Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

View Poll Results: Zavést èipování místo tetování u ÈSV ?
Ne 3 11.11%
Nevím ...? 0 0%
Ano 24 88.89%
Voters: 27. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-01-2007, 11:38   #21
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

jj do ordinace nám chodí malá plemena končí to tak u psů velikosti špice
k tetování:je to nepříjemné, říkám za lidi co někdy tetovaly, jakožto studentka SOŠ veterinární k tomu prý mám oprávnění, také už jsem na praxi tetovala pár vrhů pejsků a taky prasata., obojí bylo velmi nepříjemné, hlavně když to zvířátko řve bolestí a nemálo se stává že se některé jehličky otupí více nebo sebou zvíře trhne a je to v ř..i
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2007, 11:48   #22
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

Vie niekto ako je to u nás na Slovensku s čipovaním? Osobne chcem štendo dať čipovať, len nemám ani najmenšiu šajnu aké sú napríklad ceny... Tiež mám povedať chovateľovi že chcem dať psa čipovať hneď ako mi povie, že sa šteňatá narodili? Aby ich nedal tetovať alebo ako to vlastne funguje... Asi to však záleží od konkrétneho chovateľa, však?
leila jest offline   Reply With Quote
Old 04-01-2007, 01:02   #23
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Eva se ptala,která plemena jen čipují. Určitě jich je už dost - u nás v ordinaci jsme určitě místo tetování čipovali vrh Čínského choch.psa( čipy od nás) a vrhy Estrelského past.psa (vlastními čipy z klubu). Lucka
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 04-01-2007, 10:18   #24
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Leila,

na Slovensku zatial chovatelsky poriadok vyzaduje tetovanie. Ja som si dala sucindu aj zacipovat, ale to ma cas, ja som ju davala az pred prvou vystavou, aj to preto ze sme isli pre papier na vystavu tak som to vzala jednym vrzom. Pet passport som uz mala, na ten staci citatelne tetovanie a to u stenata je.

Osobne by som cipovanie odporucila, predsa len tetovanie prerastie srstou a rzmaze sa.

Co sa cien tyka, zavisia od veterinara, ake si uctuje poplatky. Ja som za cipovanie platila okolo 750 korun (na jesen 2006), ale veterinar vo vedlajsej ambulancii mi vravel ze on berie okolo 1000 korun (brala som od neho passport lebo moj vet bol na dovolenke a ja som sa nahle rozhodla ist do Ciech).

Inak Frei brala cip v pohode, riadne som ju musela drzat samozrejme, ale zniesla to dobre a ani na veterinara sa neurazila. Mozno je lepsie cipovat uz velke zviera, ked to uz nie je taky velky zasah v pomere k velkosti tela ;o) Na druhej strane ale v Nemecku cipuju pokusne mysi vo velkom, hoci netusim v akom veku. No a samozrejme tetovanie tiez nie je med lizat, povedala by som ze radsej jedna hrubsia ihla ako tolko vela tensich ale bohvie ako zatupenych.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 04-01-2007, 13:56   #25
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Přestože povinné čipování ČsV místo tetování je zavedeno teprve od 1.1.2007, všechna má štěňata jsem nechal vždykromě tetování i čipovat. Čipování probíhalo v 5 týdnech věku a dodnes žádný z našich hafíků nemá jakýkoliv problém. Podle mého je třeba více, než na cenu čipu hledět na jeho kvalitu a na služby s ním spojené. Čip je pouze elektronická registrační známka a cenu má pouze ve spojení s databází a službami s ní spojenými. Proto je lepší se o jednotlivých typech poradit s někým, kdo není spojen pouze s jednou firmou, distribuující čipy.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2010, 15:49   #26
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Nedalo mi to! Po tom co jsme zjistili že pes z útulku v Klatovech zřejmě nemá tetování ani čip a forum proto bylo uzavřeno s podezřením že je to pes bez PP, mě totiž fakt zamrazilo!
Mám obě své feny čipované (tu starší ještě i tetovanou). Když jsme ale byli s mladší nedávno na rengenu DKK, při ověřování čipu se ho běžnou čtečkou nepodařilo najít.
Naštěstí vím, od zkoušky po aplikaci čipu, že tam je a na klinice nakonec našli i velkou čtečku, která čip v pohodě přečetla i jen z polohy nad hlavou. Od té doby mám ale docela hrůzu z toho, kdyby se "malá" někdy ztratila, jak nebude podle čeho jí identifikovat, protože pochybuju že všude mají velké čtečky s velkým dosahem. Kdo ví jak je to s pejskem v Klatovech..?
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2010, 16:40   #27
hybl
Junior Member
 
Join Date: Apr 2005
Location: Tvorovice
Posts: 19
Send a message via ICQ to hybl Send a message via Skype™ to hybl
Default

Quote:
Originally Posted by Janiz View Post
Nedalo mi to! Po tom co jsme zjistili že pes z útulku v Klatovech zřejmě nemá tetování ani čip a forum proto bylo uzavřeno s podezřením že je to pes bez PP, mě totiž fakt zamrazilo!
Mám obě své feny čipované (tu starší ještě i tetovanou). Když jsme ale byli s mladší nedávno na rengenu DKK, při ověřování čipu se ho běžnou čtečkou nepodařilo najít.
Naštěstí vím, od zkoušky po aplikaci čipu, že tam je a na klinice nakonec našli i velkou čtečku, která čip v pohodě přečetla i jen z polohy nad hlavou. Od té doby mám ale docela hrůzu z toho, kdyby se "malá" někdy ztratila, jak nebude podle čeho jí identifikovat, protože pochybuju že všude mají velké čtečky s velkým dosahem. Kdo ví jak je to s pejskem v Klatovech..?

Tak máme úplně stejnou zkušenost!! A to jsem myslel, že to byla "haluz"
hybl jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2010, 21:17   #28
wolf
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 74
Default

k tomu psu z Klatov, přijde mi na hlavu postavený, že Pavel forum zamčel, skrze to, že se domnívá, že je to bezpapírák. Co když papíry ve skutečnosti má?
wolf jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2010, 06:06   #29
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

No...Těžko tam asi někdo z nás pojede s velkou čtečkou. Navíc vím, že čip může cestovat třeba až ke kořeni ocasu. Nezbývá než důvěřovat, že psa projeli celého nebo že opravdu důkladně rozhrnuli srst na břiše a pátrali po čipu................
To víte, že bych se raději přesvědčila osobně, je mi jej líto....Ale je to dost daleko.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2010, 07:25   #30
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by wolf View Post
k tomu psu z Klatov, přijde mi na hlavu postavený, že Pavel forum zamčel, skrze to, že se domnívá, že je to bezpapírák. Co když papíry ve skutečnosti má?
Nevím, co by ještě ve fóru mělo být ? Vše tam je, kontakt na útulek, fotka a a info. Nevím, nemám podobnou zkušenost s čipy. Mí psi jsou všichni čipovaní a čipy jsou stále bez problémů čitelné i běžnou čtečkou. Posunuly se samozřejmě, protože psi byli čipováni jako štěňata a vyrostli. Ale to, že se čip posunul z krku ke kořenu ocasu svědčí o jeho nízké kvalitě. Kvalitní čip je napuštěn látkami, které zajistí jeho upevnění do tkáně.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2010, 07:32   #31
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Podle vzhledu ten pejsek z útulku vypadá, že věkově rozhodně spadá do kategorie ČSV, kdy se ještě tetovalo. Tedy o zatoulaném nenalezeném čipu bych docela pochybovala (spíš jestli vědí, že ČSV se tetovali do slabin).

Jinak osobně z čipů, co by jediného způsobu identifikace psa, taky odvařená nejsem, takže já osobně to řeším tak, že při RTG na dysplazii si psy nechávám přetetovat do ucha (číslem zápisu bez lomítka). V Ltm používají malinké kleště a na mé přání dají číslo lehce mimo osu ucha, takže běžně na první pohled není vidět a "nestraší" tam. Pokud by ho ale v uchu někdo hledal, tak pozná, že pes je tetovaný. Navíc se to hodí na zkoušky, protože čtečka nemusí být vždy k sehnání (to pak ucho v místě čísla oholím, aby bylo opravdu dobře čitelné).
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2010, 07:49   #32
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Quote:
Jinak osobně z čipů, co by jediného způsobu identifikace psa, taky odvařená nejsem
Já už taky ne..
Quote:
osobně to řeším tak, že při RTG na dysplazii si psy nechávám přetetovat do ucha
to jsme bohužel prošvihli.. Nicmíně dík za tip, pokud bych jí musela ještě někdy nechat uspávat tak to taky nechám udělat.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2010, 07:51   #33
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Janiz: Pokud máš psa, který snáší úkony na veterině tak nějak v pohodě a nemá problém např. s očkováním, tak by měla stačit i lokání anestezie (+ třeba se domluvit na nějaké tabletce Sedalinu, aby byl pes poněkud "vláčnější")
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2010, 08:25   #34
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Díky! domluvím se s vetem, až tam zas budeme mít kvuli něčemu cestu. Doufám že to nebue nijak zbytečně brzy!
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2010, 11:04   #35
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Helčo, tohle jsem jim psala, že jsme ještě před pár lety tetovali, kde mají číslo hledat, případně jeho zbytky, že mají čsv osrstěné břicho, že by to chtělo podívat se opravdu důkladně, případně ostříhat srst.....Čipování máme jen chvilku a tento pejsek bude starší (= byl by tetovaný).
Jak jsem psala- jelikož tam nikdo z nás nepojede, musíme jim důvěřovat.
Kdyby se tu našel někdo z okolí Klatov a jel by se tam přesvědčit tak, abychom si byli 100%ně jistí, tak bych byla ráda.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2010, 11:33   #36
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Mohli bysme tam zajet, máme tam cestu, ale až 28.5.-29.5. Tak se mu mužeme podívat po tetování jestli tam ještě bude.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2010, 11:47   #37
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

To by bylo bezva. Kdyby tam byl třeba jen nečitelný zbytek tetování, tak aspoň to, co se dá přečíst......Dík
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2010, 13:36   #38
Helis
Junior Member
 
Helis's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Radomyšl, Kostelní 4, 387 31
Posts: 21
Default

Já to mám do Klatov vcelku blizoučko a zítra tam mám cestu. Určitě by nebyl problém se na pejska podívat a "prohledat" ho .
Helis jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2010, 13:54   #39
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

No tak to by bylo ještě lepší, pže by to bylo o hodně dřív! tak dej vědět jestli to vyšlo a jak to dopadlo. Když to nevyjde kouknem tam toho 29.5.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2010, 19:06   #40
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Helenasotis View Post
Jinak osobně z čipů, co by jediného způsobu identifikace psa, taky odvařená nejsem, takže já osobně to řeším tak, že při RTG na dysplazii si psy nechávám přetetovat do ucha (číslem zápisu bez lomítka). V Ltm používají malinké kleště a na mé přání dají číslo lehce mimo osu ucha, takže běžně na první pohled není vidět a "nestraší" tam.
Já jsem svoje vrhy A - D ještě nechával tetovat (narozeni před rokem 2007), některá z těch štěňat i čipovat. Štěňata E a F mám už jen čipovaná. Čipování je ke štěněti šetrnější a je NESROVNATELNĚ méně bolestivé, než tetování. Proto jsem byl jedním ze zastánců zrušení tetování a zavedení čipování jako jediného povinného označení psa, a stále si stojím za tím, že tento krok byl správný. Pokud si někdo nechá natetovat přispaného psa při DKK, je to jeho věc. Ale trápit zbytečně štěně při plném vědomí tetováním, když čipy i čtečky jsou už dnes běžně dostupné, mi přijde nesmyslné. Navíc si myslím, že je procentuálně mnohem víc nečitelných tetování, než nefunkčních čipů, nebo čipů "zatoulaných" takovým způsobem, že nejdou najít.

Quote:
Originally Posted by Helenasotis View Post
Navíc se to hodí na zkoušky, protože čtečka nemusí být vždy k sehnání (to pak ucho v místě čísla oholím, aby bylo opravdu dobře čitelné).
Dovolím si oponovat - pokud nahlásíš předem, že máš psa čipovaného, je povinností pořadatele zajistit čtečku.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org