Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-09-2011, 20:24   #61
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Trochę się zakręciło wokół (chyba) nieporozumienia. Mistrali-gratulacje dla zwycięzcy to zwykły przejaw szacunku dla drugiego zawodnika, dla wygranego. To rozdział z bajki kultury osobistej. I nie ma nic wspólnego z przyjęciem bez zastrzeżeń werdyktu czy składaniem hołdu i pokłonów piękności bez skazy
Uwierz, że Baldurowi wisi jaką ma ocenę, to ludzkie sprawy.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 27-09-2011, 21:27   #62
Faolan
Junior Member
 
Faolan's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: Warszawa
Posts: 81
Default

Może warto tutaj powiedzieć, że ja - zupełnie postronny obserwator -
odebrałam komentarz Graby tak: kiepski pies, z kilkoma wadami,
wygrał tylko dlatego, że sędziowała idiotka, która nie wie, że wilczak
powinien mieć jasne oko. I wcale się nie dziwię, że Mistrali zareagowała
na to negatywnie; faktem jest natomiast, że zareagowała zbyt mocno
i emocjonalnie, szybko przechodząc do ataków ad personam. Czego robić
nie powinna - ale ponieważ w tej chwili na tym polu mamy już remis,
to w zasadzie najlepiej po prostu wezwać do zaprzestania wymiany ciosów...
Faolan jest offline   Reply With Quote
Old 27-09-2011, 21:47   #63
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Czy hodowca ma prawo wypowiadac swoje zdanie o reproduktorach (lub przyszlych reproduktorach) lub miotach innych hodowcow? Publicznie wytykac im wady?
Nie jest to pytanie retoryczne, ciekawa jestem waszego zdania.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 27-09-2011, 21:52   #64
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Jefta a gdzie tu wolność słowa i wypowiedzi? Sama sobie odpowiedziałaś: swoje zdanie
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 06:57   #65
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Czy hodowca ma prawo wypowiadac swoje zdanie o reproduktorach (lub przyszlych reproduktorach) lub miotach innych hodowcow? Publicznie wytykac im wady?
Nie jest to pytanie retoryczne, ciekawa jestem waszego zdania.
Na pewno nie krytykowała bym wad publicznie, toteż powściągliwość języka właśnie tu miała miejsce, kto inteligentny ten zauważył, że ani słowem np. ja nie skrytykowałam psa wytykając takie czy takie wady, bo nawet nie to było celem
Faolan uważam, że kolejny raz podgrzewasz temat.
Ci co chcą to tak, to odbiorą, ale szczerze, to mam to głęboko gdzieś, bo jak ktoś nie rozumie słów "nie to było" celem, to czegóż od niego oczekiwać w publicznej rozmowie, przecież wiadomo, że będzie bronił swojego stanowiska.
Właśnie wolność słowa, czyli dalej Czakram mi się na wystawie podobała w ruchu najbardziej, bo biegała trzymając ogon i głowę na jednej linii jako jedyna ze wszystkich. Chodzicie na wystawy i nie widzicie jak powinien biegać wilczak? Czy to źle komuś na forum powiedzieć, że jego pies biegł świetnie jako jedyny i wg osobistej oceny zasłużył tego dnia na BOBa?
Dla mnie nie, bo to miłe i zgodne z prawdą.
tu jedna fotka zrobiona przez osobę nie z naszego csv światka https://lh5.googleusercontent.com/-f...0/DSCN7663.jpg
bo tak nas widzą ludzie wszystkich "w krzywym zwierciadle", bo przecież na żywo tak nie wyglądamy, a co dopiero nasze psy
__________________

http://darwilka.blogspot.com/


Last edited by GRABA; 28-09-2011 at 07:08. Reason: zły link
GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 07:07   #66
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Graba to nie byl atak na Ciebie, tylko pytanie do ogolu czy mozna pisac co sie mysli na temat konkretnego psa czy trzeba zaciskac zęby i krążyć dokoła tematu
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 07:14   #67
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Faolan View Post
że sędziowała idiotka
nie wyzywa się tak sędziów co Ty piszesz? Chcesz potem jeździć do sędziów, o których piszesz w taki sposób?
No widzisz ja to zinterpretowałam tak, a być może Twoje słowo było nie zamierzone i miało inny kontekst, być może, bo właśnie tak to odebrałam, że masz okazję do pastwienia się nad sędziną.

Tego nie cytujcie, bo napisane z zamiarem pokazania błędnej interpretacji, i z zamiarem dołożenia kg (dla np. osoby, której chcemy dowalić).
Tak można interpretować wiele postów, zależy co dla kogo chce się "wyciąć".
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 07:15   #68
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Graba to nie byl atak na Ciebie, tylko pytanie do ogolu czy mozna pisac co sie mysli na temat konkretnego psa czy trzeba zaciskac zęby i krążyć dokoła tematu
NIeeee, tego posta jako atak nie odbieram zupełnie, tylko mam możliwość dostosowania go akurat do tej sytuacji, stąd jeszcze bardziej staram się wyjaśnić
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 08:59   #69
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Czy hodowca ma prawo wypowiadac swoje zdanie o reproduktorach (lub przyszlych reproduktorach) lub miotach innych hodowcow? Publicznie wytykac im wady?
Nie jest to pytanie retoryczne, ciekawa jestem waszego zdania.
Osobiście uważam, że ktoś z mega doświadczeniem takim jak ma np. Margo, może pokazywać wady na czyichś psach, jak czyni to do tej pory czasem prezentując wady na konkretnych fotkach. Bo sporo rzeczy nie da się po prostu wyobrazić, trzeba to zobaczyć, nie jednokrotnie na wielu przykładach. Myślę, że to samo może dotyczyć filmów jeśli chodzi o prezentację wilczaka w ruchu.
Uprzedzając pytania- można również w takich prezentacjach korzystać z Aszczu
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 10:20   #70
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Mistrali View Post
Ja jestem zadowolona z sędziny, zwłaszcza że z tego co szukałam o tej pani w internecie, dostała uprawnienia na sędziego 2 miesiące temu i była to jej pierwsza wystawa, na której sędziowała. ......... czyli znała wzorzec
Wszyscy to przeżyliśmy, póki nie trafiliśmy na sędziego-wygę znającego rasę od podszewki /a u wilczaka podszewka olbrzymia/ ,a wtedy kubeł zimnej wody na głowę. Chyba względem takiego sędziego należy zachować dystans i obserwować Jego oceny innych wilczaków, a nie naszego /wtedy zachowamy obiektywizm/. Ja też kocham sędziów zachwycających się moimi psami, ale czy wtedy jestem w 100% obiektywna względem psów konkurujących z moimi?
"czyli znała wzorzec" -no, no, odważne stwierdzenie
/i można to nieźle zinterpretować : zna wzorzec, bo doceniła naszego psa.../

Agnieszko, masz pikne panny, znasz się na rasie, ale czy Twój komentarz zostanie odebrany jako przyczynek do przemyśleń/refleksji?... nad zachłyśnięciem się rasą, pierwszymi wystawami, pierwszymi notami, poznawaniem ZKwP i sędziów /ostatnio był "kwiatek": sędzia od wilczaków i wilczarzy na jednej wystawie -mniamniuśne /, rozpoznawaniem tych dobrych i złych intencji w wilczym środowisku...

Mistrali, Twój entuzjazm jest naturalny, też to każdy wystawiający na początku przeżywał. Ale zachowaj luz: Graba nie jest "po ciemnej stronie mocy" , Ona tak ma /mówi co myśli/, a Twój pies jest i tak "debeściasty"!
/Co prawda, na pewno nie dla wszystkich, ale z tym się żyje i kocha dzieciaka jak z własnego łona/
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 12:52   #71
Faolan
Junior Member
 
Faolan's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: Warszawa
Posts: 81
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
Faolan uważam, że kolejny raz podgrzewasz temat.
Graba, uważam, że oskarżenia o "podgrzewanie tematu" ze strony
osoby, która chwilę wcześniej nazywa inną rozmówczynię "rozwydrzoną małolatą" brzmią cokolwiek śmiesznie.

Quote:

Ci co chcą to tak, to odbiorą, ale szczerze, to mam to głęboko gdzieś
OK. Ale jeśli nie szanujesz rozmówców, to i od nich nie oczekuj szacunku.

I jeszcze odnośnie wskazywania wad. Osobiście uważam, że wady psa wystawowego to nie świąd okolic intymnych, więc nie ma co z tego robić wstydliwej tajemnicy. Wręcz przeciwnie - otwarta rozmowa na ten temat służy rozszerzaniu wiedzy i pogłębianiu zrozumienia u wszystkich zainteresowanych. Ja np. z dużą ciekawością czytałam, jak Margo wyjaśniała różnice w kątowaniu wilczaka i ON-ka na konkretnych przykładach (niekoniecznie ku zadowoleniu właścicieli tychże przykładów
). Dlatego IMHO Graba - czy ktokolwiek inny - ma według mnie święte prawo wskazać wady Baldura (czy jakiegokolwiek innego psa). Problem polega jednak na *formie* takich uwag - która to forma, IMHO, zabolała Mistrali.

Osobiście bardzo chętnie po wystawie przeczytam opinię osoby doświadczonej (nawet - surprise, surprise - Graby ), która powie tak: pies X ma takie i takie zalety, i takie i takie wady, dlatego w moim przekonaniu nie powinien był wygrać z suczką Y, mająca takie i takie zalety, i takie i takie wady, co w ostatecznym rozrachunku czyni ją lepszą. Z czegoś takiego wszyscy moglibyśmy się czegoś nauczyć. Natomiast ten zastrzyk szyderczo-aluzyjno-insynuacyjny, jaki został zafundowany Mistrali tylko tworzy brzydką atmosferkę.

A reszta to już czysta obłuda - napisać, że pies z "wadami" został wybrany przez sędzinę, której u wilczaka przeszkadza jasne oko (przez co tworzymy wrażenie, że kiepskie zwierzę wygrało tylko dzięki niekompetencji osoby sędziującej ) - a potem udawać niewiniątko, bo przecież nikogo nie "krytykowaliśmy" wprost... Tymczasem jeśli ktoś nie ma odwagi napisać wprost i konkretnie, to nie powinien pisać w ogóle. To jest nieszczęście tego środowiska, ta plotkarska mentalność - nic konkretnie, nic otwarcie, tylko prześmieszki po kątach i puszczanie oczek do wtajemniczonych... A potem się dziwimy, że hodowcy nawet ważne informacje o zdrowiu zaczynają ukrywać w obawie, że zostaną one rozpowszechnione w mylącej, insynuacyjnej formie przez różnych "powściągliwych"..

Faolan jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 14:57   #72
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Czy hodowca ma prawo wypowiadac swoje zdanie o reproduktorach (lub przyszlych reproduktorach) lub miotach innych hodowcow? Publicznie wytykac im wady?
Nie jest to pytanie retoryczne, ciekawa jestem waszego zdania.
Odpowiadając na twoje pytania.
Hodowca ma prawo do oceny psa/suki (reproduktora) ale NIE PUBLICZNIE .
Do oceny psa publicznie ma prawo tylko i wyłącznie sędzia tylko i wyłącznie na wystawie w ringu.
Krytyka i wytykanie wad psów publicznie (takim miejscem też jest forum) niesie za sobą konsekwencje i musimy mieć tego świadomość.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 15:39   #73
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Czy hodowca ma prawo wypowiadac swoje zdanie o reproduktorach (lub przyszlych reproduktorach) lub miotach innych hodowcow? Publicznie wytykac im wady?
Nie jest to pytanie retoryczne, ciekawa jestem waszego zdania.

Ja sobie myślę, że każdy ma prawo. Tutaj bardziej skupił bym się na formie. Zakładam też, że jak ktoś mówi o danym psie, to widział go w realu bo jakoś bardziej mi się to miarodajne wydaje. Uważam również, że takie wypowiadanie może być odbierane jako reklama lub antyreklama i zawsze będzie budziło kontrowersje. Ja mogę mówić tylko za siebie i myślę, że słowa hodowców o moim psie są dla mnie cenne, bo znają się na tym lepiej niż ja a mi daje to obraz tego jak jest zgodnie z wzorcem rasy, którą jakby nie było pokochałem.
Mi się tu tylko słowo "wytykać" nie podoba, bo jest to zachowanie agresywne. Dopuszczam do siebie myśl, że mój Sukkules nie jest ideałem wzorca i nawet jej daleko do takiego, ale po cóż wytykać - można rozmawiać, można powiedzieć "wg mojej interpretacji wzorca to i to powinno wyglądać tak czy siak... w Twoim przypadku jest zgodne/niezgodne, itp." W moim odczuciu tu nie chodzi o ocenianie psa tylko bardziej rozmowę.
Jako posiadacz Sukkulesa chcę bardzo wiedzieć jak jest widziany mój pies, bo moja subiektywna opinia zauważa nieścisłości z wzorcem
A to który pies, gdzie wygrywa. No dajcie spokój! Tak miło jest wygrać, miło jest przegrać, a najmilej jest dać psu możliwość socjalu i spotkać super ludzi. A oceny - Sukkules z każdej wystawy ma inną, ale oceny doskonałe. Jak wygrała ostatnie dwie wystawy NSwR byłem w szoku - tym bardziej patrząc na inne pretendentki, ale cóż mi do tego, co myśli sędzia? Wygrywa Sukkules no to wygrywa, przegrywa - to przegrywa. Słusznie, nie słusznie... to tylko wystawa.

Nie podoba mi się w tym wątku - właśnie forma przekazu. Najpierw nie dopatrzyłem się ataków, potem było odbijanie piłeczki, a na koniec grożenie sądem - DanielZ bez przesady - nikt za nazwanie psa nieładnym nie pójdzie siedzieć, tym bardziej, że żadne szykanowania nie mają miejsca. Weźcie wszyscy głęboki oddech.
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 16:38   #74
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Nie podoba mi się w tym wątku - właśnie forma przekazu. Najpierw nie dopatrzyłem się ataków, potem było odbijanie piłeczki, a na koniec grożenie sądem - DanielZ bez przesady - nikt za nazwanie psa nieładnym nie pójdzie siedzieć, tym bardziej, że żadne szykanowania nie mają miejsca. Weźcie wszyscy głęboki oddech.
EEE, przecież sądem nie straszy
Ja osobiście uwielbiam, to co Gośka przedstawia obrazkowo. Uważam jednak, że każdy kto chce zrozumieć rasę, będzie jeździł na takich sędziów na wystawy czy na klubówki, gdzie będzie mógł coś nowego wyciągnąć dla siebie.
Dlatego ja czy to z psami czy bez jadę nie tylko towarzysko, ale siedzę jak walnięta przy ringu i przypatruję się psom.

Do F.... coś tam się nie odnoszę, bo właśnie w kolejnym poście dała/ł upust swojemu środkowi
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 19:34   #75
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Weźcie wszyscy głęboki oddech.
Zapalcie sobie, kto tam, co pali...pomaga

Za to ja mogę powiedzieć jak widzę Wonderfulę - migawkami, co spojrzę to mi już ucieka "z kadru"
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 20:17   #76
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Jak pokazywałam znajomym środowisko wilczakowe na wystawach bardzo podkreślałam, że u wilczaków nie jest tak jak w innych rasach. Ludzie (wystawcy) się lubią i gadają ze sobą przy ringach. Uważajcie, żeby tego nie popsuć, bo byłoby szkoda.
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 21:34   #77
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Jak pokazywałam znajomym środowisko wilczakowe na wystawach bardzo podkreślałam, że u wilczaków nie jest tak jak w innych rasach.
A ile środowisk "psich" znasz? Bo może jednak ZA BARDZO podkreślałaś?

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Ludzie (wystawcy) się lubią i gadają ze sobą przy ringach. Uważajcie, żeby tego nie popsuć, bo byłoby szkoda.
Dobrze, Dziewczęta: podajcie sobie ręce na zgodę! Noooo, raz-raz!
Baaaardzo ładnie!
Następnym razem, cały czas się lubiąc, pogadacie sobie przy ringach.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 22:07   #78
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Zapalcie sobie, kto tam, co pali...pomaga
I nareszcie coś dla mnie.... Te słowa najlepiej do mnie trafiają.
Na następnej wystawie zapraszam wszytskich na fajkę pokoju...
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 22:42   #79
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by Gipson View Post
I nareszcie coś dla mnie....
tia... .....
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 23:40   #80
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
tia... .....
Pawle, co mam zrobić kiedy to pierwsza myśl, która na tym wątku w pełni do mnie dotarła.

Niedoskonałości, wady, zalety, wystawy, oceny, subiektywnie, obiektywnie... Jakoś tego nie czuje. Przecież i tak Larsiak jest najładniejszy a jego największą wadą jest to, ze jest taki piękny....<lol>

A jak odpłynę w daleki, zielony świat kontemplując swoje jestestwo jeszcze bardziej utwierdzę się w przekonaniu, że to najpiękniejsze stworzenie na świecie, które kocham.

Więc zgadzam się z Gagą "Zapalcie sobie, kto tam, co pali...pomaga "
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org