Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-02-2008, 01:35   #61
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

Bardzo, bardzo wielkie dzięki ! Linkę możemy zamówić już teraz - bez względu na zabieganie, do jesieni powinna dojść
I strasznie jestem Ci wdzięczna za rowerową inspirację ! To w takim razie ... cieszymy się beztroskim dzieciństwem Dzikim pędem przez trawy i polowaniem na śnieżynki
Baltek jest z 16 września. Biedak na razie donasza szelki po Drakusiu

Przed nami najgorsze - pierwsze LATO !!! Szkoda, że nie można wyłączyć tej opcji

A niech się Miszczom przewraca w głowach - bardzo mnie Wasz sukces ucieszył Trzymam kciuki za następne...

pozdrowionka
Nemi jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2008, 12:20   #62
Manu
Junior Member
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 323
Send Message via Gadu Gadu to Manu
Default

Kurcze, niech Margo odseparuje naszą gronkową gadaninę do nowego topiku...

Nemi, jak będziesz na wystawie (życzę powodzenia !), daj znać też, jakie były inne gronki i jak wypadły, dobrze ?
Manu jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2008, 02:53   #63
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

Niech Margo z Przemkiem, nie wyrzucą nas za gronkową gadaninę Póki jesteśmy...

Na wystawie były dwa gronki :
209. LUPUS Merkambertaner FCI
210. E`ITUSARSSUK Polarna Legenda

209 - to Baltek, 210 - pies, który u Pani Ewy najbardziej mi się podobał, i którego, z chęcią bym jej zabrała Miał taką dzikość w oczach Niestety, pies o imieniu nie do wymówienia, dostał tylko ocenę bardzo dobrą... Myślę, że mógł dostać więcej, tylko sytuacja go przytłoczyła i zabrakło wsparcia ludzi Musiał czuć się niepewnie, bo Baltek na niego nakrzyczał, a przecież jest młodszy, więc musiał wyczuć jego nastrój. Następnym razem będzie lepiej

My nie narzekamy ... Baltek nie wywołał skandalu, czego się obawialiśmy - bo gdzie burak na salony i zielone dywany... Pięknie pędził z zadartym ogonkiem i z szacunem witał się z sędzią Tylko uzębienia nie chciał pokazywać - a tego byłam pewna Do następnej wystawy nad tym popracujemy

I masz całkowitą rację - nie można pokazać, że jest Miszczem Od razu mu się w głowie przewraca

pozdrowionka
Nemi jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2008, 05:08   #64
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Nemi, mozna Cie gdzies zlapac w Wa-wie albo okolicach?
Tym razem ja bym sie chetnie umowila na ogladanie szczeniaczka
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2008, 12:40   #65
Manu
Junior Member
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 323
Send Message via Gadu Gadu to Manu
Default

Quote:
Originally Posted by Nemi View Post
210. E`ITUSARSSUK Polarna Legenda
A nie E`ITUSARSSUK Gronland Angakok ?
Bo widzę w necie:
Quote:
201. E`ITUSARSSUK Gronland Angakok CS Pies Grenlandzki wł. Ewa Nowak, Łęg 27, 06-210 Płoniawy ocena bardzo dobra, lok. 1 w konk. 1, medal
A tak w ogóle to fotki proszę...
Manu jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2008, 12:46   #66
Manu
Junior Member
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 323
Send Message via Gadu Gadu to Manu
Default

Choć to czywiście inna wystawa, inny termin. Ale wiele danych się zgadza.


Co do wystawiania, to ja też poszłam na wariata (raz dotąd byliśmy), ćwiczyłam z nimi wystawianie tyle co nic, ringówkę kupilismy na wystawie przed oceną
I choć zachowywały sie jak wariaty, to poszło super. Shantu w zasadzie wystawił się sam z siebie, wszystko pozwalał oglądać, wygrał z bratem A Sayuk wręcz urzekła, moja księżniczka... choć nie pokazała się najlepiej, bo ciągle z nosem w trawie w poszukiwaniu zgubionych kulek
Manu jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2008, 01:55   #67
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

Manu - nie mam zielonego pojęcia ! Wygląda, że to ten sam pies. Ja dane skopiowałam z katalogu. Ojcem tego psa jest D'SAMIK Bila Bonanza Pani Joasi Pyrzyk. A z kolei jego ojcem jest C'IGIANGUARSUAQ Gronland Angakok. Więc zakładając, że ktoś spojrzał nie w to miejsce co potrzeba ... Ja na psach grenlandzkich oczywiście się nie znam - ale ten mi się bardzo podobał i szkoda, że tak konsekwentnie ma tylko bardzo dobre.

Myślę, że Twoje psy wystawiły się same i urzekły - między innymi dlatego, że czuły Twoje wsparcie w tej dość dziwnej sytuacji. To bardzo wyraźnie widać było po Baltku - że potrzebuje nieco wsparcia Mimo, że jest charakternikiem i nie chce tego okazać Drako jest zupełnie inny - za wszelką cenę chce wspierać i rozwiązywać problemy

Co do przygotowań ... lubię być dobrze przygotowana No i każda praca z psem cieszy - bo buduje zaufanie i porozumienie. Mnie uczyło wystawianie labka, gdzie w naszej klasie było ponad 20 psów i wszystko się liczyło. I po wystawie plułam sobie w brodę, że nie zrobiłam Drakusiowi rozgrzewki i przez to źle się poruszał - bo był zesztywniały, przez wspieranie mnie ...

ALE - wszystko ma swoje granice Nie dla nas systemy napowietrzające sierść ! Nie dla nas wyczesywanie się do ostatniej chwili .... i takie inne podobne. Trochę nas zdeprymowały piękne i zadbane malamuty, husky i samojedy, nie mówiąc o chow chow'ach... i poczuliśmy się jak buraki ze wsi a Baltek, na ich tle wydawał się psem zaniedbanym ...

Co do fotek ... nie każdy ma taki dar jak Ty Zdjęcia kompletnie nie wyszły ... i się nie nadają ! Postaram się wstawić zdjęcie, które zrobiłam wczoraj ... ale nie wiem czy mi się uda

pozdrowionka










Nemi jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2008, 02:09   #68
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

Nemi jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2008, 07:55   #69
maria_i_wilk
Junior Member
 
maria_i_wilk's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 387
Default

Quote:
Originally Posted by Nemi View Post
Postaram się wstawić zdjęcie, które zrobiłam wczoraj ... ale nie wiem czy mi się uda
...siem nie udało...
maria i wufi
maria_i_wilk jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2008, 08:19   #70
Manu
Junior Member
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 323
Send Message via Gadu Gadu to Manu
Default

No, na wystawie to był mój również pierwszy pobyt na ringu Uwage Shantu łatwo było skupić na sobie, potrafi się nawet tak jakoś ...miłośnie wpatrywać (jak nie gronek według potocznych opinii ), więc ładnie współpracowaliśmy. Sayuk jest bardzo niezależną księżniczką i często myślami błądzi ...gdzieś Ale to ona jest lepsza z nich dwojga w zaprzęgu (nie mam na mysli siły fizycznej oczywiście, tylko psychika, zachowanie).

Podaje link tego zdjęcia: http://images30.fotosik.pl/170/cb580f18934a82cf.jpg

Jest ogromne, więc nie wrzucam tak, by było bezpośrednio widoczne. Ale na przyszłość: w tagach [img] i [/img] musi być adres zdjęcia nie strony
Manu jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2008, 19:59   #71
maria_i_wilk
Junior Member
 
maria_i_wilk's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 387
Default Ładowanie zdjęć psa z kompa

Quote:
Originally Posted by Manu View Post
Jest ogromne, więc nie wrzucam tak, by było bezpośrednio widoczne. Ale na przyszłość: w tagach [img] i [/img] musi być adres zdjęcia nie strony
Można też skorzystać z edytora, którego daje joomla 1.5 na stronie dogobservera (dogobserver.com). Tam jest opcja ładowania adresu zdjęcia z sieci ORAZ z własnego kompa. W jednej z zakładek przy ustalaniu parametru zdjecia jest też opcja zmiany wielkości zdjęcia, tak więc możemy ustalić "width" na 500 i automatrycznie "ono" samo się ustawi na właściwy "height".
Jeśli dasz wybór, żeby list/artykuł był widoczny na pierwszej stronie, to się ukaże natychmiast. Dobrze jest taki list przydzielić do odpowiedniej kategorii.
maria i wufi
PS. Zdjęcie ładuje się w dwóch miejscach - zielonego drzewka w ikonkach nad oknem edytora, oraz pod okienkiem monitora - napis IMAGE.
maria_i_wilk jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2008, 02:10   #72
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

Manu - bardzo wielkie dzięki ! To już będzę wiedziała jak wstawić - zmniejszyć i podać adres do zdjęcia. Super

Potoczne opinie na temat różnych psów często są nietrafione Ja wiedzę czerpałam z Twojego artykułu i spodziewałam się prostego psa Prosta psychika - to prosty pies - tak myślałam. Przy nim, prosty to jest labek - co w głowie to na ogonie i w oczach Baltek to straszny kombinator - jak się nie da na siłę, próbuje podstępem

Czy pisząc o psychice Sayuk miałaś na myśli coś, co zauważyłam u Baltka - że przeciwności tylko pobudzają go do działania. I że ma w sobie taki wewnętrzny optymizm ?

I przypomniała mi się jeszcze jedna opinia o gronkach - że to psy nie do zdarcia i nie sposób ich zmęczyć. Wydaje mi się, że jest to opinia błędna i szkodliwa. Tak myśli mój znajomy, nie tylko zresztą o Baltku, o Drako również. To, że psy nie okazują zmęczenia - nie znaczy, że nie są zmęczone. Są tak nakręcone, że nie są w stanie tego zauważyć, a zmęczenie przychodzi dopiero, jak organizm trochę wyhamuje, nawet następnego dnia.

bardzo serdecznie pozdrawiamy
Nemi jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2008, 02:34   #73
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

Mario ... nie pisz o dogobserverze, bo te strony doprowadzają mnie do szaleństwa Z całą pewnością mnie nie lubią i nie chcą, żebym się tam dostała ze swoją gadaniną - wielokrotnie próbowałam

Ale skoro mam instrukcję - spróbuję ponownie

A tak całkiem poważnie - super, że dogobserver jest ... pamiętam pierwszy papierowy numer czasopisma ... wieki temu

pozdrowionka
Nemi jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2008, 07:54   #74
maria_i_wilk
Junior Member
 
maria_i_wilk's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 387
Default

Quote:
Originally Posted by Nemi View Post
Mario ... nie pisz o dogobserverze, bo te strony doprowadzają mnie do szaleństwa Z całą pewnością mnie nie lubią i nie chcą, żebym się tam dostała ze swoją gadaniną - wielokrotnie próbowałam
Cię rozumiem. Ostatnio tak tam mieszałam, bo nie znając się na technice sprawdzałam, co jest za co odpowiedzialne, i co będzie pasowało, że strona musiała wyglądać jak w trakcie ciągłych wybuchów granatów...
Ale jestem zachwycona tymi możliwościami związanymi z łatwością publikowania dla świeżaczków, że się już natychmiast chciałam tym podzielić! No a że dostałam potężną podporę techniczną (pewnie nie zgadniecie kogo? ;o) to jest szansa, że pojawi się kiedyś szybkie i łatwe wyszukiwanie i alfabetyczne i tematyczne, i to będzie to, czego szukam.

Quote:
Ale skoro mam instrukcję - spróbuję ponownie
Bierzesz przykład z gronka i nie tracisz ducha!

Quote:
pamiętam pierwszy papierowy numer czasopisma ... wieki temu
Widzę ten obrazek - wózek, pieluchy i kolorowe zdjęcia psów...
maria i wufi
maria_i_wilk jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org