuszyce; a masz może jakąś wiedzę na temat niezbyt drogich noclegów z psem?
niestety nie mam nic do polecenia, bo mieszkaliśmy daleko (były inne plany niż jakuszyce), byliśmy pierwsi po otwarciu i było znacznie taniej niz teraz, zbyt rodzinna atmosfera jak dla mnie http://www.dwadeby.pl/main.php
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org