Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-03-2009, 06:55   #61
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ještě jsem zapomněla,že jako doplněk jí dávám chlorellu pyrenoidosu,výtažek ze sladkovodní řasy,je v tom všechno a moc jí to chutná....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 07:18   #62
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by hybl View Post
Ty lisovane granule prodava baron.cz a ja krmim vetamix.cz, kteri to zadarmo dovezou az do domu a 1kg od cca 14,-. A micham to syrove prihrate v mikrovlnce s nejakou prilohou a dva psi maji kilovku na den.
Taky dávám vetamix, ale pokud vím, tak doprava je zdarma až od určitého množství..Ale s jejich výrobky nemáme problém.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 09:40   #63
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

chcem sa vrátiť k tým granuliam. môj pes (2 roky a nejaký ten mesiac) je kŕmený surovým s prílohami. ale keď cvičíme, striedam surové mäsko ako odmenu s granulami. je to pre neho taký "fast food", veľmi mu chutia, lebo inak ich nedostáva, len ako odmeny. niekedy dostane viac - keď cvičíme niečo nové, niekedy menej. to predpokladám ale nevadí a "neráta sa" do zaťažovania organizmu, však?

tiež sa chcem opýtať ohľadom bravčového. kupujem bravčové hlavy, kde je veľa svaloviny a vychádza to veľmi lacno, ale bolo mi odporučené nechať ich prejsť varom. kvôli nejakým chorobám. platí to aj keď je mäso z obchodu pre ľudí? nechcem si "kaziť" mäso a stravu pesanovi zbytočne.
inak kŕmim hovädzím, kurence, morčacie, vnútornosti, brav.kosti a nohy,... ale to surové bravčové ma veľmi zaujíma.
ďakujem
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 10:38   #64
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

Peta, a co necitas dogforum?
bravcove surove zo slovenska v pohode, u nas sa aujezskeho virus nevyskytuje, myslim, ze ani v cechach, maso z polska prevarit
ostatne druhy masa surove, divinu premrazit

inac ako tak citam mnohe otazky a dotazy a dohady, odporucam vam precitat si na spominanom fore www.dogforum.sk sekcie o strave a krmeni a doplnkoch, taktiez su tam vyjadrenia na jednotlive granule od podla mna kompetentnych

(dopredu sa ospravedlnujem, ak je propagacia inych for zakazana, ale tam naozaj najdete odpovede na otazky, ktore sa tu tocia dookola.. - surove maso, prilohy, kosti, aka zelenina ano, aka nie... atd.)
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 10:41   #65
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

čítam a práve preto som chcela vedieť názor ostatných, ako sa na to pozerajú
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 10:48   #66
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Ahoj, je pravda, že se to doporučuje, kvůli svalovcům, nechat vepřové přejít varem. Nehledě na to, že hodně knížek moc vepřové pro psy nedoporučuje, je zbytečně tučné. Já osobně krmím granulemi, za prvně je to pohodlnost, za druhé nemám dobré zdroje ani kam to maso dát a za třetí mám psy dva a když jsem si v náhlém nápadu, že to teda vyzkouším objednala maso z vetamixu, tak mi těch pitomých 60 kilo vozili tři týdny po celé republice, než mi volali jestli bydlím u Brna....Na objednávce to bylo, tak nic, a koupila jsem zas granule. Na druhou stranu žerou psi granukle rádi a maso dostávají celkem často jako mlsky nebo za odměnu. Třeba teď v sobotu dostali každý 3 kilovou půlku vepřové hlavy... tak jsem myslela že ušetřím granule a psi budou rádi... když jsem přišla za 3 hodiny, psi stáli u dveří do místnosti, kde mám granule a blafkali na mě, kdy jim je jako dám....Tak jsem jim dala a hned je slupli Jinak i po granulých mi Affinka krásně vyrostla a má negativní DKK,krásnou srst a žádné problémy.
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 10:49   #67
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Jakékoliv maso, které přejde oficiálními jatkami by mělo být bezproblémové, protože je veterinárně zkontrolováno. Lidem nelze prodávat maso, u kterého je nutná tepelná úprava, aby bylo nezávadné,. Nezávadné musí být i v syrovém stavu. Navíc jen nechat maso přejít varem je k ničemu. Pokud bys chtěla být důsledná, muselo by maso být vařené tak, aby v jakémkoliv místě teplota přesáhla 70-80°C. Takové maso není "přešlé varem" ale komplet uvařené.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 10:50   #68
hybl
Junior Member
 
Join Date: Apr 2005
Location: Tvorovice
Posts: 19
Send a message via ICQ to hybl Send a message via Skype™ to hybl
Default vetamix

Vetamix doveze i mensi mnozstvi zadarmo jen je potreba tam zavolat a domluvit se velice casto maji naplanovanou trasu po vice lidech, tak to spoji dohromady. Ja teda beru vzdycky plny mrazak a od kazdeho druhu + i testoviny. Testoviny/ryze se pak vari se zeleninou a do misky davame lzici slun.oleje.
hybl jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 11:01   #69
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Jakékoliv maso, které přejde oficiálními jatkami by mělo být bezproblémové, protože je veterinárně zkontrolováno. Lidem nelze prodávat maso, u kterého je nutná tepelná úprava, aby bylo nezávadné,. Nezávadné musí být i v syrovém stavu. Navíc jen nechat maso přejít varem je k ničemu. Pokud bys chtěla být důsledná, muselo by maso být vařené tak, aby v jakémkoliv místě teplota přesáhla 70-80°C. Takové maso není "přešlé varem" ale komplet uvařené.

Já chápu Pavle taky to psům nepřevařuju, koukni na mou fotogalerii na stránky, poslední fotky, ta hlava je syrová... píšu jen že se to doporučuje, bo nic není stoprocentní. Jediné co povařím lehce jsou nožičky vepřové
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 11:14   #70
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by hybl View Post
Vetamix doveze i mensi mnozstvi zadarmo jen je potreba tam zavolat a domluvit se velice casto maji naplanovanou trasu po vice lidech, tak to spoji dohromady. Ja teda beru vzdycky plny mrazak a od kazdeho druhu + i testoviny. Testoviny/ryze se pak vari se zeleninou a do misky davame lzici slun.oleje.
hmm, když mě se vejdou do mrazáku max. 4x2kg. Máme strašně prťavý mrazák, navíc musím brát ohled taky na kolegyni..už takhle ho zabírám skoro celý pro psa.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 11:23   #71
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

to u nás má pes šuflík v našom mrazáku - zásoby tak na týždeň a ešte má vlastný veľký mrazák - zásoby na mesiac - a máli sa mi často rozmýšlam, aký malý mrazák ten pes má .
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 12:45   #72
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
to u nás má pes šuflík v našom mrazáku - zásoby tak na týždeň a ešte má vlastný veľký mrazák - zásoby na mesiac - a máli sa mi často rozmýšlam, aký malý mrazák ten pes má .
..neříkám, že by se mi to taky nelíbilo, ale nejde to
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 13:37   #73
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

My máme mrazák pre psa v pivnici - bývam v paneláku... Je to stará chladnička, ktorá je trošku upravená a mrazí na plné obrátky. Takže ani u nás to nie je extra, ale tých 30kg mäsa a kostí by sa tam malo zmestiť. Plus cca 10kg v byte v mrazáku.
ale to sme myslím už off topic...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 16:07   #74
moncikkk
Junior Member
 
moncikkk's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Svatobořice
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Vitamíny + minerály jim dávám formou prášku zamíchaného do jídla. Je to to samé, co se sype do toho maglajzu, ze kterého se vyrábí granule. Takže pejsek živený "klasicky" o nich nepřijde.
Může se zeptat, jak se přesně ty vitamíny v prášku jmenují?
Krmím i granulemi i masem, z větší části masem. Po tom, co tu čtu, tak asi na maso přejdu úplně.
Máme ted chvíli granule Acana large breed a zdá se mi, že se Xaře zhoršila srts a když jí češu kartáčem, tak se kroutí, protože jí to svědí. To předtím nedělala. Začala jsem ted podávat obden syrové vejce místo 1x týdně a ten slunečnicový olej každý den. Ještě úplně vysadím granule a uvidíme.
Granule od Barona jsme měli taky a nebyl s nima problém, přidávala jsem jí ktomu nahrubo mlété maso od Vetamixu a hovínka měla malé, tmavé. Po Acaně jsou o moc větší a světlejší. Jinak 2x týdně jsem dávala jen maso, třeba skelet, kuřecí stehna, křídla. Ode dneška přecházíme jen na maso.
moncikkk jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 18:57   #75
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

pro mě je důkaz,že pes tráví dobře i četnost a objem trusu.po granulích ho má jako plastelínu,po Hillsu,který jsme měli po operaci,to bylo hrozný. ted,když je jen na Barfu,tak chodí 2x denně a hovínka má tvrdý a malý,bere si ze stravy maximum....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 19:56   #76
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

u nás to isté. vedľa majú šteňa kaukazáka - 6-7mesiacov a dávajú mu pedigree, má strašný objem trusu, tmavý ale neskutočné množstvo. ja som spokojná a pri Barfe jednoznačne zostávame
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2010, 10:54   #77
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Poslednich 14 dni zacala arwen linat,hrebelcuju ji denne nekolikrat a pokazde vycesu velkou hrst chlupu,takove te jemne podsady. je to u tech bytaku normalni,zacit linat v pulce srpna? jo a taky jsem ji objevila na nekolika mistech skoro vypadlou srst,neni to uplne hole misto,ale je tam viditelne mene chlupu. zere syrove maso,zlazky ma cistene pred par mesici,ale pravda je,ze si obcas zasankuje,harala se na jare.olej na srst nedostava teda pravidelne,zloutek tak 1x tydne,zacala jsem zase davat chlorellu.myslite,ze ta hola mista jsou na veterinu,nebo je to normalni prubeh linani? predesla leta tak moc nelinala,skoro to na ni nebylo videt,ze se meni srst....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2010, 11:03   #78
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Takovéhle velké línání v srpnu není problém. A ta místa- nejsou tam, kam by si dosáhla zadní nohou? Nemůže to být vydrbané?
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2010, 11:42   #79
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Takovéhle velké línání v srpnu není problém. A ta místa- nejsou tam, kam by si dosáhla zadní nohou? Nemůže to být vydrbané?
no,nektera mista jsou tam,kde by si je mohla
rozdrbat,ale jedno je treba na naprsence a tam nevim.
k doktorovi se mi s tim moc nechce,ale zase to nechci nejak podcenit...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2010, 11:56   #80
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Já bych začala od nejjednoduššího: hned odčervit a vykoupat v nějakém pořádném antiparazitárním šampónu. A podle toho co by se dělo dál, tak bych pokračovala. K doktorovi můžes samozřejmě taky, ale jestli se tam nehrneš......
Nemáš v blízkosti kurník?
Hanka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org